Escada

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   30 ml, 50 ml és 100 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Asianlover, az összetevőket feltöltötte: juditkaa70, Módosítva: 2021. szeptember 27.

Kiszerelés:   30 ml, 50 ml és 100 ml

Fejjegyek: cseresznyevirág, jég

Szívjegy: arab jázmin

Alapjegy: szantálfa

Ár: 4.000.-ft + posta ktg , Eladó: Nightfallzone
Állapot: 7,4 ml/kép szerint, Helyszín: --, fizetés: Foxpost, Mpl automata, Packeta
Csere is / Escada Summer Festival EDT
Ár: 3000 Ft , Eladó: kitti002
Állapot: 7.4 ml/kép , Helyszín: Kecskemét, Bács-Kiskun, fizetés: Személyes átvétel Kecskeméten, vagy Packeta/Fox

ZazieAda

2024. május 20.

Páromtól kaptam, mert mindig sírtam neki, hogy huszonkevés évesen az Escada Moon Sparkle mekkora szerelem volt nekem. Hát, lehet, hogy csak a nosztalgia meg az elérzékenyülés a gesztus hatására, de basszus ez az illat majdnem olyan az én emlékeim szerint :D Ami miatt picit lehúznám, az a tartósság és hogy borzalmasan felborulós az üvege (igen, mint majdnem az összes többi Escada-nak). Egyébként szeretem :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2024. május 20.

Erika80

2022. július 10.

Nagyon kíváncsi voltam, hogy milyen illata van ennek a kiadásnak. Első szimatolásra én is azt mondtam, hogy ebben biztos van eper. Jó kis gyümis illat, de a tartóssága csapnivaló. Kellemes, bár valóban, ahogy szoktátok emlegetni, ez a "voltmár" kategória. Ettől függetlenül egy kellemes, zamatos, igazán nyári aromavilág! Könnyed kis vidám gyümölcsösség, némi virágossággal karöltve. Ettől függetlenül nem egy nagy was ist das, túl hamar válik bőrközelivé. Ott tart még egy ideig, de már nagyon szolidan érezni nagy sajnálatomra. Persze nem is kell feltétlenül minden illatnak annyira nagyon különlegesnek lennie, szerethetőek az egyszerű illatok is -sőt-, de legalább lenne tartós! Én nem tudom, hogy sok neves/nívós márka hogyan engedheti meg magának ezt a botrányos tartósságot!? Ilyen árfekvésű illat legyen már tartósabb, mint egy pár ezres utánzat!
Számomra az ár-érték aránya nem jó, emiatt az adott értékelésem, mert egyébként fincsi a parfüm.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. július 10.

veci

2022. március 19.

Random fújás volt a boltban. Megpróbáltam megsaccolni, hogy mi lehet benne, mérget vettem volna rá. hogy van benne eper. A Fragranticán mondjuk említenek egy zöld mandarin jegyet is, sajnos mivel életemben nem találkoztam még zöld mandarinnal, nem tudom megmondani, hogy azt érzem-e. Rajtam semmi nem jön elő a cseresznyevirágból vagy a szantálból, de annyira nem bánom, mert igazából a Valentino Coral Fantasy-re keresnék valami olcsóbb alternatívát, mert szerintem eléggé túlárazott és nem szuper tartós - mint ahogy az ilyen kaptafára készült illatok általában. Emlékeztet a Valentinora, csak az pézsmásabb, és fanyarabb a benne lévő kivitől. Nem annyira az én stílusom az Escada, és ez az illat sem páratlan, de nem is állította ezt magáról. Viszont van az a nyári napsütés, amihez pont egy ilyen életigenlő illatra van szüksége az embernek. Ha találok jó áron, lehet, hogy veszek 30ml-t.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. március 19.

candy7

2022. január 21.

Nagyon édes gyümölcsös szirupos szerelem. A gyümölcs mellett van valami plusz, ami miatt különlegesnek érzem. Rajtam ráadásul az összes ilyen süti illat kifejezetten tartós. Pontosan nem tudom megmagyarázni, miért, de szeretem. :)

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. január 21.

mafalda

2021. december 10.

Nagyon kellemes illatú nyári kiadás, amit én nagyon szívesen fújkálok télen.😊 Imádom az escada kiadásait, ez nem olyan édes, mint a korábbiak és a cseresznyevirág áh fantasztikus.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. december 10.

kittir

2021. szeptember 29.

Mintát kaptam belőle de biztos nem fogom megvenni. Rajtam az illata autóillatosítóhoz hasonlít.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. szeptember 29.

spavanilly

2021. szeptember 27.

Finom?
Virágos gyümis?
Laza, könnyű illat?
Fiatalos?
Igen.
Képes vagy 40+-os-an viselni?
Tartós?
Nem...
Mennyid maradt az 50 ml-ből?
1/3.
Ajánlanád?
Igenigenigen!

Szóval semmi extra csak a szokásos kis nyári semmiség, de nekünk, rabul ejtetteknek továbbra is egy Escada nyári limited edition gyöngyszemecske.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. szeptember 27.

Finom?
Virágos gyümis?
Laza, könnyű illat?
Fiatalos?
Igen.
Képes vagy 40+-os-an viselni?
Tartós?
Nem...
Mennyid maradt az 50 ml-ből?
1/3.
Ajánlanád?
Igenigenigen!

barbyka96

2021. augusztus 17.

Az egyik drogériában szagoltam, szerelem volt elsőre.
A bőrömön az esti fürdésig érezhető az illata, nekem nagyon tartós.
Igazi nyári, nőcis illat.
Imádom!!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. augusztus 17.

Az egyik drogériában szagoltam, szerelem volt elsőre.
A bőrömön az esti fürdésig érezhető az illata, nekem nagyon tartós.
Igazi nyári, nőcis illat.
Imádom!!

ivor

2021. augusztus 11.

Szagoltunk már ezer ilyet korábban. KIcsit epres, kicsit virágos, édes kis tinglitangli semmiség..katasztorfális tartóssággal. Semmi izgalom benne, olyan kis megúszós szegény- szóval nem az én világom, de megértem ha valaki kedveli. Leginkább 25 alattiakon tudom elképzelni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. augusztus 11.

pomme

2021. június 25.

Valamennyire tényleg hasonlít a tavalyira, és mivel olyanom van, így jobban össze tudtam itthon hasonlítani őket. A Flor del Sol fanyarabb és erőszakosabb, néha kicsit karcos is, csak gyümölcs és szirup, a Summer Festival meg ennek a felvizezett, sokkal lágyabb, picit jázminosabb/virágosabb verziója. A tavalyihoz hasonló tartósság az most sehol nincs, úgy látszik, csak véletlen lett izmos a Flor del Sol. Annak ellenére, hogy hasonlít a tavalyira, nekem ez jobban tetszik (még virágokkal együtt is), meg amúgy sincs nyári virágos parfümöm (nem szeretem igazán a virágokat magamon). Férj ezt is szereti, mint az összes többi Escadámat, úgyhogy megveszem, hadd örüljünk :D

Update: felhúzom, mert tényleg megérdemli az 5 csillagot. Úgy virágos, hogy mégis szuper, és hiába gondoltam, hogy fújom, mint bolond pék a lisztet (jó, nem így van a mondás, de), még így is nagyon kevés fogyott, pedig szinte minden nap használom. Meg nem a világ pénze az a 40 euró, amibe kerül, szóval lehet, hogy szerzek még egyet, mert 40 fok van most itt és a friss kesernyés-narancsos vonal úgy felerősödött benne, hogy csak ámulok. Oké, zöld mandarinnak van mondva eredetileg, amiről fingom sincs, hogy milyen, de nagyon jó, így ezek alapján :)

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. június 25.

Alkoholok: Alcohol Denat.
Fényvédők: Benzyl Salicylate
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Linalool, Limonene, Hydroxycitronellal, Benzyl Salicylate, Citronellol, Citral, Geraniol

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.