Estée Lauder

Ár:   13 900 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Estée Lauder szaküzlet, parfümériák   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: BabyDoll, az összetevőket feltöltötte: rekcsi, Módosítva: 2018. május 7.

Ár:   13 900 Ft
Lelőhely:   Estée Lauder szaküzlet, parfümériák

Illatcsalád: orientális-fás

Illatösszetevők: jázmin, rózsa, bors, fűszerek, pacsuli, guaiac fa, liliom, fenyő, ámbra, benzoin, vanília

Ár: 5 ml 1400 10 ml 2700 , Eladó: Bildiko78
Állapot: Frissen átfújva, Helyszín: Budapest II., fizetés: Személyesen Mammut környékén vagy postán maradó ajánlott levélként előre utalás után
Ár: 2000ft+pkg/5ml , Eladó: 0808
Állapot: Frissen fújva, Helyszín: --, fizetés: Banki utalás , postán maradó

Zsedit

2021. február 17.

A kedvenc illat! (Jelenleg!) Szerintem az egyik legjobb Estée Lauder. Több illatukat használom folyamatosan, de ez a legjobb nekem. Nagyon tartós, nőies, elegáns fenyős-tömjénes-jázminos-lilomos... Szerintem ez is 35+ felett működik, s nem az édes vonal kedvelőinek lett kitalálva.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. február 17.

nygigi

2019. október 28.

Ez egy nagyszerű illat, valószínűleg ezt váltotta fel a Modern Muse Nuit, amivel kísértetiesen hasonlítanak egymásra. Az illatjegyek közt is van átfedés. Nekem mindkettő tetszik, de a csomagolása ennek szerintem egyszerűbb, a Nuit-nek elegánsabb.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. október 28.

Phoenix19

2018. december 27.

Egyik kedvenc illatjegyem a fenyő, de sajnos női parfümökben nem túl gyakori, legalábbis a designer illatok között. Ez az illat nekem a Karácsonyhoz kötődik, mindig ilyenkor veszem elő és talán emiatt érzem inkább ünnepinek, mintsem érzékinek. Rajtam egy cseppet sem férfias. Ha a Karácsonytól elvonatkoztatok és önmagára, csak az illatra koncentrálok, valóban egy sötét, fás, gyantás, földes, fűszeres, enyhén vaníliás, ámbrás, kissé édes illatot érzek. Olyan mint egy sötét fenyves, labirintusszerű erdei ösvényekkel, járatlan utakkal. Félelmetes, titokzatos, hátborzongató fenyőerdő. De a fenyves közepén ott áll az erdei házikó, kandallójában lobog a tűz, és a szobában ott áll a feldíszített karácsonyfa teljes pompájában.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. december 27.

fragmaniac

2018. július 4.

Ez a parfüm, ami 22 éves korom óta kísér. Nem állandóan ezt fújom, hiszen nem illik minden évszakhoz, hőmérséklethez. Tökéletesen meg van komponálva, vakon a niche kategóriába sorolnám. Ez illat igazán 10 fok alatt tud kiteljesedni, de akkor valami fantasztikus. Amit én különösen imádok benne, az a fenyő, eszméletlenül erotikussá teszi véleményem szerint. Hihetetlenül tartós, a leszáradása fás, fűszeres, de mellette megmarad az édes vonala is. Az illat valóban sötét, az üvege hűen tükrözi a tartalmat. Kicsit maszkulin, de bőven a viselhető kategória. Sok elismerő megjegyzést kaptam rá, leginkább 30-on felüli férfiaktól. Hiányozni fog, ha beszüntetik. :-(

Update
Még nyári estéken is szép arcát mutatja, szóval rákaptam, hogy kicsit melegebb időben is használjam. Persze csak két fújást. Langyos szellőben a füstössége - gondolom a tömjén - bújik elő.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. július 4.

Update

kvin

2018. május 19.

Update:
Csak nem hagyott nyugodni, teszteltem másodjára is, de még mindig nagyon nem, újabb emlék úszott be az illat hatására. Nagymamám boróka habfürdője, amiből egyszer egy egész flakonnal játszottam bele a fürdővízbe, alig bírtuk leengedni, minden csupa hab volt... igen, boróka, és az is lila volt.
Megnéztem fragin és tudom már, hogy mi nem tetszik benne. A FENYŐ! Borókafenyő, pacsuli és méz szentháromság. Ebből kettőt ki nem állhatok. Ez így nem működhet rajtam.
Nem nekem találták ki.

Nem is merülök bele, hogy miket írnak róla, mert az összesített csillagokat nézve biztos, hogy szokás szerint most sem egyezik a többséggel a véleményünk. Annyira nem különleges, annyira nem "noir", pedig a nappali testvérkéje, a nude kifejezetten tetszik, ő nagy csalódás. Nem értem, hogy attól, hogy valami fekete/lila/sötétlila, miért kell, hogy egyenlő legyen a szilvával?! Akkor hívjuk Plum-nak és ne Noirnak vagy Nightnak. Nekem az éjszaka az nem kommersz likőr egy bárban, nem lekvár illat.
Egy éjszakai illatnak fűszeresnek kell lennie, (hahó, nem csak befőtt-fűszerek léteznek ám a világon!) sejtelmesnek, elérhetetlennek, de csábítónak, bujának. Lehet, hogy velem van a baj, de számomra egy raklap láda szilva semmiképp nem erotikus.
E. Lauder Sensuous Noir - Judith Leiber Night - DKNY Delicious Night - CK Secret Obsession.
Mind egy tőről fakad, szilvás, likőrös, és ez az újabb Lauder-ismerkedésem pedig különösen orrfacsaróan gyümölcsös, cefre szagú, a 4 közül a legkevésbé tetsző (a CK-ban legalább van egy kis fahéjas karácsonyos hangulat, a Judith Leiber pedig fűszeresebb) de ez... a másik nem képviselője arra kért, rejtsem el, mossam le, szerinte büdös, én ennyire nem fogalmaznék erősen, de nagy mellényúlás volt sajnos.
Szinte egy az egyben DKNY Delicious Night, csak rosszabb kiadásban.
Poshadt gyümölcs, lekvárszagú. Rajtam.
Máson biztos isteni.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. május 19.

Update:
Nem nekem találták ki.

Szinte egy az egyben DKNY Delicious Night, csak rosszabb kiadásban.
Poshadt gyümölcs, lekvárszagú. Rajtam.
Máson biztos isteni.

Quebeck

2018. május 14.

Az nem létezik hogy ezt még nem véleményeztem.......
Kedvenc parfümjeim egyike, ha nem a legkedvesebb :)
Pacsulis alapon egy nagyasszonyos, nehéz, gyantás - kicsit pasis illat, de vitathatatlanul gyönyörű. Nekem mindenképp :)
Emlékszem kalandos egymásratalálásunkra: Mikor megjelent - rohantam megszimatolni.... rettenetesnek találtam, pont olyan gyorsan mentem ki a parfümériából, ahogy be :D
Másnap ismét elmentem (valamiért nem hagyott nyugodni), újabb próbafújás, ismét gyors távozás....
Sokáig nem is gondoltam rá, aztán egy csere útján valahogy hozzám keveredett - mint amikor meg van írva hogy valakivel életed során találkoznod kell - így hát elkezdtük közös életünket, s láss csodát szép lassan mesébe illő szerelem született, ami tart azóta is - töretlenül.
Szeretlek Sensuous Noir :)

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. május 14.

Az nem létezik hogy ezt még nem véleményeztem.......
Kedvenc parfümjeim egyike, ha nem a legkedvesebb :)
Szeretlek Sensuous Noir :)

havana74

2018. május 12.

Fájdalomcsillapításra használom a lila Ópium fogyásának enyhítésére, egymáshoz hasonló karakterűek. Ebben van egy kis fenyőgyanta is, a maximum csillag Neki is kijár.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. május 12.

dalma92

2018. április 25.

Létezik Főgonosz parfüm, a Semmilyen parfüm, és mostmár a Hatalmas Csalódás parfüm is.
Volt egy kép a fejemben, hogy milyen lehet a Sensuous noir. Egyszer megcsapott valaki illata, nem tudom nő, vagy férfi volt-e. Nagyon fás, de ugyanakkor a legszárazabb, legnyersebb illat, amit valaha éreztem. Ódon fenyőbútorok egy poros könyvtárban. Annyira mennyei volt, lenyűgöző, azóta se felejtettem el.
Nos, olvasva itt a "férfias" és "fenyő" szavakat, meg úgy egyáltalán az alélt véleményeket, sikerült mélységesen bemesélni magamnak, hogy lehet, mondom leheeet, hogy ez az lehet?
Megvettem, átvettem, boldog izgatottság, adrenalin, bontogatom, nézegetem (tisztára mint valami narkós, aki anyaghoz jut). Egy fújás... szippantááááás.....
A francba, ez nem az.

Ez a Jasmin noir és a Black orchid közös csemetéje.

Up
Nnna...nem is olyan rossz lé ez. Csak szimatolok...és ámulok. Azthiszem le is veszem az eladók közül.
Legújabb felfedezésem, hogy igencsak tetszetős illatjegy lett számomra a pacsuli...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. április 25.

A francba, ez nem az.

Ez a Jasmin noir és a Black orchid közös csemetéje.

Up

veresx

2018. március 27.

Az első szimatolásra szerelem. Az egyik legkülönlegesebb parfüm amit valaha próbáltam. Tesztcsíkon. A bőrömön viszont elviselhetetlenül férfias , annyira sajnáltam... Gondoltam idővel majd újra nekirugaszkodok de már egy ideje sehol nem is láttam a boltok polcain. Tartóssága, szillázsa egyébként hibátlan. Kap tőlem egy 10/6-ot azért.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. március 27.

FruzsinaR

2018. február 15.

Update: Sajnos meg kellett válnunk egymástól. A férjem azt mondta, hogy borzatszó illat, füstös old spice kb. Tényleg elég férfiassá alakul rajtam. Továbbra is úgy gondolom, hogy ez egy nagyon különleges illat, de sajnos nem nekem szánták.

Egy kedves krémmániás társunktól szereztem be. Előtte csak a Sensoust és a Sensous Nude-ot szagoltam. Ez is nagyon tetszik. Füstös, az elején még szilvás, édes, aztán egy kicsit férfiparfüm illatú. Igazi téli illat. Rajtam közepesen tartós.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. február 15.

Alkoholok: Alcohol Denat.
Fényvédők: Butyl Methoxydibenzoylmethane
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Alpha-Isomethyl Ionone, Limonene, Linalool, Citronellol, Coumarin, Geraniol, Eugenol, Benzyl Benzoate