Etro

Ár:   25 000 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Le Parfum   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: eveartstar, az összetevőket feltöltötte: juditkaa70, Módosítva: 2018. március 5.

Ár:   25 000 Ft
Lelőhely:   Le Parfum

Egy keleti virágos illat nőknek és férfiaknak. Heliotrope 1989-ben indult. Top illat jegyei narancsvirág, mandula, bergamot, középső jegyei írisz, jázmin, napraforgó, ylang-ylang és rózsa, alap jegyek tolu balzsam, tonkabab, pézsma, vanília és peru balzsam. Mandulás, púderes, keserédes vanília illat.

Etro illatminta válogatás
Ár: 4990 Ft + postaköltség , Eladó: parfumvilag
Állapot: új, Helyszín: Budapest, fizetés: Személyes átvétel Bp. (Nagyvárad tér metróállomás, Corvin negyed), vagy posta,foxpost

Yeticica

2018. december 3.

Ajjajjj. Egy ideje vonakodom negativ kritikaval illetni barmilyen illatot is, lert egyreszt ha valaki, hat en nem vagyok egyvszakavatott orr. Masodszor mzg ugye minden rendkivul szubjektiv ebben a parfumosdiben (de hat miben nem az? A valosag sem egy db valosag, hanem a mi kis szubjektiv szuroinken at befogadott venyomasokbol felepitett, egymastol akar elesen kulonbozo valosagbuborekok halmaza).
De hogy visszaterjek a foldre 😉 - ez az illat rajtam maga a megtestesult play doh-s bödön.
Mzglehetosen sokat gyurmazok a pulyakkal idehaza, igy tudom mirol beszelek. Van pink, narisarga, lila es feher a kiscsajomnak es van zold, kek meg citromsarga a kispasinak. Es mindnek etro heliotrope szaga van!
Vagy forditva.
Leheletnyit fustosodik rajtam jo egy ora alatt, de alapjaraton egy egysiku mandulas gyurmaszag.
Visszafogott es erosen borkozeli, bar tartos illat.
Kar volt kiprobalnom....

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. december 3.

Vagy forditva.
Visszafogott es erosen borkozeli, bar tartos illat.
Kar volt kiprobalnom....

Luna1024

2018. március 31.

Marcipánillat, felnőtt kiadásban... :) Az YSL Manifesto L'Elixir, Thierry Mugler Alien Essence Absolue, Carol's Daughter Almond Cookie, Elie Saab Girl of Now és Valentino Donna Acqua mellé felsorakozott most Ő is, mint a legújabb versenyző ebben a kategóriában. :) Én az előbb említettek közül leginkább az Alien Essence Absolue-val érzem a hasonlóságot, de tényleg van benne valami Hypnotic Poison EDT-, Profumum Roma Confetto-vonal is. Tömény mandulaillat, de valahogy nem az édes-poros-púderes formában, hanem kicsit szúrósabb, csípősebb és jóval FÜSTÖSEBB annál, és a háttérben van egyfajta ánizsos-csokis mélység is, mint a már említett Confetto-ban. Külön érdekes ambivalencia, hogy édesnek érzem, ugyanakkor kesernyés is, és ettől sose válik túl szirupossá vagy émelyítővé. Az egész illat nagyon mély, kifinomult, felnőttes hatást kelt a számomra, egyáltalán nem olyan, mint a többi általam próbált parfüm ebben a kategóriában. Szupertartós, kifejezetten hideg őszi-téli napok illata szerintem. Akik szeretnének egy marcipán-/mandulaillatot, ugyanakkor a Girl of Now-nál valami kevésbé infantilisre vágynak (most ezt minden rosszindulat nélkül írom), azok mindenképp tegyenek vele egy próbát! :)
Nekem ez a kategória - a Manifesto L'Elixir kivételével - annyira nem áll közel a szívemhez, ezért nem szerelem illat (-1 csillag), viszont finomnak és szépen kidolgozottnak tartom, így lepontozni sem akarom. Ár/érték arányban szuper, főleg mivel niche márkához képest relatíve nem is drága, és ez egy óriási pluszpont! :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. március 31.

via0408

2018. március 14.

Nagyon szeretem ezt az illatot. Főleg a mandulát érzem ki belőle magamon. Olyan mint az igazán jó marcipán, ami nem túl édes, de pont eléggé. Egyáltalán nem harsány, és nagyon nőies. A Hypnotic Poison EDT mellett a másik kedvenc púderes illatom:)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. március 14.

aidanne

2017. november 5.

Mostanaban nagyon megfogtak a puderes, mandulas, szinte mar mar nyugtatoan puha illatok. Zsoltnal jarva nem szerettem volna kihagyni ezt a mandulas illatot sem.
Mivel mar elotte a Neroliban is beneztem, tele voltam illattal plusz az en imadott Reginam is rajtam lengedezett, igy kertem mintat az elado lanykatol. Boron a tuti nah...
Feltettem este, a tiszta boromre es lassuk... nem tetszik. Az en boromon tomeny edes marcipan massza. Tudjatok? Az a tomeny rud, ami nem szabadul a mamdula aromatol.. hat sajnos rajtam pont ilyen. A vegen csendesedik, de engem akkora mar nem gyoz meg. Harsany, kiabalos illat. Magamra nem fujnam tobbet. Kar, hogy nem a masik Heliotrope-bol kertem...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. november 5.

elvanui

2017. február 24.

A legfinomabb porcukros marcipán illata. Nem a nyers, csak mandulás, hanem amikor már pici keserűaroma és sok-sok porcukor is van benne:). Púderes, keserűmandulás mézédes Mennyország. Semmilyen más mandulás illat nem veheti fel vele a versenyt, tényleg minden fellelhetőt végigkóstoltam, ő a leglegleg:). Csodás télen, hóban, szerintem csak női bőrön, és igazi bókmágnes. Imádom.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. február 24.

egyboszorka

2016. november 27.

Vaníliavirág. Mandulás vaníliavirág. Tonkás- mandulás vaníliavirág. Etro Heliotrop fázisai a bőrömön. Imádom az Etro illatokat. Minden parfümjük egy önálló kis műalkotás, valahogy az elcsépelt, parfümkészítő körökben kötelezően választott futamok ( ámbra, pacsuli, bőrös illat....) is hordozzák azt az etros érzetet, ami nekem nagyon tetszik, amivel kitűnően tud együttműködni a bőröm. Hypnotic Poison, Police Forbidden, Profumum Roma Confetto, mind- mind ugyanazon típusú, még illatjegyek szintjén is bevallott rokonai a Heliotropnak. A szubjektív érzet dönti el, hogy közülük kinek melyik a befutó, nekem simán az Etro eresztése. Egészen egyszerűen az általuk használt arányok jönnek ki a legtetszőbb módon a bőrőmön. Nem szúrós túlzóan a mandula, nem viszi át túlzott púderességbe a tonka, igaz, hogy a jópár többi összetevőből rajtam semmi sem érezhető, de a " név kötelez " , és ezt gyönyörűen hozza. Érdekes egyébként, hogy a vaníliavirág lila, bennem meg az az asszociáció él, hogy ez egy fehér illatú növény.... Tökéletesen mindegy, gyönyörű illat ő nekem...Nem hasonlítanám különösebben a többi gyártó hasonló versenyzőjéhez, talán csak annyi, hogy a Confetto rajtam tonkásabb, a HP edp pöttyet szúrósabb, a Police Forbidden pedig kb. mint egy koragyermekkori rajzom mondjuk egy Monet mellet ( ennek ellenére az sem rossz, ahogy ezt írtam is anno, még mielőtt megint kénytelen lennék stílszerűen az ördög ügyvédjének szerepében tetszelegni, netán vezeklésképpen színes tinták helyett színes koponyákkal lennék kénytelen álmodni )...

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. november 27.

Kardvirág

2016. október 30.

Hogy ez a parfüm uniszex lenne? Nem hinném. Édes-édes-édes-ennivaló. Abszolút nem tudom elképzelni pasin. Bár az Angelre is mondják, de abban vannak olyan szakaszok, amikor férfias. No de nem az Angelről írok most.
Kifújáskor émelyítően, torokkaparóan édes, szirupos illat, még azt is megkockáztatom, van benne valami mű, de ne ijedjünk meg, egy-két perc után ez elmúlik. (Szellőztessünk bőszen vagy menjünk át egy másik helyiségbe ha nem akarunk végleg megundorodni tőle).
Pár perc után marad egy mandulás gourmand édesség. Nem egy cizellált műalkotás, de nagyon kellemes, főleg a karácsonyi időszak hangulatához tudom elképzelni ezt a szakaszt.
Nem tudom pontosan megmondani, hogy hány óra múlva, amikor azt hittem, hogy már eltűnt rólam, arra lettem figyelmes, hogy egy finom púderes-tonkás-vaníliás illatot érzek. Ez a szakasz tetszik a legjobban, igazából jöhetne hamarabb. Ez kitart a nap végéig, a tartósságra nem lehet panasz.
Vakvásárlás volt, bár ezerszer megfogadtam, hogy nem teszem, ezúttal nem fürödtem be vele szerencsére. Örülök, hogy megvettem, de szerintem elteszem karácsonyig.

Azért csak négy csillag, mert nem az a térdremegtető illat. Ő az a jóképű, illatos, stílusosan felöltözött pasi, aki nagyszerű étterembe visz vacsorázni, kitűnő ízléssel választja ki a bort, gördülékenyen társalog veled bármiről, de az égvilágon semmit nem mozgat meg benned.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. október 30.

Szantobeata

2016. június 13.

Rajtam borzalmas...nem süti jellegű tisztaságillat, hanem szúrós szagú borzalom...pedig nagy reményeket fűztem hozzá...:(

UPDATE: Javítok...ez tényleg egy mandulás süti illat! Imádom a nyarat, de bárcsak pár percre tél lehetne, hogy akkor szagolgassam, bújjak bele ebbe a finomságba... Karácsonykor nagyon el tudnám képzelni magamon. Szigorúan téli illat szerintem! Javítok 5 *-ra! :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. június 13.

Svetlana

2015. július 8.

A világ legeslegjobb édes mandulás-vaníliás-sütis tisztaságillata, ami nagyon bőrközeli, nem fog másokat zavarni. Én télen-nyáron imádom viselni. Olyan lágy, simogató illat...

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2015. július 8.

Cristally

2015. május 30.

Úgy fogalmaznék, hogy mindenki ismeri ezt az illatot, mandulás-vaníliás sütis alapillat, én egyszerűen imádom. :)
A párom is imádja rajtam, a szüleim is, sőt, ők már vettek is maguknak egyet. :D
A húgom a nagyon hasonló Reminiscene Heliotrope-ba esett bele.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. május 30.

A húgom a nagyon hasonló Reminiscene Heliotrope-ba esett bele.

Alkoholok: Alcohol Denat.
Illatanyagok: Parfum / Fragrance, Benzyl Benzoate, Benzyl Cinnamate, Coumarin, Geraniol