Eucerin

Ár:   3500 Ft   Kategória:   Samponok
Kiszerelés:   250 ml   Bőrtípus:   Zsíros
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Theresia, Módosítva: 2020. október 26.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Samponok
Bőrtípus:   Zsíros

Az aktív hatóanyagok különleges összetételének köszönhetően segít megszüntetni a korpásodást. Színezőanyag- és parabenmentes termék.

TLolara

2021. február 4.

Hát... Száraz korpával és fejbőrrel küzdök évek óta, amit PCOS, IR, vashiány, meg hajhullás tetéz. Gyógyszertárban kértem tanácsot, na ezt kaptam. Drága mint az arany. Utána a fejem borzalmasan viszketett, sebes lett, semmit se javult, pedig adtam esélyt neki még pár hétig. Nálam nem nyert... Váltottam, jobban lettem. Férjem haszálta, mert neki a zsírosabb bőrére használt valamennyire, kezdetben, aztán semmi. 😂 Kár a pénzért.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. február 4.

adanita

2020. november 29.

Kb a 3.-4. hajmosáson vagyok túl. Kellemes, bőrnyugtató jellege van a samponnak, nem irritál.
Iszonyatosan elkezdett korpásodni pár hete a fejbőröm hirtelen, én úgy látom, valamivel a samponnal jobb lett, nem hullik szanaszét.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Egy kis update a sampon használatához ( idő közben a szárazabb őszit-téli időszakban újra előkerült nálam):
- a sampon száraz korpára ajánlott, sampon választáskor mindenképp tesztelni érdemes, zsíros vagy száraz korpára szeretnénk terméket
- max 2 percig rajta érdemes hagyni a fejbőrön hajmosáskor
- ha valaki ritkábban mos hajat, ilyenkor érdemes besűríteni pár hétig, hogy hamarabb/jobban hasson:
(én például heti 1x mosok általában hajat, mivel alapvetően is száraz a hajam, de érdemes heti min. 2-3x használni pár hétig)

Ami segített nekem: a fejbőr kiszáradását is hidratálni otthoni pakolással, min 20-30 percig hajmosás előtt:
- ezekre főleg otthoni pakolást használok: tojást pakolásnak (ez nagyon jó a fejbőrömnek, és olajokat. A tojás is jó önmagában is , de nyugodtan lehet belekeverni olajat (pl kókusz, oliva, pár csepp teafa, pici méz stb).
- és a pro tipp: tojás + kávézacc kombó: a kávé nem csak természetes bőrradírozásra jó, hanem a fejbőrről is szépen eltávolítja az elhalt hámsejteket is: ez volt talán a legjobb mind közül. :)

Nekem ezekkel mérséklődött rendesen a fejbőr problémám, tavasszal sokkal rosszabb helyzetig fajult a dolog.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2020. november 29.

- max 2 percig rajta érdemes hagyni a fejbőrön hajmosáskor

zdoreebaba

2020. október 16.

Ideig óráig jó volt. Tesóm száraz korpás hajára vásároltam, hátha rendbeteszi a fejbőrét. Első pár napban elment, aztán hozzászokott a fejbőre és semmi nem történt. Továbbra is száraz, korpás volt a fejbőre. Mi nem voltunk vele sajnos megelégedve. Hosszú távra nem volt jó. Viszont! Nemrég kiderült, hogy pikkelysömörös a fejbőre és ez nem is volt jó választás (az orvos szerint) és egy La Roche Posay termálvizes termékre tért át, ami megoldotta a gondjait. Ahhoz képest, hogy ez ilyen drága (leértékelve 3500 ft) hatástalannak bizonyult, viszont nehéz pontozni mert nem csak szimplán korpás a fejbőre, hanem gyógyíthazatlan betegsége van, a pikkelysömör amire ez nem jó. Ennek tudatában kap tőlem 2 pontot.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. október 16.

cstimi93

2020. augusztus 7.

Ez volt az egyetlen sampon ami segitett a hajamon 5 évig... most nem tudom mit változtattak rajta, de semmit nem ér konkretan...

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. augusztus 7.

Bozizu

2020. július 7.

Egyszer lett korpás a fiam száraz haja, akkor sem vált be, pedig az egész flakont elhasználtuk. Semmit nem javított a helyzeten.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. július 7.

RonjaR

2020. március 15.

Nem irritál, nem zsírosít, szépen habzik, jók az összetevői... Összességében azonban mégsem vagyok maradéktalanul elégedett ezzel a samponnal. Teszi a dolgát, de nem tökéletesen; ennyi pénzért jobb eredményre számítottam. Egyelőre biztosan nem fogom újra megvenni. Hogy később adok-e ennek még egy esélyt, azt nem tudom.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. március 15.

HunglerR

2019. december 6.

Kellemes az illata, jó krémes, jól habzik. Megnyugtatja a fejbőröm. Igaz nekem úgy hozott teljes változást, hogy hajmosás előtt fél órával bekentem a fejbőröm babaolajjal.
Ez a kombó nagyon bevált :)

Update
Sajnos nagyon zsír lett tőle a hajam és nem szüntette meg a tüneteim, inkább csak enyhítette hogy nem viszketett. A vörös foltok és a korpa viszont maradt :(

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. december 6.

Ez a kombó nagyon bevált :)

Update

Fifi80

2019. október 17.

Nagyon szerettem volna kipróbálni és szerencsére sikerült az egyik nagyobb gyógyszertárban rendelni belőle. Már a harmadik alkalom után látványos volt a fejbőr javulása, nem sebes, nem korpás, nem viszket. Bár nem olcsó termék, de nagyon megéri az árát, eddig egyik sampon sem vált be ennyire.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. október 17.

Tekka

2019. augusztus 14.

Szerencsére gyártják még szerintem, legalább is én nem rég vettem. Pár hónapja használom egy másik samponnal felváltva, hol normál hol korpás a hajam, ezt akkor szoktam ha fennáll a probléma. Nagyon bevált, elégedett vagyok vele. Plusz pont hogy balzsam nélkül is puha a hajam amikor ezt használom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. augusztus 14.

mlexa

2019. június 17.

Párom száraz korpájára vettem, és ez a sampon is bevált neki. Kb 2 hónap alatt szokik hozzá a fejbőre, így utána cserélni kell. A másik, amit használ a Bioderma samponja. 2 hónapig ezt, 2 hónapig azt használja. Az összes többi sampon, semmit sem ért neki. Ezek nagyon jók! Nem értem miért van az írva, hogy nem kapható!

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. június 17.

A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint tartósítószer és antimikrobiális hatású összetevő. Az összetevő magas hatékonyságú helyi hatású gombaölő szer, mely különösen a fejbőr korpásodásáért is felelős Malassezia nevű gomba ellen bizonyult hatásosnak  - ezt in vitro és in vivo tesztekkel is alátámasztottákAz összetevővel leggyakrabban a különféle korpásodás elleni szerekben találkozhatunk.

Elektormos töltődést megakadályozó és felületi hártyaképző segédanyag.