Eveline Cosmetics

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Samponok
Lelőhely:   Rossmann, Auchan   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Josie, Módosítva: 2014. március 7.

Lelőhely:   Rossmann, Auchan
Kategória:   Samponok

Josie

2014. november 7.

Én is így jártam ezzel a samponnal, mint Te, Noci213! Korpám ugyan nem lett, de szinte már hajmosás után zsíros kinézetű volt a hajam. Nem egy jó sampon...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. november 7.

Noci213

2014. november 6.

Olyan elkeseredett vagyok :( Elkezdtem használni SLS és parabén mentes samponokat, amik a fejbőrömnek nagyon jók voltak, csak a hajam vége kezdett el száradni, szálkásodni tőlük, de nagyon!!! Próbáltam egyiket a másik után, hátha rátalálok az igazira (Logona, Khadi, Dr. Organic, samponszappan, stb.), de sajnos a hajam vége egyre szálkásabb lett tőlük :(. Elég hosszú hajam van, derékig ér, de minden hónapban vágok a végéből, festeni 1 évben 2x festem. A múltkor találtam rá erre az Eveline samponra és attól függetlenül, hogy nem SLS mentes kipróbáltam hogy hátha segít a hajvégeimen. Nos azoknak jót is tett :) Ezzel a samponnal nagyon könnyen ki tudom fésülni a hajam. De azóta a töve annyira zsírosodik és irdatlanul el kezdett viszketni a fejbőröm, hogy most is véresre tudnám vakarni!!! :( :'( És persze ezzel egyetemben jöttek a korpák is!! :( Szóval teljes az elkeseredésem, hogy mit is tudnék használni a hajamra, hogy a tövének és a végének is jó legyen...

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. november 6.

Antioxidánsok: Argania Spinosa (Argan) Kernel Oil
Hidratálók: Propylene Glycol, Hydrolyzed Keratin, Hydrolyzed Silk, Butylene Glycol
Vitaminok: Panthenol

közönséges bojtorján gyökerének a kivonata. A népi gyógyászat vértisztító orvosságnak használta, vizelethajtó és izzasztószerként. Serkenti az epe elválasztását, reuma és bőrbetegségek kezelésére is felhasználják. Olajokkal előállított kivonatait bedörzsölőszerként, fürdőolajként használják reumatikus fájdalmak ellen, de hajhullás, korpásodás kezelésére is alkalmazzák. Paula Begoun szerint a közönséges bojtorján gyökere antioxidáns és gyulladáscsökkentő hatású, ezért minden bőrtípus számára hasznos összetevő.

Részletesebb információ a smartskincare-en.

A mezei zsurló levelének a kivonata. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint tonizáló, összehúzó, nyugtató és bőrpuhító hatású összetevő. Mivel magas a tannin, alkaloid és nikotin tartalma, Paula  Begoun szerint a bőrre irritáló hatással lehet. Az összetevő pozitívuma, hogy antioxidáns tulajdonsága is van.

Ázsiai gázló levelének kivonata. A CosIng szerint bőrkondícionáló, Paula Begoun szerint kiváló antibakteriális anyag, ezért pattanásos bőrre igen jó hatással lehet.