Frapin

Ár:   35 000 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Le Parfum   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Creme Brulee, az összetevőket feltöltötte: juditkaa70, Módosítva: 2020. augusztus 17.

Ár:   35 000 Ft
Lelőhely:   Le Parfum

Soha már-t Edgar Allen Poe “A holló” című verse inspirálta. A költő születésnapján mindig három vörös rózsa és egy flaska konyak áll a sírján.

Illatjegyek: feketebors,floralozone, aldehyde, roseoxide, damaszkuszi és májusi rózsa, ambrox, sáfrány, cédrusfa és ámbra.

Frapin Laskarina
Ár: 34900 Ft , Eladó: lazolkov
Állapot: 100 ml, Helyszín: Gödöllői dombság lágy ölén, fizetés: postánmaradó, foxpost, MPL...

leaseydoux

2022. január 27.

Igazság szerint én csak azt várom, hogy ráunjak, mert semmi kedvem semmiből 100 ml-t venni, sem a fújós beszerzésével bajlódni. Egyébként tényleg csodálatos illat, ahogy előttem azt már leírták. Csak sajnos azt hiszem elmúltak azok az idők, amikor minden követ megmozgattam egy szeretett illat beszerzéséért.. Azért sajnálom, mert elképesztő élény viselni. Kifújáskor Comme des Garcons Blackpepper-szerű tömény borssal nyit, ami egy nagyon lírai átalakuláson megy keresztül ahogy a rózsa akkord feloldódik egy ropogós, nagyon hűvös (ahh!) aldehides varázslatban. Mintha némi tömjén is társulna ehhez a fázishoz, ami ezen a ponton eléggé emlékeztet a Passage d'Enfer baljós szépségére. Később csatlakozik kedvencem, a cédrus, ami egy száraz, papírszerű púderességbe puhítja az egészet. Nincs olyan fázisa, ami ne tetszene, pedig nem egy lineáris illat. Ha a Rose 31 a Le Labotól jó illat lenne, ilyen lenne ( mondanám, ha gonoszkodni akarnék) Na jó, nincs valakinek egy fújósa? :)

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. január 27.

szilviakiralyno

2018. április 5.

Friss:
Megvan, honnan ismerős az illat. Van a Chandan füstölő, mely sárfány, rózsa és szantálfakeverék. Egy az egyben az. Imádtam.
Be is ugrott a Holló című vers egy részlete:
"Ekkor, úgy rémlett, a légnek sűrűjén látatlan égnek
Füstölők s a szőnyeg bolyhán angyaltánc kél s muzsikál" (Poe)

Egyelőre mintácskából, de csillagos ötös. Imádom Poe életművét, naná, és az illat hozza a borongós érzést, a kort, melyben élt,.ahogyan élt, verseinek és novelláinak stílusát. Poe imádat, és ezért voltam kíváncsi erre a parfümre.
Sötét,.borongós rózsa, mély telt illat, dús por és enyhén dohoskás falak. Egyszerre hideg és meleg,fátyolos és éles. Mámor és alkotás, elmerengve a jelenségeken, látomásokon. Én inkább férfiasnak érzem az illatot, de ennek ellenére jól érzem magam benne. Egyelőre nem tudom atomjaira szedni, friss az élmény. De kelleni fog még belőle, már most tudom.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. április 5.

Friss:
Be is ugrott a Holló című vers egy részlete:
"Ekkor, úgy rémlett, a légnek sűrűjén látatlan égnek
Füstölők s a szőnyeg bolyhán angyaltánc kél s muzsikál" (Poe)

elvanui

2017. augusztus 13.

Ó, a Sohamár!!!
Ó!!!
Ó, ó,ó...
Elsöprő, elemi erejű szerelem volt. Csak vártam, vártam, merthogy Poe és pont A holló persze, és tömjénes, rózsás... Nagyon kevés illat hozza pontosan azt, amit vártam, Ő az egyik ilyen. Gyönyörű, szárított virágos, ropogós pergamenes, fás, tömjénes rózsa, cédrus, szantál, bors... Fú, valami elképesztően gyönyörű. Bús, porladó, elfelejtett, elhagyatott könyvtári szoba, mindenhol vázákban hervadozni hagyott rózsákkal, istenem... Ahova lépsz, amihez érsz, minden porlik az érintésre, olyan ropogós, zizegő-finom... Elképesztő hangulatot fest. Egyetlen mikrofújás karon-nyakon finoman széttapogatva esélyt sem ad még két zuhanynak sem, öt millit két éve használok, és gyakran.
Ez mindig legyen nekem.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. augusztus 13.

Ó, a Sohamár!!!
Ó!!!
Ó, ó,ó...
Ez mindig legyen nekem.

Alkoholok: Alcohol Denat.
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Citronellol, Geraniol, Limonene, Linalool

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.