Frosch

Ár:   1100 Ft   Kategória:   Szappanok
Lelőhely:   drogériák, online   Bőrprobléma:   Túlérzékenység

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Klare, Módosítva: 2021. december 9.

Lelőhely:   drogériák, online
Kategória:   Szappanok
Bőrprobléma:   Túlérzékenység

A hidratáló, hipoallergén folyékony szappan Urea-t is tartalmaz. Összetétele miatt a érzékeny bőrűeknek és az allergiásoknak is ajánlott folyékony szappan. Bőrsemleges ph értékű. Visszazárható, utántöltő tasakban.

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24

wd1102

2024. január 23.

Évekig küzdöttem a kezemen az ujjaimon megjelenő, borzasztóan viszkető hólyagocskákkal, amiket általában éjjelente jól szétvakartam, utána meg száraz, repedezett és megvastagodott a bőr azon a területen. Gyerekkorom óta ekcémás vagyok, sosem találták a kiváltó okot, és már én is nagyjából feladtam, amikor se a gyógyszertári méregdrága márkák, se a natúr kozmetikumok nem oldották meg a problémát. Már jó ideje Dove szappant használok kézmosáshoz, mert az legalább tényleg nem szárít (a hólyagos viszketést meg másnak tudtam be), de most kipróbáltam ezt a hipoallergén szappant, és 24 óra elteltével mintha lecserélték volna a kezemen a bőrt, el sem hiszem, ha nem én tapasztalom. Nem viszket, nincsenek hólyagok, és a felkeményedett részek is eltűntek, csak mert 1 napja ezzel mosok kezet. Úgyhogy el is indulok ezen a vonalon, és a tusfürdőtől kezdve mindent lecserélek hipoallergénre, hátha ez lesz a megoldás a kontaktallergiámra...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2024. január 23.

Hidratálók: Glycerin, Urea, Lactic Acid
Kémiai hámlasztók: Citric Acid, Lactic Acid

Más néven gliceril monooleát. Glicerin és olajsav észtere, melyet a természetben előforduló, magas olajsav tartalmú zsírokból és olajokból nyernek. A sárgás folyadékot bőrpuhító (emolliens), emulgeáló és sűrítőszerként használják a kozmetikumokban.

Természetes módon a vizeletben található, de a kozmetikumokban mesterségesen előállított ureat használnak. NMF (természetes hidratáló elem), mely a bőrben természetesen is megtalálható, és fontos szerepet játszik a bőr megfelelő hidratáltságának fenntartásában. Kis mennyiségben hidratáló, vízmegkötő, bőrbarriert erősítő anyag, nagyobb mennyiségben (40% felett) azonban gyulladást okozhat, viszont kimutatták, hogy keratolitikus hatása révén jelentősen csökkenti a súlyos bőrszárazságot és az érdes, megvastagodott textúrát pl. lábra szánt bőrkeményítés eltávolító termékekben és hatékonynak bizonyulnak a túlzott kiszáradással járó bőrbetegségek, például az ichthyosis, a xerosis, a pikkelysömör, az ekcéma és a seborrhoeás dermatitis esetén.