Geek & Gorgeous

Ár:   7400 Ft   Kategória:   Pakolások, Hámlasztók
Lelőhely:   online   Bőrprobléma:   Túlérzékenység
Vedd meg online a HelloSkin-n 7400 Ft-ért megnézem

A krémet és az összetevőket feltöltötte: apolka, Módosítva: 2017. június 2.

Kategória:   Pakolások, Hámlasztók
Bőrprobléma:   Túlérzékenység
Vedd meg online: HelloSkin, 7400 Ft

4% PHA + BHA hámlasztó folyadék, ami segít üdébbé & ragyogóbbá tenni a bőrt, hosszabb távon pedig egyenletesebbé teszi a bőrtónust, nyugtatja az ézékeny bőrt és növeli a bőr vízmegtartó képességét.

Ár: 7400 Ft , Eladó: Skinsmart.hu
Fizetés: bankkártya, utánvétel, banki előreutalás, Szállítás:MPL futárszolgálat
Ár: 7400 Ft , Eladó: HelloSkin
Fizetés: banki utalás, utánvét, bankkártya, Szállítás:futárszolgálat
Ár: 5700Ft , Eladó: svivko
Állapot: 95%-os, Helyszín: --, fizetés: Foxpost 699Ft, személyesen Bp 21. kerület

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal (régi)

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal (régi)
powderwoman

saretta

2021. november 26.

Első hámlasztóm, a mini kiszerelést vettem meg valamikor júliusban és még mindig több mint a fele megvan. Az elején mindennap használtam, de úgy kicsit soknak (és szükségtelennek is) éreztem, most két-három naponta viszem fel este, rozaceás aknékra hajlamos, kombinált bőrömet tisztítás után nagyon szépen egységesíti (ahogy ígéri is), reggelre sokkal szebb a bőrképem. Lehet, hogy majd próbálkozom egy kicsit erősebb hámlasztóval is, de egyelőre ez tökéletesen megfelel.
update: gondoltam egyet, és az esti rutin helyett beraktam a reggelibe és hát wow. Még mindig nem használom mindennap, de azt vettem észre, ha reggel lemosás után áttörlöm vele az arcom, akkor - lehet, hogy bután hangzik, de - olyan szépen kihozza az arcbőröm igazi színét (ami rózsás-világos), szép egységes, üde lesz a bőröm, semmi sápadtság, reggeli lefolyt fakóság. Erre jön még egy kis cerave lotion és uriage kids fényvédő, és kész is az a ragyogó arcbőr, amilyet már rég nem láttam a tükörben :D

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. november 26.

Tinkatinka

2021. november 13.

Ekcémás, érzékeny rozaceás (I.-es stádium) bőröm van, alapjáraton kifejezetten szűk pórusok, száraz bőr kivéve a miteszeres T-vonal. A kis pórus sem áldás időről időre el kell menjek kozmetikushoz, hogy a grízeimet kipiszkálja. A T-vonal miatt elég sok mechanikai hámlasztót használtam és tény, hogy kevesebb volt a miteszer, cserébe az arcom többi része a szó szoros értelmében összeomlott, elhagytam azokat a készítményeket és duzzogva éltem együtt a mitesszeres T-vonalammal (drágák, átlagosak ugyanúgy megerőszakolták az arcomat, kukába ment mind).
Ezt a sztorit elsírtam a kozmetikusomnak is, aki hamar megállított, hogy ugyan miért nem használok hámlasztót, pont az én bőrömre van kitalálva, ha megtalálom a mgfelelőt.
Erre esett a választásom, mert nagyon félek a fény érzékenységtől, meg egyáltalán, hogy tudom e használni. Régen nyertem ekkorát! Egyáltalán nem irritál, nem szárít, akár naponta is tudom használni, állandó lakója lesz a polcomnak.
Elkezdtem erősebb hámlasztókkal is kísérletezni, így télen és tény, hogy ez a termék nem hoz olyan látványos eredményt, mint az AHA-k vagy a bitangosabb nagy testvérek, viszont azok tényleg csípkedik a bőrömet és van egy határa a használatuknak, bár látványosabb eredményt adnak.
Ez napi használatra való, a többieket én csak kúraszerűen fogom használni, szép hosszú szünetekkel. :)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. november 13.

AnnaWass

2021. október 15.

Ez a csuda klassz hámlasztó megjelenése óta őri barim lett! Ősztől tavaszig sőt néha nyáron is, csodát művel! 50 leszek és a bőröm nagyon szép volt mindig, mert odafigyelek a folyadékra (nem, nem sör bor pálinka:))), rendszeresen sportolok és az étkezésem a mániám, nagyon tudatos vagyok ebben is! De biztos vagyok benne, hogy amióta ezt a hámlasztót használom, óriási hozzáadott értékkel bír a bőrképemet illetően.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. október 15.

inimini

2021. október 6.

Nagyjából 1 évvel ezelőtt kezdtem el komolyan foglalkozni a tudatos bőrápolással és ez a kis csoda volt az egyik első a szerzeményeim közül. Alapból normál, kicsit vízhiányos, az orromon és körülötte miteszeres bőröm van. Az első hónapokban nagyon spórolósan (heti 1x) bántam ezzel a hámlasztóval, nem akartam túlzásba esni, de mostmár minden második nap használom és azt kell hogy mondjam, hogy a hatása és az ára is megéri. Főleg esténként használom és másnap szupersima, kissé feltöltött bőrrel ébredek (persze egy PC hidratálónak is köze van a "feltöltéshez"). Irritációt soha nem tapasztaltam és még hidratáló nélkül sem szárította a bőrömet <3

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. október 6.

kncstnd

2021. szeptember 23.

Elég érzékeny tud lenni a bőröm, ezért először egy gyengébb termékkel akartam kezdeni. A kezemből szoktam egyből az arcomra felvinni, nagyon gyorsan beszívódik, és az ekcémás bőrömnek sem volt eddig problémája vele. Szinte minden este lemosó utáni első lépésként használom, heti 2× használok helyette egy erősebb hámlasztó szérumot, és teljesen jól működnek így egymást váltva. Önmagában hámlasztónak valószínűleg kevés lenne, de érezhetően nyugatja a bőrt, kezdésnek ideális.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. szeptember 23.

ansc

2021. szeptember 15.

Kezdő hámlasztónak választottam. Sajnos semmilyen hatása nem mutatkozott meg nálam, minden másnapos használat mellett. :( Meglehet, hogy ennél valamivel erősebbre lenne szükségem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. szeptember 15.

Szeos

2021. szeptember 14.

Egy mini kiszerelése használtam el, heti 1-2 alkalommal is hónapokig elég volt. Nem tetszik a vizes állag, a PC BHA-t szívesebben használtam, de semmi rosszat nem tudok erről a szerumrol mondani.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. szeptember 14.

H4niko

2021. szeptember 11.

Első hámlasztóm. Heti kétszer használom. Állagra nekem tetszik. Pillanatok alatt beszívódik. A mitesszeres orromonon is sokat javított és a bőröm is egyértelműen szebb lett. Eléggé tartottam a kémiai hámlasztástól, de ez Nekem ez így elsőre bevált, mivel érzékeny a bőröm, nem biztos hogy később ennél sokkal erősebb hámlasztóra váltok majd. Inkább a gyakoriságot fogom növelni.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. szeptember 11.

SzSara29

2021. szeptember 7.

Nyárra vettem, hogy a nagy napsütésben ne használjak AHA-t. Igazából nem is tudom mit vártam tőle pontosan, hiszen hatásfokban nem közelíti meg az erősebb társait, és én azokhoz vagyok szokva. Mivel ilyen gyengéd, ezért én naponta használom (kivéve amikor retinolozok), sőt ha nagyon eltömődöttnek érzem a bőröm, akkor reggel és este is. Semmiféle irritációt nem tapasztaltam, és tény, hogy egyszer sem égett le még az orrom sem a nyáron, szóval tényleg nem tesz fényérzékenyebbé. Viszont hiányoznak a bőrömnek az erősebb savak, nem olyan egységes a bőrképem, bár abban nyilván az is közre játszik, hogy nyáron eleve zsírosabb a bőröm.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. szeptember 7.

Csilla_Csilla

2021. szeptember 3.

2021.03.01: Szerintem kezdő hámlasztóknak ez tökéletes választás! Azok táborát erősítem, akik félnek a kémiai hámlasztóktól (egy ideig úgy is voltam vele, hogy teljesen kihagyom a rutinomból a kémiai hámlasztókat, anélkül is tökéletesen megleszek). Pedig a kémiai hámlasztás az fontos. Három vagy négy hete használom, heti két-három alkalommal. Minden második napi használat lesz a következő lépés. Az mindenképpen feltűnt, hogy a szérumaim, hidratálóm hatékonyabban felszívódnak, nem üldögélnek annyit az arcomon. Nyakamra is, dekoltázsomra is ugyanúgy felapplikálom, ott se okozott eddig irritációt. Vagy a tenyerembe csepegtetem és felütögetem az arcomra, vagy a tenyerembe csepegtetem és az ujjammal felkenegetem az olyan helyekre, ahol nehezebben tudom felapplikál Szuper gyorsan beszívódik. Van itthon egy bontatlan TO Mandelic acid 10%-os szérumom, majd azzal szeretném kombinálni. Mondjuk heti egyszer a mandula sav, többi alkalommal pedig a Calm Down.
2021.09.03: mostanában fog elfogyni a teljes kiszerelés, valamennyi lötyög még az alján. Február elején bontottam, szóval lassan meg is van neki a 8 hónap PAO. Ez volt egész nyáron a hámlasztóm, a mandelic acid-ot három napja bontottam ki, mert nyárra nem mertem aha-félét bevezetni. Illetve a bőröm is rengeteget változott mióta abba hagytam a fogamzásgátlót (szintén február óta).
Meglátásaim:
- Nekem szinte teljesen megszüntette a vízhiányomat. Már csak nagyon ritkán jelent problémát, pedig sokat küzdöttem vele tél végén.
- Az elején párszor durván kiszárította a bőrömet, mert túl sokat használtam belőle. De mióta sikerült belőni az ideális mennyiséget, azóta tökéletes a hatása és nagyon puha lesz tőle a bőröm. Nem hagy tapadós érzetet se.
- Nyakra, dekoltázsra, sőt kéz fejre is használtam. Olyan finom, puha bőrt eredményez, imádom benne.
- A bőröm üdébb lett tőle és jó volt a tudat, hogy nem okoz fényérzékenységet a nyári erős napsütés mellett.
- Az orromon lévő sebaceous filamenteket nem tüntette el, de nem is vártam el tőle.
- Számomra égett abroncs illata volt, de mióta voltam covidos, azóta nem vagyok biztos a szaglásomban.
- 100 ml-t szerintem nem is olyan egyszerű 8 hónap alatt elhasználni. Az elején heti 2-3x használtam, utána fokozatosan áttértem a heti 4-5x használatra. Mióta bevezettem az A-Game-t, azóta stabilan heti 3-ra álltam át. De egy pár hete próbálkozom, hogy ugyanazon este használom a PHA-t és az A-Game-t és tök jól együtt működnek, semmi irritáció nem okozott. Ha újra veszem, akkor a mini kiszerelést fogom választani.
- Én megkedveltem ez a vízszerű hámlasztó állagot, szóval továbbra is ezt fogom keresni, mert tök jól rétegezhető (mondjuk kevés dolgot használok). Most a TO mandelic acid-nál kicsit furcsa is, hogy enyhe olajos érzetet hagy a bőrömön, még szoknom kell.
- Összességében, én nagyon elégedett vagyok vele. Szuper termék a GG-től. Most más hámlasztókkal fogok próbálkozni, mert tényleg annyit változott a bőröm a hormonok változása miatt, hogy muszáj alakítanom a rutinomon (gyulladt pattanások, zsírosodó homlok).

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. szeptember 3.

Meglátásaim:

Gyulladáscsökkentők: Salicylic Acid, Opuntia Ficus Indica Fruit Extract
Hidratálók: Glycereth-26, Propanediol, Glycerin, Opuntia Ficus Indica Fruit Extract, Saccharomyces Cerevisiae Extract
Kémiai hámlasztók: Lactobionic Acid, Gluconolactone, Salicylic Acid
Vitaminok: Panthenol

Glicerin alapú vízmegkötő és bőrpuhító (emollient) összetevő.

A PHA-k csoportjába tartozó gyengéd kémiai hámalsztó. A PHA-k fő ígérete, hogy az AHA-khoz hasonló tulajdonságaik vannak (hámlasztás és anti-aging téren is), de az esetlegesen a glikolsavnál előforduló irritáció nélkül.  A lactobionsav a gluconolactone-hoz hasonlóan gyengéd hámlasztó, kiváló hidratáló és antioxidáns összetevő.

A Nopal kaktusz kivonata, aminek gyulladácsökkentő, nyugtató és hidratáló tulajdonsága is van. A gyártó szerint élesztő kivonattal kombinálva kifejezetten csökkenti a más hatóanyagok által okozott (pl. retinoidok vagy AHA-k) neuroszenzorális irritációt.

Élesztő kivonat, amit hidratáló tulajdonsága miatt használnak a kozmetikumokban.

A Fu Ling gomba kivonata. Paula Begoun szerint antioxidáns és gyulladáscsökkentő tulajdonsága van, az összetevő gyártója szerint pedig pattanásellenes és- túlzott faggyútermelést gátló hatása is van.