Givenchy

Ár:   35 760 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: illatvarázs*, az összetevőket feltöltötte: Hecate, Módosítva: 2020. szeptember 30.

Ár:   35 760 Ft
Lelőhely:   parfümériák, online

Megjelenés éve: 2020.

Illatcsalád: aromás-fűszeres

Fejjegy: bors

Szívjegyek: citrusvirág, tubarózsa

Alapjegyek: bőr, szezám, vanília, pacsuli, vetiver

25000 Ft Givenchy L'interdit Intense EDP
Ár: 25000 Ft + posta , Eladó: csibeva
Állapot: 80 ml / 2 fújás hiány, Helyszín: --, fizetés: postán maradó (+915 Ft)
Fújós: Givenchy L'interdit Intense EDP
Ár: 2.500/4.500 Ft + szállítás (1.000 Ft) , Eladó: Asianlover
Állapot: 5/10 ml-es műanyag fùjòs, Helyszín: --, fizetés: átutalást követően küldöm (személyes átvételt nem tudok vállalni)

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia

Kamea

2021. október 4.

A hétvégén volt alkalmam kipróbálni bőrön. Mivel a Rouge verzióját megvettem üvegében és szeretem is, igazából csak azzal tudom összehasonlítani.
Sokáig nem értettem a parfümvéleményekben, amikor az adott parfüm balzsamosságára tettetek utalást. Azt hiszem, ezt ennek a két illatnak az összehasonlítása során értettem meg. A Rouge számomra balzsamosabb, melengetőbb, gömbölyűbb, izgalmasabb illat. Ez a kis fekete a kifújást követő fél órában talán még tetszett is, de aztán szúróssá és komorrá lett rajtam és nem enyhült meg az irányomba, hiába udvaroltam körbe újra és újra az orrommal. Mindvégig lineáris maradt rajtam. Semmi játékosság, semmi kacérság. Egy karót nyelt, merev, fehéringes-feketekosztümös. Tartósnak gondolom, bár én kb. másfél óra elteltével lemostam.
Gazdagabb lettem egy újabb tapasztalattal és most még inkább örülök, hogy a „kis vörössel” azért sikerült egymásra találnunk!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. október 4.

Tarzicia

2021. október 1.

Nem írtam még erről a parfümről, csak utaltam rá a Rouge verzióhoz írt véleményemben. Rég óta ismerem, és többször is próbálkoztam vele. Sőt, egyszer már meg is vettem. Még akkor, amikor megjelent. Számomra a hordhatatlan EDP után kész felüdülés volt: a tubarózsa elbűvölt, szebb, mint az eredetiben, és le van kerekítve, krémes, meleg, télre való L'Interdit. Nyami. És még az üvege is gyönyörű. Mielőtt megvettem, természetesen bőrön próbáltam, és hagytam is neki időt. De valószínűleg nem eleget, mert mire pár óra múlva végeztem a vásárlással, és kiértem a parkolóba, a csuklómon lévő illat már annyira távol állt tőlem és zavart, hogy nem is értettem, hogy hihettem azt, hogy nekünk bármi közünk lehet egymáshoz. Bontatlanul, azon melegében visszavittem.
A kezdés után egy ideig tetszik, de aztán a tubarózsa eltűnik, a vanília erőre kap, és a hátralévő részben rendületlenül uralkodik. Mellette egy fura mellékszál van, amit én olajszagként/pirított szezámmagként/mogyoróvajként tudok leírni. Bőrt sajnos nem érzek.
Finom, nőies illat lehetne, ha valaki lejjebb csavarná benne az édességi szintet, vagy legalábbis ellensúlyozná, fellazítaná valamivel. Ez nekem ugyanaz a ketegória, mint a Bvlgari Splendida Tubereuse Mystique, azzal a különbséggel, hogy ott a vanília még jobban terpeszkedik, és teljesen elnyomja a tubarózsát.
Erről az illatról nekem mindig ez a kép ugrik be: Középkorú, szingli nő. A külseje átlagos, de az egója az egekben. Soha nem sminkeli magát, parfümöt nem használ. De most karácsonyi party-ba hívták, hosszú évek óta először, és venni akar magának egy parfümöt. A parfümériában körbe se néz, a legújabb, legédesebb, legszexibb, alkalmi parfümöt kérte. Ezt ajánlották. Beleszippantott, megvette. Eljött az este, "kiöltözött", garbó pulcsi-szoknya-csizma kombó, méghozzá teljesen fekete, hátha sikerül optikailag valamicskét lefaragnia a súlyfeleslegéből. De a fekete nem sokat segít rajta, a parfümből meg túl sokat fújt magára. Ízléstelen és feltűnő, mégsem tudja elfedni a kabátjából és a hajából áradó fura fűszeres-olajos szagot, amit ebédidőben, egy zsúfolt kis étteremben sikerült a parfümje mellé begyűjtenie.
Ez az én véleményem, és szigorúan csak a parfümről, nem arról, aki viseli. Az én orrom így érzi, rajtam így viselkedik, ilyen érzéseket ébreszt bennem, ilyen személyiségtípus és szituáció jut eszembe róla.
Gondban vagyok az értékeléssel. Nagy jóindulattal is csak 3 csillagot tudok neki adni. Kettőt nem adhatok, mert annyit az eredeti EDP érdemel, és ez annál azért jobban sikerült.
Az összes L'Interdit verzió közül nekem a legújabb, Rouge tetszik, és látom, rajtam kívül még másoknak is. Én örülök, hogy az végre müködik rajtam, és eszembe se jut magamra venni a "tipikus vörös rúzsos, vörös körömlakkos, cicaszemüveges öregasszony" jelzőt, amit ott, valaki véleményében olvastam. Akinek nem inge...

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2021. október 1.

Qwerty

2021. augusztus 24.

Amennyire bejött az alapillat, annyira nem jön be egyik másik sem. Rá kellett jöjjek, hogy csak és kizárólag kékszőlőlés-meggyes adalékkal tudom elviselni ezt az émelyítő alapillatot, ami mindegyiknek sajátja. Azt viszont szeretem, de kizárólag télen, negyed fújásnyi mennyiséget adagolva. Különben belepusztulok abba is.
Ez is émelygős, vaníliás, pacsulis tubarózsa, nem is tudom mit vártam a szezámtól, de meglepett, hogy csak súlyosabbá, tömörebbé tette az amúgy sem könnyed alapot. Nem mertem egy egész fújást ebből sem magamra küldeni, de így is elég volt egy fejfájáshoz. Rossznak ennek ellenére nem mondanám, az excentrikus kategória erős darabja, számomra sajnos rosszullét.
Nagyon remélem, hogy a "csak ötöt fújtam reggel, délben frissítek, ki nyitogatja az ablakokat állandóan?"-kolléganő sosem fogja felfedezni magának.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. augusztus 24.

Kicsimoomin

2021. július 30.

Az anyaillat a szívem csücske, szeretem. Ez a változat elsőre tejberizs, tömény tejberizs. Szerintem a szezám miatt alakul így rajtam, aztán leszárad és egy üvegéhez abszolút passzoló, fekete döggé változik.
Többször próbáltam, közben leszoktam a csak édes illatok használatáról és most már kétség nem fér hozzá, jönni fog velem haza. Tetszik, mélysége, tartóssága van. Nem lineáris, játszadozik az orrokkal. A leszáradás utáni kissé férfias fűszeressége rabul ejt. Meglepő, számomra van egy kevéske idő a felfújásos tejberizs és a leszáradás között, amikor a Dior Addict rémlik fel az agyam legmélyén. Férjem érezte ki ebben a tejberizst, a Dior Addict számára hosszan érezhető tarhonya illat 😄 ehhez érdemben nem szeretnék semmit hozzáfűzni, jobb a békesség meg amúgy is szeretem őt :D

5 csillag, akárcsak az anyukájának is!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. július 30.

5 csillag, akárcsak az anyukájának is!

Nemtudoommm

2021. június 17.

Nem értem azokat akiknek túl sok vagy éppen túl intenzív (nem kell belőle annyit fújni) éppen ez a lényege a parfumoknek. signature illatom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. június 17.

Bridge29

2021. május 21.

Szerintem inkább téli illat. Fellelhető benne az anyaillat ,de nem olyan egyedi, ez egy vaníliás kicsit számomra tucatillat,de nagyon finom . ettől függetlenül nagyon tetszik. Tartóssága közepes. A fekete üvege sztem kicsit túlzás, én inkább egy sötét narancssárga üveget tudnék elképzelni hozzá. A fekete Üveghez szerintem nem elég nehéz és karakteres. Összességében 4*

Update1:
Végül annyira megtetszett magamon és főként a leszáradása ,ami kicsit maszkulin hogy beszereztem belőle egy nagy üveggel. Jelenleg terhes vagyok és azért is tetszik ennyire ,mert most nem nagyon megy a parfümviselés ,de ő nem bántja az orrom szinte egybe olvad velem nem is érzem 🙂 jah és mégis jól áll neki a fekete üveg 5*

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. május 21.

Update1:

CherryBlossom

2021. április 6.

Nagyon szerencsésnek érzem magam, mert ez a parfüm akkor talált rám, amikor már méltónak érzem magam egy ilyen kaliberű illathoz. Ez az illat számomra a nagybetűs Nő illat jelenleg.

Magabiztos, játékos, kacér, elegáns, figyelmet parancsol, de nem harsány, vagány, miközben végtelenül lágy és nőies. Most már értem, mire szokták írni, hogy "tudni kell viselni".

Szerintem ugyanúgy tud működni egy alkalmi ruhával, mint egy lazán szexi fehér ing + farmer párossal, mindaddig amíg a nő, aki ezt viseli tisztában van önmagával és jól érzi magát a bőrében. Ez az illat nem alkalmas arra, hogy másnak tűnjön valaki.

Viszont határozottan alkalmi illat (azon belül is inkább estére), vétek lenne ilyen nagyágyút mindennap az irodában használni. Kivéve ha fizetésemelést kérsz :P

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. április 6.

NyBetti

2021. március 7.

Szerelembe estem vele már a megjelenésekor, és a héten végre az enyém lett. Isteni az illata, szavakba se tudom foglalni, igazi nagyasszonyos, szépen felöltözős, alkalmi illat. El nem tudom képzelni farmerrel, elég disszonáns a kép.
Alkalmi illatom lesz egyértelműen, főleg hogy a tartóssága valami egészen hihetetlen. Egyet fújtam a csuklómra mikor kibontottam és 10+ órát simán bírt. Igaza van az előttem íróknak, ez niche a javából mainstream köntösben és szerencsére árral.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. március 7.

Kuroshio

2021. március 2.

Hát ez...........♡
Csodálatos. Ha létezik Mennyország, én úgy képzelem, hogy ha belépek a kapuján, és elindulok egy buja virágokkal övezett ösvényen, ez az illat árad mindenhonnan. De addig is; itt a Földön is megvásárolható, mintegy megnyugtatásképpen. Isteni!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. március 2.

Hát ez...........♡

veronique

2021. február 20.

A parfümériában kaptam a mintát: "kis női illat" címszóval. Nohát! A fekete színből már sejthető volt, ám amikor magamra fújtam, nagyon karakteres, izgalmas, mély, fűszeres illatot kaptam. Fűszerek, bőr és vetiver dominál rajtam, majd a végén valami nagyon érdekes, füstös vanília is megjelenik, de egyáltalán nem édeskés, hanem inkább mély és titokzatos. Egy fekete ruhában vonulni tudó, modern végzet asszonyának az illata. Inkább esti illat egyébként. Elegáns, összetett és dögös egyszerre. Sajnos, én nem ez vagyok... Jól illeszkedik a bőrömmel, azonban a habitusom más, túl kicsi vagyok hozzá, vékony-sportos és talán a színeim sem elég telítettek. Rajtam sok és túl elegáns, bár nagyon-nagyon finom. Megy az 5 csillag, mert jól összerakott, finom, különleges és nagyon izgalmas, elegáns-érzéki illat, fájó szívvel kellett elismernem, hogy nem tudnám viselni.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. február 20.

Alkoholok: Alcohol
Fényvédők: Butyl Methoxydibenzoylmethane
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Benzyl Salicylate, Linalool, Limonene, Geraniol, Citronellol, Citral