Goloka

Ár:   2331 Ft   Kategória:   Egyéb kozmetikumok
Lelőhely:   bioboltok, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: bandita, Módosítva: 2013. július 28.

Lelőhely:   bioboltok, online
Kategória:   Egyéb kozmetikumok

A termék 100 % henna port tartalmaz.

PotaSaci

2020. április 7.

Első próbálkozásom volt még 16 évesen (mivel nem akartam mesterséges festékkel hozzányúlni a hajamhoz), és már 6 éve ezt használom. Nagyon sok citromlével és egy kevés vízzel meg levendula, teafa és eukaliptusz olajjal keverem ki. 4-5 órát dunsztolódik általában a hajamon. Nekem így gyönyörű rozsdavöröset csinál az amúgy közép/sötét barnából. Emellett gyönyörű egészséges tőle a hajam, gyorsabban nő és dúsabb (nem hullik úgy).

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2020. április 7.

Lisana

2019. október 26.

Legjobb henna a piacon. Nem egyszerű elérhető áron olyat találni, ami tenyleg CSAK henna és nem henna alapú hajfesték (egyéb adalékokkal). Forgalmazhatnák több helyen is.
Gyönyörű a színe (én fekete teaval szoktam felfőzni hogy ne legyen túl narancs a világos hajamon), puhává teszi a hajat, megállítja a korpásodást. Nekem ennél nem kell több.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. október 26.

barnafruzsina

2019. október 9.

Kifogástalan a minősége. Nem allergizál, és soha nem kopik ki. Citromlével és vízzel szoktam kikeverni, és kb. 2 órát hagyom a hajamon (kimosom, megszárítom, és utána indigóval festem, hogy barna, ne pedig vörös legyen az összhatás).

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. október 9.

Vala111

2018. szeptember 4.

Bőrteszt után(minden új márkánál) ment a egész hajamra. Befogta ahogy kell, semmi gondom nem volt vele, bár azóta váltottam, mert találtam erősebb színezőerejű és finomabb (keverés miatt nem árt) hennát egy angol oldalon, ami azért fontos mert sotét hajam van, és elég kevés színt lehet kihozni belőle.
Aki még nem hennázott mindenféleképpen csináljon próbatincset, mert az eredmény mindíg a kiinduló hajszíntől függ. Ősz hajból barnát pedig csak két lépésben (először henna, utána henna-indigó keverék)! Receptek, tanácsok a neten. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. szeptember 4.

ivett.zornanszki

2018. március 12.

Szuper!!!!! Ismét megmentette a hajam😁😁😁😁Festett szőkéből váltottam vissza vörösre és csodás színe lett!!!!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. március 12.

draculina

2017. szeptember 3.

Azt írja hajra és testre is jó, de szerintem inkább csak hajfestéknek jó. Eredetileg testfestéknek vettem, de túl durva őrlésű, a növény szárából is vannak benne rostok, amik eldugítják a vékony tubus kimenetét. Hajfestéknek viszont szuper.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. szeptember 3.

susie.birkas

2015. április 23.

Több évig tartó szőkítés és a velejáró hajroncsolás után, eldöntöttem, hogy vörös leszek és áttértem a hennázásra.Én mindig cassia obovataval/színtelen hennával/ keverve 2:1 arányban használom,valamint különböző bázis olajokkal.Az én kedvenceim a kókuszolaj és a ricinusolaj,de az olívaolaj ,vagy más hajápolásra megfelelő olaj is tökéletes.Ezek mellett még eukaliptusz,teafa és narancs illóolajokkal fokozom a hatást.A lényeg, hogy egyik hozzávaló se tartalmazzon káros összetevőt.Néhol azt olvasom,hogy a hennázás zsírosíthatja a hajat.Nekem sajnos előtte is zsírosodásra hajlamos volt a hajam,így ezt se meg erősíteni,se megcáfolni nem tudom.Az biztos,hogy soha nem fogok vegyszeres festéket használni,mert a hennázás óta a hajam látványosan dúsabb és egészségesebb.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. április 23.

ágica

2015. április 12.

Lassan 1 éve hennázom a hajamat, és egy pillanatra sem bántam meg, ez az eddigi legjobb hajfesték, amit használtam. Pár evőkanál henna port szoktam citromlével, vízzel, és hajbalzsammal összekeverni, így egy kis vöröses árnyalatot kap a hajam, ráadásul nagyon gyorsan befogja, kb 10-15 perc alatt.
A kapott szín elég tartós, elég a lenövést+egy-két kopottabb tincset befesteni, így nagyon gazdaságos a hennás festés, egy doboz kb 4-6 hónapra elég. Hosszútávon tényleg fényesebbé teszi a hajat, bár a töredezést, egyéb hajproblémákat nem oldja meg (nem is várom el tőle)
Sajnos ezek mellett előfordultak negatívumok is, amik más fajta (neha, cosmio) poroknál nem fordultak elő. Nagyon nehéz, szinte lehetetlen teljesen csomómentesre kikeverni, kb 10-15 percig kevergetem, és még így is darabos marad. A leöblítése hasonlóan körülményes, szinte rászárad a hajamra, így kb 2 hajmosás és balzsamozás után jön ki teljesen. Nekem elég száraz, hosszú hajam van, és ezt a festés után még szárazabbnak érzem.
Összességében imádom a hennás festést, de nekem ez a termék nem vált be igazán.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. április 12.

Összességében imádom a hennás festést, de nekem ez a termék nem vált be igazán.

Szofie

2015. február 3.

Én nem szeretném sokat ragozni a mondandómat: ÉLETEM EGYIK LEGJOBB DÖNTÉSE VOLT, HOGY A FEJEMRE KENTEM!! imádom :) Annyira szép színe lett a hajamnak, hogy nem tudok betelni vele. Hasonló színt kevertettem eddig is a fodrászommal, de ezennel a fodrászos-hajfestésnek vége! :)))
Én csak vízzel dolgoztam össze péppé, de következő alkalommal citromlével fogom, hogy még intenzívebb színt kapjak!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. február 3.

Ann S

2014. november 6.

Bevált, szépen színezett. Ha nagyon szeretnék kukacoskodni, akkor azt mondanám, hogy drága. A Lush henna 100 g-ja is kb. ennyire jön ki. A Neha olcsóbb.

@angii, Én próbáltam már kísérleti jelleggel hennát (kb. 2 ek) balzsamba keverve. Raktam hozzá egy kevés mézet is. 1 órát hagytam fenn csücsülni a hajamon és teljesen jól funkcionált, gyönyörű vörös fényű lett a hajam és nem mellesleg puha is. 2 hennázás között, ha úgy érzem, hogy nagyon megkopott a szín, akkor ezt fogom használni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. november 6.

A henna egy virágos cserje, mely Afrika szubtrópusi területein, Dél-Ázsiában és Észak-Ausztráliában őshonos. 2-6 méter magasra nő meg.  A növényben található festő hatású anyag (lawsone) által a bőrt, hajat, és egyéb protein tartalmú anyagokat (köröm, gyapjú, selyem) narancsvörösre színezi. A színezőanyag-tartalom a levél részben a legmagasabb. A hennával történő hajfestés sszéles körben elterjedt. A hajat eredeti színétől függően a vörös különböző árnyalataira festi. Használják gombaölő szernek is tartósításhoz és parfümök adalékanyagaként is. (forrás: Wikipádia)

Az EWG a hennát használattól függően a közepes vagy akár magas kockázatú összetevők közé sorolja erős allergén, és potenciális immunrendszer károsító hatása miatt. A kozmetikumokban használható henna mennyisége korlátozott és nem használható szem körüli kozmetikumokban.