Varga

Ár:   2800 Ft   Kategória:   Hajápolás
Lelőhely:   drogériák   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Ancico, Módosítva: 2014. október 19.

Lelőhely:   drogériák
Kategória:   Hajápolás

100% gyógynövényi hatóanyagok. 19 gyógynövény koncentrált tiszta kivonata.

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
alexa12

Evelin123

2024. január 22.

Extrém mennyiségű stressz miatt elkezdett hullani a hajam. Nem óriási mértékben de azért a szokottnál kb 3x annyi haj hullott ki minden hajmosásnál és fésülködéskor is egyre több. Alapból szinte sosem volt problémám hajhullással szerencsére, pláne nem heteken át. Elkezdtem szedni egy népszerű hajvitamint, ami drága is. Az eddig makulátlan bőröm kipattogott a hátamon végig es az állam vonalánál is.. Nem tudom biztosra, hogy az okozta -e de korábban nem volt ilyen problémám, ezért felfüggesztettem a használatát és venni fogok egy másikat. Egyébként a hajhullásomon nem segített, másfél hónapig szedtem aztán abba hagytam a pattanások miatt.
Végső elkeseredésemben vásároltam meg az itteni pozitív vélemények miatt ezt a hajcseppet.
4 napon át használtam napi 1x 30 fújást és mostanra hajmosásnál már csak fele annyi hajam hullott ki.
Az illata szerintem nem zavaró, nem is intenzív, teljesen semlegesnek mondanám a saját véleményem szerint.
Az árakról szintén mindenki a maga pénztárcája szerint dönt de szerintem havi 3700 forint ( ami akciósan kevesebb ) pár hónapon át azért cserébe, hogy a hajkoronád megmaradjon vagy dúsabb, egészségesebb legyen számomra nagyon megéri. Aki szerint drága az nem tudom mit vár, igazából ennél olcsóbb termékek nem nagyon vannak a piacon, tekintve, hogy pl. egy Olaplex no3&5 együtt 20 ezer forint volt.
Egyelőre 5*, remélem hosszútávon is beválik majd.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. január 22.

Egyelőre 5*, remélem hosszútávon is beválik majd.

Hinako

2023. december 10.

A varga piros samponnal együtt használom, és úgy néz ki, hogy beválnak. Nemsokára elfogy a második üveg, így a kúra végére érek, de tuti nem válok meg a varga cuccoktól. Rengeteg hajam kihullott pajzsmirígy betegség miatt, de most már rengeteg babahajam van, ami a homlokomnál nagyon látványos. Nekem kifejezetten tetszik az adagolója, nagyon egyszerű és praktikus a használata. Érdekes, hogy milyen sötét színű maga a folyadék, de nem látszik a fejbőrön, csak hajmosásnál az első öblítésnél látszik a vízen, hogy halványan barnás (bár világosszőke hajon ki tudja..). Előfordulhat, hogy összeragasztja a tincseket, de ezt egy kefe könnyen megoldja.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. december 10.

algoritmus

2023. augusztus 9.

betegseg utani-kozbeni hajhullasra vettem, de annyira bena az adagoloja (vagy en), h nehezen veszem ra magam a hasznalatara. babahajakat en is latok, a hajhullas is megallt fel ev utan, de alkalomszeruen hasznaltam eddig es tobb mas dolgot is szedtem melle: halolajat, szepsegvitaminokat, etrendkiegeszitoket, igy nem tudom, valoban hatott-e. az illata nem kellemes, de elviselheto, en hajmosas elotti este szoktam befujni a fejbort, es nem hasznalom a kiegeszito samponjat es balzsamot, de azokkal is teszek majd egy probat.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. augusztus 9.

Bumbuli

2023. július 12.

Én 3. hete használom.Úgy veszem eszre,hogy valamennyit javított már most a hajhullásomon.Viszont ha normálisan befújja az ember a haját,akkor sajnos 1 üveg csak kb 2,5 hétre elég,emiatt vontam le az 1 csillagot.Használom hozzá a samponját és balzsamját is,lehet ez is segít.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. július 12.

Eselytelenulketelkedo

2023. május 23.

Felváltva használtam a pirossal tavaly, nagyon bevált. A hajam nem tudott már hova nőni. Most a dr immunt tesztelem, remélem az is jó lesz.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. május 23.

sz.rebeka

2023. május 15.

2023.01.13.eddig tetszik a termék, kb. 3 hete használom és már sok babahajam jelent meg azóta. az illata nagyon erős, de 1 óra múlva elillan. a flakon nem működik, én is atontottem egy fújósba. alapvetően nem hullott a hajam, csak dúsítani, ápolni szerettem volna. még jelentkezem.

2023.05.15. már nem használom a terméket vagy 2 hónapja. egy idő után zavart az illata, valamint gyorsan fogy és 3-4000 forintot kiadni 3 hetente nekem drága. hatni hatott, viszont helyette rozmaring olajat használok, ami nekem ugyanolyan eredményt ér el, sokkal kevesebb áron.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2023. május 15.

amera

2023. május 5.

Jó is, meg nem is. Tényleg elkezdtek kinőni babahajaim. Azonban nekem ezek a szálak nagyon "furák". Erősebbek tapintásra, mint a hajam, sötétebbek, és csak meredeznek az ég felé. De azért kordában tudom tartani őket. Az illata nem túl jó, régi köptetőkre emlékeztet, azonban szerencsére hamar elillan. Pozitívum még, hogy sokkal kevésbé zsírosodik a hajam mióta használom! Ennek nagyon örültem, hogy bár ez nem kellett volna a hatásai között legyen, de végre ezzel nem nézett ki rondán a fejem 3. nappal hajmosás után. :D Viszont, úgy tűnik ez azért volt, mert valamennyire kiszárította a fejbőrömet, ugyanis elkezdtem korpásodni.... Igaz hogy nem durván, alig látszik, de én látom és nagyon zavar. Még tesztelgetem.... De már kelletlenül használom kicsit, pedig hatalmas reményeket fűztem hozzá. :(

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. május 5.

horvathorsi97

2023. január 3.

Nagyon szuper! Durva hajhullás és töredezett haj miatt vettem a sampokonnak együtt, főleg a zöld samponját szereti a hajam. Mellé persze kapott belsőleges támogatást is, halolajkapszulát és jód tablettát szedek, az utóbbinak utánaolvastam, hogy jó hajhullás ellen, fáradtságérzet csökkentésére és tompa fejre, tényleg sokat javult. Már külön a cseppek is sokat segítettek, nagyon meg vagyok elégedve!

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. január 3.

natasa

2022. december 27.

Hajhullásra vettem, mert egyre több hajszálat találtam hajmosás során, illetve sajnos egy helyen elöl a forgómnál elkezdett ritkulni a hajam. Elhasználtam egy üveggel, illetve szedtem mellette vitaminokat (Helia D-kollagénes vitamint és Dm-es hajvitamint felváltva a Jutavit B-komplexszel.) Hamarosan elkezdtek nőni a babahajak, egyre erősödött a hajam. Ma már csak pár szálat találok hajmosáskor is. Szóval szerintem ez jó cucc, hatásos.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2022. december 27.

Ethereal96

2022. december 23.

A stressz és egészségtelen életmód plusz számos hajfestés hatására a hajam tonna számban kezdett hullani. A hajcsepp használatával a hajhullásom fokozatosan abbamaradt, egy idő után már csak pár szál hullott ki fésülködés után is a hajamból. Számomra az eredmény megdöbbentő. Eleinte szinte minden nap használtam, a fújós fejet nem szerettem inkább a tenyerembe öntöttem és bele masszíroztam a fejbőrömbe. Miután elértem a kívánt hatást, ami kb másfél hónap volt már csak hetente egyszer használom. Azóta a babahajam mennyisége is nő és érezhetően összefogáskor is vastagabb a lófarkam:) szerintem sose fogok róla lemondani ilyen hatást idáig csak a ricinusolajjal értem el de annak a használata sokkal macerásabb.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. december 23.

Antioxidánsok: Salvia Officinalis Extract
Gyulladáscsökkentők: Chamomilla Recutita (Matricaria) Extract

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Torma. Hogy mi célt szolgál a kozmetikumokban arról nem igazán van információ, de minden esetre a torma olyan hasznos anyagokat tartalmaz, mint kálcium, nátrium, magnézium és C-vitamin.

Gyermekláncfű vagy pittypang. Nem tudni mi célt szolgál a kozmetikumokban, de Paula Begoun szerint allergizáló hatása van.

lándzsás útifű levelének a kivonata. A kozmetikumokban baktériumölő, gyulladáscsökkentő tulajdonsága miatt használják.

Orvosi zsálya kivonat, mely hatásos antioxidáns. Kámfor és fenol (illatanyagok) tartalma miatt azonban potenciális bőrirritáló.

Citromfű kivonat. Leginkább illatanyagként használt. Potenciális bőrirritáló.

Közönséges bojtorján. A népi gyógyászat vértisztító orvosságnak használta, vizelethajtó és izzasztószerként. Serkenti az epe elválasztását, reuma és bőrbetegségek kezelésére is felhasználják. Olajokkal előállított kivonatait bedörzsölőszerként, fürdőolajként használják reumatikus fájdalmak ellen, de hajhullás, korpásodás kezelésére is alkalmazzák. Paula Begoun szerint a közönséges bojtorján antioxidáns és gyulladáscsökkentő hatása révén minden bőrtípus számára hasznos összetevő, a levél kivonata pedig antibakteriális hatása miatt hatásos lehet acne ellen.

Csalángyökér. A népi gyógyászatban vizelethajtó, vesekőhajtó és hólyaghurut elleni gyógynövényként használt.

Közönséges dió. A kozmetikumokban mind a diófa levelét mind a magját, és a termés héját felhasználják. A diólevelek cseranyagokat, flavonoidokat, némi illóolajat tartalmaznak. A termés héjában a kezet erősen barnára festő naftokinon-származékok találhatók. A CosIng besorolása szerint a levélnek szövet összehúzó, tisztító, maszkoló (kellemetlen íz, illat semlegesítése) és nyugatató hatása is van.

Közönséges kakukkfű. A kozmetikumokban levelének, virágának a kivonatát és olaját is felhasználják. A CosIng a kakukkfű különböző származékait maszkoló (kellemetlen íz, illat semlegesítése), tonizáló, bőr javító összetevőnek kategorizálja. Paula Begoun szerint bár a kakukkfűnek antioxidáns tulajdonsága van, a benne található illatanyagok bőrirritálóak lehetnek, más antioxidánsokkal együtt és kis mennyiségeben azonban nem jelent problémát.

Nyírfa levél. A Dr Hauschka honlap szerint a nyírfa elsődleges gyógyhatása, hogy vizelethajtó és anyagcsere elősegítő hatása van, így méregtelelnítő kúrákban használt. A nyírfa nedve pedig hajhullás, korpa és hajzsírosodás elleni anyag, mellyel hajápoló termékekben találkozhatunk.