Varga

Ár:   2800 Ft   Kategória:   Hajápolás
Lelőhely:   drogériák   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Ancico, Módosítva: 2014. október 19.

Lelőhely:   drogériák
Kategória:   Hajápolás

100% gyógynövényi hatóanyagok. 19 gyógynövény koncentrált tiszta kivonata.

Helia-D Botanic Concept Tokaji Aszús Hidratáló Krém Normál/Kombinált Bőrre

Helia-D Botanic Concept Tokaji Aszús Hidratáló Krém Normál/Kombinált Bőrre
powderwoman

Adricska

2021. június 21.

Használtam már régebben is, akkor és most is segített a hajhullás ellen. Ajánlani tudom mindenkinek.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. június 21.

vaeb

2021. június 17.

Tavaly nagyon elkezdett hullani a hajam, amit nem igazán tudtam mire vélni. Kipróbáltam pár csodaszernek mondott hajhullás gátló készítményt, de egyik sem hozta azt a hatást, amit vártam volna. Persze ez lehet hogy csak nálam volt. Egyik kolléganőm ajánlotta végül ezt a készítményt. Úgy votlam vele, kipróbálom, veszíteni valóm nincs végülis. Azt kell, hogy mondjam, hogy szuper hatást gyakorolt a hajamra. A hajhullás abba maradt és szépen rendbehozta a hajam. Nagyon örülök neki, úgyhogy ha 10 csillagot lehetne adni, akkor annyit adnék, így csak az 5 csillag marad! :)

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. június 17.

Babi.94

2021. május 21.

7 éve szülés után tökéletesen bevált, megállt a hajhullásom. Most újra próbálkoztam vele (jobban hullott/hullik a hajam a kelleténél),de most ezen a téren nem segített, viszont rengeteg babahajam lett tőle.
Használata alatt a homlokomon, hajvonalnál pattanásos lettem. Erre tudom fogni, ahogy felfüggesztettem a használatát elmúlt.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. május 21.

dodeszka95

2021. május 15.

Erőteljesen hullott a hajam,ezért kezdtem el használni ezt a samponnal együtt.Nekem nagyon bevált,megállította a hajhullásom,rengeteg babahajam lett tőle.Jelenleg a hajerősítő cseppeket használom a samponnal,hogy ne térjen vissza a hajhullásom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. május 15.

Raulita

2021. május 12.

Én 3 hónap után kezdtem el érezni a hatást, vagyis kicsit később, mint ahogyan az ismertetőn írják. Viszont tény, hogy a hajhullásomat megállította. Eddig ez az egyetlen termék, amiről ezt el tudom mondani, ami nagy szó nálam. Abbahagytam most, mintha kicsit megint hullana a hajam, de ez lehet, hogy csak a szokásos tavaszi hajhullás. Csak ajánlani tudom. Annyi, hogy tényleg lelkiismeretesen, minden nap kell használni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. május 12.

Ewymx

2021. május 7.

Nagyon kedvelem a gyógynövény tartalmú és a illatú termékeket, így ez elsőre már nagyon szimpatikus volt. A használata könnyű, az elfordítható spray része 100%-ban a fejbőr adott pontjára tudja juttatni a cseppeket. Kb. másfél-2 hónapig volt elég egy ilyen kiszerelés és mire elfogyott vettem észre, hogy a kritikus helyeken elkezdtek növekedni a babahajak :) Azóta már eltelt több hónap és mostanra jó pár centisre növekedtek. Emlékeztető jelleggel továbbra is néha használom. Nagyon ajánlom!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. május 7.

Mercury91

2021. február 16.

Nagyon sok benne az alkohol, emiatt nagyon erősen szárítja a fejbőrt, emiatt nagyon gyorsan zsírosodik és/vagy elkezd hámlani a fejbőr. Kolleganőmnek korpás lett a haja tőle. Nekem csak nagyon gyorsan zsírosodott. Jó az adagolója magában, de ha egy kicsit is hosszabb a hajad, akkor mégis nagyon nehéz úgy applikálni, hogy csak a fejbőrre menjen, emiatt aztán megy is hajtövekre rendesen, ami meg nem jó. Erős gyógynövényes szaga van, amivel nem lenne bajom, de az erős fejbőr szárító hatása miatt nem jött be, a hajhullást nem mérsékelte, ellenben naponta kellett hajat mosnom vele, ha vállalható fejet akartam. Ez egy hosszú hajnál kényelmetlen, és a hajnak sem tesz jót, hibába balzsamoztam, hajpakolásoztam minden hajmosás után.Vannak ettől jobb szerek hajhullás ellen.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. február 16.

Bzsuzsi0128

2021. február 13.

Magas alkoholtartalma miatt erősen kiszárítja a fejbőrt, ennek következtében zsírosítja a hajat. Korábban 4 naponta mostam hajat, a Varga cseppel ez lemérséklődik 1 (!) napra. 3 hónap alatt ígéri a hatást, ne dőljetek be, a nőknél leggyakoribb hajhullás a telogén effluvium, ami eleve 2-3 hónapig tart. A zsírosodás miatt gyakrabban kell hajat mosni vele, ami eleve nem jó hajhullás esetén, mert feleslegesen kell gyötörni a fejbőrt és a hajat.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. február 13.

CsVGabi

2020. november 26.

Szerintem kellemes illata van, régebben 2 dobozzal elhasználtam belőle, most ismét szükségét éreztem, talán a hideg idő miatt, de nagyon sok hajam kihullott.
Csináltam magamnak házi hajpakolást is, talán a kettő kombója miatt, de negyedannyi hajam jött ki a legutóbbi hajmosásnál (1 hete kezdtem a kúrát, kétszer használtam ezalatt fél napi pakolással: kókuszolaj, ricinus olaj, kendermag olaj, olívaolaj, E-vitamin olaj keveréket)
Szerintem megéri kipróbálni, bár a patikában én 3 500 Ft körül vettem most.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. november 26.

Szerintem megéri kipróbálni, bár a patikában én 3 500 Ft körül vettem most.

AszusZ

2020. október 19.

Nekem sajnos semmit nem ért 3 csomaggal is rendeltem amiben sampon és 4 doboz hajcsepp van benne. Kb annyit ért mint halottnak a csók. :/ :/ Konkrétan a hajhullásomat nem hogy megállította meg több is hullott tőle. Ennyi pénzért és úgy hogy a bőrgyógyász ajánlotta többet vártam. Jah és csak szeretnék szólni a Varga hajcseppes oldalon a negatív véleményeket nem teszik ki. Az én egy csillagosomat is elfelejtették kicsit furcsa... csak a 4 és az 5 csillagos bejegyzések láthatóak. És jut eszembe mielőtt itt bárki megdalolna hogy akkor biztos valami szervi bajom van ... el kell hogy keserítsem nincs semmi bajom a vérleletemben 1 csillag sem volt ls minden orvosi vizsgálatom negatív. Egészséges vagyok mint a makk. :) Pirosat is rendeltem egyiket az egyik este másikat a másik este felváltva használtam.... egy nagy semmi.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. október 19.

Antioxidánsok: Salvia Officinalis Extract
Gyulladáscsökkentők: Chamomilla Recutita (Matricaria) Extract

Torma. Hogy mi célt szolgál a kozmetikumokban arról nem igazán van információ, de minden esetre a torma olyan hasznos anyagokat tartalmaz, mint kálcium, nátrium, magnézium és C-vitamin.

Gyermekláncfű vagy pittypang. Nem tudni mi célt szolgál a kozmetikumokban, de Paula Begoun szerint allergizáló hatása van.

lándzsás útifű levelének a kivonata. A kozmetikumokban baktériumölő, gyulladáscsökkentő tulajdonsága miatt használják.

Orvosi zsálya kivonat, mely hatásos antioxidáns. Kámfor és fenol (illatanyagok) tartalma miatt azonban potenciális bőrirritáló.

Citromfű kivonat. Leginkább illatanyagként használt. Potenciális bőrirritáló.

Közönséges bojtorján. A népi gyógyászat vértisztító orvosságnak használta, vizelethajtó és izzasztószerként. Serkenti az epe elválasztását, reuma és bőrbetegségek kezelésére is felhasználják. Olajokkal előállított kivonatait bedörzsölőszerként, fürdőolajként használják reumatikus fájdalmak ellen, de hajhullás, korpásodás kezelésére is alkalmazzák. Paula Begoun szerint a közönséges bojtorján antioxidáns és gyulladáscsökkentő hatása révén minden bőrtípus számára hasznos összetevő, a levél kivonata pedig antibakteriális hatása miatt hatásos lehet acne ellen.

Csalángyökér. A népi gyógyászatban vizelethajtó, vesekőhajtó és hólyaghurut elleni gyógynövényként használt.

Közönséges dió. A kozmetikumokban mind a diófa levelét mind a magját, és a termés héját felhasználják. A diólevelek cseranyagokat, flavonoidokat, némi illóolajat tartalmaznak. A termés héjában a kezet erősen barnára festő naftokinon-származékok találhatók. A CosIng besorolása szerint a levélnek szövet összehúzó, tisztító, maszkoló (kellemetlen íz, illat semlegesítése) és nyugatató hatása is van.

Közönséges kakukkfű. A kozmetikumokban levelének, virágának a kivonatát és olaját is felhasználják. A CosIng a kakukkfű különböző származékait maszkoló (kellemetlen íz, illat semlegesítése), tonizáló, bőr javító összetevőnek kategorizálja. Paula Begoun szerint bár a kakukkfűnek antioxidáns tulajdonsága van, a benne található illatanyagok bőrirritálóak lehetnek, más antioxidánsokkal együtt és kis mennyiségeben azonban nem jelent problémát.

Nyírfa levél. A Dr Hauschka honlap szerint a nyírfa elsődleges gyógyhatása, hogy vizelethajtó és anyagcsere elősegítő hatása van, így méregtelelnítő kúrákban használt. A nyírfa nedve pedig hajhullás, korpa és hajzsírosodás elleni anyag, mellyel hajápoló termékekben találkozhatunk.