Varga

Ár:   2800 Ft   Kategória:   Hajápolás
Lelőhely:   drogériák   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Ancico, Módosítva: 2014. október 19.

Lelőhely:   drogériák
Kategória:   Hajápolás

100% gyógynövényi hatóanyagok. 19 gyógynövény koncentrált tiszta kivonata.

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
alexa12

sabinaahstyle

2021. december 2.

Teljesen jó 3-4 hónapig napi 2x használtam egyre csak nő a hajam és több hajam is lett a samponjával együtt használtam, a sampont mai napig használom. Az illata nem annyira kellemes de a hatás érdekében kilehet bírni és az 1 üveg elég kb 1 hónapig/3 hétig, én rengeteget raktam kb 15 fújást sokszor le is folyt de így hatásos. Megszárad fél óra múlva a hajban érezhető az illata . Amikor használtam 3naponta mostam a hajam nem zsírosodott tőle de így értem el a hatást. 3 üveggel elhasználtam tavaly nyáron és azóta csak jönnek a baba hajak és 15-20cm nőtt 1év alatt. Kb éppen vállig ért a hajam, tavaly szeptemberben vágattam addig vissza, még a hajvágás után is használtam mára majdnem derékig ér a hajam eközben nem használtam rá semmit és nem is festettem, csak a samponját illetve egy balzsamot, puha fényes hosszú hajam lett tőle.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. december 2.

MissDaisy

2021. november 16.

Működik. Amikor a fodrászomnak meséltem, hogy covid után pár hónappal túl sok hajam hullott ki, ami már aggasztó volt, de elkezdtem használni egy hajcseppett...itt félbeszakított, és rákérdezett: Varga hajcsepp? Döbbenten néztem rá, hogy találta ki, mondta, hogy azért, mert ez az egy, ami tényleg hatásos és jó. Örültem a megerősítésnek, a jó választásnak. 2-3 hét után csökkent a hajhullásom, majd megszűnt, persze a javallott heti szinten tartást alkalmazom, és így most rendben van. Búcsút intettem a hajhullásnak. Plusz a 70 éves anyukámnak is vettem, aki szintén úgy érzékeli, hogy kevesebb haja hullik ki. És hát ugye az összetevői is rendben vannak. Anyukám még a samponjukat is kipróbálta (a csepp után), és azzal is meg volt elégedve.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. november 16.

Orsolya0719

2021. november 13.

Post Covid és vesemedence gyulladás együttes tüneteként jelentkezett nálam hajhullás. 2 hónapon keresztül marék számra szedtem napi szinten a vitaminokat, és hajerősítő kapszulákat, semmi nem segített. Csomókban hullott a hajam, minden egyes hajmosás után fél órát bőgtem, mert vagy 300-500 szál maradt a fésűben. (Tudom, mert számolgattam) Már félig belenyugodtam, hogy megkopaszodok, amikor a neten rábukkantam a varga hajcseppekre. Nem igazán hittem előtte a helyi hatású, hiper-szuper samponokban, balzsamokban, krémekben, cseppekben, de az esélytelenek nyugalmával gondoltam kipróbálom, mondván ennél rosszabb aligha lehet a helyzet. 2 hét után már észrevehetően kevesebb haj maradt a fésűben, majd mire kiürült az első üveg, addigra már csak pár szál. A gyógynövényes samponnal együtt használtam. A cseppet már elhagytam, de a sampont azóta is használom, sokkal tovább érzem tőle tisztának a hajam, pedig előtte nekem nagyon gyorsan zsírosodott. A hajvégeket kissé szárítja ha önmagában használom, de balzsammal és hajolajjal kiegészítve nekem remekül bevált. 2 hónapja hagytam abba a cseppeket, a hajhullás azóta sem tért vissza, sőt (szerintem inkább a vitaminok hatására), rengeteg új baba hajszálam is nőtt, és a hajam is sokkal hosszabb lett, pedig előtte nagyon nyögvenyelősen növekedett, amennyit nőtt, annyi le is töredezett a végéből. Mindkét terméket csak ajánlani tudom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. november 13.

eniko90

2021. november 9.

Elég drasztikusan kezdett hullani a derékig érő hajam. Egy üveggel használtam eddig el és nekem eddig bevált. Sokkal jobb a tartása a hajamnak. Meglepődve olvastam hogy sokaknak szárította a fejbőrét és zsírosabb lett a haja. Nekem ez pont fordítva történt. 4 naponta mostam eddig hajat, most 5 napot is lazán kibír. Rendeltem 4 üveggel még hogy a téli időszakban kicsit rásegítsek a hajam regenerálása.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. november 9.

Biancah

2021. október 11.

Valaki írta előttem, hogy kipattogott tőle. Én is, a hajtövemnél a homlokomon és a tarkómon. Sajnos le kell állnom vele. A Dr Immun hajcseppek nekem jobban bejövős.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. október 11.

Adricska

2021. június 21.

Használtam már régebben is, akkor és most is segített a hajhullás ellen. Ajánlani tudom mindenkinek.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. június 21.

Babi.94

2021. május 21.

7 éve szülés után tökéletesen bevált, megállt a hajhullásom. Most újra próbálkoztam vele (jobban hullott/hullik a hajam a kelleténél),de most ezen a téren nem segített, viszont rengeteg babahajam lett tőle.
Használata alatt a homlokomon, hajvonalnál pattanásos lettem. Erre tudom fogni, ahogy felfüggesztettem a használatát elmúlt.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. május 21.

dodeszka95

2021. május 15.

Erőteljesen hullott a hajam,ezért kezdtem el használni ezt a samponnal együtt.Nekem nagyon bevált,megállította a hajhullásom,rengeteg babahajam lett tőle.Jelenleg a hajerősítő cseppeket használom a samponnal,hogy ne térjen vissza a hajhullásom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. május 15.

Raulita

2021. május 12.

Én 3 hónap után kezdtem el érezni a hatást, vagyis kicsit később, mint ahogyan az ismertetőn írják. Viszont tény, hogy a hajhullásomat megállította. Eddig ez az egyetlen termék, amiről ezt el tudom mondani, ami nagy szó nálam. Abbahagytam most, mintha kicsit megint hullana a hajam, de ez lehet, hogy csak a szokásos tavaszi hajhullás. Csak ajánlani tudom. Annyi, hogy tényleg lelkiismeretesen, minden nap kell használni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. május 12.

Ewymx

2021. május 7.

Nagyon kedvelem a gyógynövény tartalmú és a illatú termékeket, így ez elsőre már nagyon szimpatikus volt. A használata könnyű, az elfordítható spray része 100%-ban a fejbőr adott pontjára tudja juttatni a cseppeket. Kb. másfél-2 hónapig volt elég egy ilyen kiszerelés és mire elfogyott vettem észre, hogy a kritikus helyeken elkezdtek növekedni a babahajak :) Azóta már eltelt több hónap és mostanra jó pár centisre növekedtek. Emlékeztető jelleggel továbbra is néha használom. Nagyon ajánlom!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. május 7.

Antioxidánsok: Salvia Officinalis Extract
Gyulladáscsökkentők: Chamomilla Recutita (Matricaria) Extract

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Torma. Hogy mi célt szolgál a kozmetikumokban arról nem igazán van információ, de minden esetre a torma olyan hasznos anyagokat tartalmaz, mint kálcium, nátrium, magnézium és C-vitamin.

Gyermekláncfű vagy pittypang. Nem tudni mi célt szolgál a kozmetikumokban, de Paula Begoun szerint allergizáló hatása van.

lándzsás útifű levelének a kivonata. A kozmetikumokban baktériumölő, gyulladáscsökkentő tulajdonsága miatt használják.

Orvosi zsálya kivonat, mely hatásos antioxidáns. Kámfor és fenol (illatanyagok) tartalma miatt azonban potenciális bőrirritáló.

Citromfű kivonat. Leginkább illatanyagként használt. Potenciális bőrirritáló.

Közönséges bojtorján. A népi gyógyászat vértisztító orvosságnak használta, vizelethajtó és izzasztószerként. Serkenti az epe elválasztását, reuma és bőrbetegségek kezelésére is felhasználják. Olajokkal előállított kivonatait bedörzsölőszerként, fürdőolajként használják reumatikus fájdalmak ellen, de hajhullás, korpásodás kezelésére is alkalmazzák. Paula Begoun szerint a közönséges bojtorján antioxidáns és gyulladáscsökkentő hatása révén minden bőrtípus számára hasznos összetevő, a levél kivonata pedig antibakteriális hatása miatt hatásos lehet acne ellen.

Csalángyökér. A népi gyógyászatban vizelethajtó, vesekőhajtó és hólyaghurut elleni gyógynövényként használt.

Közönséges dió. A kozmetikumokban mind a diófa levelét mind a magját, és a termés héját felhasználják. A diólevelek cseranyagokat, flavonoidokat, némi illóolajat tartalmaznak. A termés héjában a kezet erősen barnára festő naftokinon-származékok találhatók. A CosIng besorolása szerint a levélnek szövet összehúzó, tisztító, maszkoló (kellemetlen íz, illat semlegesítése) és nyugatató hatása is van.

Közönséges kakukkfű. A kozmetikumokban levelének, virágának a kivonatát és olaját is felhasználják. A CosIng a kakukkfű különböző származékait maszkoló (kellemetlen íz, illat semlegesítése), tonizáló, bőr javító összetevőnek kategorizálja. Paula Begoun szerint bár a kakukkfűnek antioxidáns tulajdonsága van, a benne található illatanyagok bőrirritálóak lehetnek, más antioxidánsokkal együtt és kis mennyiségeben azonban nem jelent problémát.

Nyírfa levél. A Dr Hauschka honlap szerint a nyírfa elsődleges gyógyhatása, hogy vizelethajtó és anyagcsere elősegítő hatása van, így méregtelelnítő kúrákban használt. A nyírfa nedve pedig hajhullás, korpa és hajzsírosodás elleni anyag, mellyel hajápoló termékekben találkozhatunk.