Herbatint

Ár:   2670 Ft   Kategória:   Hajfestékek
Lelőhely:   bioboltok, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: mystang96, az összetevőket feltöltötte: synerella987, Módosítva: 2018. január 4.

Lelőhely:   bioboltok, online
Kategória:   Hajfestékek

A Herbatint a növények és gyógynövények, valamint a minimális mennyiségű gyógyszerészeti vegyi anyagok egyensúlyba helyezésével egyedülálló hajfestéket alkot, mely nemcsak kíméletesen festi, de táplálja és védi is a hajat. Kivételes összetevőinek köszönhetően tartós színt biztosít, a haj károsodása nélkül. Az eredmény: csodálatos hajszín, mely fantasztikus megjelenést és kellemes közérzetet biztosít. Fokozza a haj természetes fényvisszaverő hatását, egészséges csillogását.

30 féle színárnyalatban kapható.

Forianka

2019. március 11.

Nekem bevált a 8R árnyalat, gyönyörű bronzos árnyalat, szép csillogást kölcsönöz és jól takarja az ősz hajszálaim. Havonta festem újra a lenövés és kopás miatt.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. március 11.

DVeronika

2019. február 16.

Felül kell írnom korábbi véleményem: nem is tudom hová tettem a szemem, amikor megnéztem az összetevőit. Ott virít benne PPD - így nem csoda, hogy ennyi véleményezőnél hajhullást okozott. A színe gyönyörű volt, ősztakarás remek, lehet kapni drogériában és nekem még nem kezdett tőle hullani a hajam, de nagyon száraz lett, úgyhogy most már csak 2 csillag. Váltottam a Kinessences festékre.

2018. május 29.
A 3N sötétgesztenye árnyalatot használtam már harmadik alkalommal.
Pozitívum:
- szép, mély szín
- illatmentes
- nem csípi a fejbőröm, mint a többi hajfesték
- furcsa az állaga, de jól eloszlatható, nem lesz foltos a végeredmény
- végre egy bolti hajfesték, ami befogta az ősz hajszálaim (nincs még túl sok, de a sötét hajban az a kevés is nagyon látszik)

Negatívum:
- elég száraz és sprőd a hajam, tudom, hogy egy festék nem fogja rendbehozni pont a festéssel és a vasalással okozott károkat, de a legtöbb festéket úgy alkotják meg, hogy közvetlen festés után ez ne tűnjön fel és lágy, fényes, selymes legyen a haj - itt ezt nem tapasztaltam, elég száraznak és "csikorgósnak" érzem utána a hajam sajnos. Kérdés, hogy ez a festék jobban szárítja-e, mint más, vagy csak kevesebb utóápolót tettek bele?
- a balzsam tényleg kevés és ha nagyobb kiszerelés lenne sem érne sokkal többet (össze sem lehet hasonlítani pl. a Castinghoz csomagolt pakolással)

Végeredményben adok rá 4 csillagot, mert szerintem a haj rendszeres ápolása a legfontosabb (pakolások, balzsam, sampon és a belső táplálás) és minden festés kémiai beavatkozás (hennán kívül), tehát jót nem fog tenni neki, ellenben ez a festék próbálja a lehető legkevesebb irritáló anyaggal elérni a tartós színváltozást.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. február 16.

2018. május 29.
A 3N sötétgesztenye árnyalatot használtam már harmadik alkalommal.
Pozitívum:
- szép, mély szín
- illatmentes
- nem csípi a fejbőröm, mint a többi hajfesték
- furcsa az állaga, de jól eloszlatható, nem lesz foltos a végeredmény

Negatívum:

Szvalex

2019. január 18.

Több, mint 2 évig használtam. Hamar lekopott teljes hosszán a hajamnak, kiszárította a hajvégeket pár héttel a festést követően. Szinte kényszeresen akarta a festést a hajam, hogy puhább legyen tőle festés után. De sajnos ördögi körbe kerültem. Erős hajhullásomat nem tudtam mire vélni. Vitaminokat szedtem, cseppeket használtam, de csak nem múlt el. Már a hajfestés sem esett jól, de nem tudtam jobb alternatívát, hisz ha ez a természetes, milyen a többi?!
Végül utánaolvastam a krémmánián az összetételének, majd a PPD-nek, és azonnal leálltam vele. Azóta találtam egy másik natúr alternatívát az alfaparfnál, amivel elégedett vagyok (egyelőre). Nem szárad ki tőle a hajam hetek múlva sem, és nem is kopik. Csak a lenövést festem szükség szerint.
Ja, és lemosás után is irtó puha a hajam..balzsam használata előtt is már! Ez a herbatinttal elképzelhetetlen volt.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. január 18.

Zita888

2019. január 10.

Nagyon szép, természetes színei vannak (én az5N, 6N és a 7N-t próbáltam). Könnyű felvinni, és nem büdös. Tény, hogy a sampon illata kissé férfias, de én kedvelem, és a balzsam hozzá valami nagyon jó dolog, mondjuk anélkül szerintem ki sem tudnám a festés-mosást követően fésülni a hajam. Én is tapasztaltam, hogy szárít, de egyébként is minden mosáskor használok hajbalzsamot, így nem okoz gondot. 9 hónapja használom, és eddig nem vettem észre, hogy hullana tőle a hajam. A természetes színéért nagyon szeretem:)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. január 10.

fruzskai

2018. november 20.

Elég sokáig az 5M festéket használtam, csodálatos, nem kopik, egyszerű felvinni a festéket és nincs penetráns ammóniaszaga. Legutóbb 7R-t, használtam, ezzel annyi a problémám, hogy sokkal sötétebbre fogta be a hajam, mint szerettem volna, viszont a következő festésig kopott valamennyit, ami előny is meg nem is. Ennek ellenére abszolút megérdemli az 5 csillagot. Plusz, hogy a hátközépig érő dús hajamra minden más festékből legalább 2 doboz kell, ebből egy is bőven elég. (így ár-mennyiség arányban is egész jól kijön)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. november 20.

uaim

2018. november 7.

Sajnos elkövettem azt a hibát hogy megint megvettem pedig tanulhattam volna saját régi hibámból. Megint csomóban hulló haj és -25 cm. Amikor befestem vele nincs gond aztán egy két hajmosás után elkezd iszonyat mennyiségben kijönni a hajam és nagyon nagyon száraz. Senkinek nem ajánlom.

Na szóval -25 cm haj ez az összegzésem jelenleg. Amikor festettem vele még nem volt gondom, aztán elkezdett nagyon erősen kihullani a hajam. Semmilyen vegyszert nem használtam csak a hajfesték volt új dolog amit felkentem. Jelenleg -25cm jött le kb, annyira berasztásodott és hullott a hajam. Szerintem tőle. Akinek nagyon érzékeny a fejbőre ne kenje fel.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. november 7.

drcsalajudit

2018. november 7.

Életem első olyan hajfestéke, ami nem marta a fejbőröm, nem viszketett a fejem tőle és nem fulladtam meg a szagátol. Könnyű felvinni a hajrá és nagyon szépen befogta a hajam, tartós a szín is. Imádom

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. november 7.

Maze

2018. szeptember 2.

Muszáj vagyok lehúzni ezt a terméket..de nagyon. A színe a festéknek csodálatos és még az állagával is megvoltam elégedve..
Mint már azt előttem is említették a festéknek van egy olyan mellékhatása amitől borzasztóan elkezdett hullani a hajam, eddig nem értettem miért. Mindezt 3 hónap alatt. Ijesztően sok hullott ki festés után..és még mindig nem állt meg teljesen. Sosem gondoltam volna, hiszen én is azt hittem, hogy ez a növényi cucc amit a bioboltban veszek kész csoda lesz amivel jobbat tehetek a hajamnak (hiszen elég régóta festve van), mint egy átlagos ammóniás hajfesték..sajnos tévedtem. Az is igaz, hogy a termék borzasztóan szárítja a hajat..a puha fényes hajam, ami egyébként vékony szálú és borzasztóan érzékeny totálisan szárazzá tette.. Többet biztos nem kenem a fejemre :(

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. szeptember 2.

Hedör

2018. július 27.

2018 július:
Sajnos mokkalanyhoz hasonlóan nekem is újra kell értékelnem és lehúznom a terméket.
Érdekes módon nekem is a 8. hónap után jelentkeznek a káros tünetek. Hullik a hajam, nem kicsit! Így nyáron.
Kerestem az okokat...nem találtam. Az általános hiányvitaminokat is szedem, vas, cink és társai.
Már a második ember mondja, hogy biztos nem a hajfestéktől?? Mire én, ááááá, hát ez natúr cucc...
És nem mellesleg a legszebb, legtermészetesebb hajszínt érem el vele, mióta világ a világ...

Aztán ma már nem hagyott nyugodni a dolog, elkezdtem kutatni. És külföldi oldalak értékeléseiben pont ugyenez a tapasztalat. A hajhullás...
Itt tudjátok olvasni:

Néhány szösszenet ezekből:
"I was using this product for about 8 months and close to the end of the 8 months I started to realize my hair falling out"
"This product is dangerous. It says natural but as the other reviews point out- it is not. It made my hair fall out around the front hairline (forehead)."
"PLEASE avoid this product unless you want your hair to fall out! The hair all around my crown is completely bald!"
"one or two organic food stores in the town refuse to stock it, saying that it is completely unnatural."

EZEK NAGYON SÚLYOS ÉRTÉKELÉSEK!!
Az utolsó idézet szerint vannak olyan bioboltok, ahol nem hajlandók felvenni termékpalettájukra, mert teljesen természetellenes... :S

Pont múlt héten vettem egyet, ma viszem vissza... Isten veled Herbatint :(

Ha valóban ez okozta, meg kell állnia. Írni fogok róla.

2017 október:
Ez a hajfesték 6 pontot ér!
Én 6C-t (hamvas sötétszőkét) vettem. És nyoma sincs vörös pigmenteknek!!!
Rettenetesen bosszantott már jó ideje, hogy a drogériás termékek esetében fénynél állandóan vörösen csillog a hajam... Meghát ugye, hogy mindig sötétebb lesz a haj mint a képeken, de ezt meg lehett tanulni.
Na ezzel nem! Ezzel nincs vörös csillogás és nem sötétebb.
Az állaga nagyon érdekes és más mint a többi hajfestékeknél. Olyan mintha kínai csípőslevest kennél a hajadra :D Olyan kis zseléstaknyos :D:D Nyilván óvatosabban is kell vele dolgozni, folyékonyabb. Szaga sincs, natúrtermék is. És vállig érő hajamra elég volt a fél adag.
Abszolút megéri!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. július 27.

2018 július:

Itt tudjátok olvasni:

Néhány szösszenet ezekből:

EZEK NAGYON SÚLYOS ÉRTÉKELÉSEK!!

Pont múlt héten vettem egyet, ma viszem vissza... Isten veled Herbatint :(

Ha valóban ez okozta, meg kell állnia. Írni fogok róla.

2017 október:
Ez a hajfesték 6 pontot ér!
Én 6C-t (hamvas sötétszőkét) vettem. És nyoma sincs vörös pigmenteknek!!!
Na ezzel nem! Ezzel nincs vörös csillogás és nem sötétebb.
Abszolút megéri!

Fannitazia

2018. július 21.

Évek óta csak ezzel festek, mert annyira szép színek vannak a választékban. Nekem eleve száraz volt a hajam, és sajnos le szoktam spórolni az extra ápolást (hajpakolás), így a festés azért igénybe veszi. Tetszik, hogy nincs szúrós szaga a festéknek, egyszerű a használata, a Herbatint samponnal és balzsammal együtt a legjobb használni. Mivel 2400ft-ért veszem, ami a váll alatt érő hajamra két festésre elég, ezért azt gondolom, hogy 1200ft/hó számomra megéri ezért a hajszínért. Ami fontos: sokan a teljes hajhosszra teszik fel a festéket, és utána várják ki a hatóidőt. Ha száraz hajú vagy eleve, akkor ajánlanám csak a tőfestést, és csak lemosás előtt 5 perccel massszírozd a hajvégekbe. (Hajpakolásnak kókusz, ricinus olaj, hajmosás előtt, zuhanysapka alatt hagyd hatni.)
Amit egyébként a leginkább szeretek ebben a festékben, az az, hogy a középbarna hajamat simán megfogja a szőke árnyalat, ezt korábban semmilyen más festéknél nem tapasztaltam.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. július 21.

Antioxidánsok: Sodium Metabisulfite
Gyulladáscsökkentők: Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Extract
Hidratálók: Propylene Glycol, Echinacea Angustifolia (Coneflower) Extract

Hajfestékekben gyakran használt hajszínező összetevő.