Kövess minket Instagramon is! :)
Ezt a terméket már nem gyártják!


HERBioticum Talppuhító Balzsam Paraffinolajos
Ár: | 1596 Ft | Kategória: | Lábápolók | |||
Kiszerelés: | 250 ml | Bőrtípus: | Minden | |||
Lelőhely: | patikák, gyógynövény boltok | Bőrprobléma: | Vízhiány |
A krémet és az összetevőket feltöltötte: vamosbogi, Módosítva: 2019. június 14.
Ár: | 1596 Ft | |
Kiszerelés: | 250 ml | |
Lelőhely: | patikák, gyógynövény boltok | |
Kategória: | Lábápolók | |
Bőrtípus: | Minden | |
Bőrprobléma: | Vízhiány |
TERMÉKLEÍRÁS
Talppuhító balzsam különleges hatóanyag-komplexummal - glicerinnel, paraffinolajjal, teafaolajjal és ureával - és +6 hozzáadott növényi kivonattal (aloe vera, hegyi árnika virág, fekete nadálytő, ginkgo biloba, ginzeng gyökér, ördögcsáklya)
Hatóanyagainak köszönhetően erőteljes bőrpuhító az igénybevett, kiszáradt, kirepedezett sarok, lábfej és könyök mindennapi ápolására. A teafaolaj tartalma által természetes gyulladáscsökkentő, baktérium-, gomba-, és vírusölő. Segít a gombák elpusztításában a kevésbé szellőző bőrfelületeken is. A készítményben található glicerinnek köszönhetően intenzíven hidratálja az elszarusodott bőrt és puhítja a már meglévő bőrkeményedéseket. A krémben található hidratáló urea (6%) természetes vízmegkötő anyag, bőrlágyító, viszketéscsillapító hatása előnyös a száraz bőr kezelésére, valamint az ekcéma tüneteinek megelőzésére is. Paraffinolajnak köszönhetően tágítja a pórusokat, fokozza a vérkeringést, erősíti a kötőszövetet, s ezzel hozzájárul a hidratáló krém felszívódásához. Rendszeres használata során a lábfej, különösen a sarokrész puha és selymes tapintásúvá válhat. Elősegíti a bőr természetes regenerálódását.
Mesterséges szín- és illatanyagot nem tartalmaz. Parabénmentes.
ÖSSZETEVŐK (INCI)
Water / Aqua
,
Urea
h
,
Glycerin
h
0
0
,
Paraffinum Liquidum/ Mineral Oil
eo
1
0
,
Phenoxyethanol
ta
,
Ethylhexylglycerin
,
Carbomer
,
Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil
,
Glyceryl Stearate
eo I eu
,
Sodium Hydroxide
,
Ceteareth-25
ti I eu
,
Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Oil
i
,
Melissa Officinalis (Lemon Balm) Oil
,
Citrus Aurantium (Blood Orange) Oil
,
Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Extract
eo I h I gy
,
Arnica Montana (Arnica) Flower Extract
i
,
Symphytum Officinale (Comfrey) Extract
,
Ginkgo Biloba Leaf Extract
a
,
Panax Ginseng (Ginseng) Root Extract
eo
,
Harpagophytum Procumbens (Devil's Claw) Extract
,
Limonene
i
,
Linalool
i
krémajánló

Urea tartalma miatt az ekcémás kezemre szuper választás volt. Jól hidratál, nem ragacsos és hamar beszívódik. Emellett klasszul ápol is! A lábamra is ezt használom. Nagyon szeretem!


Fontos hatóanyagok a krémben
Antioxidánsok: Ginkgo Biloba Leaf ExtractGyulladáscsökkentők: Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Extract
Hidratálók: Urea, Glycerin, Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Extract
Emolliensek: Paraffinum Liquidum/ Mineral Oil, Glyceryl Stearate, Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Extract, Panax Ginseng (Ginseng) Root Extract
Emulgeálószerek: Glyceryl Stearate, Ceteareth-25
Tisztítószerek: Ceteareth-25
Illatanyagok: Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Oil, Arnica Montana (Arnica) Flower Extract, Limonene, Linalool
Tartósítószerek: Phenoxyethanol
Összetevők megmagyarázva
A víz. A leggyakoribb kozmetikai összetevő, általában az INCI listák első helyén szerepel, vagyis a legtöbb krém fő összetevője. Oldóanyag a többi összetevő számára, és hidratáló hatású (ha már benne van a bőrben, kívülről szárító). A kozmetikumokban legtöbbször deionizált vagy tisztított vizet (ásványi sóktól megtisztított víz) használnak, hogy biztosítsák a termék tisztaságát. A tisztított vizet a következő eljárások valamelyikével, vagy azok kombinációjával nyerik: desztillálás, deionizálás, mebrán szűrő alkalmazása (fordított ozmózis vagy nanofilter), electrodialízis. A vízben lévő oldott száraz anyag tartalom bármely eljárás alkalmazása esetén 10mg/l érték alatt marad, a kozmetikai iparban 1mg/l alatti érték jellemző.
Természetes módon a vizeletben található, de a kometikumokban mesterségesen előállított ureat használnak. Kis mennyiségben hidratáló, vízmegkötő anyag, nagyobb mennyiségben azonban gyulladást okozhat.
Vízmegkötő. Állati és növényi zsírokban egyaránt megtalálható, bőrazonos (skin-identical, azaz a mi bőrünkben is megtalálható) anyag. Kivonható természetes anyagokból, de előállítható mesterségesen is. Rendkívül jó vízmegkötő, a bőrön használva képes kivonni a vizet a bőr alsó rétegeiből, növelve ezzel a bőr felszíni rétegében található vízmennyiséget. A túl sok (vagy tömény) glicerin azonban szárító hatású lehet, mivel a bőr felső rétegeiből a víz könnyen elpárolog (transepidermal water loss). Éppen ezért a glicerint (és más vízmegkötő anyagokat is) mindig más lágyító (emollient) anyagokkal kell kombinálni.
Ásványi olaj. Színtelen, tiszta folyadék, melyet a petróleumból vonnak ki (vagyis inkább a petróleumból gázolaj gyártás folyamatának mellékterméke). Rossz hírneve ellenére Paula Begoun szerint a kozmetikai tisztaságú ásványi olaj a valaha talált legbiztonságosabb, legkevésbé irritáló hidratáló anyag. Ezenkívül hatásos sebgyógyító is. Az ásványi olajnak azonban némi pórus eltömítő hatása is van, így kombinált és zsíros bőrűeknek jobb kerülni. Dr. Rózsa Sándor a Testápoló Kislexikonban az ásványi olajat a nem ajánlott összetevők közé sorolja, mert szerinte "megmarad a bőr felszínén, nem szívódik föl, akadályozza a bőr lélegzését". A híres amerikai bőrgyógyász, dr Leslie Baumann Cosmetic Dermatology című könyvében viszont Paula Begounhoz hasonlóan azt írja, hogy a kozmetikai tisztaságú ásványi olaj egy kiváló és biztonságos hidratáló összetevő. További információ az INCIDecoderen.
Tartósítószer. Az egyik leggyakrabban használt, kevéssé irritáló. Világszerte engedélyezett a használata legfeljebb 1%-os koncentrációban. Bár a kozmetikumokban használt verzió csaknem mindig mesterségesen előállított, a Phenoxyethanol a természetben is megtalálható, például a zöld teában. (forrás)
Bőrjavító anyag, mely egyben a krémben lévő tartósítószerek hatását is növeli. Gyakran használt parabének helyett tartósítószerként phenoxyethanollal kombinálva.
Sűrítő anyag, amit elsősorban gélszerű állag előállításához használnak
Ausztrál teafa cserje leveléből kivont olaj. A teafa olajnak fertőtlenítő, baktérium ellenes tulajdonsága van, mely hatásos lehet a pattanásokat okozó baktériumok ellen. Ezen tulajdonságának köszönhetően a teafa olaj természetes alternatívája lehet a benzoyl peroxidnak (BP). Egy 119 beteg részvételével készült tanulmány 5% BP és 5% teafa olaj pattanások elleni hatékonyságát vizsgálva arra a megállapításra jutott, hogy mindkettő hatásos a pattanások kezelésében, de azért a BP számottevően hatásosabb, viszont a BP esetén a szárító, irritáló hatás is jelentősebb. A pattanások hatékony kezelésére 5-10% teafaolajat tartalmazó készítmény ajánlott. (Forrás: cosmeticscop)
Pálmaolajban, szójaolajban, különféle zöldségekben és az emberi szervezetben is megtalálható zsírsav. A kozmetikumokban bőrpuhító (emollient) és emulgeálószerként használt. Állítólag védi a bőrt a káros szabadgyökök ellen is. Részletesebb információ a truthinagingen.
Nátrium hidroxid (marólúg, lúgkő). Vízben oldva erősen lúgos oldatot képez. A kozmetikai iparban kis mennyiségben arra használják, hogy szabályozzák vele a krémek ph értékét (bizonyos hatóanyagok csak bizonyos ph tartományban aktívak, ilyenek pl. az AHA és BHA). Nagyobb mennyiségben bőr irritáló.
Nem ionos felületaktív anyag. Tisztítószerként és emulgeálószerként használják különféle kozmetikumokban, de viszkozitásnövelő funkciója is van, azaz javítja a krémek állományát, krémszerűbbé, nehezebben folyóvá teszi őket. Többféle kétely felmerült már a használatával kapcsolatban. Vitás az a kérdés, hogy tartalmazhat-e dioxine szennyezést (a TruthInAging forrása szerint nem), az EWG szerint igen (ezért a magas kockázati érték). De abban mindenki egyetért (ezért, vagy azért), hogy ha sérült a bőrünk, lehetőleg ne használjuk. Az európai törvények korlátozott mennyiségben megengedik a használatát.
Bergamottolaj. A bergamott fa illóolaja, amelyet a fa kisebb, narancsszerű gyümölcshéjából nyernek. Kozmetikumokban hasznos lehet a következő bőrproblémákra: ekcéma, zsíros bőr, herpesz, szájfekély, pikkelysömör, pattanások, rovarcsípés. Illata antidepresszáns hatású. Potenciális bőrirritáló, így érzékeny bőrrel kerülendő.
Citromfű olaj, mely hatásos szúnyogriasztó szer. A benne lévő illatanyagok (citral és limonene) potenciális bőrirritálók.
Aloe vera növény leveléből származó kivonat. Vízmegkötő, gyulladáscsökkentő, antioxidáns és antibakteriális hatása van. Bár az aloe vera egyre nagyobb divat mostanában, Paula Begoun szerint tudományos kutatások nem igazolják, hogy hatékonyabb lenne a többi, hasonló tulajdonságokkal rendelkező összetevőnél (mint pl. a C-vitamin vagy a zöld tea).
A hegyi árnika szárított virágának kivonata. A CosIng szeirnt elsősorban illatanyag, maszkoló és bőrkondícionáló összetevő. Megoszlanak a vélemények arról, hogy az árnika jó összetevő-e vagy sem: egyrészt sokszor használják az árnikát szemkrémekben, mert állítólag segít a szem alatti karikák eltüntetésében, gyulladás csökkentő, nyugtató. Másrészt Paula Begoun szerint az árnika kivonat rendszeres használata bőrirritációt és viszketést okozhat, és alkalmazása sérült bőrön nem ajánlott, mert jelentős az irritáló hatása.
A Ginkgo Biloba fa kivonata. Antioxidáns és vérkeringés serkentő. Ez utóbbi tulajdonsága miatt gyakran található narancsbőr elleni termékekben, habár Paula Begoun szerint kutatások nem támasztják alá, hogy az élénkebb vérkeringés kedvező hatással lenne a narancsbőrre.
A rendkívül értékes, Ázsiában őshonos gyógynövény, az Araliaceae, azaz az ázsiai ginzeng gyökér kivonata. Hatását irodalmi adatok igazolják. A kozmetikában emoillent, hajkondícionáló, tonizáló és bőrvédő hatásáért használják. Rengeteg antioxidánst tartalmaz, fiatalít és talán elősegíti a sebgyógyulást is.
Természetes illatosító anyagok keveréke (citrusolaj (d-limonene) és fenyőfa vagy mentol (l-limonene) ). A kutatások ellentmondóak azzal kapcsolatban, hogy rákellenes vagy éppen hogy rákot okozó anyag szájon át bevéve. A bőrön alkalmazva allergiát (contact dermatitis) okozhat az arra hajlamosaknál, így jobb kerülni, csaknem az összetevőlista utolsó helyeinek egyikén áll.
Levendulából kivont illatosító anyag, a levendulaolaj egyik fő összetevője. Potenciális bőrirritáló és allergén a levegővel érintkezve, egy 2004-es kutatás szerint pedig sejtmérgező hatású lehet, bár nincs olyan tanulmány, ami in vivo (emberen végzett kísérlet) is megerősítené ezt.
Bőrtípus: Kombinált
Bőrprobléma: Tág pórusok
Korcsoport: 25-34
Urea tartalma miatt az ekcémás kezemre szuper választás volt. Jól hidratál, nem ragacsos és hamar beszívódik. Emellett klasszul ápol is! A lábamra is ezt használom. Nagyon szeretem!