Herbivore Botanicals

Ár:   $48   Kategória:   Szérumok, Kezelések
Kiszerelés:   30 ml   Bőrtípus:   Száraz
Lelőhely:   online   Bőrprobléma:   Vízhiány

A krémet és az összetevőket feltöltötte: pancsolos84, Módosítva: 2018. december 20.

Ár:   $48
Kategória:   Szérumok, Kezelések
Bőrtípus:   Száraz
Bőrprobléma:   Vízhiány

A mélyhidratálás találkozik a gyors felszívódással ebben a bőrnyugtató és valóban hidratáló omega zsírsavakban gazdag kendermagolajban, melyben környezeti stressztől védő adaptogének - mint a shiitake gomba és az álombogyó gyökere - is megtalálhatók.

pancsolos84

2018. december 28.

Legjobb társam a bajban.
Egy rossz arclemosó miatt teljesen megőrült a bőröm. Zsír- és vízhiányos lett, sérült a barrier és minden csípett, mart. Az sos rutinom záróakkordja lett ő. Csodásan húzta le a pirosságot, semmiféle irritációt nem okozott, hidratált, mint a kisangyal. (Ezelőtt gyűlöltem az olajokat. Próbálkoztam többfélével, de nem bírtam azt a tocsogós réteget, amit hagytak maguk után.) Estére komoly mennyiséget teszek fel (10 csepp), ami nem azonnal szívódik fel, de nem fekszem csucsogós arccal a párnámra, kb bő fél órára van szüksége a teljes felszívódáshoz. Reggel 4 cseppet teszek fel, ami gyönyörűen belesimul a bőrömbe.
Kiválóan teljesíti az ígéreteit, ritka fehér holló. Csillagos 10-es, valódi csodaszer.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. december 28.

Legjobb társam a bajban.

Antioxidánsok: Withania Somnifera Leaf Extract, Tocopheryl Acetate, Curcuma Longa (Turmeric) Root Extract
Hidratálók: Withania Somnifera Leaf Extract
Vitaminok: Tocopheryl Acetate

Squalane eo 1 0

Kendermagolaj. A tévhitekkel ellentétben a kendermag, így az olaja sem tartalmazza a kábító hatású delta-D-tetrahidro-kannabinolt (=THC), az ugyanis a növény virágos hajtásainak levelein elhelyezkedő mirigyekben van. A CosIng besorolása szerint bőrpuhító és bőrkondicionáló hatása van. A  kendermagolaj esszenciális zsírsavakban gazdag: 60-70%-ban linolénsavat (Omega-6), 15-25%-ban alfa-linolénsavat (Omega-3) és 1,7% gamma-linolénsavat (GLA) tartalmaz. Az összetevő a truthingaing és Paula Begoun szerint is kizárólag bőrpuhító hatással bír a bőrre, minden más állítás megalapozatlan (például, hogy képes meggyógyítani ekcémát), bár eszerint a tanulmány szerint GLA tartalma révén helyileg alkalmazva viszketéscsökkentő hatással lehet a száraz bőrre, e szerint a vizsgálat szerint pedig hasznos lehet az atópiás dermatitis tüneteinek kezelésében.

Álombogyó kivonat, mely az ajurvédában használatos gyógynövény.  A CosIng besorolása szerint baktérium ellenes, anitoxidáns, hidratáló, bőrpuhító és bőr világosító tulajdonságokkal rendelkezik.

A siitake nevű gyógyhatású gombából nyert kivonat. Paula Begoun szerint bár jótékony hatással van a bőrre (a Truthinageing információi szerint magas Ergothioneine tartalma révén kiváló antioxidáns és gyulladáscsökkentő tulajdonsággal bír), egyúttal érzékenyítő hatással is lehet rá.

Az aloe vera növény virágából származó kivonat. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint emollient és bőrkondícionló hatású összetevő.