Hermès

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Laci, az összetevőket feltöltötte: masiki, Módosítva: 2016. június 4.

Lelőhely:   parfümériák, online

Illatjegyek: narancs, grapefruit, feketebors, geránium, rózsa, pacsuli, vetiver, benzoin, cédrus

Yeticica

2020. május 18.

Én ugyan nem használom (magamon nem turom a kicsit is maszkulin jegyeket), de rajongok ezért az illatert, kb miota megjelent, de mininmum mióta először illatoltam , es az bizony nem tegnap volt.
Ez az illat a tökéletes sportos, vagy inkabb lezser elegancia. Olyan férfin mutat jól, aki jól érzi magát a saját bőrében, aki már nem kutatja, ki is akar o lenni, milyen trendeket kellene kovetnie, milyen frizura passzol hozzá... Nem nem. Ez a férfi magára talált, és jóban van önmagával.
Mig a Burberry Londonjahoz Clive Owent vizionalom, hozzá kevésbé ősmacho (ősember 😉) típust is el tudok képzelni. Sőt!
Annyira jó lenne ezt az illatot gyakran erezni, en kivagyok a mai ferfi illatoktol, az édes mainstream vonaltol, a million es tarsai szagosvizektol....
A férjem jelenleg a Prada Luna Rossa Carbont használja (egyiklatos pasi, egyemmeg), de ha tetszik neki a minta amit ma fog megkapni tőlem, szülinapjára érkezik az uveges!
Egyszerűen terápiás szamomra ez az illat.
Most, hogy beleszippantottam, elkapott a szivfacsaros nosztalgia, a volt nagy szerelmek elszalasztott lehetosegei, a mi lett volna ha.... Annyira elemien ferfias ez az illat, talan nem veletlen a névválasztás sem.... A föld illata. Vagy A Föld illata. Univerzális. Elemi. Az alapvető ferfiúi tuljdonsagok illatbeli kivetulese.
Na jó, Yeticica. Stop. Bocsanat a meglehetősen szubjektív véleményért, de hát ilyen műfaj ez a parfumosdi.
Annyi csillag járna neki, mint amennyi az égen van , ha már ugyis a Föld illata 😉

Hahhahaha, most futottam át a véleményeket itt, s ugy tűnik, ezt az illatot JC Ellena bizony női orrok es szivek elcsavarasara teremtette 😄

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. május 18.

Egyszerűen terápiás szamomra ez az illat.

Jolti

2020. február 29.

Rhodesian Ridgeback leírása tökéletesen tükrözi az én véleményemet is!
Viszont most üzenem neki, hogy én a nyáron leszek ( feltéve, ha megérem ) 45 éves, de nekem így is elég betyár egy valami. Szóval ne várja 4x-et, ez akkor sem lesz jobb...
Citromfüves, borsmentás szaunaolajra emlékeztet.
A sok pozitív vélemény alapján vettem egy decantot belőle, de nem nyerte meg a tetszésemet. A tesója, az Eau Tres Fraiche az egy fokkal jobb, talán a 3 csillagot is megérdemli, kis jóindulattal.
Az a nyári változata ennek, de nyári illatból meg olyan sok igazán jó van, hogy így az meg megint kilőve.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. február 29.

Rhodesian Ridgeback leírása tökéletesen tükrözi az én véleményemet is!
Citromfüves, borsmentás szaunaolajra emlékeztet.

emb1p3

2019. november 18.

A mértéktartó, kortalan jóízlés cégére lehetne. Mindig jól esik, ha megérzem valakin.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. november 18.

Laurencia

2019. október 15.

Elmúlt az összes fájó emléke már évekkel ezelőtt, lásd Juhász Gyula Anna örök:"....
Az évek jöttek, mentek, elmaradtál
Emlékeimből lassan..."
Hála Istennek!
És most már én viselem, a kólás-kapros felhője olyan mint egy biztonsági háló a szakadék felett, hiába csinálta meg Pierre Montale a Red Vetyver-el a koppintást, a lőtéri kutya is ezt szagolná ki ezer közül. (Kapor nincs benne, az érzet az)
Lehet hogy unalmas, meg közhelyes, meg maffiózós (mi van még ellenérv felsorolva?több nem jut eszembe) de akkor is.
A gyógyfüves Biri néne is megnyalná a szája szélét, gyógyfű, ez az!
Nincs is annyi csillag amennyit érdemelne.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. október 15.

Az évek jöttek, mentek, elmaradtál
Emlékeimből lassan..."
Hála Istennek!
A gyógyfüves Biri néne is megnyalná a szája szélét, gyógyfű, ez az!
Nincs is annyi csillag amennyit érdemelne.

Martin15

2019. szeptember 6.

Jó. 50 felett. Fiatalabbaknak nem való. Borsos fenyő illat dominál, citrusokat szinte nem is érzem.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. szeptember 6.

Kodi

2019. április 16.

Vannak férfiparfümök, amelyeket simán el tudok képzelni nőkön is... Na, ez nem olyan. Nagyon pasis, azzal az összetéveszthetetlen Hermés alappal, amely leginkább a Kertek sajátja. Felkeltette az érdeklődésemet, mert egy kedves vlogger, akit gyakran nézek, elárulta, hogy szereti viselni. Ki kellett próbálnom, hiszen ha ő nőként viseli, akkor én is, én is!! Rengeteg bergamottos citrus tesz minket próbára, az első fél óra az övé, nyoma sincs nőiességnek.Később már határozottan uniszex, nagyon borsos, egy óra múlva viszont már senki nem mondaná meg, hogy nem épp valamelyik Hermés Kertet viselem. Nem vagyok benne biztos, hogy pasin tetszene, de rajtuk biztos másként transzformálódik. Ha mégsem, akkor gyatra tartóssága miatt ki lehet bírni azt a 2-3 órát.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. április 16.

fenyecset

2019. február 25.

Erről a parfümről nehéz újat írni, úgyhogy nem is törekszem erre. Ha tizenöt évvel ezelőtt illatoltam volna, nem biztos, hogy bekerült volna a gyűjteményembe. Azonban túl a negyvenen, elkezdtem valami érett, mélységet és magasságot, természeteset és nemeset, erőt és intelligenciát egyaránt magában hordozó kompozíciót keresni. Aztán szer-encsés, ihletett illatminta rendelés során eljött hozzám Hermész mágikus illat-szere. Igaz, először a 2009-es EDP verziót rendeltem meg, ami talán még erőteljesebb, még töményebb, de aztán elmentem egy illatszerboltba és kipróbáltam a nagy klasszikust is, azaz a 2006-ban kiadott EDT-t.

A tesztcsík amit magammal hoztam, még napok múlva is erőteljesen illatozott, természetesen akkor már csak a mély, fás-vetiveres, földes jegyek voltak érezhetőek. Annyira lenyűgözött a kompozíció érett egyszerűsége, mely illatjegyeiben valóban magában egyesíti a földet és az eget, az erőtől duzzadó természetet és az érett, nemes, kifinomult emelkedettséget, hogy megvásároltam magamnak ezt a gyöngyszemet. Erre a parfümre meg kell érni, nem tudok mást mondani, és ezzel senkit sem szándékszom megsérteni. Természetesen ahogy a magyar mondja, „de gustibus non est disputandum” - és ez érettség ide vagy oda továbbra is érvényes, minden illatra, kompozícióra, parfümre és egyebekre. A feleségem is igen hamar felfedezte rajtam ezt az illatot, és kedvére valónak találta, ami tovább növelte számomra Hermész nimbuszát.

Elfogult lennék? Lehetséges :) Zseniális kompozíció, az egyszerűség és a nagyszerűség, az erő és az intelligencia találkozása és ötvözete, ráadásul erőteljes, mégis rafináltan férfias karakterét mindennemű állati jegyektől mentesen éri el, ami még különlegesebbé teszi a maga nemében. Az utóbbi évek nagy revelációja ez a parfüm, szerény gyűjteményemben. Csillagos tízes :)

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. február 25.

Romano

2019. február 24.

Meghatározó illat a parfüm világban.ha lenne efy olyanom hogy parfum kezikonyv, biztos hogy helyet kapna.
Az illata kellemes és egyedi, es ezzel az illattal sem lehet mellé nyulni!Nyáron és tavasszal hatásos, de egyébként bármikor használható.hatótáv és artósság rendben, illata nagyon jó.
Ha valaki egyedi akar lenni ez jo választás, paco rabbane illatok helyett...

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. február 24.

Ha valaki egyedi akar lenni ez jo választás, paco rabbane illatok helyett...

Cocco

2019. február 22.

Na, így fest egy élő legenda. Nem is tudom hol kezdjem. Az üveg: nálam pont az ilyen nehéz, masszív darabok a nyerők. A dizájn is eléggé rendben van.
Az illatot úgy tudnám egy kifejezésben összefoglalni, hogy: smells like deal (ezt valahol olvastam, de tökéletes megfogalmazás). Maga az illat citrusosan nyit, erős a narancs jelenléte, de már egyből ott van a főszereplő vetiver is és a fűszerek. Idővel a citrusok picit háttérbe mennek és méginkább előjön a vetiver. Nem teljesen egysíkú, de nem változik sokat az illat idővel.
Akkora szillázsa van, mint nem is tudom minek, iszonyat :D Méterekről érzed. A tartósság is elég jó, 5-6 órát simán tolja. Az első 2 órában "kb bármit" fújtak fel az emberek a környezetedben, ezt az illatot fogják érezni.
Az év bármely szakaszában viselhető, nyáron hamarabb elillan nyilván.(39 fokban azért ne ezt fújjuk)
Nekem valahogy kéri az elegáns ruhát, minimum egy szövetnadrág inggel. A nagy hatósugár ellenére azt gondolom, hogy munkakörnyezetben a legjobb. Egy esti vacsorához, fogadásra én nem ezt az illatot választanám, még ha öltönyben megyek is. Oda kellene egy kis könnyedség, játékosság.
Segít kialakítani egy határozott, céltudatos, izléses férfi képét, aki megszerzi amit akar. Korban viszont meg kell érni hozzá. Én 25 alatt nem tudom elképzelni, aztán lehet tévedek :D
Nagyon sokan szeretik, főleg picit nyugatabbra tőlünk, mégis az a tapasztalatom, hogy megosztó illat. Vagy nagyon igen, vagy nem. Sok esetben azzal szembesültem, hogy 30 alatt nem tudják értelmezni. Keresik nagyon az édeset, de itt ugye az nincsen :D Ha huszonéves férfi lennék, tuti nem ezzel az illattal indulnék az éjszakába. Nálam ez 5/5. 2013-as üvegről írtam.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. február 22.

vetro

2018. november 15.

Az egyediségét a sok hasonló illattal lerombólták. Így már csak árnyéka önmagának.
Egyébként kiváló minőség.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. november 15.

Egyébként kiváló minőség.

Alkoholok: Alcohol
Fényvédők: Octinoxate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Ethylhexyl Salicylate
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Limonene, Hydroxycitronellal, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Lyral, Evernia Prunastri (Ring Lichen) Extract, Geraniol, Evernia Furfuracea (Oakmoss Lichen) Extract, Citral, Benzyl Benzoate, Farnesol

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.