Hermès

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Laci, az összetevőket feltöltötte: masiki, Módosítva: 2016. június 4.

Lelőhely:   parfümériák, online

Illatjegyek: narancs, grapefruit, feketebors, geránium, rózsa, pacsuli, vetiver, benzoin, cédrus

Hermès Terre d'Hermès EDT fújósok
Ár: 1600 Ft, 2400 Ft , Eladó: Lapo
Állapot: 5-10 ml fújósok kiadók belőle, Helyszín: Diósd/Budapest 11. ker. (Savoya Park közelében), fizetés: személyes átvétel, posta, foxpost
emb1p3

2019. november 18.

A mértéktartó, kortalan jóízlés cégére lehetne. Mindig jól esik, ha megérzem valakin.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. november 18.

Laurencia

2019. október 15.

Elmúlt az összes fájó emléke már évekkel ezelőtt, lásd Juhász Gyula Anna örök:"....
Az évek jöttek, mentek, elmaradtál
Emlékeimből lassan..."
Hála Istennek!
És most már én viselem, a kólás-kapros felhője olyan mint egy biztonsági háló a szakadék felett, hiába csinálta meg Pierre Montale a Red Vetyver-el a koppintást, a lőtéri kutya is ezt szagolná ki ezer közül. (Kapor nincs benne, az érzet az)
Lehet hogy unalmas, meg közhelyes, meg maffiózós (mi van még ellenérv felsorolva?több nem jut eszembe) de akkor is.
A gyógyfüves Biri néne is megnyalná a szája szélét, gyógyfű, ez az!
Nincs is annyi csillag amennyit érdemelne.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. október 15.

Az évek jöttek, mentek, elmaradtál
Emlékeimből lassan..."
Hála Istennek!
A gyógyfüves Biri néne is megnyalná a szája szélét, gyógyfű, ez az!
Nincs is annyi csillag amennyit érdemelne.

Martin15

2019. szeptember 6.

Jó. 50 felett. Fiatalabbaknak nem való. Borsos fenyő illat dominál, citrusokat szinte nem is érzem.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. szeptember 6.

Kodi

2019. április 16.

Vannak férfiparfümök, amelyeket simán el tudok képzelni nőkön is... Na, ez nem olyan. Nagyon pasis, azzal az összetéveszthetetlen Hermés alappal, amely leginkább a Kertek sajátja. Felkeltette az érdeklődésemet, mert egy kedves vlogger, akit gyakran nézek, elárulta, hogy szereti viselni. Ki kellett próbálnom, hiszen ha ő nőként viseli, akkor én is, én is!! Rengeteg bergamottos citrus tesz minket próbára, az első fél óra az övé, nyoma sincs nőiességnek.Később már határozottan uniszex, nagyon borsos, egy óra múlva viszont már senki nem mondaná meg, hogy nem épp valamelyik Hermés Kertet viselem. Nem vagyok benne biztos, hogy pasin tetszene, de rajtuk biztos másként transzformálódik. Ha mégsem, akkor gyatra tartóssága miatt ki lehet bírni azt a 2-3 órát.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. április 16.

fenyecset

2019. február 25.

Erről a parfümről nehéz újat írni, úgyhogy nem is törekszem erre. Ha tizenöt évvel ezelőtt illatoltam volna, nem biztos, hogy bekerült volna a gyűjteményembe. Azonban túl a negyvenen, elkezdtem valami érett, mélységet és magasságot, természeteset és nemeset, erőt és intelligenciát egyaránt magában hordozó kompozíciót keresni. Aztán szer-encsés, ihletett illatminta rendelés során eljött hozzám Hermész mágikus illat-szere. Igaz, először a 2009-es EDP verziót rendeltem meg, ami talán még erőteljesebb, még töményebb, de aztán elmentem egy illatszerboltba és kipróbáltam a nagy klasszikust is, azaz a 2006-ban kiadott EDT-t.

A tesztcsík amit magammal hoztam, még napok múlva is erőteljesen illatozott, természetesen akkor már csak a mély, fás-vetiveres, földes jegyek voltak érezhetőek. Annyira lenyűgözött a kompozíció érett egyszerűsége, mely illatjegyeiben valóban magában egyesíti a földet és az eget, az erőtől duzzadó természetet és az érett, nemes, kifinomult emelkedettséget, hogy megvásároltam magamnak ezt a gyöngyszemet. Erre a parfümre meg kell érni, nem tudok mást mondani, és ezzel senkit sem szándékszom megsérteni. Természetesen ahogy a magyar mondja, „de gustibus non est disputandum” - és ez érettség ide vagy oda továbbra is érvényes, minden illatra, kompozícióra, parfümre és egyebekre. A feleségem is igen hamar felfedezte rajtam ezt az illatot, és kedvére valónak találta, ami tovább növelte számomra Hermész nimbuszát.

Elfogult lennék? Lehetséges :) Zseniális kompozíció, az egyszerűség és a nagyszerűség, az erő és az intelligencia találkozása és ötvözete, ráadásul erőteljes, mégis rafináltan férfias karakterét mindennemű állati jegyektől mentesen éri el, ami még különlegesebbé teszi a maga nemében. Az utóbbi évek nagy revelációja ez a parfüm, szerény gyűjteményemben. Csillagos tízes :)

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. február 25.

Romano

2019. február 24.

Meghatározó illat a parfüm világban.ha lenne efy olyanom hogy parfum kezikonyv, biztos hogy helyet kapna.
Az illata kellemes és egyedi, es ezzel az illattal sem lehet mellé nyulni!Nyáron és tavasszal hatásos, de egyébként bármikor használható.hatótáv és artósság rendben, illata nagyon jó.
Ha valaki egyedi akar lenni ez jo választás, paco rabbane illatok helyett...

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. február 24.

Ha valaki egyedi akar lenni ez jo választás, paco rabbane illatok helyett...

Cocco

2019. február 22.

Na, így fest egy élő legenda. Nem is tudom hol kezdjem. Az üveg: nálam pont az ilyen nehéz, masszív darabok a nyerők. A dizájn is eléggé rendben van.
Az illatot úgy tudnám egy kifejezésben összefoglalni, hogy: smells like deal (ezt valahol olvastam, de tökéletes megfogalmazás). Maga az illat citrusosan nyit, erős a narancs jelenléte, de már egyből ott van a főszereplő vetiver is és a fűszerek. Idővel a citrusok picit háttérbe mennek és méginkább előjön a vetiver. Nem teljesen egysíkú, de nem változik sokat az illat idővel.
Akkora szillázsa van, mint nem is tudom minek, iszonyat :D Méterekről érzed. A tartósság is elég jó, 5-6 órát simán tolja. Az első 2 órában "kb bármit" fújtak fel az emberek a környezetedben, ezt az illatot fogják érezni.
Az év bármely szakaszában viselhető, nyáron hamarabb elillan nyilván.(39 fokban azért ne ezt fújjuk)
Nekem valahogy kéri az elegáns ruhát, minimum egy szövetnadrág inggel. A nagy hatósugár ellenére azt gondolom, hogy munkakörnyezetben a legjobb. Egy esti vacsorához, fogadásra én nem ezt az illatot választanám, még ha öltönyben megyek is. Oda kellene egy kis könnyedség, játékosság.
Segít kialakítani egy határozott, céltudatos, izléses férfi képét, aki megszerzi amit akar. Korban viszont meg kell érni hozzá. Én 25 alatt nem tudom elképzelni, aztán lehet tévedek :D
Nagyon sokan szeretik, főleg picit nyugatabbra tőlünk, mégis az a tapasztalatom, hogy megosztó illat. Vagy nagyon igen, vagy nem. Sok esetben azzal szembesültem, hogy 30 alatt nem tudják értelmezni. Keresik nagyon az édeset, de itt ugye az nincsen :D Ha huszonéves férfi lennék, tuti nem ezzel az illattal indulnék az éjszakába. Nálam ez 5/5. 2013-as üvegről írtam.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. február 22.

vetro

2018. november 15.

Az egyediségét a sok hasonló illattal lerombólták. Így már csak árnyéka önmagának.
Egyébként kiváló minőség.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. november 15.

Egyébként kiváló minőség.

kaszasvas

2018. július 26.

Számomra a legjobb férfiillatok egyike. Top kedvenc.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. július 26.

Számomra a legjobb férfiillatok egyike. Top kedvenc.

nyuszo

2018. május 16.

Illatmintát kaptam ajándékba (női illatnak jobban örültem volna),de úgy voltam vele, hogy majd a fiúk elfújkálják... azért hajtott annyira a kíváncsiság, hogy fújjak egyet a hálószoba levegőjébe... és akkor jött a meglepetés :) a kezemre is került belőle egy kicsi, aminek hihetetlen lédús narancsos illata lett! Annyira friss, annyira tiszta, hogy hirtelen azt se tudtam, hogy ez most férfi v. női illat... abban a pillanatban úgy éreztem, hogy megtartom magamnak :) de aztán szép lassan előjött a vetiver földessége és a cédrus megnyugtató melegsége, ami már egyértelmű férfiasságot árasztott női bőrömön, úgyhogy mégis továbbadtam a fiamnak, aki első fújásra beleszeretett....

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. május 16.

Alkoholok: Alcohol
Fényvédők: Octinoxate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Ethylhexyl Salicylate
Illatanyagok: Parfum / Fragrance, Limonene, Hydroxycitronellal, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Lyral, Evernia Prunastri (Ring Lichen) Extract, Geraniol, Evernia Furfuracea (Oakmoss Lichen) Extract, Citral, Benzyl Benzoate, Farnesol

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.