Hermès

Ár:   14 080 Ft, 18 020 Ft és 23 930 Ft   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   30 ml, 50 ml és 100 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: andrea.horvath79, az összetevőket feltöltötte: anonymous, Módosítva: 2019. június 17.

Ár:   14 080 Ft, 18 020 Ft és 23 930 Ft
Kiszerelés:   30 ml, 50 ml és 100 ml
Lelőhely:   parfümériák, online

Illatcsalád: virágos-gyümölcsös

Illatjegyek: répa, grapefruit, paradicsom, mangó, narancs, bazsarózsa, jácint, lótusz, káka, labdanum, írisz, fahéj, pézsma, tömjén

Qwerty

2019. december 31.

Bajban vagyok ezzel az illattal. Kifújáskor citrusos zöld, utána meg...nem tudom milyen szaga van egy mocsárból frissen kimászott krokodilnak, de mindig ez jut eszembe. Talán a zöldségek, virágok és a tömjén okozza ezt együtt, de aggodalomra semmi ok, kb 5 perc alatt eltűnik, ami marad egészen közel a bőrömhöz, az a legszebb friss-zöld illat, amit eddig éreztem.

Hatósugárról nem is lehet beszélni az esetében, a tartóssága egyenesen botrányos.

Volt már, hogy egy furcsa illatot hosszas szaglászás és elemzés után megszerettem magamon, ahogy volt hatalmas fellángolás, ami egy hét alatt semmivé is lett. Egy kis üveggel vettem csak, de megbántam. El fogom használni, az már látszik, de ilyen tartóssággal, ezen az áron még akkor sem éri meg, ha kifejezetten megszeretem.

Update (kb. 10 nap múlva): ebben fürdök azóta is. Ha ruhára is kerül egy kicsi belőle, érzem 8-10 óráig. Zöldek együtt a fűszeres-gyantás-balzsamos jegyekkel, nagyon kevés tömjén...teljesen kész vagyok. Hamar telítődök egy illattal, nem tudom ez most meddig tart, de rágyógyultam teljesen.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. december 31.

6vilag

2019. november 9.

Ha illat lennék, azt hiszem Ő lennék.
Nagyon röviden össze tudom foglalni: egyszerűen zseniális.
Bár az alkotó elemei arra utalnak, hogy a meleg időt kívánja, de hűvösben mégis csodás és rajtam tartós is, nem olvad le pillanatok alatt.
4-5 fújok, és még este is gyönyörködhetek a saját illatomban.
Sokáig gondolkodtam, hogy megvegyem-e,annak ellenére, hogy nagyon vágytam rá!
Tesztelgettem hónapokon át őt és néhány mást is. Volt pár versenyző, aki majdnem befutó lett, de aztán egy márciusi péntek délután a teszterrel felszerelkezve a csuklómon és a tesztszalaggal a táskámban értem haza. A lányom egy pillanat alatt győzött meg ezzel a pár szóval, amikor beléptem: de jó illatod van! Áh, döntöttem végre! KELL! Boldog vagyok, hogy működik közöttünk a kémia. Kortalan, időtlen, de az is biztos, ehhez is fel kell nőni (bárhogy fáj).
Rajtam inkább virágos, de nem csokor szerűen, hanem üdén és frissen, ropogósan. Gyümölcsöt nem érzek, csak egy picit a tömjén mélységét. A paradicsomot és a répát sem érzem, de biztos meg van a katalizátor helyük a kompozícióban és esküszöm, hogy nagyon cool.
Még annyit, hogy unisex vonalon én sokkal inkább nőiesnek gondolom, de azért kíváncsi vagyok arra a fickóra, akin ez szépen muzsikál.
Upd: Melegben is tökéletes, zseniális, 22 fokos nappali hőmérsékletben : szerelmünk töretlen. Szerintem ezt kár kánikulában (30 fok felett) fújkálni, akkor gyorsan illan, a legjobb a 10-28 fok közötti hőmérséklet tartományban és itt még tartós is. Köszönöm, hogy vagy nekem (meg magamnak is, hogy megvettem).Sajnálom hétköznapra elfújkálni, ez lett az ünnepi (másik Hermes mellett) illatom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. november 9.

Ha illat lennék, azt hiszem Ő lennék.
Nagyon röviden össze tudom foglalni: egyszerűen zseniális.
4-5 fújok, és még este is gyönyörködhetek a saját illatomban.
Sokáig gondolkodtam, hogy megvegyem-e,annak ellenére, hogy nagyon vágytam rá!

Luiselotte

2019. szeptember 16.

A szerelmem Kairoban született és nem ismerte az illatot. :)Parfümmániásként nem bírtam ki, hogy ne vegyek Neki legalább egy kis üveggel és bevallom soha véleményt még így nem vàrtam mint ezt.
Azt mondta, hogy amikor a Nílus partján sétált a virágkereskedők bódéi mellett, ott érzett ilyen vizes - virágos illatot. Nagyon szereti ,amióta megkapta csak ezt fújja pedig vagy 30-40 üvegcse van a fürdőjében. Tökéletesen illenek egymáshoz Ő és a Nílusi Kert.
Öröm, boldogság és öt csillag.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. szeptember 16.

Öröm, boldogság és öt csillag.

silence

2019. augusztus 21.

Kb. 12-13 éve, a megjelenésekor találkoztam ezzel az illattal először.... hmmm, hogy is mondjam? Akkor finoman szólva is fanyalogva húztam el a szám (az orrom), mert nem igazán tetszett... akkoriban egyébként is nagyon távol álltak tőlem a Hermés illatok. Persze, hiszen fiatal, huszonéves éveimet tapostam, és az Escada limitált nyári, gyümis finomságainak hódoltam be inkább.
Aztán eltelt több, mint egy évtized.... én is változtam, és az ízlésem is... örökös parfümimádatomnak köszönhetően már nem elégítettek ki a sablonos, "minden sarkon érezhető, tinilány illatok", egyre inkább kutakodni kezdtem a különlegesebb, érdekesebb illatok után.
Itt, a Krémmánián régóta szemeztem ezzel a parfümmel, olvastam a sok pozitív véleményt, de valahogy sokáig távol tartott tőle a régi, bizarr emlékkép és a fura, zöldséges összetevők listája.
Aztán idén Július elején egy kánikulai napon a Douglasban épp az újdonságok után kutattam, amikor megláttam a polcon ezt a csodás, zöld üvegcsét... a forróságban hívogatott, hogy "próbálj ki".... félve csak egy tesztercsíkra fújtam belőle, de meglepően tetszett az első benyomás, így a táskám zsebébe hajítottam és mentem tovább....
A nap folyamán folyamatosan ez az illat csalogatott, itthon a papírcsíkot őrizgetve pedig napokig kérette magát..... beláttam: ő kell nekem! Így aztán gyorsan meg is rendeltem.
Érdekes, hogy mennyit változunk az évek folyamán. Úgy érzem, felnőttem ehhez az illathoz, értékelni tudom az egyediségét, a szoktalan és parfümökben talán természetellenes, zöldséges összetevőket.....
Egyébként bármennyire is féltem tőle, nem érzek benne kimondottan sem paradicsomot, sem répát, ezek az összetevők csupán annyi pluszt nyújtanak ennek a virágos-gyümis illatnak, hogy kitűnjön a többi, unalmas, középszerű parfümök közül.
Egy szó, mint száz: ez az illat fenomenális alkotás, megismételhetetlenül különleges, forró kánikulai napokon hűsítő, friss érzetet nyújtó, enyhén fanyar finomság, amitől mindig jobb kedvre derülök és feldobja a hangulatom.
Hatósugara pont tökéletes, az aurádban érezhető, de abszolút nem tolakodó. Tartósságára sem lehet panasz, 6 órát simán teljesít (egyszer szoktam frissíteni a nap folyamán).
Örülök, hogy a Krémmánia által újra látótérbe került és sok-sok év után újra mertem próbálkozni vele, mert amióta beszereztem sok kellemes élményt kaptam már tőle!
Csakis 5-ös!!!

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. augusztus 21.

Csakis 5-ös!!!

kissagi19

2019. július 16.

Úgy érzem, szintet léptem a Hermès illatokkal :) .
Nem tudom kielemezni, csak csodálni. Egyszerűen fenomenális. Reggel kentem a pulzuspontokra a kis mintámból. Elvarázsolt, annyira természetes, annyira én vagyok. 9 órával a kipróbálás után a férjem megérezte a könyökhajlatomon, ahogy megöleltem. Megkérte, hogy vegyük meg. Hát tudok én nemet mondani??

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. július 16.

Úgy érzem, szintet léptem a Hermès illatokkal :) .

Marcsi66

2019. július 9.

Nem akartam sokáig kipróbálni,répa+paradicsom ,milyen már ez? De olyan sok itt a pozitív vélemény,h kedvem lett hozzá,meg különben is nyár van,kánikulára forróságra épp ilyet,Trópusi aromák hűs zuhataga,zöld színek ,a nyers roppanó életbe gázolni,,,olyan fantasztikus igaz érzéseket nyújthat,néhány cseppje.Uniszex ,a fiam szerint tuti h nem,szerintem meg igen,még akkor is ha női oldal erősebb, Zöld parfüm enyhén virágos,enyhe fanyarság,nagyon erősen dominál a friss-üde rész,a fahéjt fel nem ismerném,a tömjént viszont igen,Érdekes párosítások,a répa és paradicsom ,tényleg zöldséges illat,de annyi miden helyre pofozza,valóban széppé válik,,tartóssága megfelelő.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. július 9.

La-Fee

2019. június 16.

Június 2019 :
Idén nyáron is befutó, igazi trópusi illat, kell neki a páratartalom :) Rajtam tökéletesen illeszkedik, játékos és nőies. Mondjuk nekem az "Arany virágcserép" volt a kedvenc olvasmanyom amikor olvastam 😀

Monsieur Li járt a fejemben, hogy megveszem, de ő lett helyette. Mindkettőt próbáltam már kánikulában, igaz pár napot csak és rajtam gyönyörűek lesznek szerencsére. A nilusi kert viszont most sokkal frissebb tisztább lett rajtam!
Szeretlem Hermés illatait, mert meghökkentően természetesek, nemesek és egyediek. Rajtam párás, friss, életvidám illat lesz, abszolút kiegyensúlyoz és helyrezzökkenti a belső békém :) Nem az első és nem.az utolsó Hermés illatom az biztos! Aromaterápia mind!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. június 16.

Június 2019 :

sammy

2019. május 29.

Különutas, intellektuális illat. Én simán elfogadnám, maximum egy problémám lehetne vele, hogy rajtam ez sem túl tartós. Érezni vélem benne a zöldséges jegyeket, ezekkel együtt álomszép.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. május 29.

Slysziszi

2019. február 12.

Na jó, én eleve nem szeretem az uniszex illatokat. Nekem egy illat vagy legyen erősen nőies vagy erősen férfias. Ajándék termékmintát kaptam a vásárláskor, így volt alkalmam kipróbálni ezt az illatot. A Hermés parfümök általában tetszenek, de ez borzalmas. A citromos wc illatosítóra emlékeztet leginkább. Ajándék ide vagy oda, én ezt tovább ajándékozom, még ingyen sem kell :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. február 12.

Luna1024

2019. január 21.

Úgy érzem magam ezekkel a Hermés illatokkal, mint a gimis énem az Arany virágcserép olvasása közben... Minden kis atomommal koncentrálok, nagyon próbálom "megérteni" őket, de nem igazán megy... :'D Az összes illatuknál úgy érzem, mintha lenne köztünk valamiféle gát, sőt inkább egy extrém vastag téglafal, amit képtelen vagyok áthidalni, és ahányszor kísérletet teszek egyikkel-másikkal, az illat külön életet kezd élni rajtam, se a bőrömmel, se a személyiségemmel nem harmonizál. :( Ami nagyon nagy kár, mert amúgy szép, igényes és egyedi illatai vannak a márkának, tényleg semmihez se tudom őket hasonlítani.
A Jardin Sur Le Nil az egyik legnépszerűbb alkotásuk, egyben közkedvelt uniszex illat, úton-útfélen találkozok vele a városban, szóval gondoltam most már ideje kipróbálni, mit művel a bőrömön... Kedves KM-társsal cseréltem egy fújóst kb. egy éve (köszi, Zsuzsi!), az azóta eltelt időben próbáltam már hidegben, melegben, nappal és éjszaka, ruhán és bőrön, talán még fejen állva is, de csak nem akarjuk megszeretni egymást... :(
Rajtam nagyon bizarr zöldségeskert, mintha magamra öntöttem volna a vasárnapi levest. Répa, citrusok, meg fűillat dominál, kb. ennyit mutat rajtam ez az illat, de azt se túl tartósan. Ott van benne az a jéghideg, számomra kizárólag erre a márkára jellemző, túlzóan kimért hűvösség, amitől mindig úgy érzem magam, mintha lenyeltem volna egészben egy karót. :( Összetevők érdekesek, maga az illat is rendben van (nem húzom fel tőle finnyáskodva az orromat, mégha nem is "én-illat"), csak mintha a szenvedélyt hagyták volna ki megint a buliból, és ez nekem nagyon hiányzik, immáron sokadjára...
Egy szó, mint száz: ennél kevésbé kompatibilisek nem is lehetnénk, szóval különösen tanácstalan vagyok a pontozást illetően.

Az üveg szép, az ára jó magas, a tartóssága percekben mérhető (a hatósugara pedig leginkább nem-létező). :D Hogy tényleg uniszex, vagy sem, az is jó kérdés... Én el tudom képzelni, hogy van férfi, akinek ez jól áll, bőrkémia meg minden, de az alapján, amit az én bőrömön mutat, szerintem mégis kicsit a "női" irányba hajlik... De lehet, hogy csak azért, mert nő vagyok. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. január 21.

Alkoholok: Alcohol
Fényvédők: Octinoxate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Ethylhexyl Salicylate
Illatanyagok: Parfum / Fragrance, Limonene, Hydroxycitronellal, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Geraniol, Linalool, Citral