Hourglass

Ár:   $46   Kategória:   Sminkek arcra
Lelőhely:   külföld (Sephora), online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: r_ivan, Módosítva: 2018. április 15.

Ár:   $46
Lelőhely:   külföld (Sephora), online

Univerzális 'finishing' (sminket befejező) púder, amely minden bőrtónusnak multidimenzionális fényt ad, amitől a bőr lágyabbnak, fiatalabbnak látszik, mintha belülről ragyogna.

Lindus74

2021. március 1.

Radiant light árnyalatban rendeltem meg,egy örökkévalóság volt mire megérkezett.Sajnos azt kell mondjam én többet vártam tőle.Persze csodaszep a csomagolas,nem porzik egyáltalán,de semmivel nem tud többet mint a Makeup Revolution radiance palettám .Az áráról nem is szólva..

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. március 1.

ziadrienn

2020. október 4.

Nekem az Ethereal Light van meg nem tetszik a bőrömön ,olyan fehér és semmilyen :(

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. október 4.

tonic

2020. július 20.

Hú,hát nagyon szép,nagyon jó minőség,nagyon drága. Finom,nem porzik,a dím lightot vettem a szeplőim miatt. Tényleg olyan,mintha egy fátyol lenne az arcon,ami azt a célt szolgálja,hogy szépítsen valamilyen módon a kinézeten. Ha nem lenne ennyire drága,vennék még más szint is,a sárgásat,illetve a levendulás,az is gyönyörű egyébként. Kicsit nehézkes a beszerzés,és drága,ennyi a bajom vele,egyébként bátran ajánlható.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2020. július 20.

noriri

2020. április 17.

A legfinomabb púder, amit eddig használtam. Nem hittem benne, hogy a high end púderek majd akkora különbséget tesznek, de tévedtem. Semmi poros hatás, semmi szárazságot nem hagynak maguk után. A púderben nagyon apró csillámok vannak, ami majdnem visszatartott attól, hogy megvegyem, mert nem vagyok az arcon csillám híve. Viszont ezek egyáltalán nem látszanak, csak ha nagyon közelről nézzük az arcot.
Két árnyalat van meg: a dim light és a diffused light.
A dim light nekem túl sötét lenne, így azt bronzosításra használom, nagyon szolíd, a világos bőrön nem látni éles "itt kezdődik a bronzosítóm" foltokat.
A diffused light tökéletes szín a bőrömhöz.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. április 17.

Két árnyalat van meg: a dim light és a diffused light.
A diffused light tökéletes szín a bőrömhöz.

Tarzicia

2020. március 23.

Az első Hourglass termék, amit beszereztem. A Meteorites gyöngyök alternatíváját kerestem, olyat, ami nem "setting powder", mert az van, hanem "finishing powder", aminek nincs fedése, csak egy halvány fényt ad, látható csillámok nélkül. A színválasztáson tipródtam egy darabig, ezért leírom az információmorzsákat, amiket úton-útfélen felcsipegettem, hátha valakinek jól jön, mert épp vásárlás előtt áll, és nem tud dönteni.
6 színben kapható:
- Ethereal Light - a legvilágosabb, hidegfehér, a holdfényhez hasonló effektet ad, csak hófehérkéknek való
- Diffused Light - csak egy ici-picit sötétebb, halványsárga tónusú, a pirosságot kicsit tompítja, egységes, tiszta bőrképet ad, világos bőrűeknek egész arcra, vagy szem alatt világosításra kiváló
- Dim Light - se nem meleg, se nem hideg barackos beige, a bőr tökéletlenségeit elhomályosítja, nagyon világos bőrűeknek enyhe bronzosításra is jó
- Mood Light - hideg lilásrózsaszín, a fakó arcszínt élénkíti, de vigyázni kell vele, mert kicsit sötétebb és sárgás tónusú bőrön hamuszürke hatást kelthet
- Luminuos Light - világos barackos-pink-beige, nagyon szép gyöngyházfénnyel, de az egész arcon túl fényes lehet, highlighterként is használható
- Radiant Light - a legfényesebb és legélénkebb szín, kicsit narancsos beige, napcsókolta meleg tónust ad a bőrnek.
A Luminuos Light tetszett a legjobban, de semmiképpen nem szerettem volna olyat, ami túl fényes. A Mood Light és a Dim Light lett végül az én színem, a Diffused Light nekem már ránézésre is túl világos, még télen is. (Viszonyításul alapozóból pl. a Chanel 20-30 között vagyok, Sisley Soft Beige, La Mer Bisque 21.)
Ecset nem jár hozzá, én egy puha ecsettel (MAC 135 S) viszem fel, a sminkelés befejezéseként pár laza mozdulattal csak átszaladok vele az arcomon. A Mood Light-ot akkor használom, ha nyúzott, fáradt vagyok, és már a pirosító sem segít, valami globális megoldás kell. A Mood Light egy halvány rózsaszínes fényt ad, ami nem feltűnő, de ahhoz pont elég, hogy valami életet vigyen az arcomba. A Dim Light éppen a bőrszínemnek megfelelő árnyalat, de nyáron már valószínűleg világos lesz.
Mindkettőre érvényes, hogy fedésük nincs, az arcon se púderes réteg, se csillámok nem láthatók. Olyan, mintha egy leheletvékony fátyol lenne rajta, a végeredmény nem csillogó bőr, hanem belülről jövő egészséges bőrfény, ragyogás, illetve filter-hatás, amitől egyszerűen szebbnek, befejezettebbnek tűnik a smink.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2020. március 23.

6 színben kapható:

HunFairy

2019. december 1.

Mindig is ki akartam próbálni az hourglass termékeket így mikor Franciaországban betévedtem egy sephoraba lecsaptam rá. Ugyanakkor kerestem a világ legészrevehetetlenebb highlighterét. Az üzletben csak ez az egy termék volt a márkától, teszter nem volt, de nem tudtam otthagyni. Nem bántam meg!
A hétköznapokon csak egy könnyű, matt púdert használok a "highlighter részeket" kihagyva, mert oda csak ezt használom. Nagyon tetszik a végeredmény, teljesen természetes a hatása.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. december 1.

Amadea

2019. május 12.

Update 2019.05.12.: változatlan a jó házastársi viszonyunk a Mood Lighttal, jóformán naponta nyúzom és kis lyukak itt-ott megjelentek, de a pan alja olyan messze van, mint ide Kína.
Közben beszereztem a Diffused Light árnyalatot a fórumon, ez volt a másik vágyott darab a Mood Light mellett. A hófehér bőrömnek teljesen tökéletes. Icipici, elszórt csillámok vannak benne, csak akkor veszem őket észre, ha közel hajolok a tükörhöz.
Száraz bőrre, vízhiányosoknak nyűgös időszakra ideálisak ezek a púderek. Kiadósak, masszívak, nem porolnak, nem emelik ki a ráncokat/pórusokat/száraz részeket, csak egy lágy fátylat vonnak a bőrre. Borzasztó drága, de nem bánom, hogy megvettem őket.

2018.06.03.: Majdnem leestem a fotelből, amikor felfedeztem, hogy az angol webshopok megkönyörültek rajtam, és nem kell a Sephora francia oldaláról megrendelnem ezt a púdert (lassan itt tartottam, annyira szerettem volna). Eredetileg én is a Diffused Lightot néztem ki, de nem tudtam ellenállni az enyhe szaténos fényű, levendulás árnyalatú Mood Lightnak, idegőrlő töprengés után az utóbbit rendeltem meg.
Nos, felvíve semmi, de semmi nem látszódik belőle az arcon - de! Remek darab az alapozó művelet befejezésére, ugyanis, ha ezt használom, a nap végén (reggel fél hét körül sminkelek és jó esetben ötre érek haza) is látszik a highlighter és a pirosító, az alapozó sem csúszik szét, szóval "egyben tartja" a sminket. Nem szárítja a vízhiányra hajlamos bőröm se, nem kelt poros hatást. Nagy fejű, laza szálú, de pufi ecsettel (Bősz) viszem fel, finoman beleütögetem az alapozóba. Az átfényesedést nem akadályozza meg, nem lesz tőle matt az arc. Tulajdonképpen nem ez a dolga, csak azért írom, mert aki erre keres púdert, ne ezt válassza.
Nem mondom, hogy nem tudnék nélküle élni, de mindennap használom a nagy reggeli kapkodásban, már hiányozna, ha nem lenne.:) Azt a láthatatlan kis pluszt adja, amit a szofisztikált sminkelők értékelnek.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. május 12.

dianae

2017. szeptember 21.

Diffused light árnyalatban van meg és imádom. Főleg akkor használom ha nem túl erős fedésű korrektort használok mert ez rásegít még pluszba. Picit vigyázni kell vele mert szárít.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. szeptember 21.

azutatir

2017. április 22.

Imádom ezt a púdert, a legjobb dolog, ami a száraz és pigment foltos bőrömmel történhet! A dim light árnyalatot használom, ami segít tompítani a foltjaim erősségét és egységesíti a bőrszínemet azáltal, hogy elfedi/kitörli a bőrhibáimat. Gyakorlatilag nem látszik a bőrömön a púder, teljesen természetes árnyalata van, mégis mintha kiradírozná a foltjaimat. Alapozó és púder után használom utolsó lépésként. Azon túl, hogy eltünteti a foltjaimat azt is észrevettem, hogy sokkal teltebbé varázsolja a bőrömet optikailag és kisimultabbnak, fiatalosabbnak tűnik. A nap végére kifényesedik sajnos, de ez az apró hiba eltörpül ahhoz képest, hogy milyen csodát művel a bőrömmel!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. április 22.

mrsgrob

2016. június 16.

A highlighterek között kerestem olyan púdert, ami a lehető legfinomabb, legenyhébb fényt adja, hogy egész arcra tudjam használni mint finishing powder-t és passzol nagyon világos bőrre. Megtaláltam a megfelelőt a Diffused Light árnyalatban. Első ránézésre mintha mattítana, második ránézésre látszik a finom, puha fény amit a bőr kap tőle. Fedése mondhatni alig, de a vörösséget valóban enyhíti kissé.
Esélyes volt a Laura Mercier Matte Radiance 01, Kevyn Aucoin Candlelight, MAC Lightscapade de mind fényesebb/csillogóbb és/vagy "sötétebb" volt a Diffused Light-nál. A Guerlain Météorites Voyage Exceptional Compacted Pearls Of Powder (01 Mythic) esélyes lett volna ha nem nevetséges az ára, ha pedig refillt veszek mibe tenném? Az olcsóbb Météorites Compact (02 light) szintén, de a gyöngyök megvannak (Blossom Collection 02 clair), de csak a legfelhősebb téli napokon jöhet számításba a csillámjai miatt.
A kézfejemre húztam egy-egy erős csíkot a Diffused Light-ból és a Météorites gyöngyökből. Normál fényben a Diffused Light mattnak látszik és krémesen fehérnek - a Météorites gyöngyök csíkja hidegebb fehér és nagyon finoman csillog. Direkt, erős napfényben egyiknek sem látszik a színe (vagy csak alig) és mindkettő csillog, de a különbség óriási. Míg a Diffused Light elképesztően apró és világos csillámai még közvetlen napfényben is diszkréten csillognak, addig a Météorites gyöngyök több, egyértelműen nagyobb, sok színben villogó csillámjai jóval(!) erősebben és némileg hidegebben csillognak.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. június 16.

Emolliensek: Octyldecanol, Dimethicone, C13-14 Isoparaffin, Trimethylsiloxysilicate
Emulgeálószerek: Sorbitan Sesquioleate, Laureth-7
Szilikonok: Dimethicone, Trimethylsiloxysilicate
Tisztítószerek: Laureth-7
Tartósítószerek: Phenoxyethanol, Sodium Dehydroacetate, Sorbic Acid, Benzoic Acid, Potassium Sorbate, Dehydroacetic Acid

A kozmetikum összecsomósodását megakadályozó segédanyag.