Issey Miyake

Ár:   10 900-16 900 Ft   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   50 ml és 75 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   drogériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Tenshi_ligth, az összetevőket feltöltötte: Hecate, Módosítva: 2018. július 6.

Ár:   10 900-16 900 Ft
Kiszerelés:   50 ml és 75 ml
Lelőhely:   drogériák, online

Tiszta virágillat, pézsmás és fás jegyekkel.

Ár: 1500 Ft + posta , Eladó: Currypie
Állapot: 5 ml , Helyszín: Budapest, fizetés: Szemelyesen a belvarosban, elore utalas utan posta vagy foxpost

Erika80

2020. augusztus 2.

Vegyes érzelmekkel viseltetem eme parfümhöz. Előrebocsátom, szeretem a virágos illatokat. Ezzel a parfümmel mégsem vagyok megbékélve. A kifújás pillanatában számomra valami kellemetlenség társul a finom aroma mellé és bár némiképp elül ez a furcsa és kellemetlen akkord, én mégis végig érzem és így elrontja az összképet. Nem is tudom pontosan mihez hasonlítani, a mű és a szintetikus szó jut róla eszembe. Számomra ezért nem tudott oly kedvessé válni, hiába oly légies, virágos, könnyed. Ha az a furcsaság nem lenne benne, annyira tetszene nekem is... Sajnálom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. augusztus 2.

hdia

2020. július 2.

Beleszerettem és minden nap örülök hogy az enyém lehet!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. július 2.

Beleszerettem és minden nap örülök hogy az enyém lehet!

Frufru3

2020. május 25.

Nekem ez egy olyan különleges parfüm a maga egyszerűségével! Bizton megállapítható, hogy nem fog mindenkinek tetszeni, nem egy vakvásárlós illat, ami bárkinek jó lesz csak úgy elfújkálni.
Amikor először megismertem, nekem valamilyen régi illatra emlékeztetett, mai napig nem tudom, hogy mire. Napokig ott volt a kabátomon és befogta a csuklómat és boldog voltam, hogy enyém lehet több napra is ez a különleges illat. Nem egy mostanság szokásos illattípus, de nekem nagyon tetszik, hogy úgy friss, hogy nem citrusos és hogy erőteljes, nem csak egy kis pisszenet, mint sok friss típusú illat. Amikor több hétre megfáztam, csak ezt az illatot kívántam és bírtam elviselni magamon.
Nem egy csábító illat, ha nagyon lebutítva akarom megfogalmazni az illata karakteres jegyeit: én egy vizes, enyhén kesernyés sárgarépás illatot érzek. Na ez most nagyon csúnya így, ennél azért jobb illata van :D. Van benne virág és valamilyen gyümölcsös aroma is természetesen.
Nekem egy esős, friss tavaszi nap jut róla eszembe, amikor a tél neheze már fárasztó,nem kellenek már a melengető illatok, de még nincs vidám, virágos-édes tavasz :). Ennek ellenére nyáron használtam ezt az illatot legtöbbször, a frissitő mivolta miatt.
Nekem mindenképp 5 csillag, de próbáljátok ki, mielőtt megvennétek.
Ui: amikor magamra fújom ezt az illatot, mindig kimondom magamban, hogy L'eau De Issey...nagyon átadja a név az életérzést :D

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. május 25.

Nekem mindenképp 5 csillag, de próbáljátok ki, mielőtt megvennétek.

Magdibaba84

2020. május 4.

Még gyerekkoromból emlékszem rá, egy fiatal, nagyon kedves éjszakás nővérkének volt ez az illata, amikor kórházban feküdtem. Felnőtt koromban egyszer csak rátaláltam, azóta mindig van a polcomon, akár több üveggel is, családom és ismerőseim is csak dicsérik. Tiszta és friss gyöngyvirág, nagyon-nagyon szeretem!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. május 4.

Pöti

2020. április 25.

Pár napja az egyik parfümériában láttam meg, rögtön elkapott a nosztalgia. A drága fogadott nagymamám egyik illata volt ez (a másik az Opium). Sose gondoltam, hogy majd az ő illatait fogom hordani (azóta ez már megdőlt, hiszen néha hozzányúlok az Opiumhoz). Muszáj volt fújnom belőle és rögtön éreztem, hogy ez nekem nagyon kell. Annyira egyszerű illatnak érzem, valahol mégis van benne csavar. Nekem ez a friss tavasz, amikor virágba borul minden. Szerintem nagyon nőies, légies. Ha picit túl tolom, akkor se fullad meg mellettem senki :) Sok illat szomorkodik nálam, mert már sokban nem érzem önmagamat, de ez biztosan hosszú távú szerelem lesz :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. április 25.

Phoenix19

2020. március 11.

Virágos illatokat alapból nem szeretem, egyetlen virágillatú parfümöm van, amit hiba volt megvenni. Sok nő virágillat párti és elbűvöli őket, számomra unalmasak, fantáziátlanok. Bármilyen virág kombináció elcsépelt és kiábrándító, ha virágokat akarok szagolni, hát megszagolom élőben, de parfümben semmiképp. Annyira banális dolog virágillatúnak lenni, olyan lejárt lemez kategória. Annyi más izgalmas parfüm van. De ízlés dolga.
Gyöngyvirág, ami egy gyönyörű virág, mint, ahogy élőben minden virág az. De ...hjjajj, utálom parfümben. Ez a parfüm totál gyöngyvirág illatú, amihez társul egy kis sárgadinnye. Jó kis társaság. Nem is akarok ehhez többet hozzáfűzni.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. március 11.

eternity

2020. február 23.

Tipikus..Még csak nem is az esetem. A külseje meg még annyira sem. Pedig tudtam róla, de fanyalogva húztam rá a szám. Aztán egyszer csak közelebb kerültünk... Azóta tart a lángoló szerelem. 😀

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2020. február 23.

kvin

2020. február 6.

Amennyire szeretek nem túl népszerű parfümöket joggal felpontozni, annyira bűntudatot érzek az ellenkező esetben, márpedig most ez fog történni.
Eddig a hideg idő miatt halogattam, de most polcrendezgetés közben kedvem szottyant felfújni ebben a csodaszép, napsütéses koratavaszi időben. Gondoltam mikor máskor, ha nem most. És sajnos azt kell mondjam, sem most, sem máskor.
Nagyon akartam szeretni, hisz "illik" szeretni, mégsem működünk együtt.
Eleve a japán, ázsiai világgal nem tudok azonosulni, ahogy az ottani kreálmányok sem nyerik el a tetszésemet, hiszen tagadhatatlanul benne van az a fajta szellemiség az illataikban is. Ne keressünk benne latinos (spanyol, dél-amerikai) tüzet és szenvedélyt vagy olaszos eleganciát, nagyvilági kifinomultságot. Én inkább ezekhez vonzódom, de hogy az illatról is írjak, röviden:
Felfújáskor rózsa, rózsa, bazsarózsa rózsával. Aztán dinnyés, sárgadinnyés rózsa... és rózsa szegfűvel.... majd gyöngyvirággal.
Orrfacsaróan csupa virág, édeskés jelleggel, semmi ózonos-vizes beütés nincs rajtam, nagy csalódottságomra, mert valami könnyed, friss érzetet vártam, de ez... nagyon nem!
Férfi vélemény szerint olyan, mint amikor megyünk a temetőbe és hátul a csomagtartóban várokozó virágok megtöltik a kocsi légterét... szóval nem egyéni vélemény, rajtam tényleg ilyen.
Nem az illattal van a baj, egyszerűen nem passzolunk. Sem bőrkémiában, sem stílusban, sehogy.
Meghagyom másnak.

Update:
3 csillagról indult, de leszáradásában 2-re módosítom, annyira nagyon nem jön be, nem fogom szépíteni.
Valóban nagyon tartós, de én személy szerint ennek nem örülök. Nem puha pézsmássá, vagy valami egzotikus szantálos fássá puhul, hanem egy az egyben virág, rózsa, bazsarózsa, tubarózsa, szegfű, gyöngyvirág... amitől felfordul a gyomrom, megyek is és megpróbálom lemosni.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. február 6.

Nagyon akartam szeretni, hisz "illik" szeretni, mégsem működünk együtt.
Meghagyom másnak.

Update:

Meerienn

2019. november 30.

Engem nagyon megfogott ez az illat. Eleinte kicsit csalódott voltam, mert csak a gyöngyvirágot éreztem, de már pár napja aktívan használom és imádom:)) eltűnt a tömény ''csakgyöngyvirág'' és számomra nagyon különleges és semmi máshoz nem fogható az az illat, amit reggeltől estig érzek magamon. Teljesen ismeretlenül szereztem be egy 75ml teszter edp-t és nem bánom. Szeretek kísérletezni és általában inkább az édes, cukros parfümökkel próbálkoztam eddig, de ez az illat valószínűleg mindig lesz a polcomon :))

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. november 30.

HelgucciHelgucci

2019. szeptember 21.

Sokáig próbálkoztam...aztán kb 10 éve megismertem...és ahogy telik az idő (idősödöm), egyre inkább imádom. Pont azért, Ami- egyszerű, friss. Pár éve áttértem az öko mosó és tisztálkodó szerekre- azóta még inkább elhányom magam az erős, tolakodó szagoktól ( ilyen pl a Sí, a tresor stb...), legyen az öblítő, parfüm, bármi...
Úgyhogy aki szereti a lágy, természetes- ezáltal kifinomult dolgokat,illatokat, annak merem ajánlani, már csak azért is, mert az egyszerű néha több, mint az agyonrafkózott- kombinált-édesített szagbomba :)
Hasonló illatkategóriákat próbáltam más márkákból is- nem rosszak, de egyáltalán nem tartósak- ezáltal nálam Issey ezzel is veri a mezőnyt.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. szeptember 21.

Alkoholok: Alcohol
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Citronellol, Lyral, Eugenol, Geraniol, Hydroxycitronellal, Benzyl Benzoate, Limonene, Farnesol, Citral

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.