Kövess minket Instagramon is! :)


John Masters Organics Blood Orange and Vanilla Body Wash
Ár: | 7200 Ft | Kategória: | Tusfürdők | |||
Kiszerelés: | Hiányzik. Feltöltöm | Bőrtípus: | Minden | |||
Lelőhely: | online külföldről | Bőrprobléma: | -- |
A krémet és az összetevőket feltöltötte: BabyDoll, Módosítva: 2011. október 18.
Ár: | 7200 Ft | |
Kiszerelés: | Hiányzik. Feltöltöm | |
Lelőhely: | online külföldről | |
Kategória: | Tusfürdők | |
Bőrtípus: | Minden | |
Bőrprobléma: | -- |
TERMÉKLEÍRÁS
Szulfát-mentesen habzó tusfürdő, vanília és vérnarancs kivonattal. Kíméletesen távolítja el a szennyeződéseket, anélkül, hogy a bőrt szárítaná.
ÖSSZETEVŐK (INCI)
Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Juice
gy
,
Water / Aqua
,
Decyl Glucoside
ti
,
Sodium Cocoyl Glutamate
ti
,
Sodium Cocoyl Sulfoacetate
,
Panthenol
eo I v
0
0
,
Glycerin
h
0
0
,
Sodium Hyaluronate
h
0
0
,
Hydrolyzed Soy Protein
h
,
Silybum Marianum (Lady’s Thistle) Extract
a I gy
,
Vanilla Planifolia (Vanilla) Fruit Extract
,
Arnica Montana (Arnica) Flower Extract
i
,
Calendula Officinalis (Pot Marigold) Flower Extract
gy
,
Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract
gy
,
Lavandula Angustifolia (Lavender) Extract
,
Allantoin
gy
0
0
,
Glyceryl Cocoate
eo I eu
,
Helianthus Annuus Seed Oil
eo
,
Linum Usitatissimum (Flax) Seed Oil
a I i
,
Sodium Benzoate
ta
,
Potassium Sorbate
ta
,
Citrus Sinensis (Sweet Orange) Peel Oil
i
,
Citrus Grandis (Grapefruit) Peel Oil
,
Bourbon Vanilla Planifolia (Bourbon Vanilla) Oil
Helia-D Classic Éjszakai Hidratáló Krém
TiriaValaha volt legjobb éjszakai krémem. Sűrű, de hihetetlenül könnyen beszívódik, az illata finoman gyógynövényes, cseppet sem tolakodó. Reggelre üde, matt bőrrel ébredek. Nagyon szeretem.
krémajánló
Nagyon szeretem ezt a tusfürdőt, mert alig van valami, ami rendszeres használat után sem szárítja ki a bőröm. Na ez ilyen, és bónuszként még az illata is isteni. Netről viszonylag sok helyről lehet rendelni, de félelmetes ára van sajnos :(
Ettől függetlenül jár az 5 csillag.



Nagyon szeretem ezt a tusfürdőt, mert alig van valami, ami rendszeres használat után sem szárítja ki a bőröm. Na ez ilyen, és bónuszként még az illata is isteni. Netről viszonylag sok helyről lehet rendelni, de félelmetes ára van sajnos :(
Ettől függetlenül jár az 5 csillag.


Nagyon jó termék, amerikai barátoktól kaptam. Jól habzik, nem szárít egyáltalán, ami nálam szinte már-már csodaszámba megy, és az illata is kellemes, inkább citrusos, icipici vaníliával. Igaz, drága, de tovább tart, mint egy átlagos tusfürdő, nekem egy bajom van vele, hogy otthon nem lehet venni :(



Nagyon jó termék, amerikai barátoktól kaptam. Jól habzik, nem szárít egyáltalán, ami nálam szinte már-már csodaszámba megy, és az illata is kellemes, inkább citrusos, icipici vaníliával. Igaz, drága, de tovább tart, mint egy átlagos tusfürdő, nekem egy bajom van vele, hogy otthon nem lehet venni :(


Fontos hatóanyagok a krémben
Antioxidánsok: Silybum Marianum (Lady’s Thistle) Extract, Linum Usitatissimum (Flax) Seed OilGyulladáscsökkentők: Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Juice, Silybum Marianum (Lady’s Thistle) Extract, Calendula Officinalis (Pot Marigold) Flower Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Allantoin
Hidratálók: Glycerin, Sodium Hyaluronate, Hydrolyzed Soy Protein
Vitaminok: Panthenol
Emolliensek: Panthenol, Glyceryl Cocoate, Helianthus Annuus Seed Oil
Emulgeálószerek: Glyceryl Cocoate
Tisztítószerek: Decyl Glucoside, Sodium Cocoyl Glutamate
Illatanyagok: Arnica Montana (Arnica) Flower Extract, Linum Usitatissimum (Flax) Seed Oil, Citrus Sinensis (Sweet Orange) Peel Oil
Tartósítószerek: Sodium Benzoate, Potassium Sorbate
Összetevők megmagyarázva
Aloe vera növény leveléből származó lé. Vízmegkötő, gyulladáscsökkentő, antioxidáns és antibakteriális hatása van. Bár az aloe vera egyre nagyobb divat mostanában, Paula Begoun szerint tudományos kutatások nem igazolják, hogy hatékonyabb lenne a többi, hasonló tulajdonságokkal rendelkező összetevőnél (mint pl. a C-vitamin vagy a zöld tea).
A víz. A leggyakoribb kozmetikai összetevő, általában az INCI listák első helyén szerepel, vagyis a legtöbb krém fő összetevője. Oldóanyag a többi összetevő számára, és hidratáló hatású (ha már benne van a bőrben, kívülről szárító). A kozmetikumokban legtöbbször deionizált vagy tisztított vizet (ásványi sóktól megtisztított víz) használnak, hogy biztosítsák a termék tisztaságát. A tisztított vizet a következő eljárások valamelyikével, vagy azok kombinációjával nyerik: desztillálás, deionizálás, mebrán szűrő alkalmazása (fordított ozmózis vagy nanofilter), electrodialízis. A vízben lévő oldott száraz anyag tartalom bármely eljárás alkalmazása esetén 10mg/l érték alatt marad, a kozmetikai iparban 1mg/l alatti érték jellemző.
Felületaktív anyag (surfactant), emulzió stabilizáló, gyengéd tisztító. Viszonylagos gyengédsége ellenére jól habzik.
Kókuszolajból származó tisztítószer, melyet Paula Begoun szerint a kemény víz lágyítására használnak.
A pantoténsavnak (B5 vitamin) kémiai szerkezetét tekintve az alkoholhoz hasonló formája, B5 provitamin (a szervezet képes B5 vitaminná alakítani). A kozmetikai iparban vízmegkötő (humectant), pőrpuhító (emollient) és nyugtató összetevőként használatos. Allantionnal keverve enyhe égési sérülésre, nap által okozott leégés kezelésére is használják.
Vízmegkötő. Állati és növényi zsírokban egyaránt megtalálható, bőrazonos (skin-identical, azaz a mi bőrünkben is megtalálható) anyag. Kivonható természetes anyagokból, de előállítható mesterségesen is. Rendkívül jó vízmegkötő, a bőrön használva képes kivonni a vizet a bőr alsó rétegeiből, növelve ezzel a bőr felszíni rétegében található vízmennyiséget. A túl sok (vagy tömény) glicerin azonban szárító hatású lehet, mivel a bőr felső rétegeiből a víz könnyen elpárolog (transepidermal water loss). Éppen ezért a glicerint (és más vízmegkötő anyagokat is) mindig más lágyító (emollient) anyagokkal kell kombinálni.
A hialuronsav só formája, mely a bőrben is megtalálható természetes hidratáló elem (natural moisturizing factor, NMF). A lipidekkel együtt az NMF-ek segítenek megőrizni a bőr víztartalmát, feszességét. Ha csökken a bőr NMF- és lipidtartalma, az a bőr hámlását, kellemetlen feszülését és finom ráncokat eredményez. A kozmetikumokban alkalmazva a sodium hyaluronate képes vizet beszívni a bőrbe, ami a bőr kitelítődését, és ezáltal a ráncok csökkenését eredményezi. Részletes információ a futuredermen.
Bőr- és hajkondícionáló, vízmegkötő anyag.
A máriatövis kivonata. A máriatövisnek orvosilag is elismert és bizonyított májvédő, májtisztító hatása miatt elsősorban a szájon át történő használata a jellemző, kozmetikai készítményekben viszont ritka összetevő, ha mégis, általában olajos készítményekben, és szérumokban találkozhatunk vele. Bár a legtöbb tanulmány elsősorban a szájon át történő bevétel hatásait vizsgálja, szerencsére készült néhány bőrön való hatásait tanulmányozó is. Paula Begoun péládul úgy tudja, hogy az összetevő szilibinin tartalma révén azon túl, hogy rendkívül hatékony antioxidáns (antioxidáns tartalma többszöröse az E- és C-vitaminnak) és gyulladáscsökkentő hatással bír, segít megóvni a bőrt leégéstől valamint növeli a fényvédő összetevők hatékonyságát. Az összetevő gazdag még linolsavban és olajsavban is, amik a bőr természetes védőrétegének fontos elemei, így a bőr számára hasznos összetevők.
A hegyi árnika szárított virágának kivonata. A CosIng szeirnt elsősorban illatanyag, maszkoló és bőrkondícionáló összetevő. Megoszlanak a vélemények arról, hogy az árnika jó összetevő-e vagy sem: egyrészt sokszor használják az árnikát szemkrémekben, mert állítólag segít a szem alatti karikák eltüntetésében, gyulladás csökkentő, nyugtató. Másrészt Paula Begoun szerint az árnika kivonat rendszeres használata bőrirritációt és viszketést okozhat, és alkalmazása sérült bőrön nem ajánlott, mert jelentős az irritáló hatása.
Az orvosi körömvirág virágának a kivonata. A körömvirágnak számos pozitív hatása van a bőrünkre, antibakteriális, gyulladáscsökkentő, sebgyógyító, bőrápoló tulajdonságú. Kozmetikumokban mindezen hatások együtteséért alkalmazzák, noha a hivatalos megfogalmazás szerint csak bőrápolónak nevezik. Gyakorlati tapasztalatok szerint nagy koncentrációban alkalmazva az igénybe vett bőrt kiválóan regenerálja. Használatakor vigyázzunk a fészkesvirágzatúakkal kapcsolatos allergiákra.
Az ún. német kamilla vagy matricaria virágának a kivonata. A CosIng besorolása szerint bőrjavító (skin conditioning) és maszkoló (nemkívánt illat, íz semlegesítése) összetevő, a Wikipedia-szócikk pedig gyulladáscsökkentő hatásról is ír.
A levendula kivonata. Paula Begoun szerint a levendulát főként az illata miatt használják a kozmetikumokban, de lehet hogy van baktériumellenes hatása is. Viszont semmilyen kutatás nem utal arra, hogy a levendula hasznos lenne a bőr számára, sőt több potenciális negatív hatása is van a levendulaolajnak és komponenseinek: potenciális bőrirritáló és fényérzékenyítő, valamint a levendulában található linalool sejtmérgező. Paula Begoun összességében mint kerülendő összetevőt jellemzi a levendulát.
Gyulladáscsökkentő, nyugtató hatású anyag, mely segíti a sebgyógyulást is. Mesterségesen húgysav lúgos permanganátoldatos oxidációjával állítható elő. Az összetevővel gyakran találkozhatunk pattanások elleni termékekben.
A napraforgó magjából nyert olaj, melynek fő összetevői a bőr számára fontos omega zsírsavak (linolsav és olajsav). Leslie Baumann a Cosmetic Dermatology című könyvében azt írja, hogy több tanulmány is arra jutott, hogy a napraforgó olaj egy olcsó, hatékony és a fejlődő országok számára is elérhető emollient anyag, mely hatásos lehet irritált vagy kiszáradt bőr természetes védőrétegének a helyreállításában, erősítésében.
Len mag olaj. Paula Begoun szerint a lenmagnak és a lenolajnak antioxidáns hatása is van és a magok omega-6 zsírsavnak is gazdag forrásai.
A benzoesav nátrium sója, melyet tartósítószerként használnak. Főleg gombák ellen hat. Önmagában viszonylag gyenge a baktériumok elleni hatása, így szinte mindig más tartósítószerekkel kombinálva (pl. Potassium Sorbate) használják.
Élelmiszerekben (E202) és kozmetikumokban egyaránt használt tartósítószer. Önmagában viszonylag gyenge a baktériumok elleni hatása, így szinte mindig más tartósítószerekkel kombinálva (pl. Sodium Benzoate) használják.
Az édesnarancs illóolajat a narancsfélék családjába (Rutaceae) tartozó, Kínában őshonos, örökzöld édesnarancsfa (Citrus sinensis) gyümölcsének külső terméshéjából nyerik ki hidegen sajtolással, majd ezt követő szűréssel és centrifugálással, mintegy 0,5-1% mennyiségben.
Az olaj színe sárgától narancssárgáig többféle árnyalatot ad, illata édeskés. A közérzetjavító és fertőtlenítő hatású olaj fő alkotórésze a legalább 80-90%-ban jelenlévő limonén.
A VIII. Magyar Gyógyszerkönyvben hivatalos édesnarancs illóolajat aromafürdő; inhaláció; masszázs- és fürdőolajok, valamint aromalámpás párologtatás formájában légtér fertőtlenítésre és frissítésre; nyugtalanság és szorongás oldására, alvászavarok megszüntetésére, illetve kozmetikai jellegű bőrpanaszok kezelésére használják.
A CosIng besorolása szerint a kozmetikumokban illatanyagként használt.
Helia-D Classic Éjszakai Hidratáló Krém
Valaha volt legjobb éjszakai krémem. Sűrű, de hihetetlenül könnyen beszívódik, az illata finoman gyógynövényes, cseppet sem tolakodó. Reggelre üde, matt bőrrel ébredek. Nagyon szeretem.
Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
Imádom a pumpás kiszerelését, lágy krémes állagú gyorsan beszívja a bőr és táplál, nem ragacsos a bőröm. Hosszú ideje kerestem ilyen tökéletes terméket! Az illata édeskés, nem tolakodó.
Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
Számomra igazi csodaszer! Amikor elkezdtem használni, a hajhullásomat nagy mértékben csökkentette, azóta pedig szinte alig hullik a hajam. Szerencsére a fejbőrömet sem irritálja és nem zsírosodik tőle a hajam.
Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
Könnyen felszívódó krém, kellemes, visszafogott illattal. Azonnal hidratál és nem hagy ragacsos érzetet.