Juliette Has a Gun

Ár:   €85 és €110   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   50 ml és 100 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   Le Parfum   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: anonymous, az összetevőket feltöltötte: oaxaca, Módosítva: 2019. június 30.

Ár:   €85 és €110
Kiszerelés:   50 ml és 100 ml
Lelőhely:   Le Parfum

Fejegy: só

Szívjegyek: orchidea, vanília abszolút

Alapjegyek: tonka bab, pázsma, szantálfa, benzoin

Ár: 2000 Ft/ 5ml , Eladó: Donovanna
Állapot: 5 ml dekant, Helyszín: Budapest XIV., fizetés: személyes átvétel, postázás, csere
Ár: 21.000.- , Eladó: judit0310
Állapot: 50/-48ml, Helyszín: Budapest, fizetés: Csak személyes atvétel

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24

laracroft

2021. július 17.

Két éve, 2019-ben írtam ezt a véleményt:
"Fragin jól írják hát, sós vanília. Rajtam pontosan olyan katasztrofálisan muzsikál, mint a létező összes sót, mint illatjegyet tartalmazó illat. Erős, szúrós, tolakodó parfüm, harsány és kemény uniszex katyvasz. Én a vaníliát alig érzem ki belőle, sem az elején, sem pedig a leszáradásban alig van jelen. Ez nem feltétlenül a parfüm hibája, egész egyszerűen én semmilyen sós illattal nem tudok együttműködni."

Így 2021-ben rá kellett jönnöm, hogy érdemes időnként újraértékelni illatokat. Én változtam? A bőröm? Az ízlésem? Most nem is érzem benne a sót. Vagy talán mégis, indirekt módon, ugyanis az egésznek egy friss, tengerien aquás vanília illata van. Nem szerettem bele, de nagyon kellemes, a kis mintámat boldogan fújogatom. :) Az egy csillagból máris négy lett.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. július 17.

Két éve, 2019-ben írtam ezt a véleményt:

Tig

2021. március 19.

Minta alapján írok véleményt. A só és a vanília abszolút érezhető, számomra nincs naptejes beütése. Először nem tetszett, van benne valami, ami a tinikoromban futó Impulse Ico dezodorra emlékeztetett (amit pedig akkor szerettem :)), poénból fújtam magamra, mert vicces és nosztalgikus érzés volt. Azután más napokon már nem emlékeztetett arra, csak a sósságát-vaníliásságát éreztem és megtetszett. Nekem hangulat kell hozzá, nem feltétlenül nyári, mert télen olyan jó és melegítő érzés volt szaglászni magamon.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. március 19.

silence

2021. január 6.

Egy az egyben CSP Aqua Motu enyhe vaníliás aláfestéssel.
Vagy ha úgy jobban tetszik Womanity Light...... nem annyira élesek, karcosak, hivalkodóak benne az illatjegyek, mint a Womanity-ben, attól könnyedebb, kevésbé megosztó, és szélesebb körnek szerethető.
Homokos tengerparton töltött nap utáni napbarnított bőr tengervíztől sós illatát adja….. tehát megkaphatjuk ugyanazt a feeling-et, mint az Aqua Motu-tól…
DE!: ugyanezt az Aqua Motu-tól már sok-sok évvel ezelőtt megkaptuk (1993-ban kiadott illat)!!!
Semmi újat nem mutat, rengeteg hasonló illat van már a piacon, pl. Montale Sandflowers (2009-es kiadás), Mugler Womanity (2010-es kiadás), vagy a már említett Aqua Motu (1993-as kiadás).
Továbbra sincs új a nap alatt!
Emiatt számomra az egyediség faktor egy nagy NULLA!
Ráadásul ez a Juliette Has a Gun illat még sillage, és tartósság tekintetében is elég gyengusz az előzőekhez mérten, így ezt sem tudom kiemelkedőre értékelni.
Félreértés ne essék, az Aqua Motu-t és Womanity-t évek óta szeretettel használom, tehát kedvelem ezt a kategóriát….. a Vanilla Vibes viszont egy pillanatig sem tudott felvillanyozni!
Minél több illatát próbálom a márkának, annál inkább túlhypeoltnak tartom őket.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. január 6.

Egy az egyben CSP Aqua Motu enyhe vaníliás aláfestéssel.
Továbbra sincs új a nap alatt!
Emiatt számomra az egyediség faktor egy nagy NULLA!
Minél több illatát próbálom a márkának, annál inkább túlhypeoltnak tartom őket.

Esther1

2021. január 2.

Négy évszakos parfüm, ha passzol is hozzád. Naptejnek rajtam nyoma sincs, s a kókuszt sem lelem. Szantálos, megnyugtató illat, csendesen vaníliás, de nem édes.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. január 2.

szaboszilvia28

2020. december 7.

Nagyon picit sós vanilliás illat, nem tömény, nem túl édes, tényleg naptejes illat. A nem parfüm után ez a másik kedvencem.
Olyan, mint mikor egész nap a Vörös-tenger partján kint voltam, és délutánra kissé megpirult a bőröm és koktélozok a parti bárban...

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. december 7.

pinkyNiki

2020. szeptember 18.

Szeretem illat. Annyira különleges vaníliás illat. Nem olyan amivel nap mint nap találkozol. Ha valaki azt mondja "vanília" nem ez az illat ugrik be. De pont ezért egyedi. A sótól vagy a szantálfától kap egy friss alapot, ami szerintem nyáron tökéletes.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. szeptember 18.

martissima

2020. szeptember 14.

Nem tudom mi van az orrommal, de nekem ebből a parfümből sikít a tea illat 😊 aminek nem bírok ellenállni, ha kiszagolom valamiben, azt azonnal magamra kell locsolnom. Egyébként nyáron szerintem nagyon kellemes kis lenge, vizes illat, én magamon nem érzem sokáig, de mások igen és meglepően gyakran kapok pozitív megjegyzéseket akár délután is, ha reggel magamra fújtam.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. szeptember 14.

pacsalia

2020. május 27.

Tökéletesen beilleszthető a Korloff Gold és a Guerlain Terracotta mellé a képzeletbeli vonalra, ahol fehér virágos édes(kés) tengerpartos-naptejes, de mégis kellően karakteres és tartós illatok találhatóak meg..
Nem dobtam hátast tőle így elsőre. Főleg hogy van egy jegy ami zavar benne :( nem jövök rá mi az , de valamilyen virág.. habár az én bajom legyen hogy a virágos jegyekkel parfümök terén sosem jöttem ki igazán, amennyiben "túltengenek"😃 ettől eltekintve is csak 3 pontot tudok adni maximum erre a kreációra, szerintem annyit biztosan nem ér amennyit elkérnek érte...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. május 27.

emb1p3

2020. április 21.

Ha azt mondja nekem valaki egy vakteszt közben, hogy ezt a vaníliás hangulatot a Body Shop adta ki testpermetként, akkor azt gondolnám, hogy ja, a márkától elvárható fantáziát és munkaórát pazaroltak a termékre, és hogy minden bizonnyal olyan túlárazott, mint az összes TBS-testpermet. Így meg, hát, felnevethetnék, de annyira se érint meg. A pontok az üvegre mennek.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. április 21.

VickyV

2020. február 14.

Fel lettem a romániai niche üzletben világosítva, hogy az üveget a Burning Man ihlette a kék éggel és a homokkal, ami ötletnek még tetszene is, de az illat... nem is tudom. Egy alap vanília kombó, de valamiért tök hamar eltűnt. Nem hagyott különösebb nyomot, ennyiért nem venném meg, de ajándékként szívesen elhasználnám, mert szeretem a vaníliát.
Az a gondom némely niche-sel, erre már rájöttem, hogy valami nagyon nagyot akarnak alkotni, és akkorát szaladnak a kiagyalással, hogy visszatérnek és piacra dobnak valami halál basic cuccot (tisztelet a kivételnek:))
JHG-tól is pl. a Not a Perfume annak ellenére, hogy megosztó, pont a maga szolidságában tetszik, na de pl a Mad Madame meg a Lady V. valami botrány hatású rajtam.
Vissza a Vanilla Vibeshoz: köszi, elfogadom:D

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. február 14.

Vissza a Vanilla Vibeshoz: köszi, elfogadom:D

Alkoholok: Alcohol Denat.
Fényvédők: Benzyl Salicylate
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Benzyl Salicylate, Coumarin, Benzyl Benzoate, Benzyl Cinnamate, Benzyl Alcohol, Isoeugenol
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Benzil alkohol és a fahéjsav észtere. Szintetikus illatkomponens. Allergia és immuntoxicitás tekintetében közepes kockázatú vegyület, kozmetikumokban való felhasználását jogszabályok korlátozzák. Magasabb koncentrációban erőteljesen irritatív, allergén és idegkárosító hatású. Limitált koncentrációban biztonságos, de allergizálhat. Egyike annak a 26 illatanyagnak, melyet az Európai Biztosság potenciálisan allergénnek ítélt meg és melyet kötelező feltűntetni az összetevőlistán, ha bőrön maradó termékek esetén 0,001% feletti, lemosható készítményekben 0,01% feletti mennyiségben tartalmazza az adott kozmetikum (forrás). Jobb elkerülni, mivel kontakt allergiás reakciókat válthat ki.