Kövess minket Instagramon is! :)
Ezt a terméket már nem gyártják!


Kiko Unexpected Paradise Loose Powder
Ár: | 3990 Ft | Kategória: | Sminkek arcra | |||
Kiszerelés: | 14 g | Bőrtípus: | Minden | |||
Lelőhely: | külföld, online | Bőrprobléma: | -- |
A krémet és az összetevőket feltöltötte: Kata012, Módosítva: 2021. március 11.
Ár: | 3990 Ft | |
Kiszerelés: | 14 g | |
Lelőhely: | külföld, online | |
Kategória: | Sminkek arcra | |
Bőrtípus: | Minden | |
Bőrprobléma: | -- |
TERMÉKLEÍRÁS
Ultrakönnyű fixálópúder, amely rizsporral, bambusz és tengeri algakivonattal dúsított. Finom textúrája minden bőrszínnek megfelel. Segít a smink fixálásában és annak tartósságát növeli.
ÖSSZETEVŐK (INCI)
Zea Mays Starch
,
Tapioca Starch
,
Oryza Sativa (Rice) Hull Powder
,
Silica
,
Water / Aqua
,
Attalea Speciosa Mesocarp Extract
,
Bambusa Arundinacea (Bamboo) Stem Extract
,
Zinc Oxide
f
1
0
,
Magnesium Myristate
,
Talc
1
0
,
Polymethylsilsesquioxane
szil
,
Phenoxyethanol
ta
,
Decylene Glycol
,
Hydrated Silica
,
Parfum/Fragrance
i
,
Allantoin
gy
0
0
,
Oryzanol
,
Capryloyl Glycine
ti
,
Undecylenoyl Glycine
ti
,
Lysine
,
Glycerin
h
0
0
,
Magnesium Chloride
,
Sodium Chloride
,
Potassium Chloride
,
Stearic Acid
eo I eu
2
0
,
Palmitic Acid
eo I eu
2
0
,
Lauric Acid
ti I eu
4
1
,
Caprylic Acid
ti I eu
1
3
,
Jania Rubens Extract
VÁSÁROLD MEG
Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
alexa12Könnyen felszívódó krém, kellemes, visszafogott illattal. Azonnal hidratál és nem hagy ragacsos érzetet.
krémajánló
Igazán könnyű púder. Az alapozómat ezzel fixálom, a bőrömön szép matt eredményt ad. Zsírosodásra hajlamos a bőröm, de elég 1x nap közben korrigálnom. A csomagolásés az illat ennél a terméknél is telitalálat.


Igazán könnyű púder. Az alapozómat ezzel fixálom, a bőrömön szép matt eredményt ad. Zsírosodásra hajlamos a bőröm, de elég 1x nap közben korrigálnom. A csomagolásés az illat ennél a terméknél is telitalálat.


Fontos hatóanyagok a krémben
Gyulladáscsökkentők: AllantoinHidratálók: Glycerin
Emolliensek: Stearic Acid, Palmitic Acid
Emulgeálószerek: Stearic Acid, Palmitic Acid, Lauric Acid, Caprylic Acid
Fényvédők: Zinc Oxide
Szilikonok: Polymethylsilsesquioxane
Tisztítószerek: Capryloyl Glycine, Undecylenoyl Glycine, Lauric Acid, Caprylic Acid
Illatanyagok: Parfum/Fragrance
Tartósítószerek: Phenoxyethanol
Összetevők megmagyarázva
Kukoricából előállított keményítő. Sűrűség szabályozó, csomósodást megakadályozó (anticaking agent) segédanyag
Tápióka keményítő. A kozmetikumokban sűrűség szabályozó segédanyagként használt. Az élelmiszeriparban is gyakran használt sűrítőként és stabilizáló anyagként.
Szilícium dioxid. Agyagban, homokkőben, gránitban megtalálható ásvány, az üveg egyik fő összetevője. A kozmetikai iparban főként a ”felszívó” (absorbent) tulajdonságáért használják, képes ugyanis az izzadságot és az olajat felszívni a bőrről. Sűrítő anyagként is használatos.
A víz. A leggyakoribb kozmetikai összetevő, általában az INCI listák első helyén szerepel, vagyis a legtöbb krém fő összetevője. Oldóanyag a többi összetevő számára, és hidratáló hatású (ha már benne van a bőrben, kívülről szárító). A kozmetikumokban legtöbbször deionizált vagy tisztított vizet (ásványi sóktól megtisztított víz) használnak, hogy biztosítsák a termék tisztaságát. A tisztított vizet a következő eljárások valamelyikével, vagy azok kombinációjával nyerik: desztillálás, deionizálás, mebrán szűrő alkalmazása (fordított ozmózis vagy nanofilter), electrodialízis. A vízben lévő oldott száraz anyag tartalom bármely eljárás alkalmazása esetén 10mg/l érték alatt marad, a kozmetikai iparban 1mg/l alatti érték jellemző.
A bambusz szárának a kivonata. A CosIng besorolása szerint bőrkondícionáló. Magas szilícium (kovasav) tartalma van, melynek finom részecskéi ideális bőrradírozók.
Ásvány. Kisebb mennyiségben sűrítő, fehérítő és síkosító segédanyagként, nagyobb mennyiségben pedig fizikai fényvédőként használt. Fizikai fényvédőként kiváló UVB és UVA blokkoló egyaránt, megfelelő védelmet nyújt a 290-400 nm hullámhosszú napsugarak ellen, és még a 700nm hullámhosszú sugarak ellen is nyújt némi védelmet. Meglehetősen fotostabil. Talán nyugtató és antioxidáns hatása is van. Fő hátránya, hogy kozmetikailag kellemetlen, fehér réteget hagy maga után.
Zsírkő. A zsírkő a természetben előforduló ásvány féle, melyet a kozmetikumokban leginkább por formában térfogatnövelő, töltőanyagként használnak. A CosIng besorolás szerint még bőrradírozó, összecsomósodást megakadályozó, átlátszatlanná tevő és bőrvédő összetevő. Bár felmerült a gyanú, hogy a zsírkő belégzése esetleg rákkeltő lehet, Paula Begoun szerint átfogó kutatások mutatják, hogy a zsírkő tartalmú kozmetikumok nem növelik a használókban a tüdőrák kockázatát.
A CosIng besorolás szerint átlátszatlanná tevő segédanyag, a TruthInAging szerint pedig felületi hártya képző anyag, mely a többi szilikonhoz hasonlóan selymes, sima érzetet hagy maga után a bőrön.
Tartósítószer. Az egyik leggyakrabban használt, kevéssé irritáló. Világszerte engedélyezett a használata legfeljebb 1%-os koncentrációban. Bár a kozmetikumokban használt verzió csaknem mindig mesterségesen előállított, a Phenoxyethanol a természetben is megtalálható, például a zöld teában. (forrás)
Glikol féle, ami a klasszikus tartósítószerek hatását segíti (ún. tartósító booster), illetve a különlegessége, hogy hatékony a gyulladt pattanásokat okozó P.acnes baktériumok ellen és csökkenti a faggyú termelést.
Kovasav. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint emulziókat stabilizáló, porok szóró- és nedvszívó képességét növelő hatású összetevő és dörzsszemcse (aránylag enyhe). Nagy duzzadóképessége miatt paszták, pakolások készítésére, fogkrémekben és fogporokban is alkalmazzák.
Illatanyag, mely az amerikai termékek címkéjén Fragrance, míg az európai termékek címkéjén Parfum néven szerepel. Ez alatt a kifejezés alatt természetes vagy mesterséges illatanyagok egy meg nem határozott keverékét kell érteni. A magas EWG pontszámot elsősorban annak köszönheti az általános "illatanyag" megnevezés, hogy nem lehet pontosan tudni, hogy mit is takar. Az illatanyagok az egyik leggyakoribb allergizáló szerek a kozmetikumokban. Az EWG szerint továbbá contact dermatitist (a bőr allergiás reakciója) és légzőszervi problémákat is okozhatnak.
Gyulladáscsökkentő, nyugtató hatású anyag, mely segíti a sebgyógyulást is. Mesterségesen húgysav lúgos permanganátoldatos oxidációjával állítható elő. Az összetevővel gyakran találkozhatunk pattanások elleni termékekben.
Különböző növényi olajokból származó, természetes eredetű összetevő. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint tisztítószer, hajkondícionáló hatású összetevő, valamint felületaktív anyag (segíti a kozmetikumok egyenletes eloszlathatóságát). Az összetevőt elsősorban bőrjavító, tisztító és savasító termékekben használják, mivel csökkenti a szeborheás és ekcémás tüneteket és szabályozza a faggyútermelést, de gyengédsége gyakran fordul elő érzékeny fejbőrre szánt hajápolási termékekben is.
Anti-bakteriális és gombaölő glycine biovektor.
A lizin egyike a 21 fehérjealkotó aminosavnak, mely a szervezetben található fehérjék egyik alap építő köve. Az aminosavaknak a kozmetikumokban vízmegkötő, sebgyógyító és antioxidáns tulajdonsága van. A lizin erősíti a bőr felületét.
Vízmegkötő. Állati és növényi zsírokban egyaránt megtalálható, bőrazonos (skin-identical, azaz a mi bőrünkben is megtalálható) anyag. Kivonható természetes anyagokból, de előállítható mesterségesen is. Rendkívül jó vízmegkötő, a bőrön használva képes kivonni a vizet a bőr alsó rétegeiből, növelve ezzel a bőr felszíni rétegében található vízmennyiséget. A túl sok (vagy tömény) glicerin azonban szárító hatású lehet, mivel a bőr felső rétegeiből a víz könnyen elpárolog (transepidermal water loss). Éppen ezért a glicerint (és más vízmegkötő anyagokat is) mindig más lágyító (emollient) anyagokkal kell kombinálni.
Közönséges nevén só. A kozmetikai iparban a sót térfogatnövelő, maszkoló (a nem kívánt anyagok semlegesítése), sűrűség szabályozó segédanyagként használják.
Kálisó. Szervetlen só, tiszta állapotban szagtalan, fehér színű vagy színtelen kristályokat alkot. A kozmetikai iparban viszkozitást stabilizáló és növelő szerként, vagyis a sűrítőanyagként használják.
Sztearinsav. Zsírsav, melyet bőrpuhító (emollient), emulgeáló, emulzió stabilizáló és felületaktív anyagként használnak.
Palmitinsav. Bőrpuhító (emollient), emulgeálószer. Paula Begoun szerint habot képző tisztító anyag, mely szárító hatással lehet a bőrre.
A kókuszolajban és az olajpálma magjának olajában is megtalálható zsírsav. Antibakteriális hatást tulajdonítanak neki. Megtalálható még a tehén- és kecsketejben, valamint az anyatejben is. In vitro (azaz kémcsőben végzett) tanulmányok szerint hasznos összetevő lehet a pattanások kezelésében. Forrás: wikipédia
Nyolc szénatomból álló zsírsav, mely természetes módon megtalálható több emlős állat tejében, valamint kisebb mennyiségben az kókusz olajban és a pálma olajban.A CosIng besorolása szerint az összetevő tisztító, emulgeáló, felület aktív anyag és maszkoló (kellemetlen íz, illat semlegesítése) funkciót tölt be a kozmetikumokban.
Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
Könnyen felszívódó krém, kellemes, visszafogott illattal. Azonnal hidratál és nem hagy ragacsos érzetet.
Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
Számomra igazi csodaszer! Amikor elkezdtem használni, a hajhullásomat nagy mértékben csökkentette, azóta pedig szinte alig hullik a hajam. Szerencsére a fejbőrömet sem irritálja és nem zsírosodik tőle a hajam.
Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
Imádom a pumpás kiszerelését, lágy krémes állagú gyorsan beszívja a bőr és táplál, nem ragacsos a bőröm. Hosszú ideje kerestem ilyen tökéletes terméket! Az illata édeskés, nem tolakodó.
Helia-D Classic Éjszakai Hidratáló Krém
Valaha volt legjobb éjszakai krémem. Sűrű, de hihetetlenül könnyen beszívódik, az illata finoman gyógynövényes, cseppet sem tolakodó. Reggelre üde, matt bőrrel ébredek. Nagyon szeretem.