L'Artisan Parfumeur

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Kata791, az összetevőket feltöltötte: lazolkov, Módosítva: 2017. május 22.

Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

A L'Artisan Parfumeur Explosion d'Emotions sorozatának darabja, 2013-as kiadású illat, az Orr Bertrand Douchafour.

Illatjegyek: cédrus, forró tej, karamell, puskapor, orchidea

Ár: 4500 Ft , Eladó: lazolkov
Állapot: új, üvegéből frissen fújva, Helyszín: Gödöllő-Budapest, fizetés: postánmaradó, foxpost, MPL

Luna1024

2018. január 26.

Nos, ez egy Bátor illat, így nagybetűvel. :) Ajándék fújóst kaptam belőle egy nagyon kedves Eladótól, akinek ez az egyik kedvence, meg hát amúgy se találkoztam még L'Artisan illattal, így hát kíváncsian vártam, mi sülhet ki a dologból... Amikor először kifújtam, úgy hőköltem hátra, mint akit az egy hete szennyvízben pácolt koszos zoknival üldöznek (bocsi a hasonlatért), pedig szó sincs arról, hogy erre hasonlítana, sőt elképesztően különleges, egyedi illat, csak éppen az édes-virágos cukiságokhoz szokott orromnak nagyon fura. :D Tartós is, ami meglepő, lévén mindenhol azt olvastam a márkáról, hogy zavarbaejtően hamar elillannak az illataik, de ez nem! Vagy szerencsém van, vagy az Amour Nocturne lehet a kivétel, mert ez bizony rajtam ragaszkodó, de valami brutálisan: két fújás a nap végéig beterít. :D :)
És hogy miért "bátor illat"? Nos, számomra két okból:
1.) Puskapor, mint illatjegy... Sose éreztem még semmiben, és gyanítom, hogy amúgy sem gyakori összetevő, szóval értékelem a merészséget, hogy bele merték tenni, pedig nem lehettek biztosak a fogadtatásban. Külön öröm, hogy bár ad az illatnak egyfajta összetéveszthetetlen fémes jelleget (szóval tényleg ki lehet venni a puskaport!), mégsem érzem hordhatatlannak - mint sok más niche illatot -, sőt a megfelelő személyen szuper lehet!
2.) Édesség. :) A puskapor mellett én a karamellt érzem még nagyon dominánsnak, mást nem igazán. Rajtam nagyon édes, picit égetett karamellás illat, ezen csücsül a puskapor a már említett fémességével. Elképesztően működnek együtt, bár tény, hogy nem mindenki fogja kedvelni, egyrészt mert nagyon más, mint a megszokott dolgok, másrészt mert mégis csak édes, és az édes illatok általánosságban megosztóak szoktak lenni (pedig ezt kár lenne kihagyni, komolyan), ebben pedig a puskapor mellett van édesség is, ráadásul jóadag. :)

Most épp a "nagyon tetszik" kategóriában van nálam ez a kis szépség, de valójában állandóan ide-oda billeg a mérleg nyelve: hol nem tudom hova tenni, hol rajongok érte... Ajándékba kapott fújósomat lehetséges, hogy felteszem eladásra, de ennek az eddigiektől eltérően nem az az oka, hogy nem tetszik (mert nem így van), szimplán annyi, hogy úgy érzem, nem tudom kellőképp kihasználni, egyszerűen sehova se lenne jó... Mindennapokra túl sok, alkalmakra másmilyet választok általában, akkor mégis hova viselném?! Olyan nekem ez az illat, mint egy Picasso-festmény: csodálom, mert gyönyörű és különleges, de nem feltétlenül vágyok rá, hogy a szobámban is legyen belőle... :)

Bakancslistára való felírását azért kötelezővé tenném... :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. január 26.

És hogy miért "bátor illat"? Nos, számomra két okból:

Bakancslistára való felírását azért kötelezővé tenném... :)

Kucy

2018. január 5.

Nagyon egyedi, nagyon érdekes. Határozottan puskaporos de a karamell miatt nem bírom elviselni magamon. Nagyon édes, nekem nagyon nem illik a puskaporhoz, és amúgy sem kedvelem az édes illatokat. Kimondotttan kerestem a puskaporos illatokat, és ebben érződik leginkább, mégsem mellette döntöttem végül.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. január 5.

kundus

2017. november 7.

Meg kellett vennem a nagy kiszerelést, mert ez egyszerűen fantasztikus illat. Tény, hogy megosztó, puskapor, mint illat összetevő 😊😊😊
De annyira magával ragadott, mialatt a fújós elfogyott (pár nap volt csak), és az orromban volt még hetekig, hogy győzött, és megvettem. Rajtam nagyon tartós, még este is érzem, és ez eddig kb 2 parfümöm esetében tapasztaltam csak.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. november 7.

Cintia04

2017. április 24.

Szerintem ez az a fajta illat amit valaki vagy nagyon megszeret vagy egyáltalán nem fedez fel benne fantáziát de mindenképpen érzékeli, hogy nem egy két lábon járó tucatillat én az első kategóriába tartozom és nagyon szeretem ezt az illatot. Már anno első fújás után tudtam, hogy ez nem egy mindennapi nem egy közönséges illat. Számomra finom puskaporos, karamellás meleg illat egy kis krémes tejes kissé orchideás jelleggel. Én kiérzem szinte az összes jegyét de mégis együtt alkotnak egy egészet. Nekem az tetszik, hogy nincs benne csavar mert maga az illat elég csavaros főleg ezekkel a jegyekkel így együtt de mégis jól harmonizálnak együtt és felfújástól leszáradásig rajtam ugyanolyan és nincsenek kellemetlen meglepetések. Tetszik, hogy ámbár tartalmaz édes jegyet mégsem gejl cukorszirup hanem egy teljesen más világ ez az illat. Tartóssága nagyon kiváló. Többszöri kézmosás után is intenzíven lehet érezni az illatát😊

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. április 24.

egyedszilvi

2016. május 1.

Próbáltam néhány illatot L'Artisan-tól...kedvelem őket,tényleg különlegesek.Érdekes az,hogy átalakulnak rajtam mind....fel kell fedezni őket.
Ő egy meleg édes,bújosabb ..Extra,nem mindennapi,egyénisége van.Tetszik!!!!Már 3.napja tesztelem magamon,egyre jobban.És állandóan szaglászom a csuklómat :) Érdemes megillatolni.

Par honap múlva.Megsem illik hozzám,idő függő,egyáltalán nem jó rajtam.A munkatársaim is kiakadtam,hogy mi ez rajtam.Sajnálom,mi nem lettünk szerelmesek.Az egyéniségét viszont értékelem 😊

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. május 1.

a12smuk

2016. április 26.

Kapoooor?Hol a bánatban?:-D
Hát igen...a hímneműek lehet,hogy kevésbé tolerálják....Szerintem fantasztikus illat,mondjuk rajtam csak karamella, némi fémes-fás beütéssel.Egy bánatom volt vele,mint a legtöbb parfümömmel-sajnos nagyon hamar kinyírta a bőröm.Igazán nincs mit Timi,legyen benne sok örömöd,talán a párod sem neheztel rám túlságosan:-D

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. április 26.

Kapoooor?Hol a bánatban?:-D

Aimet

2016. április 20.

szerelmes vagyok ebbe az illatba,nagyon bejön :) megosztó illat, ez látszik az itteni véleményezésen is,de nem bánom, nekem tetszik.Az orchideát a karamellt és a puskaport érzem jobban, a puskaportól fémes illata van.Nagyon sokáig érzem a bőrömön. viszont érdekes dolgot vettem észre : megszagoltattam szerelmemmel és még egy hímnemű ismerősömmel, mindketten azt mondták hogy kapor illata van :D én bátran vagyok kapor illatú, nekem 5 csillag :) ( köszönet Adélnak még egyszer az üvegért :))

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. április 20.

petra8403

2015. szeptember 24.

Kövezzetek meg, de rajtam kicsit E.L. Bronze Goddes illata van..persze azért bonyolultabb, súlyosabb, tartósabb!
Nagyon tetszik!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. szeptember 24.

Nagyon tetszik!

bellehercegno

2015. szeptember 10.

Valami nagyon durva és viselhetetlen illatra számítottam,de abszolút kellemes csalódás :) Az Amour Nocturne az én bőrömön egy finom füstös-cédrusos élmény,puskapornak nyoma sincs és a karamellt sem érzem,illetve nyilván ez utóbbi adja azt a lágy,édes vonulatot a másik két jegy alá,de nem harsog ki a kompozícióból. Érdekes élmény volt találkozni vele,a L'Artisan parfümök számomra mindig valami különlegeset és ismeretlent tartogatnak :) Bár azonosulni nem tudok vele,de mindenképp értékelem az extravaganciáját,így 4 csillagot adnék! :) Vásárlás előtt lehetőség szerint teszteljétek,igencsak megosztó illat ő! :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2015. szeptember 10.

galagonyanya

2015. március 28.

Én két illatjegyet ismertem fel ebben a parfümben, a karamellt és a puskaport. Így együtt a kettő több mint bizarr. Karamelles puskapor vagy puskaporos karamell, ahogy tetszik... Egy biztos: számomra ez a parfüm sem nem érzéki, sem nem viselhető, vállalható illat. Pusztán érdekesség.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. március 28.

Antioxidánsok: BHT, Tocopherol