L'Artisan Parfumeur

Ár:   25 000 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: médea, Módosítva: 2015. január 5.

Ár:   25 000 Ft
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

A rendkívül nagyra tartott Jean-Claude Ellena parfümkészítő keze nyomát viseli a Bois Farine, melyet egy Réunion szigeteken tett utazás inspirált. Az Indiai-óceáni szigetvilág eme darabján egy csodálatos erdőben felfedezett egy káprázatosan illatozó fehér fát – egy, ma már igencsak ritka, veszélyeztetett fafajtát. A fán található vörös virágok a friss liszthez hasonló illatot árasztanak. Ebből készített egy meglehetősen egyedi, fás, púderos parfümöt, mely lenyűgöző illatfelhőt képez.

Illatjegyek: édeskömény, írisz, benzoégyanta, cédrusfa, guajakfa, szantálfa

JucusOmm777

2020. november 28.

Érdekes, karakteres illat ez. Akinek nosztalgikus a házfelújítás illata, az olajfesték, a sokgenerációs padlásonálló faszekrény, száraz faforgács, és egyéb ódonságok aromája némi cianoid marcipánfehőbe burkolva, az nem fog csalódni! Szillázsa számomra nem túlzott, finom bőrközeliség jellemzi, de amikor megcsap, hosszan letüdőzöm. Fufu formájában örülök, hogy a társam, eredeti árában, ráadásul 100 ml-t azt hiszem nem vennék...

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. november 28.

Piscinke

2019. szeptember 30.

Mint egy frissen festett pad, mogyoró, odaégett olaj...bocs, de nekem ez nagyon nem...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. szeptember 30.

zita.czinege

2019. szeptember 13.

Úgy néz ki, én leszek az első, aki lepontozza ezt a parfümöt? Bár sokan írták, hogy nem tudják viselni, mégsem merték lepontozni. Nos számomra ez egy kellemetlen szag. Semmi púderes nincs benne. Se nem elegáns, se nem alkalmi, se nem nőies. Egyszerűen nem tudnám magamra fújni.
Tényleg lisztes, de nem egy pékség illata. Nem süti, de nem is a friss kenyér illata. Pont mint amikor az élesztőt felfuttatják és a kovászt bekeverik a lisztbe.És poros is, valóban. Mintha beleesnék egy óriási dagasztótálba, fulladoznék az oromba szálló lisztportól, miközben kétségbeesetten próbálok kikászálódni.
Köszönöm, ebből nem kérek.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. szeptember 13.

Köszönöm, ebből nem kérek.

Verona5

2019. szeptember 7.

Érdekes módon rajtam kb. 85%-ban egyezik az illata a ELDO Putain des Palaces illatával, viszont a fás / gyantás jegyei miatt ő egy kissé szúrósabb, de az alapja közelről szaglászva ugyanaz a rizses-lisztes-puhás bujós vonulat, mint a Putain-ben. Furi, mert a jegyek nem egyeznek, aztán a végeredmény mennyire hasonló! :) Összességében tetszik, de a Putain azért jobb.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. szeptember 7.

mariann33

2018. június 27.

Tóbbszöri tesztelés után sem tudott meggyőzni hogy kell egy üveggel..rajtam meleg illattá alakul,de szappanosan.Írják hogy púderes,de szerintem nem ez a jó szó rá,hogy mi,az még nekem sem ugrott be,de azt tudom hogy púderes illatnak nem ezt nevezzük.
Jó,jó,de van benne valami nyomasztó,ami persze zavar.Jellegében Givenchy L'ange noir leszelídített kiadásban,ami ha az összetevőktől elvonatkoztatok,összességében egy nagyon tömény szappan illat.Az vele a bajom,hogy nem szívesen érezném bármikor,és én azokat a parfümöket szeretem amikért bármikor szívesen nyúlok;pénzkidobás kiadni kb.30ezret azért,hátha lesz egy nap az évben amikor pont egy ilyenre vágynék...
De egyszóval az illat végülis jó,tartóssága a többi L'artisanhoz képest gyenge,és hát van ami nyomasszon ingyen is😄.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. június 27.

Nuvola

2018. április 18.

Eredeti!

Valaha talán ez volt a norma, de ma? Ennyire szembemenni a kordivattal? Egy letűnt kor emléke. Déditől ránk maradt púderkompakt. Por, színevesztett lamészalag, ceruzaforgács. Ma ilyen nő nincs is: már évtizedek óta a családi kripta lakója.

Úgyhogy kértem egy üveggel belőle születésnapomra, hogy ne fájdítsa tovább a szívem ez a fura nosztalgia.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. április 18.

Eredeti!

elvanui

2018. január 26.

Imádok sütni. Imádok enni is, főleg házi süteményeket:). Legújabb dinkulásom, hogy olajos magvak lisztjét használom néha bizonyos sütik alapjaként. Nagyon finomságos dolgokat lehet belőle kihozni;). A BF olyan, mint ezeknek a mandulalisztes kekszeknek a nyers tésztája, egy szép régi fa kelesztőtálban ( jófajta fából). Ugyanakkor értem azt is, aki szerint ez avas mogyoróvaj és pffffft... Ízlés dolga, ez is olyan darab, ami nem harsány, nem kiabál, mégis igen megosztó. Sok múlik azon, milyen szagélmények kísérték végig az eddigi életünket. Nekem a legszebb gyerekkori élményeim közé tartoznak a sütögetések Mamával. A Bois Farine ezeket a kalácskelesztő, meghitt téli délutánokat is visszahozza egy kicsit. Simogatóan nosztalgikus.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. január 26.

emb1p3

2017. november 4.

Mandulás-lisztes sütit, egy javított Mon Guerlain variációt vártam - de szerencsére alulbecsültem az Artisant. Füstös, gyantás, kicsit olajos fűszerkeverék nálam, van benne köményes karcosság, nem olyan Al Oudh-os, római köményes testszag, csak egy kis édeskés, olajos él, amibe azért határozottan "beleakad" az orrod több óra viselés után is. Ilyen a jó parfüm: nem terhel túl, nem követel túl sok figyelmet egy rohanós hétköznapon, de élményt jelent, ha eszedbe juttatja magát egy-egy pillanatra. Nem tudom, hogy én kezdek-e fanatikussá válni, vagy az Artisan nem tud hibázni, de wow.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. november 4.

Myrtle

2017. október 5.

Update: mégiscsak megkapja azt a plusz 1 csillagocskát, mert ebben az időben kifejezetten tartós és ragaszkodó, az esti fürdésnél még jól érezhető a reggeli 2 fújás, és a hajamon még napokkal később is megmarad. :)

Rajtam szerencsére nem sütis, inkább egy mandulás-fás-púderes illat jelenik meg. Sokáig gondolkodtam, hogy kell-e nekem egy egész üveggel, de bármilyen fura és szokatlan illatvilág, újra és újra visszatértem a kis mintámhoz, és nem győztem a csuklómat szagolgatni.
Ma végre megérkezett, és nagy a szerelem, esélyes, hogy ez lesz a nr.1 téli illatom. :)
Egy csillagot azért levonok, mert nem túlságosan tartós.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. október 5.

Egy csillagot azért levonok, mert nem túlságosan tartós.

Cloudberry

2017. szeptember 18.

Hmhm. Engem már a neve is megfogott. Boáfhárín. Mostantól francia színésznő vagyok! Nem szokványos illat. Csak próba céljából fújtam magamra, és utána egész nap a kezemet szagolgattam. Én szeretem azokat az illatokat, amik összezavarnak... Onnan tudom, hogy nem egyszerűek, és nem fogok mindenhol szembetalálkozni velük. (Kövezzetek meg, de nekem ez számít.) Az meg, hogy más mit gondol arról az illatról, ami rajtam van, most már kezd nem érdekelni :D Ha én jól érzem magam olyan illatúan és passzol hozzám, ugyanolyan, mint bármilyen más fizikai tényező a testemen - nem az számít külön, hanem az összkép. És ez pont ilyen illat nekem. Az én bőrömön egy iszonyú finom púderes-bőrdzsekis illattá szelídül (a nyers lisztes fás nyitás után 1-2 órával), és levakarhatatlanul tartós. Az üvegéről ne is beszéljünk, gyönyörű. Minőség az egész. Sokáig parasztvakításnak hittem a niche fogalmat, de most meghasonlottam. És még a barátomnak is tetszik!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. szeptember 18.

Alkoholok: Alcohol Denat.
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Coumarin, Benzyl Alcohol