Best of Beauty 2019

L'Artisan Parfumeur

Ár:   27 600 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: médea, Módosítva: 2012. április 23.

Ár:   27 600 Ft
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

Elegáns, mediterrán fügeparfüm. Egyszerre mesél a fügelevelek friss illatáról, az füge krémes tejnedvéről és aszalt gyümölcsök fűszerességéről.

Illatjegyek: barack, füge, galbánum, füge, mandulatej, szantálfa, fenyő, kókusztej, szárított gyümölcsök

Ár: 1500 Ft/5 ml+posta , Eladó: Diana82
Állapot: Frissen fújva, Helyszín: Budapest, fizetés: Megegyezés szerint
FÚJÓS L'Artisan Parfumeur Coeur De Vetiver Sacre
Ár: 5 ml / 10 ml 1.700 Ft / 3.000 Ft + pk , Eladó: Verona5
Állapot: saját parfümből frissen fújva, Helyszín: Székesfehérvár, fizetés: fizetés banki előre utalással, postázás postán maradóra, vagy személyesen
elvanui

2019. május 8.

A nyári illatokkal meglehetősen hadilábon állok. Nem szeretem a zöldes illatokat, agyfagyot kapok az ún. aquásaktól, citrus, háát, öhmmm... kb.a Light Blue-nál véget ér nálam. Gyümölcsök? Tévedés. Zöld tea? Íjájjj, ne... A virágok közül is csak néhány működik rajtam, nyárra tehát marad nagyjából a hárs, a lonc, a tubarózsa, a naptejillatok meg a füge. Épp emiatt kerestem nagyon sokat az igazit, A Fügét, mert kicsit mindig snassznak éreztem, hogy az Első Füge legyen az első füge:)... De nem, őnála nincs jobb. Még a Ninfeo Mio sem, mert a zöldessége egy picit mindig próbára tesz az első órában. A PF pont annyira zöld, pont annyira fás, tejes, sós, kókuszos, stb., szóval pont, amennyire kell. Nem kell megerőszakolnom magam egyetlen túltolt vagy oda nem illő jegy miatt sem, nem karmol, nem ragacsos, teljesen kerekre csiszolt. Mintha egy széljárta ligetben csücsülnék a legtökéletesebben érett kékesfekete fügét majszolva. Minden nyáron kell.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. május 8.

kvin

2019. február 2.

Füge és kókusz... szerelmeim! Muszáj voltam kipróbálni (az extreme még várat magára, az aszalt gyümölcsös édessége miatt) és sajnos lehet, hogy túl magasak voltak az elvárásaim. Vagyis nem, mert végül is ezt hozza, de egy idő után csak ennyi. Tény, hogy rendkívüli illatok a L'artisan alkotások, ő is izgalmas, változékony, amit különösen értékelek egy parfümnél.
Az eleje intenzív zöld, frissen nyírt fű, még szinte a föld szagát is érezni, majd ebbe a fanyarságba lép be a füge friss lédússága, mennyei!
Viszont miután megjelenik a kókusz, - ami eleinte még nagyon érdekes élményt ad - hamar eléri a végstádiumot, ami egy tejes-kókuszos édesség, beérését követően a fügét már alig érzem.
Sajnálom, de így nem lett szerelem.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. február 2.

Sajnálom, de így nem lett szerelem.

mariann33

2018. szeptember 22.

Az Extreme változatot ismertem csak,de úgy hozta a sors,hogy egy ilyen birtokosa lettem.,amit már az illat megérkezése előtt sem bántam,a sok utánaolvasás szerint ezt frissebnek,zöldebbnek jellemezték.
Első kifújáskor szó szerint orrbavágóan zöld,a szó legjobb értelmében!A frissen vágott fű illatát kizárt,hogy bármi ilyen hű módon adná vissza!
Fél óra elteltével számomra ugyanaz a két illat,annyi különbséggel,hogy ez végig frissebb marad annak ellenére hogy a kókusz és a tejesség szintén jelen van.Nekem az extreme édesebb,inkább hűvös idős illat,még ez négy évszakos.Többszöri használat során azt kell mondjam hogy nem dominál benne a kókusz,nem úgy,mint az extrémben,azt el is adtam,mert az én ízlésemnek ez letisztultabb,zöldebb,fügésebb,és a kókuszt nem igazán szeretem ilyen dózisban.A tartóssága semmivel nem marad el a másiktól!Férfiakon elképzelni sem tudom,egy férfi használjon férias parfümöt ha már férfi,ez női illat,totál félrevezető a legtöbb esetben az unisex jelölés.Bár amint kifújjuk az illatot,nincs ami félrevezessen,egyértelműen női parfümről van szó.Annyira jó hogy létezik ez a márka,mert semmihez nem foghatók az illatai,azok sem amik nem tetszenek,de ha nem lennének szegényebb lenne a parfümvilág és az érzékszerveink is meglennének fosztva egy különleges élménytől.Ez az illat fantasztikus!
UD.:csak egy észrevétel:nèha olyanom van,hogy vègigszaglàszom az összes parfümömet,mind tetszik,hisz azért vettem.De!Amikor a L'artisanok kerülnek sorra,mindig nyugtázom,hogy "igen,ezek mások mint a többi.kifinomultak,egyediek,élvezetesek,semmihez nem foghatók".
Az egyetlen màrka amit nem a neve miatt kell megfizetni,ebben biztos vagyok.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. szeptember 22.

Az egyetlen màrka amit nem a neve miatt kell megfizetni,ebben biztos vagyok.

Soulkitchen

2018. május 22.

Magamon még alig teszteltem, mert annyira jól áll a férjemnek, hogy teljesen el vagyok telve az illatélménnyel és nem is vágyom magamon érezni. Rajta mély, édes de friss, tartós(!!), szépen alakuló, finom és bújós illat. Egészen meg vagyok lepve, mert a fügés kókuszt inkább magamnál gondoltam befutónak, de ebben annyira szépen egyensúlyban van a többi jegy - leginkább a fenyőt érzem itt ami helyrebillenti mielőtt túl édes lenne - hogy egészen el vagyok varázsolva. Egyébként is a L'Artisanok e kedvencei, de most ez a totális befutó nála és nálam is. Csodaszép!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. május 22.

Pünyike

2017. szeptember 25.

Először a tömény kókuszt éreztem, amit szeretek, csak nem parfümben. Közvetlen utána én virágföld illatát érzem. Mást nem. Szinte az elejétől a végéig a kókusz és a föld illata keveredik. Egyébként nagyon kellemes, de nem lesz a kedvencem. Tulajdonképpen finomak ezek a parfümök, csak a tucatillathoz szokott orrnak kissé furcsák. Még barátkozom vele, mert azért nem ráz ki a hideg tőle, csak kissé egyszerűnek tűnik nekem. Nem tartós.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2017. szeptember 25.

Heloise

2017. január 23.

Füge parfüm imádó vagyok, ezért is leszek most szigorú. Az összes eddig próbált illat közül ez kullog az utolsó sorban mégpedig azért mert botrányosan gyenge, 10 perc (!!!) után semmivé foszlik a bőrön pedig nem fukarkodtam a mennyiséggel. Azt gondoltam, hogy a Body Shop fügéje egyszerűbb és gyengébb lesz, de mekkorát tévedtem.
A többi fügés kreációval ellentétben itt kevesebb tényleges fügét kapunk, sokkal fanyarabb, és fásabb a leszáradása is, mintha cédrus lenne benne. Emiatt ez a változat a leghordhatóbb férfiak számára szerintem.
Azt nem értem csak hogy engedheti meg magának egy ilyen nagy és drága felpozícionált brand, hogy ennyire gyenge edt-t készítsen? A vicc az egészben, hogy kipróbáltam ennek az Extreme változatát és az talán még ennél is hamarabb tűnt tova a bőrömről... Pedig annyira de annyira akartam őt, így viszont biztos nem lesz a gyűjteményem része.
Mostmár szinte bizonyos: a fügés parfüm tesztet a Phylosikos EDP toronymagasan megnyerte.

Update: fel kell pontozzam, újra teszteltem csak most hideg időben, és láss csodát, órákig illatozik intenzíven! Imádom! Pedig nyári illatnak gondolnám, mégis most tél van, döngetnek a mínuszok, mégis olyan jólesik!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2017. január 23.

Tvylvis

2016. június 6.

Nagy szerelem, nem vitás. Elsőre tényleg harsányan zöld, aztán az én bőrömön inkább fás lesz, sőt kissé púderes. Érdekes módon szinte az összes zöld illattal ezt csinálja. Lehet, hogy az én bőröm ilyen, de rajtam egészen tartós is. Nyárra nálam kötelező. Amit még nagyon szeretek, hogy nem rajong érte mindenki, de mindig megkérdezik, mi ez. Mert nem az az átlagos, trendi nyári illat, ami mindenhol szembejön.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. június 6.

Torpece

2016. január 25.

Nem ő az első fügés illatom, hamarabb került hozzám a Body Shop fügés parfümje, ami első szippantásra szerelem lett. Ő sajnos nem annyira. Ami nem azt jelenti, hogy nem tetszik, mert a füge illata végig érezhető, változatlanul megmarad. Talán éppen ezért is nem akkora az iránta tanúsított lelkesedésem, ő végig édeskés füge illatú marad, ellenben a Body Shop, ami frissebb és nem ennyire édeskés. Minden összevetve, kellemes illat, de nem a bármikor magamra fújós csoportba fog tartozni, hangulat kell hozzá...nekem legalábbis.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2016. január 25.

dobolank

2015. január 18.

Kellemes, zöld illat. Harsány fügelevéllel indít, aztán a leszáradásban kis virágosság, gyantásság jelenik meg. A tartósság terén kihívásokkal küzd, és minimális a hatóköre - ezért a -csillag. Szimpatikus, bár ebben a zsánerben a Ninfeo mio most jobban bejön nekem, de el tudom képzelni, hogy lehetnek olyan időszakok, amikor ez a kevésbé összetett illat lenne a nyerő. Az biztos, hogy ruhára fújva rajtam jobb és tartósabb mint bőrön, ellentétben a Ninfeóval, ami bőrön és hajon a jobb.
Mindenképpen fincsi, tetszetős, könnyed illat.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2015. január 18.

Mindenképpen fincsi, tetszetős, könnyed illat.

karina

2014. május 23.

"Zöld illat", "üde"... Hmmm. Hát rajtam inkább rothadásnak indult füge (és már a fügesége sem annyira hangsúlyos így), túl édes, émelyítő. Nem is értem hogy lehet a philosykoshoz hasonlítani. Közük nincs egymáshoz... Es ezt ne úgy tessék érteni hogy az én finom orromnak minden leheletnyi különbség jelentős... Nem. Tényleg két külön világ. Körülbelül egy black orchid és egy Daisy különbség van itt... A philosykos sokkal sokkal kiegyensúlyozottabb illat. Létezik hogy tényleg ennyire különböző lehet két ember bőrén...?

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. május 23.

Alkoholok: Alcohol Denat.
Illatanyagok: Parfum / Fragrance, Hydroxycitronellal, Alpha-Isomethyl Ionone, Linalool, Coumarin, Eugenol, Evernia Prunastri (Ring Lichen) Extract, Geraniol, Limonene, Citronellol, Benzyl Benzoate