Best of Beauty 2019

L'Artisan Parfumeur

Ár:   28 900 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: médea, Módosítva: 2012. április 25.

Ár:   28 900 Ft
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

Már-már tapinthatóan elevenednek meg a napsütötte fügét körüllengő illatok.

Illatjegyek: barack, füge, sülzanót, füge, mandulatej, szantálfa, fenyő, kókusztej, szárított gyümölcsök

Premier Figuier Extreme FÚJÓS
Ár: lásd a leírásban , Eladó: galagonyanya
Állapot: 5 ml fújós vagy 10 ml fújós, frissen átfújva, Helyszín: Pécs, fizetés: banki utalás után postázom
L’artisan fujos csomag Premier Figuier Extreme
Ár: 2000 ft a 4 fujos osszesen , Eladó: aidanne
Állapot: Hasznalt /leirasban , Helyszín: Bp, fizetés: Leirasban
RitaL

2019. július 1.

2019.07.01. update: 2 csillagot adtam eredetileg, muszáj ezt megváltoztatnom. Lett belőle egy 5 ml-es fújósom, vittem magammal, pont kánikula volt és utazni kellett. Ebben az időben eszméletlenül jól teljesített. Hozzátartozik, hogy egyszer újrafújtam. De fél napot simán bírt, éreztem, ahogy körüllengett, és ebben a melegben nagyon szép karakteresen kijött a füge szárazsága a kókusz krémességével, és ez így együtt nagyon jellegzetes mediterrán napsütötte életérzést ad. Cseppet sem szimplán púderes már. Szóval nagyon-nagyon bejön ez az illat nekem, de csak a legforróbb nyárban, úgy tűnik. Csak azért nem 5, mert az 5 a Calignáé, ami nem csak a legforróbb nyárban tökéletes :)

2019.05.19. Nos, én abszolút biztos voltam benne, hogy imádni fogom, tekintve, hogy a legeslegkedvesebb illatom a Caligna.
Hát nem.
Nekem ez egy púderes tisztaságillat. Az elején felismerhető ugyan nagyon halványan a nyers füge zöld illata a kókusztejjel együtt, de aztán inkább csak egy halvány naptejillat lesz érezhető, majd egy óra után szimpla púderillat. Másra számítottam, ez így nagyon szimpla és unalmas. És hát valóban nem valami tartós, újra kell fújni.
Nekem csalódás volt, maradok kizárólagos Caligna-rajongó.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. július 1.

Hát nem.
Nekem csalódás volt, maradok kizárólagos Caligna-rajongó.

karaibrahimgil

2018. augusztus 17.

Egyetértek Tellával, azaz Gabival: finom fügés-tejes-kókuszos illat, szinte nulla tartósággal. Ezért az árért ez a tartósság botrányos, és a zöldebb niche-társával, a Diptyque Philosykosszal is ugyanez a bajom. Ha valaki hasonló parfümöt szeretne baráti áron, javaslom, hogy próbálja meg beszerezni a The Body Shop Italian Summer Figjét - sajnos már nem igazán kapható, de néha felbukkan itt is egy-egy üveges példány belőle.
Ja és még valami: ha az édesebb fügés L'Artisan-illat, a Caligna tartós tud lenni, EZ MIÉRT NEM?

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. augusztus 17.

GNóri

2018. június 5.

Ő az üvegbe zárt nyár. Édes, krémes kókusztej friss, zöld fügével. Rajtam a kókusz dominánsabb a fügénél, és ez hihetetlenül tetszik. A többi illatjegynek köszönhetően nem édesedik be túlságosan, úgy édes, hogy közben zöld, friss, nyáron sem csömörlök meg tőle. Nagyon finom, természetes, mediterrán illat, azonban a tartóssága tényleg botrányos, maximum egy óráig érzem. Nincs szívem 4 csillagnál kevesebbet adni, pedig a tartóssága miatt megérdemelné...

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. június 5.

Bradshaw

2018. január 13.

Őszintén szólva, sokkal többet vártam ettől a parfümtől. Hónapokig böngésztem róla az internet bugyrait, és már-már éreztem az illatát. (de mi nők mindig mindent túlgondolunk) Most január van, és hideg. A fűszeres illatokat részesítem előnyben, ezt le kell írnom, mivel szerintem ez egy nyári parfüm lesz, így majd később is leírom róla a véleményemet. Jelenleg ez van: Csalódás! Kifújáskor nagyon zöld. A fenyőnek az összes tűlevele szúrja az orromat. És én EZT imádom. Pont ezért vettem meg ezt a parfümöt. Sajnos ezt a zöldet kb 3 percig érzem. Nem érzek magamon gyümölcsöket, se frisset, se aszaltat, se barackot, se fügét. A füstösség ellep mindent. Én tudom hogy ez egy niche parfüm, de mindig az az érzés fogott el mintha ezt már éreztem volna. (természetesen ez a fej illat elillanása után) Rájöttem, hogy mi ez. Egy ráérős napon épp az ecseteimet nagymosásnak vetettem alá a szokásos JOHNSON'S BABY samponnal... Hát lehidaltam...... Szóval ha valaki szereti ennek az illatát, az bátran ruházzon be rá. Nem adom fel még a reményt, továbbra is keresem a gyümölcsöket. Ha megtaláltam, határ a(z öt) csillagos ég! :D

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. január 13.

Krisztocska

2017. október 1.

Annyira akartam szeretni.... sajna nem megy. Olyan, mint mikor savanyú uborkát eszel kézzel és még kézmosás után is érzed a kezeden. Pont ilyen. Emellett leszáradás után az a fajta férfi illat, amivel ki lehetne űzni a világból. Tényleg extrém...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. október 1.

Cloudberry

2017. szeptember 19.

Ez a csoda engem az egyik legnagyobb szerelmemre emlékeztet. Egyetem, haverkodás, büszkeség miatti lazáskodás, húzás-halasztás, félreértések és majdnem kimondás, majd ezekből kifolyólag nem túl szép vég. Másik lányt választott. Túltoltam a kéretést. Vagy hát nem tudom. A kezembe akadt ez az illat, megszagoltam, magamra fújtam, és újra 20 éves voltam, az emeletes ágyadból néztük a filmet a pici szobádban, és én nagyon-nagyon izgultam melletted. Hogy juthatsz eszembe erről te? Biztos uniszex illat. Iszonyúan finom fügés-kókuszos nemtudommicsoda lesz ebből kb 2 órára a kifújás után. Peti. Ilyen illata volt a szobádnak. Vagy a bőrödnek? Nem emlékszem már. Nem fáj már amúgy. Úgyhogy magamra fújom, a bőrödet hordom! :) Imádtalak. Sohaelnemfelejtős <3

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. szeptember 19.

sky

2017. február 3.

Nagyon kíváncsi voltam eme illatra, régen nagy kedvencem volt a Guerlain Iris-Figue és azóta is keresem A! füge illatot palacka zárva.
Szerencsére csak egy 5 ml-es mintát rendeltem és istenem, milyen jól tettem.
Ide is ellátogattam véleményekért, bújtam a netet hetekig, mindenhol az egyik legjobb fügeillatnak tartott kreáció, epedve vártam, mint egy elsőbálozó, hogy kipróbálhassam, de esetemben ez akkora pofára esés volt, hogy jujj...
Az illat extrém öreges rajtam, (már nagymamám eredeti YSL Opium-ja se volt ekkora terrortámadás a nózim ellen, pedig azzal is világgá lehetett üldözni) kellemetlen, szúró, fügét nyomokban sem találok benne, de a maszkulin szantálfa és fenyő mix agresszívan uralja a bőrömet.
Barack és más, frissebb illat, ami kissé tompíthatná, sehol, mandula, kókusz, szárított gyümölcsök nyomokban sem...
Rajtam sajnos egy penészes, agyonfüsölt templomszag...mise után, minimum 400 résztvevővel és mindenki testszagával...
Levakarhatatlan, órákig rajtam maradt az első fújás a csuklómon, számtalan kézmosás után is.
Sillage és tartósság 5-ös, sőt szerintem eme illatba bele lehet valakit folytani...
Pedig annyira, de annyira szerettem volna szeretni... (legalább annyira, mint az Annick Goutal-omat, de sajnos ez a parfüm nem nekem lett kitalálva...)
Hüpp...

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. február 3.

Szerencsére csak egy 5 ml-es mintát rendeltem és istenem, milyen jól tettem.
Hüpp...

adele92

2017. január 4.

Van, amit fontosnak tartok megemlíteni, hátha segítség lehet annak, aki most ismerkedik ezzel az illattal. Azt tapasztaltam, hogy sokat számít egy illat kibontakozásánál az, hogy valaki északi vagy mediterrán, stb. típus. Tehát. Én egy 25. életévében járó hölgy vagyok. Egy száraz, vízhiányos bőrű hófehérke, szőke hajjal, zöld szemekkel. Tipikus "északi". :D
Most nagyon sok niche parfüm mintát rendeltem, hogy kipróbáljam őket és megtaláljam az ILLATot, mert egyszerűen ezek a mai dizájner dolgok nem jönnek be.
Kifújáskor rettenetesen füstölőillat, nem is értettem, hogy jön egy ilyen erős szantálos indítás a friss fügéhez, de lássuk a többit. A leszáradásban füstös gyümölcsök, hálistennek nem olyan fanyar, szúrós kókusz, mint a Diptyque Philosykos-a. És jön a megvilágosodás a mandulával. Ókor, füstös, buja mediterrán éjszaka. Dúsan díszített aranytálcákon ínycsiklandó, ritka gyümölcsöket, roppanós, nemes édesmandulát szolgálnak fel. A megrészegült bódulatban kezdetét veszi az édes mézes bujaság, és ... nem is írom tovább. Nézzetek bolondnak,de mikor magamat szaglásztam, magam is elpirultam a gondolataimtól, melyet ez a - számomra - erotikus illatnak sikerült kiváltania. Tartósabb lehetne, de ezért nem vonok le pontot, mert isteni kreáció. Mondanom sem kell, megy az 5 csillag.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. január 4.

BitterSweet

2016. augusztus 3.

Egy hete próbálgatom az illatot. Ezalatt az idő alatt megjártuk együtt a poklot, és a mennyet is.

Legelső próba után majdnem hanyatt estem. Miiiii ez a förtelem? Megnéztem, h jót fújtam-e. Jót. Bakker. Hol a füge? És hol van bármi is a fenyőn kívül? Mintha egy fenyőerdőben sétálnék eső után, még a föld illatát is éreztem. Nem bírtam megvárni a többi fázist, le kellett mosnom. Lemosás után még mindig éreztem, erőteljes maszkulin illat áradt a csuklómról. (Pedig nem unisex parfüm...hümm hümm). Jaj.

Aztán nem bírtam belenyugodni, hogy egy niche parfüm csak ennyit tudjon, így újra és újra felfújtam. Minden alkalommal egyre jobban tetszett. Szép lassan bontakozott ki rajtam ez az illat. Először csak a füge (naná, hogy a fenyővel, mi mással :-) ), aztán jött a mandulatej, végül a kókusztej. Sajnos a barack ezidáig rejtve maradt rajtam, pedig imádom az illatát. Bízom benne, hogy majd a kevésbé meleg időben előbukkan az is. Azt pedig bevallom hősiesen, hogy halványlila gőzöm sincs, hogy milyen illata lehet a sülzalnótnak, de cuki egy neve van :-)

A 6. Napra eljutottam odáig, hogy hiányzott, hogy nem érzem az illatot magamon. Nehéz körülírni ezt az illatot, rajtam se nem édes, se nem fás. Egy fenyős, fügés, kókusztejes krémes illat. Mintja egy tál illatos tejszínben ülnék.

Leginkább abban érzem a lenyűgözőségét, hogy játszik az érzékeimmel. Engem meggyőzött, a legjobb L'Artisan illat, amivel eddig találkoztam

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. augusztus 3.

agen

2016. augusztus 2.

Elsőre rajtam kesernyés zöld füge illat, de pikk-pakk finomodik és előbújnak az édesebb jegyek. Nagyon rabul tudnak ejteni a L'artisan illatok, talán mert kb 500 drogériás parfümöt fújkáltam már magamra az olcsóbbtól a legdrágábbig. De ezek az illatok egészen mást nyújtanak nekem és nem akarom túlmisztifikálni a dolgot, de miután a párom tudja, hogy függő vagyok és eddig kb. 3x kérdezte meg, hogy mi van rajtam, imádja. A tartósságával nekem is ugyanúgy akadnak problémáim, ezért jár egy pont levonás.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. augusztus 2.

Alkoholok: Alcohol Denat.
Illatanyagok: Parfum / Fragrance, Hydroxycitronellal, Alpha-Isomethyl Ionone, Linalool, Coumarin, Eugenol, Evernia Prunastri (Ring Lichen) Extract, Evernia Furfuracea (Oakmoss Lichen) Extract, Geraniol, Limonene, Citronellol, Benzyl Benzoate