L'Artisan Parfumeur

Ár:   29 000 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Kardvirág, Módosítva: 2016. április 16.

Ár:   29 000 Ft
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

Parfüm, mely üdítő, mint egy jeges jázmintea egy csipetnyi mentalevéllel a nyár közepén. Sallangmentes teás parfüm, melyet még azok is nagyra tartanak, akik egyébként nem szeretik ezt a finom italt. Bőrünk szomjazni fogja, ezért ne fogjuk vissza magunkat…

Fejillat: bergamott, borsos menta, citrom
Szívillat: illatvirág, jázmin, tea
Alapillat: cédrusfa, mósusz

🌸 Fújós! L'Artisan Parfumeur Thé pour un Été
Ár: Leírás alapján , Eladó: Korsolya
Állapot: Frissen fújva üvegfújósban, Helyszín: Miskolc, fizetés: Megbeszélés alapján
RITKASÁG! L'Artisan Parfumeur Thé pour un Été
Ár: 3600 Ft / 6000 Ft , Eladó: kvin
Állapot: 5 ml / 10 ml, Helyszín: Bátonyterenye (Kisterenye), fizetés: Posta, MPL, foxpost

aidanne

2018. november 11.

Az en boromon egy az egyben Chanel Allure. Volt Chanel Allure-uvegem, imadtam azt az illatot. Most ezt is imadom. Tartossaga nulla sajnos, meg igy hidegben is. Nyaron nagyon kivancsi lennek ra. Chanel Allure 1999-es mig a L'artisan Thé pour un été pedig 1995-os. Chanel ejnye-bejnye ;)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. november 11.

melwin

2017. szeptember 23.

Ez volt a legígéretesebb darabja a beszerzett mintácskáimnak. Felfújtam, hm érdekes. Ok tetszik, ez már jó. Aztán elkezdett leszáradni. Néha nem éreztem aztán meg-meg csapott ez az ismerős illat. Honnan a francból lehet ez ismerős? Most próbálom először. Aztán hosszú órák agyalása után (miután a parfüm rég elillant, nem túl tartós) rájöttem, hogy a tinikoromban oly szeretett Pret a Porte-mre emlékeztet. Igazából nem vágytam ismerős illatra, a Pret a Porte-t unásig használtam, így "kinőttém" azt az időszakom. Egyébként ajánlom ezt a parfümöt kipróbálni.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2017. szeptember 23.

bobekecske

2017. április 13.

Abszolút megerősíteni tudom Szeliger leírását: könnyen viselhető, friss-puha jázmintea: Elizabeth Arden Green Tea-jénél kevésbé édes, Bulgari The Rouge -ánál kevésbé édes/gyümölcsös, utóbbi a tea For Two-hoz haosnlóan inkább hűvös időre való, melengető illatok.
Amúgy hűvösebb tavaszi napokon is meglepően kelemes élményt tud nyújtani ez az illat, de a melegben jobban érvényesül és tartósabb is.
Teás műfajában szerintem elég egyedülálló.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. április 13.

Teás műfajában szerintem elég egyedülálló.

adele92

2017. január 4.

A mai napon jó néhány niche parfüm mintájának boldog tulajdonosa lettem. Mikor magamra fújtam, az első gondolatom az volt, hogy neee, ezt már tényleg nem hiszem el. Vége a dizájner, kommersz parfümök idejének, nem fújkálok sem Sí-t, sem semmi mást, ami szerintem átlagos tucatillat, és sok hasonlóval találkoztam már. De ez a L'Artisan.... jázminos earl grey tea a bőrömön. Van, akinek egy bizonyos illattól megjön az étvágya, pl. csokis kompozíciók, de én majd' szomjan halok... Most itt nevetek magamban, de azt hiszem megyek és csinálok egy forró teát, majd tovább szagolgatom ezt a csodát. Tuti beszerzek egy rendes méretű üvegcsével. Csak ajánlani tudom a tea és jázminos illatok kedvelőinek. Mert ez egy hétköznap is viselhető könnyed, nem pedig a tipikusan füstös jázmin illata. Imádom.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. január 4.

Poldi

2016. szeptember 5.

Sziasztok!
Én még annyit hozzátennék Szeliger klassz kritikájához, hogy a parfüm kreátora, belecsempészett az illatba egy kis 70-es éveket. Én is meglepődtem rajta, de hangulatában picit hasonlít a Cacharel - Anais Anais, Guy Laroche - Fidji, vagy a Chanel - No. 19-re.
Egyébként egy üde, kedves kis alkotás, ami nagyon szerethető.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. szeptember 5.

Sziasztok!
Egyébként egy üde, kedves kis alkotás, ami nagyon szerethető.

szeliger

2016. április 16.

Szeretem a L'Artisan parfümjeit. Imádom a teákat, reggel teával indul a nap és délután is elmaradhatatlan egy csészényi finomság. Rajongója vagyok Olivia Giacobetti jellegzetes stílusának. Ez a három így együtt már előre sejtetni engedte, hogy ez az illat is a kedvencek közé kerül majd. Ott a helye a polcon a nővére, a fűszeres, füstös és melengető Tea for Two mellett és sikerült is egy korábbi típusú, átlátszó és aranykupakos üveget (egyelőre még a fenti képen is ez az üveg látható) beszereznem, kicselezve a kb. két hete bekövetkezett, szerintem bűnténynek minősülő L'Artisan arculatváltást.
A bőrre fújva az első másodpercekben nagyon tiszta, friss és hűs bergamottal indul, aztán hamarosan mély, édes, jázminillat lesz a domináns. Négy-öt perc múlva a jázmin mellett egyre határozottabban megjelenik az élénk zöldteás jegy, ezek folyamatosan játszanak egymással, hol a kicsit frissebb, hol az édeskésebb illat kerül előtérbe. Az egész olyan könnyed, játékos, nagyon jó érzés viselni. Pár óra elteltével pedig időről-időre megcsapja az orromat egy citromos-cédrusos illat, nem lehet folyamatosan érezni, hanem a bőrről szakaszosan tör fel, mintha gyűlne-gyűlne-gyűlne a fülem mögött egy buborékban, aztán baang, kipukkad és berepül az orromba.
Inkább bőrközeli illat, nyakra feltéve azért végig határozottan jelen van. Tartóssága rajtam kb. 5 óra, ha reggel felteszem, akkor déltájban már szívesen fújom újra. Végig mosolygok, ahogy ezt a bejegyzést írom, annyira boldogságos, komfortos viselet, ha rágondolok, elhessennek a gondok. Igazi késő tavaszi-kora nyári parfüm, most éppen elsőszámú kedvenc a szintén Olivia Giacobetti által varázsolt Jour de Fête mellett.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. április 16.