L'Occitane

Ár:   5990 Ft   Kategória:   Tusfürdők
Kiszerelés:   250 ml   Bőrtípus:   Száraz, Normál
Lelőhely:   L'Occitane márkaboltok   Bőrprobléma:   Vízhiány

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Ria13, Módosítva: 2020. június 16.

Lelőhely:   L'Occitane márkaboltok

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
alexa12

jibjab

2021. december 12.

Kellemes, bár az illata nekem tömény. Borotválkozáshoz is jó, jól siklik rajta a penge. Nem szárítja a bőrt, ami szintén pozitívum. Összességében jó, különösen a tápláló hatását emelném ki, de ár-érték arányban nem igazán éri meg. Egy olcsóbb olajos tusfürdő is tud ennyit vagy közel ennyit. Egyszer megvettem, elhasználtam, de a közeljövőben nem venném újra. Ha viszont a márka más tagjait nézem, akkor azt mondom, hogy ha választani kellene, akkor még mindig a jobbak között van és még mindig ez az egyik, ami ár-érték arányban a legjobban megéri.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2021. december 12.

Luna1024

2021. május 23.

Ezer éve kinéztem magamnak, kb. mióta Krémmániázok, azóta szeretném kipróbálni, de az ára mindig visszatartott, mivel a L'occitane termékek számomra irreálisan drágák.
Aztán névnapomra kaptam a barátomtól ajándékba egy amolyan "best-seller mintacsomagot", amiben a márka legnépszerűbb termékei voltak összeválogatva, mini kiszerelésben.
Sajnos picit csalódás lett, ez is, meg amúgy nagyjából az összes többi is. :/

Muszáj a negatívummal kezdenem: az illatát U-T-Á-L-O-M.
És ez meglepő, mivel bevallom, többek között emiatt vettem meg: több százan dicsérték, milyen finom, én meg oda vagyok az illatos dolgokért, így több se kellett...
Sajnos ez rajtam egyáltalán nem kellemes mandulaillat, hanem valami nagyon fura, avas hatású (márkaboltban frissen vásárolt termék, szavatosság rendben), túl púderes, a bőrömmel érintkezve pedig átalakul valami kifejezetten undorító dologgá, amit leginkább - bocsi, tényleg - kellemetlen szájszaghoz tudnék hasonlítani. Konkrétan büdös, és ez a szörnyű "illat" persze jó sokáig ott maradt a bőrömön, betöltötte az egész fürdőszobát...

Ez azért szomorú, mert a hatásával nagyon elégedett voltam: érzékeny, szárazságra hajlamos bőrömet nem bántotta, nem szárította csikorgósra, sőt, selymes volt a használata után. Tetszett, hogy vízzel érintkezve enyhén bekrémesedett, és bár fura volt, hogy nem igazán habzik, mindig tisztának éreztem magam utána. Közepesen folyós, arany színű termék amúgy, könnyű adagolni, eloszlatni, és nagyon kevés kell belőle. Csak az az "illat"... Aki nem ennyire kis kekec, mint én, és nem zavarja ez, annak ajánlom, de én jobban teszem, ha más alternatíva után nézek.

"Ajándék lónak ne nézd a fogát", ráadásul szívemnek kedves embertől kaptam, de őszinte leszek: nem szerettem egyáltalán, és alig vártam, hogy végre elfogyjon...
Emellett nevetségesen drágának tartom, főleg egy tusoló termékhez képest, a teljes kiszerelést sose venném meg.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. május 23.

Sajnos picit csalódás lett, ez is, meg amúgy nagyjából az összes többi is. :/

Muszáj a negatívummal kezdenem: az illatát U-T-Á-L-O-M.

naturalbeauty

2021. április 16.

Csodálkozom a véleményeken, nekem ugyanis nagyon durván hidratálja a bőröm!

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. április 16.

Csodálkozom a véleményeken, nekem ugyanis nagyon durván hidratálja a bőröm!

dlrexqs

2020. október 11.

Mandulaimádóként kötelességemnek tekintettem kipróbálni. :)
Az illatáért egészen odavagyok, de csakis frissen adagolva, mivel a bőrömön átalakul egy másfajta, az orrom számára már nem annyira kellemes illattá. Különös tápláló, hidratáló hatásról nem tudok beszámolni, de szerencsére nem is szárít. Legalább jó móka figyelni, ahogyan az olaj vízzel érintkezve fehér habbá alakul.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2020. október 11.

Mandulaimádóként kötelességemnek tekintettem kipróbálni. :)

Drzsu

2020. szeptember 15.

Ajándékba kaptam, de nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket. Nem éreztem utána szuper hidratálnak a bőrömet, minden esetben kellett testápolót használni. Ha szuper lenne kibírnám az árát, de így nem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. szeptember 15.

onecrimsonnight

2020. szeptember 12.

Ajándékszettben volt mini kiszerelésben belőle. Én nem tapasztaltam különösebb hidratálást sajnos, az illata valóban kellemes, de számomra nem kifejezetten mandulás. Megnéztem mennyibe kerül és...ritkán mondok ilyet, mert mikor a minőséget és exkluzivitást kell megfizetni az nem gond, de ez picit nevetséges mert ez tényleg a semmi extra kategória, sőt az Yves Rocher fürdőolaj még jobban is bejött töredék árért. Ajándékként oké volt.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. szeptember 12.

Sziporka88

2020. április 18.

Nagyon finom az illata, egy élmény vele a fürdés. A bőr selymes és puha lesz. Azért nem adom meg csak az 5 csillagot, mert nagyon-nagyon drága.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. április 18.

balkri

2020. április 18.

Nagyon finom az illata és nagyon selymes lesz utána a bőröm. Olvastam, hogy van akit szárít, nem is értem, mert nekem nagyon száraz viszkető a bőröm, de ettől semmi ilyet nem tapasztaltam. Valóban nehezen habzik fel, de ez nem is egy habfürdő, ellenben én a fürdővízbe teszek egy kicsit és egyrészt mesés illata van, másrészt nagyon finom és puha lesz utána a bőröm. Emellett hihetetlenül gazdaságos, én bátran ajánlom!(az ára miatt levonok egy csillagot, mert valóban luxus árkategória).

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. április 18.

Rea96

2020. április 1.

Egyszer vettem és elég is volt. Jó volt az illata , szerettem is vele fürdeni de semmi extra. Ennyi pénzért nem érte meg

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. április 1.

Nicu

2020. január 12.

Mini kiszerelést kaptam ajándékba. Ha nincs ráírva, hogy mandulás, nem tudnám megmondani, minek az illatát érzem. Szerintem köze nincs hozzá. Sűrű, kicsit nehéz habot kicsikarni belőle. Testápoló kell utána. Nem venném meg magamnak.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. január 12.

Antioxidánsok: Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Tocopherol
Hidratálók: Propylene Glycol

Szintetikus mosóaktív anyag. Kevés információ található róla a neten, még wikipedia cikk sincs róla. Kémiai szerkezete alapján hasonló, de enyhébb mosóhatással rendelkezik az SLES-nél, valószínűleg ugyanez igaz irritáló hatására is.

Rozmaring levelének a kivonata. Lásd rozmaring.