L'Occitane

Ár:   3850 Ft és 11 200 Ft   Kategória:   Testápolók
Kiszerelés:   15 g és 100 g   Bőrtípus:   Száraz
Lelőhely:   L'Occitane márkaboltok   Bőrprobléma:   Túlérzékenység

A krémet és az összetevőket feltöltötte: juditkaa70, Módosítva: 2020. április 2.

Ár:   3850 Ft és 11 200 Ft
Kiszerelés:   15 g és 100 g
Lelőhely:   L'Occitane márkaboltok
Kategória:   Testápolók
Bőrtípus:   Száraz
Bőrprobléma:   Túlérzékenység

Univerzális balzsam, mely segít táplálni, védelmezni és megnyugtatni a száraz, érzékeny bőrt. A 100%-ban természetes olajos balzsam 4 összevetőt rejt: Immortelle-t, Mandulát, Levendula és Shea Vajat. Táplálja a száraz területeket. Segít megvédeni a bőrt a hideg levegőtől. Megnyugtatja a kiszáradás okozta irritációkat. Nyugtató masszázsbalzsamként is használható.

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
alexa12

sajtosszenya

2021. december 10.

Én kézre és ajakápolásra használtam eddig. Mivel sűrű, percekig a bőrön megülő állagú, így szerintem nappal, kézkrémnek korlátozottan alkalmas csak. Legjobban a kisebb sérülések, hegek gyógyításában vettem hasznát: párszor kenve sokkal gyorsabban hámosodott újra a bőröm. Nagyon szeretem a homoktövis olajat (is), szerintem inkább ez felelős az első véleményező által említett kissé furcsa illatért. Engem mondjuk nem zavart, de lehet valakinek ez szokatlan lehet. Pozitív benne, hogy elég univerzálisan használható - mondjuk én az ajánlással ellentétben arcra biztos nem kenném (főleg a levendula illóolaj miatt). Az apró fémtégely nagyon szerethető darab, szerintem jól néz ki. Nem gondolom, hogy alapdarab lesz nálam, sőt valószínűleg most egy ideig nem is vásárolom újra. Igazából 3,5 csillag, de a magas beszerzési ára miatt inkább lefelé kerekítek.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. december 10.

annama

2021. december 10.

Nálam egy nap alatt felkerült a csodaszerek listájára. Vagyok egy hete, az orrom pirosas hámlik, már a felső ajkaim fölötti bőr rész és duzzadt és hámló s, úgy nézek ki, mint aki ajak feltöltésről érkezett. Ezen a borzasztó állapoton nem segített egyetlen ajakápoló sem, amit próbáltam, sem a Biotherm, sem a labellok, sem a chanel. Ez a kis krém, ami már hetek óta kihasználatlanul pihen a polcon, kétszeri használat után megszüntette mindezt. Fantasztikus. Újra tudok alapozót használni, mert nem ragad bele a hámló orromba és virít rondán egész nap. Örök hála ennek a cuccnak.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. december 10.

KalozPepi

2021. október 8.

Sűrű, viasz állagú krém, ami hőre lágyul, kis fém tégelyben. Illata semleges, növényi zsírra emlékeztet. Hatása semmi kiemelkedő, ráadásul nagyon gyorsan megavasodik, jóval a lejárati idő előtt. Nem volt jó vétel.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. október 8.

Eszter a panda

2021. szeptember 18.

Nagyon sűrű, zsíros krém, ami klasszul használható, bőrre, ajakra és hajra is. Jól hidratál, nem ragacsos, de ahogy az ilyen zsíros krémeknél az lenni szokott, elég lassan szívódik be. Ami nekem negatívum, az a szaga. Nagyon furcsa, valószínűleg a napraforgóolaj miatt.
Egy 15 grammos tégelyt vettem belőle, elhasználom, aztán meglátom, megérte-e az árát hosszútávon, mert persze nem olcsó.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. szeptember 18.

Antioxidánsok: Olea Europaea (Olive) Oil, Tocopherol
Gyulladáscsökkentők: Calendula Officinalis (Pot Marigold) Flower Extract

Gliceridek és behensav keveréke. Bőrpuhító (emollient) és emulgáló szer.

Méhviasz. A kozmetikumokban sűrítő, bőrpuhító (emollients) anyagként használatos.

Olívaolaj. Kiváló természetes emolliens és hidratáló összetevő a száraz bőrre. Számos, a bőr számára hasznos anyag forrása: polifenolok (antioxidáns), squalane, zsírsavak (elsősorban olajsav, melyből akár 55-83%-ot is tartalmazhat) és E-vitamin is található benne. Néhány állatokon végzett kísérlet arra is utal, hogy védi a bőrt az UVB-sugárzás okozta károktól. A squalene egyik legjobb növényi forrása.