L'Oreal Paris

Ár:   1799 Ft   Kategória:   Hajfestékek

A krémet feltöltötte: aalexaa, Módosítva: 2020. március 3.

Kategória:   Hajfestékek

Tartós hajfesték, amelyet tiszta festékanyagokból kevertek kifejezetten a nagyon intenzív, csillogó és erős színeredmény érdekében.

aalexaa

2020. március 31.

Hát az úgy volt, hogy a Casting Creme Gloss kékesfeketéjéért indultam, aztán megláttam ezt a festéket a polcon, pont szemmagasságban, szép színek, hangzatos ígéretek a dobozon, naná, hogy azonnal repült is a kosaramba, még aznap este ki is próbáltam. Már csak itthon jutott eszembe utánaolvasni, egész jók róla külföldi oldalakon a vélemények, bár néhányan írták, hogy kék helyett lila lett, de mivel amúgy is szemeztem a lilával, gondoltam sebaj, csak legyen egységes. Előnye, hogy a szokásosnál több, összekeverve 150 ml festéket tartalmaz, a mellig érő, közepesen dús hajamra bőőőven sok volt, kb a negyedét ki is dobtam, pedig locsoltam mint az őrült. A géles állag inkább folyékony, rettenetesen csöpög, sikálhattam utána a fürdőszobát (mondjuk amúgy is másnap akartam takarítani). Kb 8 éve festem magamnak a hajamat, elég nagy rutinom van, de ezzel sikerült MINDENT összekennem, a könyököm, a lábfejem, a mosdó alja, a padló, minden tiszta festék volt. Letakarítani szerencsére nem volt nehéz, kivéve bőrről, úgyhogy most csodaszép foltos a nyakam, a fülem, a homlokom és az alkarom is :D Viszont nagyon könnyű eloszlatni a hajon, pillanatok alatt végeztem. Felkenéskor lila volt a keverék, de a 30 perces hatóidő végére csak bekékült, mondjuk öblítéskor lila víz folyt belőle. A szaga brutális, mindenképp nyitott ablaknál érdemes használni. Lemosáskor kicsit bepánikoltam, nemcsak a színeredmény miatt, hanem azért is, mert rettenetesen száraznak és nyúlósnak éreztem a hajam, rosszabb volt, mint szőkítés után. Szerencsére a hozzá adott balzsam csodát tett, újabb pluszpont a balzsam mennyisége, elvileg hat alkalomra elengendő, hát én ijedtemben nem spóroltam, hiába írja a használati utasítás, hogy mogyorónyi mennyiség, én kb. két diónyit elhasználtam. Viszont így is csak a harmada fogyott el, úgyhogy tényleg elég lesz több alkalomra is. Na és a lényeg, a színe: alapból sötétszőke, feketére festett, sötétbarnásra kopott hajra vittem fel, és hát nagy bánatomra a szín sima egyszerű mezei fekete lett. Szép fényes, intenzív, nem foltos (pedig féltem, hogy a sokkal világosabb lenövésem majd élénk kék/lila lesz), de egy leheletnyi kékes fénye sincs :( A tartósságára még kíváncsi vagyok, majd update-elek. Egyelőre erős közepes, vannak előnyei, de nem vagyok vele maradéktalanul elégedett. Legközelebb nem ezt veszem, bár ha lesznek biztató vélemények más árnyalatokról, még lehet, hogy kísérletezek vele.

Update: Bár hajmosáskor még egy hónap után is lila víz folyik belőle, de nem fog, nem is kopott, nem lett barnás fénye mint az eddig próbált fekete festékek többségének, csak a lenövésem látszik. Viszont a hajam továbbra is nagyon száraz, már épp kezdett szép állapotú lenni, de mióta ezzel festettem, azóta újra csontszáraz, gubancolódik... Kénytelen leszek pár centit vágni is belőle. Ezek után inkább nem kísérletezek vele, csábító színek meg jó marketing ide vagy oda.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. március 31.