La Roche-Posay

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Fényvédők
Kiszerelés:   Hiányzik. Feltöltöm   Bőrtípus:   Zsíros
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A krémet és az összetevőket feltöltötte: 81Judit, Módosítva: 2016. július 26.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Fényvédők
Bőrtípus:   Zsíros
Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

Napérzékeny bőrre. Normál napsugárzás esetén. Megerősített védelem (SPF 30) az UVA (UVA ultra: SPF 30 / PPD 19 <= 2,5) sugarak ellen (az európai ajánlásnál nagyobb mértékben) köszönhetően az új fényszűrő rendszernek, mely Mexoryl SX és XL kombinációja.

Textúra: Könnyű, folyékony állag, mely nem zsíros, nem hagy foltot. Nem komedogén. Csökkentett kémiai fényszűrő-tartalom (az előző összetételhez képest). Illatanyagmentes. Parabenmentes.

Adri33

2018. március 8.

Véletlenül akadtam erre a napvédőre. Még kezdő vagyok vagyok "kencék" területén,ez az első napvédőm és én eddig nem panaszkodom. Kb 2hete használom,szeretem. :) pár pati van az arcomon,remélem nem ettől,de ha igen,majd akkor írok újra,addig is 5*

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. március 8.

Livomivo

2013. május 13.

A Bioderma fényvédői után tértem át a LRP-ra, mert ahol lakom, a Bioderma nem kapható. Az ára kedvezőbb, viszont valamelyest gyengébb eredményt produkál. Nagyon óvatosan kell vele bánni, hogy ne kerüljön túl sok a bőrre, mert hajlamos morzsálódni. Ez akkor vált kellemetlenné, amikor utólag - a széltől kiszáradó arcomat "terepen" - finoman paskolva bekrémeztem: vállalhatatlan. A paskolás egyébként is alkalmatos módja a fényvédő felvitelének, legalábbis ennek, mert így jobban eloszlik és ugye, nem is morzsálódik. Napközben, a már krémezett, sminkelt arcomra ezzel a technikával tudtam esztétikusan újabb réteg fényvédőt felvinni, mielőtt ismét napra mentem volna (munka után).
A fehérség számomra nem zavaró, mert a rozáceás bőrömet legalább világosította kicsit, de úgyis sminkelek, tehát lényegében nem számított. Hidratálni mindenképpen szükséges alá, mert ez nem ígér mást a fényvédelemnél.
Nem mitesszerképző, elég jól mattít (de ne legyenek illúzióink, semmilyen mattító krémnek, alapozónak nem feladata az EGÉSZ napos mattítás).
A hibái miatt 3 csillag lenne, a fényvédelem miatt 4, szóval valahol a kettő között.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. május 13.

Kriszti.B

2012. november 5.

Ugyan nem tökéletesen matt a hatása, kicsit zsírosabbnak érzem a napi használata mellett a bőrömet, mint egyébként, de még így is ez a legjobb fényvédő ilyen szempontól, amit valaha próbáltam, messze nem ront annyit a bőrömön, mint a többi akár egyszeri használat után.

Elég világos bőröm van, de úgy érzem, a 30 faktor számomra elég,a leégésnek a közelében sem voltam soha

UPDATE: Azóta is rendszeresen használom a krémet, általában keverek belőle kicsit a hidratálómba, mert az sajnos nem tartalmaz fényvédőt. Ennyi védelem ősszel elég számomra, ráadásul így kevésbé fényes hatású a bőröm. Pattanásokat, mitesszereket továbbra sem okoz a többi általam próbált fényvédővel szemben.
Ami meglepett, hogy még mindig rengeteg van benne, a napi használat ellenére is, összességében úgy érzem, megérte az árát, valószínűleg újra fogom vásárolni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. november 5.

Makk Zsuzsó

2012. május 30.

Nekem nem voltak ennyire negatívak a tapasztalataim, pláne annak fényében, hogy a Bioderma Minéral 50 faktorosa után próbáltam. Nekem nem volt vészes a fehérsége, inkább olyan fátyolszerű, halvány réteget hagy az arcon, de közel sem annyira elviselhetetlen, mint az előbbi. Nem zsíros, szinte azonnal felszívódik, nem csillog utána a bőr, bár nekem kevés volt a hidratáló hatása (igaz, ilyesmit nem is nagyon ígér), ezért jól alá kell hidratálni. És amit még ki kell emelni: tudtam tőle barnulni (ami a magas faktorszámú termékekkel elég nehézkes, bárki bármit is mondjon ezzel kapcsolatban, ezt a tapasztalat mondatja velem), méghozzá elég gyorsan és természetesen bőrpír nélkül.
Nem vagyok pattanásos, csak mitesszereim vannak és érzékeny, ekcémára hajlamos bőröm, de semmi panaszt nem okozott.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2012. május 30.

stella06

2012. február 20.

Nekem volt ilyenem, csak nem spf 30-as, hanem 50-es. Röviden: rémes. Elvileg nagyon jól be kellene szívódnia - hát, nekem életemben nem volt még olyan fényvédőm, amitől ennyire fénylett volna az arcom, pedig nem keveset elhasználtam már. Mindemellett fehér réteget is hagy az bőrön, képtelenség normálisan eldolgozni. A védelemben nem kételkedem, tényleg nem égtem le mellette, de esztétikai szempontból minősíthetetlen. Nálam legalábbis így volt, amit azért furcsállok, mert a német fórumokon nagyon dicsérték, különösen a színezett változatát.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. február 20.

Antioxidánsok: Tocopherol
Hidratálók: Glycerin, Propylene Glycol

Egy Mexikóban élő, sárga virágú növény levelének a kivonata, amit hagyomásan gomba fertőzéses bőrbetegségek gyógyítására használnak. Gombaellens tulajdonságán túl gyulladáscsökkentő is, és a gyártója szerint megvédi a sejtek DNS szerkezetét a káros UV sugarak ellen. Bővebb infó itt.

Emulzió stabilizáló, sűrűség szabályozó segédanyag

A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló hatású összetevő. A TruthinAnging szerint az Environmental Working Group és a Cosmetic Safety Database 100%-ban biztonságos összetevőnek minősítette.

Emulzió stabilizáló és sűrűség szabályozó segédanyag.

Oldószerként és sűrűség szabályozó anyagként használt szerves vegyület.

Erősen lúgos (ph 10) ph szabályozó.