La Roche-Posay

Ár:   7000 Ft   Kategória:   Fényvédők
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   Vízhiány

A krémet és az összetevőket feltöltötte: ebabucci, Módosítva: 2022. augusztus 1.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Fényvédők
Bőrprobléma:   Vízhiány

MEXORYL400-zal, a La Roche-Posay nagyon magas UV-szűrője a legalattosabb UV-sugarak ellen: az EXTRA HOSSZÚ HULLÁMÚ UVA-SUGARAK ellen*. Extra erős védelem (UVB- + UVA- + EXTRA HOSSZÚ HULLÁMÚ UVA-SUGÁRZÁS ELLEN) a mély sejtkárosodások ellen. Érzékeny, reaktív és intoleráns bőrön tesztelve. Minden fototípusra alkalmas.

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
Borostyan

Rita0126

2024. június 12.

Valami borzasztó állaga van. Szerencsére csak mintát kaptam belőle a bőrgyógyásztól. Undorító sűrű mint a kék Nivea krém, és úgy csillog az arcom tőle mint a salamon töke. A régi LRP fényvédőket szerettem de ez... Botrány. Egy olcsóbb kategóriás saját márkás is hozza ezt a szintet. Ja és illatmentesnek írja de van illata is

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2024. június 12.

viva885

2024. április 6.

Hát.. Olyan vegyesek az érzéseim vele kapcsolatban. Eléggé zsíros krém nekem, én azt annyira nem szeretem benne, főleg nem nyáron. Sárgás színe van kicsit, amit nem bánok, mert hullasápadt vagyok. Utána muszáj púderezni, legalábbis nekem, mert nem bírom elviselni, hogy ragad. Persze azért elhasználtam, télen jobb hasznát vettem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. április 6.

FLili2

2024. január 26.

Nagyon könnyű felvinni a terméket és nem kukacosodik, viszont a nyári nagy melegben nagyon könnyen lejön. A nap folyamán a krém besárgásodik és az arcom sárágás árnyalatott öltött. A szinezett változatánál azért jobb.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2024. január 26.

zsuccs

2023. szeptember 17.

A La-Roche Posay hidratáló krémeit használom és szerintem elég jók, viszont az Anthelios család valahogy nem sikerült olyan jóra. Nagyon kippatogtam tőle, és csípte is a bőröm, szem alá nem lehet kenni, mert azonnal könnyezek. Nem is hidratál úgy, mint kéne. Az UV védelemmel nincs gond, de nekem ez sajnos így is csak 1 csillag.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. szeptember 17.

duchess_g

2023. augusztus 7.

Sajnos (mint minden jo termeket altalaban) a kedvenc LRP fenyvedomet (anti-imperfections) ugy nez ki kivontak a forgalombol, igy probaltam egy hasonlot keresni. Sajnos nem neztem meg az osszetevoket vasarlas elott, ebben sajnos van alkohol, amit mar a shaka-ban sem szerettem, ennek megfeleloen csip es irrital, kipirosit, alkoholos szaga van. Hidratalo tejnek van irva, amit nem banok, mert a LRP naptejei jobban bejottek, mint a fluid allaguak. Viszont ez az anti-imperfections-el ellentetben feherseget biztosan nem okoz (tudom, hogy sokaknak azzal az volt a problemaja, de engem nem zavart), cserebe viszont fenylik tole a bor. De ha ez meg nem lenne eleg, nekem pattanast is okozott, ugyhogy csalodott vagyok, nem latom az anti-imperfections alternativajat egyelore…

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. augusztus 7.

Ragdoll

2023. május 26.

Azért szoktak eltűnni a patikákból a fényvédők az őszi/téli hónapokban mert a francia dermokozmetikai márkák fényvédőt évente egyszer gyártanak, februárban. :) mire itthonra is megérkeznek március-április. Most hogy ennyire divatja van fényvédőt használni, a jobbak már elfogynak augusztusra... utána rendelni sem lehet

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. május 26.

nekoSX

2023. május 26.

Két-három éve használom ezt a típusú fényvédőt (az első változata még szemkímélő fényvédőként futott) és ha akciós hármassával veszem. Imádom és most már tudom, hogy elcsábulnom is fölösleges, annyi hiábavaló körön és kínszenvedésen vagyok túl ebben a témában.
Számomra minden szempontból ideális: nem pereg, nem okoz pattanást v irritációt, nem csillog vállalhatatlanul és csodaszépen hidratál, semmilyen más terméket nem használok alá v fölé, totál fölösleges lenne. Védelme kiváló, a fényvédői korszerűek és tavaly meg is újították. Most már azt is tudom, hogy a tél beállta előtt be kell belőle tárazni, mert hajlamos eltűnni a kínálatból tavaszig.
Tökéletes.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2023. május 26.

Tökéletes.

Panka_K

2023. március 14.

Kedvencem! Több fényvédőt kipróbáltam már, de mindig visszatérek ehhez. Smink alá is szuperül működik, nem kukacosodik.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. március 14.

szakszil

2023. március 1.

Jó termék de sajnos engem zsírosít. Próbáltam szeretni mert a termékcsaládot nagyon szereti a bőröm de nem az igazi

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. március 1.

Kiwi77

2023. február 23.

Korábban a Paula's Choice sötétkék fényvédőjét használtam, de a borsos ára miatt, kerestem valami pénztárcakímélőbb megoldást. Ez a krém tökéletesen teszi a dolgát, a 3. tubussal használom. Könnyű eloszlatni, felkenés után 2-3 perccel a csillogás is eltűnik, csak enyhe természetes fényt ad az arcbőrnek. Féltem az alkoholtartalma miatt, de szerencsére nem szárítja a bőröm, a biztonság kedvéért azért enyhén aláhidratálok. Szemkörnyéken sem csíp.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2023. február 23.

Antioxidánsok: Tocopherol, Hydroxyacetophenone, Pentaerythrityl Tetra DI-T-Butyl Hydroxyhydrocinnamate
Hidratálók: PEG-8, Glycerin, Caprylyl Glycol, Hydroxyacetophenone

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Szintetikus polimer, amely a Polyethylene Glycol (más néven PEG) ismétlődő egységeiből jön létre. Az összetevőt a kozmetikumokban oldódást elősegítő (segíthet a vízben nehezen oldódó anyagok vízbázisú formulákká történő oldásában) és viszkozitásszabályozó szerként használják. A PEG-8 egyúttal vízmegkötő anyag.

Sűrűség szabályozó anyag, oldószer. Parfümök, haj- és bőrápló termékek gyarkori összetevője. Kiváló bőrhidratáló képességgel is rendelkezik.

Keményítőféle, melyet csomósodás elleni (anticaking) és sűrűség szabályozó anyagként használnak a kozmetikumokban. A truthinageing szerint az összetevő képes növelini a fényvédők faktorszámáti (mindössze 5% Aluminum Starch Octenylsuccinate 40%-al növelheti a Titanium Dioxide fényvédő képességét.) A CIR (Cosmetic Ingredient Review) szerint az összetevő használata bizonyos mennyiségi és minőségi előírásokat betartva biztonságos a kozmetikumokban.

Nano (vagyis nagyon kicsit részecskéjű) szilicium dioxid. Lásd silica.

Más néven Uvinul A. Új generációs, szintetikus kémiai fényvédő, mely az UVA-sugarak ellen nyújt védelmet (a csúcsa a 350nm-es régióban van, viszont védelmet nyújt a 320-340 nm-es területen is). Viszonylag nagy stabilitású és kiválóan kompatibilis más fényvédő- és kozmetikai összetevőkkel is. Jelenleg az FDA által nem jóváhagyott fényvédő szer az Egyesült Államokban.

Többfunkciós szintetikus antioxidáns és hidratáló, bőrkondicionáló összetevő, amely segít fokozni a tartósítószerek hatását (ez lehetővé teszi a kozmetikai vegyészek számára, hogy kisebb mennyiségű tartósítószert alkalmazzanak anélkül, hogy elveszítenék a hatékonyságot, miközben csökkentik az allergiás reakciók kockázatát) és nyugtató hatással is van a bőrre.

Hivatalos funkcióbesorolása antioxidáns. Szintetikus összetevő, mely meggátolja az oxigénnel való reakciókat, melyek a telítettlen zsírsavak avasodását okozzák. Megakadályozza a nem kívánt színváltozásokat a kozmetikumokban. Zsírokat és olajokat tartalmazó termékekben működik a legjobban.

Bőrpuhító (emolliens), emulzió stabilizáló, felületi hártya képző, hajfixáló és sűrűség szabályozó anyag, mely tömegének akár 100-1000-szeresét is képes felszívni vízben.

Kelátképző szer, amelyet kozmetikai készítményekben használnak, hogy fémionokhoz vagy fémvegyületekhez (pl. réz vagy vas) kötődjenek, ezáltal megakadályozzák, hogy azok a bőrhöz vagy hajhoz tapadjanak. Az összetevő szerepet játszik a termék általános stabilitásában, esztétikájában és hatékonyságában. Ezen kívül k hozzájárul a termék tartósítószer-rendszerének megerősítéséhez is, mivel megakadályozza, hogy a fémionok destabilizálják a tartósító összetevőket a vízbázisú készítményekben.