La Roche-Posay

Ár:   6739 Ft   Kategória:   Fényvédők
Kiszerelés:   50 ml   Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   Túlérzékenység

A krémet és az összetevőket feltöltötte: gaz1ra, Módosítva: 2023. április 17.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Fényvédők
Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Bőrprobléma:   Túlérzékenység

Nagyon magas védelmet nyújtó láthatatlan mattító fényvédő arcápoló fluid SPF50+ fényvédelemmel, amelyet kifejezetten kombinált és zsíros bőrre fejlesztettek ki, beleértve a pattanásokra hajlamos bőrt is. Száraz tapintású, akár 2 órás mattító hatás a megkérdezettek 84 százaléka szerint. Nem csípi a szemet. Úgy fejlesztették, hogy ne csípje a szemet. Bőrgyógyászati ellenőrzés mellett, érzékeny, reaktív és napallergiára hajlamos bőrön tesztelve. Nem komedogén. Tiszta bőrérzet. Segít védeni az UVB-, UVA-sugárzás és a látható fény által okozott hiperpigmentáltció, valamint az infravörös A-sugárzás és a légszennyezés által kiváltott oxidatív stressz ellen.

Ár: 6499 Ft , Eladó: Nooora

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
alexa12

Petra901018

2024. március 18.

Tavaly óta szeretném kipróbálni, de semmiképp sem akartam rá áldozni, mert nem olvasok túl sok jó véleményt róla, de sikerült végre pár darab mintához jutnom.

Gyorsan fogy, könnyű felvinni a megfelelő mennyiséget, enyhe illat, de kellemes.
Nagyon zsíros a bőröm, semelyik fényvédő sem nyújtja azt a könnyedséget, amire vágyok, de valószínű ilyen nem létezik😅
Kedvenceim eucerin oil control, Vichy uv clear, de ezek sem 100%sak.
Ez a la roche posay mondjuk ezek után foglal helyet.
Rosszabbra számítottam, de kellemes csalódás.

Felkenem és fura ragadós a bőröm, kell neki idő, hogy beszívja.
Látszatra tök jó az összkép nem fénylik, tapintásra fura marad, de ez engem kevésbé zavar.
Tettem alá szérumot, fölé alapozót, teljesen jól viselkedett mindennel, kukacosodásnak jele sem volt, ez nálam plusz pont😉
Valószínű lesz ebből nagy kiszerelés is, nálam a fényvédő kritikus pont, 4 csillagot adok neki, összességében jó termék.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. március 18.

Kedvenceim eucerin oil control, Vichy uv clear, de ezek sem 100%sak.
Ez a la roche posay mondjuk ezek után foglal helyet.
Rosszabbra számítottam, de kellemes csalódás.

Felkenem és fura ragadós a bőröm, kell neki idő, hogy beszívja.

szt83

2023. október 7.

Oil kontrol hatása egyáltalán nincs, kb. ugyanannyit tud mint a többi fluid állagú fényvédő. Kukacosodik, még saját magától is. Sminkelni rá nem lehet, mert az egész lejön. Ennél még a Revuelle fényvédő is jobb, az legalább nem kukacosodik.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. október 7.

kovacsrekaa

2023. szeptember 15.

Fura egy fenyvedo. Ahhoz kepest hogy fluid, nekem a viselese eleg kellemetlen erzes. Az illata sem tetszik. Amikor eloszor felviszem az arcomra ad egy fenyes finisht. Viszont.. A masodik kornel amikor 2-4 ora mulva ujra kenem, akkor mar nagyon csunya. Olyan az arcom mintha izzadna.. Zsiros.. Undorito. Felaron vettem igy csak 5500 forint korul fizettem erte.. Igy nem volt veszes a drogerias termekek is hasonlo aron vannak viszont teljes aron nem hiszem hogy megvennem. Ami meg jo, hogy ettol a fenyvedotol nem lettem pattanasos. Ezt eddig egy fenyvedovel sem sikerult elernem igy ennek orulok. Elhasznalom ha mar megvettem, de baromira nem matt es nem mattit es nem is szaraz tapintasu. Elso kor felkenese utan erzem hogy ragacsos az arcom, a masodik kor pedig vegkepp katasztrofa.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. szeptember 15.

vensz32

2023. szeptember 11.

Nekem sajnos nem vált be. Én zsírosnak érzem, illetve egyáltalán nem tapasztalom mattító hatását, egy melegebb napon kifejezetten fényes. Az külön meglep, hogy illatanyag is van benne, nem ezt vártam a La Roche Posaytól.

A naptól jól véd, egy ilyen terméknél ezen árkategóriában ezt viszont el is várom. Én szívesebben ajánlom a Garnier Super UV fényvédőjét arcra, olcsóbb, kevésbé fényes és kicsit hidratál is.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2023. szeptember 11.

bleauwsy

2023. augusztus 29.

Szuper termék a fényvédőpiacon! Szépen mattít, nem okoz mitteszereket, könnyed és nem csillog a fejem zsírtengerként. Lehet rá sminkelni, nem kukacosodik és még rázogatni is szeretem :D Akinek ajánlottam, azoknak mind bejött!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2023. augusztus 29.

fejeshencsi

2023. augusztus 27.

IMÁDOM. Félve vettem meg mikor külföldön kifogytam az addig használt fényvédőmből és akkor először láttam ezt az oil controlos verziót, ami egyből kiszúrta a szememet mert az ezelőtti fényvédőm borzasztóan nehéz volt, minimálisan kipattogtam tőle és egyből leizzadtam felkenés után. Ez nem nehezíti el a bőrt, kellemes illata van (kamilla virágos), egyből beszívja a bőr szóval gyorsan kell szétkenni. Az applikáló feje lehetővé teszi, hogy egyből az arcomra vigyem fel a kezem helyett és felkenés után egyből indulhatok, mert a bőr azonnal becuppantja. Leizzadni esélytelen, pattanásokat nekem nem okozott. Teszteltem több tengerbe meneteles napon is, mindegyiknél max 1,5 óra után kellett csak újra felvinnem, hiába javasolják, hogy vízzel érintkezés után egyből vigyük fel újra. Egyszerűen imádtam, legalább 2,5 hónapig elég volt, pedig napi többször is volt megfelelő mennyiségben használva, két személy által is.:) Anyukám már nehezebben bírja a meleget, de ő is imádta ezt. Csodálatos, csoda csoda csodaszer!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2023. augusztus 27.

KEvi

2023. július 18.

Könnyed, szépen mattít, nem kukacosodik, sminkelni is szépen lehet rá, és a tengerparton is tökéletesen teljesített. Szuper fényvédő zsíros problémás bőrre, csak ajánlani tudom. Minden szempontból 5 csillag!

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. július 18.

ViktoriaLugosi

2023. július 4.

Az én zsíros, pattanásokra hajlamos bőrömön megváltás volt ez a fényvédő!
Valóban szépen mattít, könnyen el lehet dolgozni a megfelelő mennyiséget és még a szememet sem csípi. Erős uv sugárzásban, strandon is teszteltem újrakenéssel persze és nekem akkor se kukacosodott vagy pergett. Nem irritálta a bőrömet sem, én nagyon nagyon szeretem és ajánlom :)

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2023. július 4.

Az én zsíros, pattanásokra hajlamos bőrömön megváltás volt ez a fényvédő!

Belyus

2023. június 9.

Véletlenül vettem meg az oil control verziót, mert egy zöld csík kivételével teljesen ugyanolyan a csomagolása, mint a hagyományos Uvmune 400-nak. Könnyű, matt fluid, de sajnos egy használat után a teljes arcom lehámlott tőle, napokig fájt és érzékeny volt. Soha többet nem fogom használni :(

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. június 9.

Antioxidánsok: Triethyl Citrate, Tocopherol, Hydroxyacetophenone
Hidratálók: Glycerin, Propanediol, Caprylyl Glycol, Hydroxyacetophenone, Pentylene Glycol, Zinc PCA

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Bőrpuhító (emolliens) és sűrítő anyag. Antimikrobiális hatása is van, így tartósítszerként is használt. Gyakran használják UV szűrőt tartalmazó termékekben oldószerként. Selymes érzetet hagy maga után a bőrön.

pH stabilizáló, maszkoló (nem kívánt illatokat és ízeket semlegesítő) és kelátképző (a víz révén a kozmetikumokban lévő fémionokat stabilizáló) segédanyag, mely segít abban is, hogy a formulák tovább szépek maradjanak,.

Más néven Uvinul A. Új generációs, szintetikus kémiai fényvédő, mely az UVA-sugarak ellen nyújt védelmet (a csúcsa a 350nm-es régióban van, viszont védelmet nyújt a 320-340 nm-es területen is). Viszonylag nagy stabilitású és kiválóan kompatibilis más fényvédő- és kozmetikai összetevőkkel is. Jelenleg az FDA által nem jóváhagyott fényvédő szer az Egyesült Államokban.

Többfunkciós szintetikus antioxidáns és hidratáló, bőrkondicionáló összetevő, amely segít fokozni a tartósítószerek hatását (ez lehetővé teszi a kozmetikai vegyészek számára, hogy kisebb mennyiségű tartósítószert alkalmazzanak anélkül, hogy elveszítenék a hatékonyságot, miközben csökkentik az allergiás reakciók kockázatát) és nyugtató hatással is van a bőrre.

Keményítőből előállított összetevő, melyet a kozmetikumokon kívül ételadalékként is használnak. A CosIng szerint a maltodexrin emulzió stabilizáló, a krémet homogénné tevő, felületi hártyaképző, bőr- és hajkondícionáló anyag. Segít megőrizni a bőr mattságát valamint stabilizálja az emulziókat.

Kelátképző szer, amelyet kozmetikai készítményekben használnak, hogy fémionokhoz vagy fémvegyületekhez (pl. réz vagy vas) kötődjenek, ezáltal megakadályozzák, hogy azok a bőrhöz vagy hajhoz tapadjanak. Az összetevő szerepet játszik a termék általános stabilitásában, esztétikájában és hatékonyságában. Ezen kívül k hozzájárul a termék tartósítószer-rendszerének megerősítéséhez is, mivel megakadályozza, hogy a fémionok destabilizálják a tartósító összetevőket a vízbázisú készítményekben.