Lalique

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: HankyPanky, az összetevőket feltöltötte: zoszt, Módosítva: 2019. április 1.

Lelőhely:   parfümériák, online

Megjelenés: 1997

Fejjegyek: rozmaring, levendula, mandarin narancs, grapefruit, bergamott, mandarin és pomelo

Szívjegyek: írisz, jázmin, gyöngyvirág, cédrus,

Alapjegyek: szantál, ámbra, pacsuli, vanlia, tölgymoha

Ár: 800 Ft, 1300 Ft , Eladó: zoszt
Állapot: 5ml, 10ml fújós üvegcse, Helyszín: Bp. XI. ker, XIII. ker, XXII. ker, Budaörs, fizetés: Személyes átvétel. Előre utalás után posta, foxpost lehetséges, a postaköltség a vevőt terheli.
Verona5

2018. június 9.

Egész jó kis friss egyed ez az illat! Én főleg a levendula-rozmaring kombinációt érzem, mindkettő a kedvenceim közé tartozik. Kifújáskor friss a citrusoknak köszönhetően, utána marad szintén kicsit szikár/száraz savanykás a fűszernövények miatt. Olyan klasszikus, borbélyüzletes szappanszaga van, és ugyan elsőre egy 50-es öltönyös statisztikus, vagy a gyári mérnök úr ugrik be róla, de nem lenne ellenemre, ha az én párom is viselné ezt, mondjuk langyosabb időben tavasszal vagy nyáron! :) Ár/érték arányban igen jól teljesít! Erős négyes fölé lesz!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. június 9.

fragmann

Korcsoport: >54
2016. november 13.

Hatalmas ívű, romantikus illat-kavalkád...amolyan: minden-egyszerre-ami jó-az-Életben...már ami az édesség-osztályon keresztül elérhető jóságokat illeti....a donald-rágótól az oroszkrém tortáig....természetesen az after-eight csoki közbeiktatásával....nagyon egyéni és kellemes, változó és változatos illatról van szó....de ami - sajna - nem igazán férfias nekem....kissé a gyerekkorom (60-as évek) női retiküljeinek egyébként igen kellemes, édeskés, bódító illatát idézi...ami a rúzsok, púderek...és a Vörös Moszkva nevű szovjet gyártmányú női parfüm (nem gagyi!) illatainak elegyéből állt össze... szóval jó...csak nem nekem való...4 pont mindenképp jár!
Köszönet érte "molnardoki" -nak, hogy kipróbálhattam!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2016. november 13.

Köszönet érte "molnardoki" -nak, hogy kipróbálhattam!

molnardokigergely

2013. július 9.

Ok, megrendeltem csak a leírások alapján, de rajtavesztettem.

Bár igen nagy örömmel csomagoltam ki a szép oroszlánfejes tesztert a jelöletlen dobozból, hamar be kellett látnom, hogy ez az illat köszönő viszonyban sincs azzal, amit elképzeltem.

A fragranticán (http://www.fragrantica.com/perfume/Lalique/Lalique-Pour-Homme-1844.html) pölö azt írják a fejillatról, hogy rosemary, levander és citrusok a főszereplők, ehhez képest én valami olyan illatot érzek, mint amilyen az ízesítetlen mogyoróvajnak sajátja, ehhez pedig egy kis szúrósság társul, ez lenne a cédrus? A szívillat virágaiból sem érzek sokat, bár idővel talán a vaniliának köszönhetően valamivel elviselhetőbb az egész. De ez nekem így is egy fullasztó, kellemetlen parfüm marad.

Kifújva papírra már egy fokkal kellemesebb az összhatás, de rajtam katasztrófális.

Olyan messze áll ez tőlem, mint XVI. Benedektől a rúdtáncos karrier.

Ápdét1
Hanky tanácsára hallgatva vettem egy nagy levegőt és újfent befújtam magam. Igazából nem is foglalkoztam a dologgal nagyon, mert nem vártam sokat, ezt gondolom sejtitek a fentiekből.

A piros metrón utaztam, kb a Blahánál éreztem valami olyasmit, amit a Prada parfümömnél régebben. Egy jellegzetes szappanos, tömjénes illat és valami édesség is hámozta a szaglóhámom, de nem tudtam, hogy rólam árad. Amikor megszagoltam a csuklómat (mert oda fújtam), nem éreztem egyértelműen semmi biztosat, az illat mégis hol feltűnt, aztán meg hol el a hazaút során.

Otthon ültem a kanapén és fél órán keresztül csak gondolkodtam. Hogyhogy én ezt nem vettem észre az első kipróbáláskor?

A következőkre jutottam.
- 0 teljesen másra számítottam
-1 azért én igencsak kezdő vagyok egy illat megítélésében
-2 türelmetlen vagyok, és ha nem tetszik valami azonnal, akkor nem foglalkozok vele tovább.
-3 meg kell tanulnom egy illatot megérezni.

Ezt jobban is kifejtem:

Nagyon sokféle ital van, amit megihatunk, és sokféle módon ihatjuk meg azokat, hogy élvezetesek legyenek. Pölö egy kávét legtöbbször forrón jó inni, szürcsölve, a sört hidegen, kis kortyokban, esetleg perecet rágcsálva hozzá, a fehérbort pincehidegen, a vörösbort csaknem szobahőmérsékleten, a rövideket meg csak gyorsan lehúzzuk és az utóízt értékeljük, egy jó málnaszörpöt ki ki vérmérséklete szerint fogyaszthat.

Az illatoknál is hasonlóan működhet a dolog, és talán személyenként is változó ki, hogyan közelít. Jelen esetben számomra a lényeg, hogy ne szagolgassam állandóan magamat, hanem érezzem meg az illatot magamon, ahogy időnként el és feltűnik.

Visszatérve az előző hasonlathoz, olyasmit csináltam, mint egy űrlény (képzelje ide mindenki a kedvenc űrlényét), aki először iszik kávét, amiről azt hiszi, hogy úgy kell lehúzni azt is, mint az unicumot (fekete ital és kevés-gondolhatná), aztán, amikor odaégeti a nyelvét az italt átkozza.

A Lalique Liont (egyértelműen hideg, őszi parfüm), az elkövetkező héten a melegben fogom szelídíteni.

A pontszámot pedig még módosítom...

Az elején a mogyoróvajszag sajna még mindig megvan nálam.

Ápdét2:
Perverz cucc, tényleg. De, mint ahogy Kiss Tibor fogalmazott "Zsinóron húzza maga után a szívem" A horogra akadás viszont még mindig fájdalmas kicsit. A fejillat továbbra sem kellemes nekem, szúrós/fullasztó. Később a cédrus meg az ámbra dominál, a zordságukat enyhíti a vanília. Valaki a levendulát is érezte rajtam, nekem ez fel sem tűnt. Az alap a végén szerintem nem sokat változik, de mondjuk, hogy édesedik némiképp.

A leírásban közölt komponensek számomra finoman szólva is félrevezetőek. Hűvösebb időben érdemes használni, nem nyári parfüm.

Az üveg szép, a dizájn rendben van. A tartóssága legyen mondjuk 6-8 óra az edt-nek. 2-3 fújás még nem tölti be az egész irodát és ez jól is van így.

Azt, hogy eleinte csak két pontot adtam a Lion-ra, hívjuk tévedésnek. Mindenesetre biztos vagyok benne, hogy ez egy megosztó parfüm, nem szokványos darab és nem is fog bejönni a szokványosabb darabokat kedvelőknek.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. július 9.

Ok, megrendeltem csak a leírások alapján, de rajtavesztettem.

Olyan messze áll ez tőlem, mint XVI. Benedektől a rúdtáncos karrier.

Ápdét1

A következőkre jutottam.
- 0 teljesen másra számítottam
-1 azért én igencsak kezdő vagyok egy illat megítélésében
-3 meg kell tanulnom egy illatot megérezni.

Ezt jobban is kifejtem:

A pontszámot pedig még módosítom...

Az elején a mogyoróvajszag sajna még mindig megvan nálam.

Ápdét2:

Alkoholok: Alcohol Denat.
Illatanyagok: Parfum / Fragrance, Linalool, Limonene, Butylphenyl Methylpropional, Alpha-Isomethyl Ionone, Coumarin, Geraniol, Citral, Citronellol, Eugenol, Isoeugenol