Lavera

Ár:   1537 Ft   Kategória:   Samponok
Lelőhely:   Müller, bioboltok, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: malvina, Módosítva: 2014. január 29.

Lelőhely:   Müller, bioboltok, online
Kategória:   Samponok

Ápoló sampon bio mandulával és bio varázsmogyoróval az egészséges fejbőrért. Visszaállítja a fejbőr természetes egyensúlyát és nyugtatja azt.

• 100%-ban természetes illatot és aromát tartalmaz.
  • 100%-ban bőrbarát emulgátorokkal és növényi alapú tenzidekkel.
  • 100%-ban mentes szilikontól, paraffintól és kőolajszármazéktól.

NaTrue minősítésű, vegán termék.
Kiszerelés: 200ml

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
alexa12

Pancsi

2020. január 9.

Évek óta használtam, az érzékeny fejbőröm miatt. Nem találtam nála jobbat, amitől ne viszketett volna a fejbőröm (egyedül a Bioderma volt jó alternatíva). Viszont az utóbbi időben már a fodrászom is kérdezgette, hogy mit csinálok a hajammal, ápolom-e rendesen, mert nagyon száraz. Engem is nagyon zavart, a balzsamokat és a pakolásokat cserélgettem folyton, hogy lehet, hogy egyik sem jó... Azt hittem a száraz irodai levegő, vagy a nyári napozás okozza a hajproblémát. Mire rájöttem, hogy ez a sampon a hibás, teljesen kiszárította hajam. (Most Logona-ra váltottam, amitől pár használat után érezhetően és látványosan megváltozott a hajam tapintása és tartása is.) Óriási csalódás ez a sampon, hosszútávon gyakorlatilag tönkretette a hajamat, hiába volt a fejbőrömnek jobb, mint a szilikontartalmúak. Nem tudok rájönni, hogy mi okozta, talán a benne lévő só volt ennyire szárító hatású. Nem ajánlom vékonyabb szálú hajra.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. január 9.

CBlue

2016. június 21.

Nagyon kellemes mandulas illatu sampon, jol tisztit es birja az erzekeny fejborom. Nem a kedvencem, de nagyon jo kis sampon. Higitva hasznalom, ugy konnyebb felvinni a sok es suru hajamra es konnyebb eloszlatni. Minden sampont higitva hasznalok.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. június 21.

incifinci28

2015. november 28.

bár nem érzékeny a fejbőröm, de gondoltam ártani nem fog és hát ezt a lavera sampont is csak egekig tudnám dicsérni! jól habzik, finom illata van, festett hajam van és fényes és illatos és nem zsírosít és nem korpás és most ennél a fajtánál maradok jódarabig

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. november 28.

Leti01

2015. november 15.

Állaga, illata, habzása szuper. A hajam szerette, de a hiperérzékeny fejbőrömnek sajnos ez sem vált be (mint ahogy hosszútávon eddig semmi). Egyébként nem rossz termék.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. november 15.

Gyulladáscsökkentők: Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract
Hidratálók: Betaine, Sodium PCA

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Nagylevelű csodamogyoró levelének kivonata. A levelek a növény többi részéhez (gallyak és kéreg) képest viszonylag kevés biológiailag aktív összetevőt (tannint, katechint és galluszsavat) tartalmaznak. Tonikokban gyakran használt szövetösszehúzó. Összehúzó, nyugtató, antioxidáns és antibakteriális hatása is van. Ugyanakkor viszont Paula Begoun szerint a csodamogyoró-kivonatba az előállításakor 14-15%-nyi alkoholt (ethanol) tehetnek, ami viszont szárító, irritáló hatással lehet a bőrre, ahogy az összetevő magas tannin tartalma is, ezért érdemesebb inkább kerülni az összetevőt, ha valakinek gyulladt, pattanásos, irritált bőre van, rosaceával küzd vagy kipirosodásra hajlamos az arca.

Búzacsíra kivonat. Bőrpuhító (emollient), bőrjavító, bőrvédő összetevő.

Szójabab csíra kivonat. A szójababról részletesebben lásd szójaglicin.