Lush

Ár:   4690 Ft   Kategória:   Hajfestékek
Kiszerelés:   325g   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   Lush márkaboltok, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: natasa, Módosítva: 2015. május 14.

Kiszerelés:   325g
Lelőhely:   Lush márkaboltok, online
Kategória:   Hajfestékek

"A legjobb minőségű perzsa hennából készült, amely elismerten a legszebb vörös árnyalatot nyújtja. A Marron hajszínező alapjában véve vörös, de van benne indigó, sőt őrölt kávé is, hogy sötétebb árnyalatokat érhess el vele. Válaszd ezt, ha telt gesztenyeszínre vágysz, melyben a napfény felragyogtat egy árnyalatnyi vöröset is. Ha erősíteni szeretnéd a vörös tónust, a hajszínező használata után egy időre szorosan „csomagold be” a hajad folpackba. A barna szín hangsúlyozásának érdekében viszont  hagyd szabadon a hajad, és ha teheted, gőzöld át. Az indigóval színezett haj a készítmény alkalmazása után 24 órával nyeri el végleges árnyalatát, addig folyamatosan sötétül. A Caca Marron ír moszatport is tartalmaz, amitől a hajadat még puhábbnak érzed majd."

joanie

2019. november 9.

Imádom, a hajam is szereti. Szerintem mostmár maradok is ennél. Kezdődő őszülés miatt kezdtem el használni, számomra teljesen bevált és örülök, hogy találtam természetes megoldást, mert vegyszerekkel egyáltalán nem szerettem volna színezni a hajam.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. november 9.

naiyah

2019. február 27.

csodát művelt a hajammal, ajánlom mindenkinek, viszont az ára irtó borsos

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. február 27.

csodát művelt a hajammal, ajánlom mindenkinek, viszont az ára irtó borsos

viewxy

2018. szeptember 4.

Elég rossz állapotban volt a hajam a festéstől, szőkítéstől, ezért gondoltam kipróbálom a hennát. Ez volt az első hennás festékem. Első alkalommal 4 kockát javasoltak, pedig viszonylag rövid a hajam, vállig érő. Igazából 2 kocka is elég, a színét nem befolyásolta, csak a lényeg, hogy el lehessen oszlatni a hajon. Nagyon szép a színe, természetes, fényes. De nagyon nagyon könnyen kifakul. Egy hajmosás után is észrevehető a fakulás. És csak simán a víz is kiszedi magában, nyáron nem érdemes strandolni vele :S Szerencsére a törölközőket nem fogja meg csak rögtön a festés után kell vigyázni.
Szóval jó lenne ha tartana valamennyire .

UPDATE: Minél többször használtam annál jobb és annál kevésbé kopik. Azért rögtön festés után még mindig azt mondom nem érdemes uszodázni. Extra sok dicséretet kaptam a színre. Nagyon természetes hatása volt, mindenki azt hitte az az eredeti hajszínem. És tényleg, hajfesték ami egyáltalán nem roncsol? Szinte álom

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. szeptember 4.

Szóval jó lenne ha tartana valamennyire .

Imthemoon

2017. augusztus 18.

Enyhén melírozott, világosbarna hajra használtam. A felvitele macerás, de nem annyira vészes. Nagyon szép színe lett tőle a hajamnak, nem fogja meg ugyanúgy a melírozott és sima tincseket, de így is szép vöröses lett tőle a hajam, úgy, hogy nem is fedtem be. Sajnos pár hajmosás után kopik a színe, nekem nem lett túl tartós, de nembaj. Igazából egy sötétebbet fogok majd nemsokára kipróbálni, és akkor lesz majd igazán jó ennek a használata, ha végre sikerül lenövesztenem a hajam.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. augusztus 18.

nature12

2017. június 30.

UPDATE: Samponos hajmosás után látszik az igazi színe, vöröses fényű barna. A hajam nagyon puha, a hajszálak vastagabbnak tűnnek. Remélem tovább tart, mint egy hónap, hosszú hajjal túl macerás a használata. Előtte Khadit használtam, aminek a felvitele sokkal egyszerűbb.

Kicsit másképp csináltam, mint ahogyan a boltban ajánlották. Ez a tömb indigót is tartalmaz, ami elvileg elveszti a színezőerejét, ha túl forró (50 foknál melegebb) vizet adunk hozzá. Kb 50 fokos vízzel elkevertem 4 kockát és flevittem a hajamra. A használata borzalom más hennákhoz képest... potyog, csöpög, darabos, pedig lereszeltem sajtreszelőn. A fürdőszoba borzalmasan nézett ki utána. 4 óra hosszát volt a fejemen, eredményképp egy kicsit sötétebb barna, fényben vöröses lett a hajam. Csak vízzel öblítettem ki, hogy még tudjon dolgozni az indigó és a henna.:) Kiöblíteni könnyű volt nagyon, és pozitívum, hogy nagyon könnyen ki tudtam fésülni a hajam. Eléggé zsíros még a kakaóvaj miatt, de kontyban tűrhető.
A festés óta eltelt egy nap, a szín is mélyült, nekem nagyon tetszik. A tartósságáról sokan írták, hogy csak egy hónapig tart, havonta nem csinálnám végig ezt a macerát.
-1* az állaga miatt, nem olyan könnyen használható, mint más hennák.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. június 30.

-1* az állaga miatt, nem olyan könnyen használható, mint más hennák.

marryjane

2016. október 25.

Update:
Amióta ezzel a hennával festem a hajam, iszonyatosan zsírosodik. Megmosom például csütörtök este és péntek délután már brutál zsíros. Nem a sampontól, nem az ősztől, nem a kosztól, nem a hajlakktól, hanem ETTŐL. :/

2016.09.27.
Elsőnek a Lush Caca Brunt használtam, majd 4 hét múlva rákentem a Marron-t. Pici darabokra vágtam, turmixgépbe dobtam, majd folytonosan adtam hozzá a felforralt vizet és turmixoltam (kb. 5 perc). Még melegen rátettem a hajamra [sóska illatú :)] 3 órát vártam (fóliázva, törülközőbe betekerve), majd fél órába telt mire lemostam. Csajok.......konkrétan a vastag sarat mostam ki a hajamból!!!
5 db kockát használtam fel a derékig érő, kevéske hajamra és nagyon sok lett (maradt meg az előző Brun hennából is, tehát úgy csináltam, hogy 5-5 kocka, azaz 2 festésre elég lesz).
Szerintem baromi drága és sosincs akcióba :(
Gyönyörű lett a hatás és mindkét hennázásnál elmondhatom, hogy tényleg sötétedett 24 óra elteltével. A hajszálaim belsejébe tényleg bejutott, mert azóta is érzem, hogy nehezebb a hajam, nehezebb a súlya.
Lenőtt, festett világosszöszi hajra kentem.
2 bajom van vele:
1.) A lenövést és a festett hajszínt nem egyenlíti ki
2.) Nagyon kopik, de nemcsak a sampontól, hanem a balzsamtól is (vettem szárazsampont, hogy kitoljam a mosást ezmiatt)

Viszont, teljesen más, mint a hajfesték: nem marja a fejemet, szememe, orromat, táplálja a hajamat. Soha többet kémiai hajfesték.
Biztos kipróbálok még más hennákat is, mert akárhogy is számoljuk 3.990.-Ft a henna+ postaköltség 990.-Ft= 4.980.-Ft, az azért kicsit húzós.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. október 25.

Update:

2016.09.27.
Szerintem baromi drága és sosincs akcióba :(
Lenőtt, festett világosszöszi hajra kentem.
2 bajom van vele:
1.) A lenövést és a festett hajszínt nem egyenlíti ki

whiteA

2016. augusztus 15.

Ajándékba kaptam egy Lush kupont, és mivel már egy ideje hennázom a hajamat, gondoltam kipróbálom ezt a fajtát is. Sötétbarna hajam van, tehát rikító vöröset nem vártam, szép vöröses fényű, puha tapintású lett a hajam tőle, könnyű volt kimosni, és az illatát is szerettem. viszonylag tartós is volt. viszont ennyiért én nem veszem újra, a sima porhennát használom továbbra is...

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2016. augusztus 15.

aprocskalany

2016. január 3.

Mindig is vörösesebb hajra vágytam. Kémiai festés ki volt zárva mivel így is töredezik a hajam, viszont nagyon szép hosszú és ezért nem akartam "elrontani" a hájszerkezetemet, szóval amikor egy youtubeos csatornáján találkoztam a Lush hennájával, tudtam hogy ezt nekem ki kell próbálnom. Tavaly érettségire ajándékoztam meg magam ezzel a csodával (hiszen azért nem egy olcsó mulatság), majd valamikor június közepén használtam, jó pepecselős volt... Kicsit túl sűrű lett, és mivel sok a hajam eléggé macerás volt a felvitele. Aztán bebugyoláltam magam folpackba és úgy is aludtam. Igaz néhány helyen kicsit kifolyt, de mivel törölközőt tettem a párnára nem volt gond belőle. Reggel hajat mostam, legalább 3-4 alkalommal samponoztam mert nem nagyon akart kijönni belőle, meg az illata is benne maradt egész napra. Az első napokban nagyon intenzív, kicsit sötétnek mondható vörös lett, aztán kivilágosodott. A babahajaimat természetesen jobban megfogta, úgy hogy azok kicsivel világosabbak voltak és ezért sztem kiscit bohókásan néztem ki az elején, de amikor elkezdett kopni, kb 1 hónap után, imádtam a színét. Nagyon szép, természetes rezes barnás színű volt a hajam, és tényleg mindenki csak dicsérte. Meg persze én is imádtam. Kb 2-3 hónap után kezdett el látszódni a lenövés, de csak nagyon minimálisan (pedig nagyon gyorsan növő hajam van, de valahogy ennél nem volt észrevehető az elején), és a színe azóta is csak fakul, de még mindig látszik természetes vénynél, hogy nem a normál fakóbarnás hajszínem, hanem annál élénkebb, gesztenyés szín. Persze most már határozottan látszik hogy meddig tart a lenövés, mivel a hennázott hajam sokkal fényesebb meg persze kicsit vöröses árnyalatú.
Összességében nagyon meg vagyok vele elégedve, tényleg puhává tette a hajam, és gyönyörű színt adott neki. Holnap megyek hajat vágatni és minden bizonnyal utána megint be fogom hennázni mert nekem nagyon bejött. :)
CSAK AJÁNLANI TUDOM!

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2016. január 3.

CSAK AJÁNLANI TUDOM!

TitaniaBell

2015. november 13.

Eddig két használaton vagyok túl. Abszolút pozitív élmény volt, habár használtam hennás hajszínezőket előtte is, így nem volt teljesen ismeretlen. Az egyetlen nehézség benne a lereszelése volt. Sajtreszelőn vittem végig 4 kockát, ami kb. fél óráig tartott. Iszonyú kemény, és nem biztos, hogy szükség volt erre az előkészítésre, mert csomómentesre tudtam volna keverni úgy is, ha csak nagyobb darabokra töröm. Mindenesetre így egy finom port kaptam, amit nem is lehetett volna csomósra elkészíteni.
A felvitelkor és utána sem okozott semmiféle koszolást. Annyi a titka, hogy - a leírással ellentétben - nem száraz, hanem meleg vízzel kicsit megnedvesített hajra kell felvinni. A henna pedig legyen épp egy fokkal hígabb, mint amit ideálisnak tartanánk. Így könnyen eloszlik, minimális mennyiség potyog le közben, és utána felkenve úgyis megszárad, megkeményedik, nem fog tovább potyogni. Velem legalábbis nem történt ilyen, pedig teljesen szabadon hagytam, fólia nélkül, mert a túlvörösödést el akartam kerülni. És ami még fontos: én mindig előrehajolva, előrefésült hajra viszem fel, festőecsettel és fóliakesztyűs kézzel, a kádba behajolva. Így ami lepotyog, azt csak le kell öblíteni. A hajat is könnyebb utána feltűzni, és a ruhát is teljesen elkerüli. Nekem sem törülköző, sem a földre letett "védőfelszerelés" nem kellett így. De én más márkákkal is mindig így hennáztam.
A mennyiségről: a boltban úgy adták oda, hogy az egész tömb kelleni fog a hajamra (fenékig ér). Én ennyit semmiképp nem akartam első alkalommal elhasználni, mikor még nem is tudom, milyen lesz a végeredmény (meg ugye már csak az ára miatt sem...) Lereszelni is képtelenség lett volna. 4 kockát reszeltem le végül, de nem készítettem el az egészet, csak kb. 3-at. És ez bőven elég is volt így, kicsit hígabban, ügyesen elosztva. Úgyhogy szerintem a rövidebb hajúaknak is elég lehet kevesebb, mint amit először gondolnának, így még spórolni is lehet vele, mert az ára elég húzós.
4 órát volt a fejemen, nagyon jó érzés volt, kifejezetten azt éreztem, hogy tisztítja, megnyugtatja a fejbőrömet, ami nagyon érzékeny és szinte mindentől viszketni kezd (de ugyanezt tapasztaltam más hennákkal is). Lemosni is könnyű volt, a második samponozás után már valóban tiszta volt a víz. Sem irritációt, sem hajhullást nem okozott. Nagyon szép, enyhén vöröses, mélybarna, de nem túl sötét színt adott a természetes barna hajamnak.
Az illata egyáltalán nem zavart, és utána egy teljesen átlagos illatú balzsam el is nyomta. Balzsam kellett, annak ellenére, hogy tényleg selymesíti a hajat.
A tartósságát egyelőre nem tudom megítélni, ahhoz még több idő kell.
Most 5 csillag, drága vagy sem, és marad is, ha továbbra sem lesz vele semmiféle negatív tapasztalatom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. november 13.

A tartósságát egyelőre nem tudom megítélni, ahhoz még több idő kell.

ladyadalaide

2015. május 13.

Macerás a felvitele, sok újságpapír kell padlóra, mosdókagylóra. Általában 2 kockát használok belőle és 3 órán át hagyom fenn. Szoktam bele ricinusolajat keverni, mert ahhoz máskor nem nagyon van türelmem. Nekem sötétbarna hajam van, de ad neki egy szép vöröses árnyalatot, plusz szuper puha lesz utána. Az illata (a kakaóvajé is) még 1-2 napig nagyon erős, ez zavaró tud lenni. Jó kis termék, így rövid hajra az ára nem is vészes. Most elkezdtem az I love Juicyt használni, kicsit félek, hogy gyorsan fog kopni, de egyébként egy hónapig tartja a színét.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. május 13.

Emolliensek: Theobroma Cacao (Cacao) Seed Butter
Illatanyagok: Citral, Eugenol, Geraniol, Citronellol, Limonene, Linalool, Parfum / Fragrance

Élénkzöld levelű cserje, virága mézillatú, festékként és gyógynövényként használatos. A növényben található anyag (lawsone) a bőrt, hajat, és egyéb protein tartalmú anyagokat (köröm, gyapjú, selyem) narancsvörösre színezi. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondicionáló hatású összetevő és hajfesték. A truthinaging információi szerint készült olyan tanulány is, mely azt bizonyítja, hogy a henna antioxidáns, sebgyógyító és antimikrobiális (a baktériumok és gombák szaporodását, illetve fejlődését gátló) hatással bír. Az összetevő veszélyessége abban rejlik, hogy a sötétebb és tartósabb hatást biztosító,  "fekete henna" néven árult henna legtöbbször toxikus anyagokkal  - pl. acetonnal és terpentinnel - szennyezett, melyek allergiás reakciókat okozhatnak, beleértve a szem könnyezését, dermatitiszt és akár asztmát is. Az FDA ezért azt javasolja, hogy jobb, ha a henna nem érintkezik a fejbőrrel, vagy a bőr más részeivel hosszabb ideig.