Lush

Ár:   4690 Ft   Kategória:   Hajfestékek
Kiszerelés:   325g   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   Lush márkaboltok, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: natasa, Módosítva: 2015. május 14.

Kiszerelés:   325g
Lelőhely:   Lush márkaboltok, online
Kategória:   Hajfestékek

"A legjobb minőségű perzsa hennából készült, amely elismerten a legszebb vörös árnyalatot nyújtja. A Marron hajszínező alapjában véve vörös, de van benne indigó, sőt őrölt kávé is, hogy sötétebb árnyalatokat érhess el vele. Válaszd ezt, ha telt gesztenyeszínre vágysz, melyben a napfény felragyogtat egy árnyalatnyi vöröset is. Ha erősíteni szeretnéd a vörös tónust, a hajszínező használata után egy időre szorosan „csomagold be” a hajad folpackba. A barna szín hangsúlyozásának érdekében viszont  hagyd szabadon a hajad, és ha teheted, gőzöld át. Az indigóval színezett haj a készítmény alkalmazása után 24 órával nyeri el végleges árnyalatát, addig folyamatosan sötétül. A Caca Marron ír moszatport is tartalmaz, amitől a hajadat még puhábbnak érzed majd."

mizantrop

2021. április 12.

UPDATE 3. 2021.04.11.
Majdnem egy év telt el és elővettem újra. Ez egy csoda! Feltámadt a hajam tőle! Festés előtt szomorkás, fakó, kinyúlt állapotban volt, most meg mint egy oroszlánysörény. Visszajöttek a göndör tincsek, fényes, egészséges tapintású, a színe élénk, egységes (sötétbarna hajam van egy-két ősz hajszállal). Ja, és csak egy órát hagytam fönt. A kimosás könnyen ment. Imádom!

2020.06. húúú, nagyon felvillanyozott ez a caca marron! közép-sötétbarna hajam van és annyi jót olvastam erről a színezőről, hogy gondoltam, nem árthat! egyelőre most teszteltem egy nagyobb tincsen és el vagyok ragadtatva: gyönyörű fényes, mély vörös szín a végeredmény, nagyon decens, fényben csillanó, pont amilyet akartam. holnap felteszem az egész fizimiskámra. viszont nekem egy kocka sok volt egy tincsre, így maradt a már kész elkevert masszából, amit betettem a fagyasztóba... szerintetek fel lehet még használni? valaki járt már így?

amúgy én imádom az illatát, olyan "földes, természetes" :)

UPDATE: megkérdeztem a Lush-t és sajnos nem lehet felhasználni a maradékot

2020.06.13.: tegnap felraktam az egész fejemre. Szerintem egyáltalán nem olyan nagy macera az egész. Kis darabokra vágtam, könnyen felolvadt. A felvitele sem volt olyan horrorisztikus, ahogyan azt sok helyen olvasni - kellő elővigyázatossággal és megfelelő, nem túl sűrű állaggal nem lesz az egész fürdőszoba barna utána :). Állig érő, hullámos-göndör, vékonyszálú hajamra 2 kocka elég volt, így árban már tényleg megéri. Én összesen 2 órát hagytam fent, a Lush honlapján is ennyit ajánlanak. A lemosás könnyen ment, nem tartott tovább 10 percnél, de nyilván ez hajhossztól és vastagságtól is függ. A nedves hajon már jól látszott a színváltozás: kicsit meg is ijedtem, mert első pillantásra túl feltűnőnek láttam, olyan sötét rezesnek-narancssárgásnak. Hál'istennek szárítás után és főleg másnapra nagyon szép, természetes lett a végeredmény és az eredetileg sötétbarna hajam szép vöröses fényt kapott. Nagyon ápoltnak néz ki. Szerintem meg fogom ismételni a procedúrát pár hét múlva, ha már fakulni kezd a szín. Ja, az illata tényleg erős, de mosás után alig érezni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. április 12.

UPDATE 3. 2021.04.11.

amúgy én imádom az illatát, olyan "földes, természetes" :)

UPDATE: megkérdeztem a Lush-t és sajnos nem lehet felhasználni a maradékot

asbothb

2021. február 1.

Nagyon szerettem volna, ha beválik, de sajnos teljes pénzkidobás volt. 2 kockát tudtam elhasználni, a maradék 4 a kukában végezte. A színe tetszett volna, de még a sokadik hajmosás után is mostam ki a hajamból maradék kávézaccszerű anyagot, és a hajkoronámat kb lefelezte. Hónapokba telt, mire visszanőtt, csomókban hullott tőle.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. február 1.

dorqaap

2020. szeptember 13.

Update 2020.09.13. Majdnem egy évvel később újrahasználtam. A hajam hosszabb, és kb 1,5-2 kockát használtam most. Nem olyan meleg vízzel higítottam, így maradtak benne darabkák, nem is vittem fel egyenletesen, de én nem sajnáltam a pontatlanságomat, mert inkább most természetesebben akartam színezni a hajam. A szaga még mindig földes-fűszeres és kicsit csípett is, meg persze sokáig tartott kimosni. Nekem még nincsenek őszhajszálak, de szőkésbarna hajam van. Az eredmény vöröses barna, de természetesebbnek hat, mint tavaly. A szőkés színt valahogy kiemeli, ez tetszik. Viszont ez meleg vörös árnyalat. Nekem a hideg vörös állna jól, ezt vegye figyelembe, aki próbálná. Összességében arra jó szerintem, hogy bűntudat nélkül (vegyszermentesen, szemét-mentesen) tudod megváltoztatni a hajszíned, ami ráadásul kikopik, nem nő le. Így alapvetően tetszik, de az árnyalatot nem érzem magaménak.

Könnyű a használata, szuper, hogy csak egy papírba csomagolják. Festetlen kb váll alá érő hajamra 3,5 kockát használtam, de elég lett volna kettő is. Kicsit csípte a fejbőröm, de nem vészesen. A hajamnak szép vöröses barna színe lett, és szép fényes, élettel teli- ami a célom is volt. Szerintem legközelebb egy kocka brunt és egy ilyet fogok használni. De szerintem ez sokára lesz, kb 1 hónapja csináltam a festést, de semmilyen kopás vagy lenövés nem látszik, ennek nagyon örülök. Szerintem az ára nem vészes ahhoz képest, hogy kb 3 alkalomra is elég az egy tömb.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. szeptember 13.

RoseTimi

2020. január 30.

Ma kipróbáltam sebarna hátközépig érő, dús és erős szálú hajamon, amiben egy-egy ősz hajszál már felbukkan. Egy kis vöröses színt szerettem volna a hajamba. Nagyon macera, nagyon furcsa illata van, még ki mosás után is. De! 2.5 óra 4 kocka után, fóliázva és hajszárítózva közben túléltem. Az eredmény már most csodás, fényes, vöröses a hajam. Kíváncsi vagyok holnap észreveszik- e rajtam a változást, és hogy milyen lesz 3 nap múlva. Most per pillanat imádom.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. január 30.

joanie

2019. november 9.

Imádom, a hajam is szereti. Szerintem mostmár maradok is ennél. Kezdődő őszülés miatt kezdtem el használni, számomra teljesen bevált és örülök, hogy találtam természetes megoldást, mert vegyszerekkel egyáltalán nem szerettem volna színezni a hajam.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. november 9.

naiyah

2019. február 27.

csodát művelt a hajammal, ajánlom mindenkinek, viszont az ára irtó borsos

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. február 27.

csodát művelt a hajammal, ajánlom mindenkinek, viszont az ára irtó borsos

viewxy

2018. szeptember 4.

Elég rossz állapotban volt a hajam a festéstől, szőkítéstől, ezért gondoltam kipróbálom a hennát. Ez volt az első hennás festékem. Első alkalommal 4 kockát javasoltak, pedig viszonylag rövid a hajam, vállig érő. Igazából 2 kocka is elég, a színét nem befolyásolta, csak a lényeg, hogy el lehessen oszlatni a hajon. Nagyon szép a színe, természetes, fényes. De nagyon nagyon könnyen kifakul. Egy hajmosás után is észrevehető a fakulás. És csak simán a víz is kiszedi magában, nyáron nem érdemes strandolni vele :S Szerencsére a törölközőket nem fogja meg csak rögtön a festés után kell vigyázni.
Szóval jó lenne ha tartana valamennyire .

UPDATE: Minél többször használtam annál jobb és annál kevésbé kopik. Azért rögtön festés után még mindig azt mondom nem érdemes uszodázni. Extra sok dicséretet kaptam a színre. Nagyon természetes hatása volt, mindenki azt hitte az az eredeti hajszínem. És tényleg, hajfesték ami egyáltalán nem roncsol? Szinte álom

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. szeptember 4.

Szóval jó lenne ha tartana valamennyire .

Imthemoon

2017. augusztus 18.

Enyhén melírozott, világosbarna hajra használtam. A felvitele macerás, de nem annyira vészes. Nagyon szép színe lett tőle a hajamnak, nem fogja meg ugyanúgy a melírozott és sima tincseket, de így is szép vöröses lett tőle a hajam, úgy, hogy nem is fedtem be. Sajnos pár hajmosás után kopik a színe, nekem nem lett túl tartós, de nembaj. Igazából egy sötétebbet fogok majd nemsokára kipróbálni, és akkor lesz majd igazán jó ennek a használata, ha végre sikerül lenövesztenem a hajam.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. augusztus 18.

nature12

2017. június 30.

UPDATE: Samponos hajmosás után látszik az igazi színe, vöröses fényű barna. A hajam nagyon puha, a hajszálak vastagabbnak tűnnek. Remélem tovább tart, mint egy hónap, hosszú hajjal túl macerás a használata. Előtte Khadit használtam, aminek a felvitele sokkal egyszerűbb.

Kicsit másképp csináltam, mint ahogyan a boltban ajánlották. Ez a tömb indigót is tartalmaz, ami elvileg elveszti a színezőerejét, ha túl forró (50 foknál melegebb) vizet adunk hozzá. Kb 50 fokos vízzel elkevertem 4 kockát és flevittem a hajamra. A használata borzalom más hennákhoz képest... potyog, csöpög, darabos, pedig lereszeltem sajtreszelőn. A fürdőszoba borzalmasan nézett ki utána. 4 óra hosszát volt a fejemen, eredményképp egy kicsit sötétebb barna, fényben vöröses lett a hajam. Csak vízzel öblítettem ki, hogy még tudjon dolgozni az indigó és a henna.:) Kiöblíteni könnyű volt nagyon, és pozitívum, hogy nagyon könnyen ki tudtam fésülni a hajam. Eléggé zsíros még a kakaóvaj miatt, de kontyban tűrhető.
A festés óta eltelt egy nap, a szín is mélyült, nekem nagyon tetszik. A tartósságáról sokan írták, hogy csak egy hónapig tart, havonta nem csinálnám végig ezt a macerát.
-1* az állaga miatt, nem olyan könnyen használható, mint más hennák.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. június 30.

-1* az állaga miatt, nem olyan könnyen használható, mint más hennák.

marryjane

2016. október 25.

Update:
Amióta ezzel a hennával festem a hajam, iszonyatosan zsírosodik. Megmosom például csütörtök este és péntek délután már brutál zsíros. Nem a sampontól, nem az ősztől, nem a kosztól, nem a hajlakktól, hanem ETTŐL. :/

2016.09.27.
Elsőnek a Lush Caca Brunt használtam, majd 4 hét múlva rákentem a Marron-t. Pici darabokra vágtam, turmixgépbe dobtam, majd folytonosan adtam hozzá a felforralt vizet és turmixoltam (kb. 5 perc). Még melegen rátettem a hajamra [sóska illatú :)] 3 órát vártam (fóliázva, törülközőbe betekerve), majd fél órába telt mire lemostam. Csajok.......konkrétan a vastag sarat mostam ki a hajamból!!!
5 db kockát használtam fel a derékig érő, kevéske hajamra és nagyon sok lett (maradt meg az előző Brun hennából is, tehát úgy csináltam, hogy 5-5 kocka, azaz 2 festésre elég lesz).
Szerintem baromi drága és sosincs akcióba :(
Gyönyörű lett a hatás és mindkét hennázásnál elmondhatom, hogy tényleg sötétedett 24 óra elteltével. A hajszálaim belsejébe tényleg bejutott, mert azóta is érzem, hogy nehezebb a hajam, nehezebb a súlya.
Lenőtt, festett világosszöszi hajra kentem.
2 bajom van vele:
1.) A lenövést és a festett hajszínt nem egyenlíti ki
2.) Nagyon kopik, de nemcsak a sampontól, hanem a balzsamtól is (vettem szárazsampont, hogy kitoljam a mosást ezmiatt)

Viszont, teljesen más, mint a hajfesték: nem marja a fejemet, szememe, orromat, táplálja a hajamat. Soha többet kémiai hajfesték.
Biztos kipróbálok még más hennákat is, mert akárhogy is számoljuk 3.990.-Ft a henna+ postaköltség 990.-Ft= 4.980.-Ft, az azért kicsit húzós.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. október 25.

Update:

2016.09.27.
Szerintem baromi drága és sosincs akcióba :(
Lenőtt, festett világosszöszi hajra kentem.
2 bajom van vele:
1.) A lenövést és a festett hajszínt nem egyenlíti ki

Emolliensek: Theobroma Cacao (Cacao) Seed Butter
Illatanyagok: Citral, Eugenol, Geraniol, Citronellol, Limonene, Linalool, Parfum/Fragrance

Élénkzöld levelű cserje, virága mézillatú, festékként és gyógynövényként használatos. A növényben található anyag (lawsone) a bőrt, hajat, és egyéb protein tartalmú anyagokat (köröm, gyapjú, selyem) narancsvörösre színezi. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondicionáló hatású összetevő és hajfesték. A truthinaging információi szerint készült olyan tanulány is, mely azt bizonyítja, hogy a henna antioxidáns, sebgyógyító és antimikrobiális (a baktériumok és gombák szaporodását, illetve fejlődését gátló) hatással bír. Az összetevő veszélyessége abban rejlik, hogy a sötétebb és tartósabb hatást biztosító,  "fekete henna" néven árult henna legtöbbször toxikus anyagokkal  - pl. acetonnal és terpentinnel - szennyezett, melyek allergiás reakciókat okozhatnak, beleértve a szem könnyezését, dermatitiszt és akár asztmát is. Az FDA ezért azt javasolja, hogy jobb, ha a henna nem érintkezik a fejbőrrel, vagy a bőr más részeivel hosszabb ideig.