Lush

Ár:   5290 Ft   Kategória:   Samponok
Lelőhely:   Lush márkaboltok, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: kisholgy18, az összetevőket feltöltötte: zsannasko, Módosítva: 2019. január 18.

Lelőhely:   Lush márkaboltok, online
Kategória:   Samponok

Kókuszos-vaníliás kondicionáló sampon. Ez a kókuszban dúsgazdag sampon megrendszabályozza a vastag, göndör hajszálakat: puhává, fénylővé és simává varázsolja őket. A samponba 15% szárított kókuszt kevertek, mert remekül hidratál, s erre a hajszálakkal sűrűn benőtt fejbőrnek nagy szüksége van. A kókuszolaj nagyszerű lágyító hatással bír, így valóban puhává teszi a hajat. A mélységi hidratálást olyan összetevők biztosítják, mint a kakaóvaj, sheavaj, valamint a jojoba- és az olívaolaj. Mindezek az anyagok a haj kunkorodása ellen hatnak, mert puhábbá és súlyosabbá teszik a hajszálakat, elsimítják felszínüket és megszüntetik érdes tapintásukat. A Lush-ra jellemző újítás, hogy vegyi üzemben előállított polimerek helyett friss falusi tojást kevertek a samponba, hiszen ez is épp olyan jól kondicionál. Van még benne citrom, mely fényessé teszi a hajat, valamint papaja is, ami a természetes enzimatikus tisztítást végzi. Nem tartalmaz parabent, azaz mikróba-ellenes vegyi anyagot.

Elinor95

2019. február 12.

Őrült egy termék :D azt kell mondjam. Az illata nagyon finom kókuszos. A kókusz szerelmesei szerintem imádni fogják. Nekem állagra nagyon tetszett, abszolút nem jelentett számomra problémát, hogy nem az a klasszikus sampon állaga van. Kissé olajos-zsíros hatást kelt, mikor a kis edényből kivesz valamennyit az ember. Hajon szerintem jól eloszlatható, az én hullámos tincseim csak úgy itták magukba ezt a csodát. Hajszárítás után nem maradt más, csak csodásan puha, fényes és szép haj. Idáig kb álomtörténet lenne, no de mi az a minusz egy csillag? Hát a kókuszreszelék...Nem tudom,hogy mégis ki volt az az elvetemült,aki jó ötlenek hitte, ha kókuszreszeléket raknak a samponba. Beleakadt a hajamba, kb 10 percet csak azzal töltöttem,hogy kiszedjem belőle, és hajszárításnál még mindig volt, a keletkező masztékról nem is beszélve...kókuszdarabkák mindenhol. Nem mondom, elsőre nagyon vicces, és egy élményként fogja fel az ember, de másodjára meg harmadjára már nem annyira fun...értékeljünk: Tisztítás: 5/5, Táplálás 5/5, Praktikusság 2/5, volt ennél sokkal rosszabb samponom is, de nem egy sikertörténet sajnos. Így 4 csillagot adok. Ha a kókuszdarabka nem lenne benne, menne az 5 csillag és holtomiglan újra venném!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. február 12.

Havu

2019. február 8.

Azért vásároltam ezt a sampont, mert mostanában nagyon száraz és erőtlen a hajam. Kellemes lett a hajam illata illetve szép selymes most :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. február 8.

xxs

2018. december 29.

Nagyon rábeszéltek a boltban, de átverve éreztem magam. Van benne egy tonna szulfát, ami hajmosás közben küzdhet a kókuszolajjal, szerintem leginkább közömbösítették egymást. Az, hogy kókuszreszeléket használnak töltőanyagnak, nem tetszett: funkciója nincs, a hajba nem szívódik be :) de a lefolyót eldugíthatja.
Nehézkes volt használni a zsíros, nehezen eloszlatható állag, a hajamban ragadó kókuszreszelék miatt, és hamar elege lett a hajamnak belőle, elkezdett kiszáradni.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. december 29.

pityipalko

2018. november 19.

Nagyon jó az állaga, és tényleg nagyon kevés is elég. Csodát nem tett a hajammal, szépen tisztított és jó kókusz illata lett a hajamnak. Nem hiszem, hogy egy sampontól fog megjavulni a hajam, de ártani nem ártott.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. november 19.

rzsofa567

2018. szeptember 30.

Nagyon jó sampon. Kellemes kókuszillat, hihetelenül jól hidratál, ez a sampon rakta rendbe a hihetelen száraz hajam. 5*

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. szeptember 30.

Lorna

2018. szeptember 24.

Mintám volt. Kétszer használtam az egyenes hajamon , úgyhogy nem én vagyok a legjobb tesztalany. Amikor megláttam, nem értettem, hogy fog ez valaha felhabzani. Aztán azért tette a tipikus Lush trükkjét amikor egy termék ami biztosan úgy néz ki, hogy sose habzana fel - pl sókristálysampon, egy szilárd samponkorong, egy fürdőzselé - felhabzik. A sampon nagyon szárít, mosás után esélyem se volt kifésülni a hajam, ami pedig nagyon jó lett volna, kifésülni a benne ragadt kókuszdarabkáket. Merthogy samponba jó ötlet kókuszdarabkákat rakni, Lush, Aha. ;) Helyette egyesével szedtem őket ki.
Az illata kicsit émelyítően édes. Nem venném meg teljes kiszerelésben

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. szeptember 24.

Az illata kicsit émelyítően édes. Nem venném meg teljes kiszerelésben

crazycatlady

2018. április 27.

UPDATE: Elhagytam, mert vegán lettem és ez tojást tartalmaz. És bizony jól tettem! Nagyon nem éri meg az árát, sokkal olcsóbban is találok kiváló sampont, ráadásul a kókuszdarabokkal sem kell többet vesződnöm.

Immár lassan egy éve szinte csak ezzel mosok hajat. Dús, erős, göndör hajammal igazi csodát tett. Imádom az illatát is, és számomra a kókuszdarabok kiszedése sem jelent gondot. Rádásul a hajam 5-6 napig kibírja mosás nélkül vele, míg más drogériás termékékkel 3 nap után szörnyű volt. Soha többé nem akarok mással hajat mosni! Sugar daddy'o szilárdbalzsammal nyerő páros nálam. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. április 27.

csencitu

2018. április 11.

Életem samponja (eddig). Rakoncátlan, a hossza miatt furcsán göndörödő hajamat megtölti élettel, utána mindig puha, de nem zsírosodik: éppen annyira nehezíti el csak el, hogy ne szálljon és kócosodjon. Szép fényt ad, újravettem. Nem olcsó termék, de kevés is elég belőle, még a nagyon dús hajamra is, így sokáig elég. Nem mellesleg még következő hajmosáskor is érződik benne picit a kókuszillat.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. április 11.

nsofie

2018. március 29.

Tökéletes a száraz, göndör hajamra. Eleinte fura volt, hogy nem habzik fel, minden egy normál sampon, de mostanra már megszoktam. Meglepetés volt, hogy sampon létére is hidratál, nem pedig szárít, mégis tökéletesen tisztít. A kiszerelés sokáig elég, nekem nem volt problémán a kókuszdarabkák kimosásával, pedig hosszú hajam van.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. március 29.

DorothyHK

2018. március 4.

Kezdetekben nem szerettem, ugyanis állandóan beleragadtak a kókusz darabkák a göndör fürtjeimbe többszörös öblítés után is. Aztán kidolgoztam a tökéletes rutint - curly wurly, öblítés, hajpakolás, tangle teezetrel átfésülés majd öblítés megint. Ahogy a korábbi hozzászólók is említették, hosszantartó illata van viszont az átlagosnál több vizet kell alkalmazni, hogy elkezdjen habzani. Mindent összevetve, imádom, viszont sokkal idő igényesebb mint egy átlagos sampon.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. március 4.

Antioxidánsok: Linum Usitatissimum (Flax) Seed Oil
Hidratálók: Propylene Glycol, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Oil, Persea Gratissima (Avocado) Butter, Lanolin

Felületaktív anyag, emulgeálószer és sűrítő anyag.

Egg

Avokádóvaj, melyet az avokádó húsából készítenek. Az avokádóolajhoz képest elég kevés információ van az avokádóvajról, de a Lush honlap szerint egy kiváló hidratáló és emollient anyag, mely könnyen olvad, hidratálja és simává teszi a bőrt.

vetiver gyökeréből kinyert illóolaj. A növény szárított rizómáiból (gyöktörzseiből) és gyökereiből vízgőz-desztillációval nyerik ki. Az illóolaj nyugtató, antimikrobiális és keringésfokozó hatásokkal bír, ezért elsősorban sebek és bőrbántalmak, izom- és ízületi fájdalmak kezelésére használják, de ellazulást és a stressz oldását elősegítő masszázsolajok és gyógyfürdők, illetve rovarriasztó szerek alkotórészeként is alkalmazzák.

Az alkanna tinctoria kivonat a báránypirosító növény gyökeréből nyert kivonat. A CosIng besorolása szerint bőrkondícionáló szer.