Lush

Ár:   2790 Ft   Kategória:   Samponok
Kiszerelés:   55g   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   Lush márkaboltok, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Ann S, az összetevőket feltöltötte: menczobeata, Módosítva: 2018. május 28.

Kiszerelés:   55g
Lelőhely:   Lush márkaboltok, online
Kategória:   Samponok

"Ha erősebb, fényesebb, puhább hajat szeretnél, próbáld ki ezt az argánolajjal teli sampont, melyhez a Rose Jam illatát adtuk. Világosabb árnyalatú hajra ideális.

Samponkorongjaink annyi ideig tartanak, mint három 250 ml-es folyékony sampon – akár 80 hajmosásra is elegendőek."

Banyi

2021. május 3.

Update: nos, az idő előrehaladtával emellé is kell annyi hidratáló hajápoló,mint anno a Montalbano mellé. Nagy különbség nincs a kettő közt, ez is szépen tisztít és az illatát is megszoktam. Marad az 5 csillag, mert végülis szép utána a hajam, de semmi extra.

Évekig a Lush Montalbanoját használtam a szőke ( sajnos az idő előrehaladtával egyre sötétedő), gyorsan zsírosodó hajamra abban a reményben, hogy majd kivilágosítja. Erre nem volt jó, de jól tisztított és sokáig elég is volt. Azonban elkezdtem házilag világosítani a hajam (Balea More Blond), ettől sajnos a hajam egyre szárazabb lett, melyet csak nagy mennyiségű hajápolókkal sikerült uralni. Mivel a Montalbano alapvetően eléggé szárít, így más alternatíva után néztem, ekkor esett a választásom a Jason-re, melyet elvileg pont erre a problémára taáltak ki. Kicsit féltem, hogy az itteni vélemények után ez is szárítani fog. Jelenleg egy használaton vagyok túl, így messzemenő következtetéseket nem tudok levonni, de tény, hogy használata után már vizesen is érezhetően hidratáltabb volt a hajam, a kondícionálón kívül mást nem is használtam. A hajam fényes és puha lett, 3 nap után sem zsíros fejbőröm. Úgyhogy eddig tetszik a hatása. Az illata mosás közben kissé intenzív, de nem kellemetlen, csak én jobban szeretem a gyümölcsös illatokat, mint a virágosat. Egyelőre 5 csillag, majd jövök update-elni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. május 3.

noname01

2021. április 21.

Nagyon finom illata van. Teszi a dolgát mint egy normális sampon. kb 5 éve mikor elkezdtem használni még kifejezetten hidratálta is a hajam, kevésé volt frizzy de mostanra kiszárította a fejbőröm és a hajam picit úgyhogy most váltottam. Majd még lehet visszatérek de kell a regenerálódás.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. április 21.

Aliz.240

2021. március 9.

3 éve használok Lush samponokat, de mind közül ez a kedvencem.
Régen bőrgyulladás volt a fejembőrömön, akkor a bőrgyógyászom azt ajánlotta váltsak sampont.
A Jason and the argan oil volt az első Lush samponom és azóta sem váltottam le. A fejbőrömre a gyulladás azóta sem jött vissza.
Nem nehezíti el a hajat. Kimosás után nem érzem hogy bárhol maradna maradék sampon a hajamon (illetve sokkal kevesebb ideig tart lemosni). Nem lesz olyan selymes érzetű mint egy drogériás sampon használata után (gondolom a sok kemikália ami más samponokban van segít ezen),viszont ha elkezd száradni szerintem ugyanolyan könnyen lehet kezelni.
Az illatát még nap közben is érzem néha, imàdom! :)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. március 9.

3 éve használok Lush samponokat, de mind közül ez a kedvencem.
Az illatát még nap közben is érzem néha, imàdom! :)

punkyorange

2021. január 13.

Az első szilárd samponom még azokból az időkből, amikor rendesen meg lehetett szagizni a termékeket vásárlás előtt. :) Az illata szerelem volt első találkozásra, mindig Ő lesz az igazi. Flakonos samponnál kétszer kellett átmennem a hajtöveken, mire tisztának éreztem a fejbőrömet, ezzel viszont elég pár simítás a kellően tiszta érzethez. Ezzel időt és pénzt is spórolok, bár mióta kipróbáltam más Lush korongot, talán mintha ez egy picit gyorsabban fogyna. Mivel a tégelyes balzsamot/pakolást nem hagytam el, így nem tudok nyilatkozni, hogy valóban szárít-e. Nekem ez a kompromisszumos megoldás tökéletesen bevált.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. január 13.

klddr

2020. december 11.

Első használat után hihetetlenül meg vagyok vele elégedve. Eléggé megviselt hajam van, végtelen és egyszer volt leszívva és 2 éve már növesztem lefelé az egészet, így az alja mindig szárazabb egy kicsit. Általában tetemes mennyiségű balzsamot kell használnom, de ezzel a sampon koronggal valahogy nem így éreztem, kellemes volt a tapintása a hajamnak balzsam nélkül is, így nem tettem rá. Szárazon is meg vagyok vele elégedve, ki tudtam fésülni a hajam gond nélkül. Mindenképpen pluszpont, hogy nem terhelem a csomagolásával a környezetet és a remek illata se utolsó. Ne ijedjetek meg attól, hogy nem folyékony, nekem nagyon gyorsan felhabzott és könnyű volt a habbal megmosnom a hajam. Ajánlom mindenkinek, aki környezettudatosabban szeretne élni és szereti a virágillatokat.

update1: csak első alkalommal tartott a zseniális balzsammentes érzés, azóta használok mellé balzsamot, most a Lushnak egy szilárd balzsam tömbjével kísérletezek. Nekem egyáltalán nem szárította ki a fejbőrömet, nem jelentkeztek azok a problémák, amik más véleményezőknél. Egyedüli negatívum nálam, amiért le is vontam egy csillagot végül, hogy nagyon lassan szárad és hozzátapad a szappantartóhoz, ami miatt egy csomó termék kárba megy.

update2: azóta is tök okés a fejbőröm, pedig már lassan fél éve használom. Most lett az összes szőke levágva a hajamból, de azért még elhasználom ezt a sampont. Anyának is nagyon bejött, neki az egész haja van festve és nem csak a vége, szóval a mi családunktól csak sok csillagot kap:DD

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2020. december 11.

Krisztina_B

2020. november 13.

Az illata nagyon kellemes. Viszont nálam is szárított. Pedig pont azért vásároltam, mert szárazok a hajvégeim. A tisztitással kapcsolatban nincs panaszom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. november 13.

esiorsi

2020. augusztus 23.

Kicsit ellentmondasos nekem, hogy ez egy OLAJOS sampon ami azért van hogy extrán hidratalja a világos hajat, az szárít.. érdekes. Én mondjuk ilyen problémába nem ütköztek szerencsére de mondjuk én elég “furán használom” a hajapolos cuccokat. Én is a hosszú hajú lányok táborát gyarapítom. (most egy növesszük le a töredezett hajat és a minőséggel törődjünk de azért nem akarok rövidebb hajat programban veszek részt magammal, ami onnan indult hogy elhagytam a hőt a karantén alatt és sikerült az eddig koldokomtol tovább nem növő hajamat lenovesztenem kicsit tovább és most kb 1-2 centiket vágok vissza mindig úgy hogy koldokom felettig aztán ha tulnovi azt akkor megint odáig visszavágom. Tudom lassú folyamatnak tűnik de így hosszú marad a hajam és fokozatosan egyre jobb és jobb a minősége is.)

NA és a lényeg hogy én amúgy a novesztesek tapasztalatabol kiindulva nem használom ugyan azt a sampon a hajam tömegekre mint amit a fejboromre. Mert annyi olajos pakolást használok, valami erős sampon kell ami azokat leszedi a fejemről, de nem vagyok benne biztos hogy a hajzuhatagom elvezne azt a tisztitoerőt. Egyébként a NEW lush sampon korongot hasznalom meg ezen kívül és ezzel a fejborom nem is erintkezik, mert az meg köszöni nagyon boldog a new samponkoronggal. A másik meg én eddig azért se használtam ezt a jason sampon a fejboromre mert féltem zsirosit, de hat ha szarit nektek.. én azt is megértem, mindegy nekem ez a “hajtomeg” mosó samponom. Arra én nagyon szeretem.

A lényeg hogy aki szeret egy sampont de valami gondja van vele pl jó a sampon de a fejbort zsirositja/szárítja/irritalja a hajzuhatagon minden gond nélkül el lehet használni, sőt én azt vallom hogy így külön gondoskodni a hajtomegről meg a fejbőrről meg plusz 10 pont is a Griffendéltol. (Azt már egyébként ne hozzuk szóba hogy a hajtomeget nem is kene mosogatni mert hogy elvileg arra elég az ami lefolyik a fejborrol. Oké, na de ha én olajos parkolások az teszek fel vagy ha pl hajlakkozok(amit amúgy nem de na) akkor csak meg kell kicsit mosni. Mindegy, szóval annyit akartam csak ...

.... én szeretem ezt a sampont, bevált arra amire használom, nem nem úszom meg hajpakol ás nélkül de nem is akarom hisz szőke hajam van alapból több macera, na meg az illata is fini

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2020. augusztus 23.

Annabanna

2020. augusztus 17.

Nagyon jó illat, nem szárít, festett hajamból se szedi ki nagyon a színt

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2020. augusztus 17.

Nagyon jó illat, nem szárít, festett hajamból se szedi ki nagyon a színt

Rittuc

2020. július 28.

Tényleg nagyon durván szárít sajnos :(
Az illata isteni, de nem túl tartós. A LUSH szilárd samponok közül számomra ez az eddigi legrosszabb.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. július 28.

Tényleg nagyon durván szárít sajnos :(

Zsozsi20000118

2020. július 16.

Már a sokadik esélyt adom neki, de sajnos nem vagyunk egymásnak valók. Borzasztóan kiszárítja a fejbőrömet, apró darabokban hámlik a használata után. Újra és újra előveszem, hátha idővel jobb lesz, de sajnos mindig csalódnom kell. Elajándékozom majd valakinek, hátha másnak beválik. Tényleg nagyon szomorú vagyok, imádom az illatát. ☹️

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2020. július 16.

Az agar tengeri vörösmoszatokból nyert poliszacharid-keverék. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint gélképző, viszkozitást szabályozó (sűrűség szabályozó), megkötő (a krém jobban a bőrhöz „tapadjon”) hatású összetevő, de szagokat, ízeket semlegesítő hatása miatt is használják a kozmetikumokban. Mivel rengeteg vizet vesz fel, ezért a bőr nedvesítésében van szerepe, kiváló vízmegkötő és bőrsimító hatással bír. Általában zselés jellegű pakolásokban és krémekben használják, a biokozmetikumok géljeinek egyik fő alapanyaga.

Citromlé, melynek a Lush szerint fertőtlenítő, szövetösszehúzó és tonizáló hatása van, valamint remek összetevő hajápoló termékekben, mert tonizálja  a fejbőrt és ragyogást ad a hajnak. Paula Begoun szerint viszont a citromnak bár antibakteriális tulajdonsága van, bőr érzékenyítő és irritáló összetevő.

Színezék. Lilás piros.