Lush

Ár:   3990 Ft és 8990 Ft   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   10 ml és 30 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   Lush márkaboltok, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Laci, az összetevőket feltöltötte: svivko, Módosítva: 2019. február 27.

Ár:   3990 Ft és 8990 Ft
Kiszerelés:   10 ml és 30 ml
Lelőhely:   Lush márkaboltok, online

Megjelenés éve: 1995

Illatcsalád: citrusos-aromás

Fejjegyek: narancs, levendula, citromfű

Szívjegyek: fenyő, citrom, borostyán

Alapjegyek: pacsuli, fahéj, gyanta, elemi

elvanui

2019. július 1.

A régiről beszélnék, nem ismerem a reinkarnációt(;)).
Sokáig nem értettem, mi visz Hozzá vissza mindig, mert hát édesnarancs ugye, de mégiscsak narancs, ami nekem nem túl jó barátom. Kellett vagy öt év együtt, hogy rájöjjek, a szép ragacsos fenyőgyanta teszi nemhogy viselhetővé, de egyenest imádnivalóvá a Karma-t. Ami szerencsére igen hamar kikúszik a narancs alól, és abszolút átveszi az irányítást. Rajtam pacsulinak vagy egy napig nyoma sincs, mosáskor szokott megcsapni a blúzaimon a leszáradás, ami tényleg földes egy picit. Olyan, mint egy mesebeli csodafa, aminek az ága hegyén valami nekemvaló (=mesebeli) citrus terem, levelei közt fűszeres gyanta aranylik, és csak ha leásol picit a gyökér mentén, tárul fel a hűs-dohos pacsuli.
Kultparfüm? Hát ha van olyan, ő mindenképpen az.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. július 1.

A régiről beszélnék, nem ismerem a reinkarnációt(;)).
Kultparfüm? Hát ha van olyan, ő mindenképpen az.

wildrose

2019. április 6.

Ez aztán nem mindennapi illat! Erőteljes narancsos nyitás után a fenyő dominál, majd leszáradáskor orientális, füstös-fűszeres gyantás-pacsulis illattá válik. Átlagon felül intenzív és tartós, mindamellett markáns és jellegzetes, egyedi és érzéki illat. Csak nagyon mértékkel szabad használni.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. április 6.

Jelizz

2019. február 3.

Ma megszagoltam de SEMMI PENZERT SEM vennem meg ! Nagyon mu, szuros illat, es az ara... hat vicc. hagyjuk :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. február 3.

bettina.tarin

2018. október 12.

Hát én egyszerűen képtelen vagyok szeretni ezt a parfümöt, szerintem van benne valami élesen tiszta illat amiről a tisztítószer vagy légfrissítő jut eszembe...

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. október 12.

Asteria

2017. december 30.

A krémparfüm változata van meg. Valóban nem egy hétköznapi illat, van aki szereti, van aki utálja. Nekem mindenesetre bejön ez a füstölős illat én szeretem, húgom is dicséri, néha ő is ken magára egy keveset. tartóssága szerintem olyan közepes a krém változatából, gondolkodom rajta, hogy majd egyszer beszerzek egy üvegcsével mert tényleg nagyon finom illata van :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. december 30.

Nancika

2017. december 15.

Ma a blog miatt tettem egy kiadós Lushos kiruccanást, mivel az olvasók CF parfümöket "követelnek". :D Már nagyon sok márkát kipróbáltam, és több kedvencem is lett már az utóbbi időben (Accorelle Tiaré, Farfalla Nuvola), mióta erre a témára ráfeküdtem, és ez is a befutók közé került. A Lush All Good Things magasan verte végül, de ez is döntős lett azért.

Az eladó lány, aki szintén blogger, és hasonló témában/irányban utazunk, mondta nekem, amikor a parfümökről kérdezgettem, hogy miről mit tud esetleg pluszt, hogy ez a legmegosztóbb illatuk: vagy imádják, vagy utálják. Hát, én az imádom kategória vagyok. Annyira különleges, fűszeres, finom. Ahogy nővérem fogalmazott "spiri illat". És tényleg! Sokat szoktam meditálni, sokszor közösségeben, vezetett meditációkkal, és ott szoktam ezt a finom, füstölős, fűszeres illatot érezni. Egy az egyben azt hozza fel bennem. És mivel ez számomra kellemes, egyértelműen ez a parfüm is nagyon megfogott.

Amikor ma már mindent végig próbálgattam, két befutó maradt. Egyiket a jobb (All Good Things), másikat a bal (Karma) kezemre fújtam, igaz, hogy mire hazaértem az AGT finomabb volt, és jobban illett hozzám, valamiért nagyon megfogott a Karma is. Ugyan az egyik kollégámnak, nővéreméknek, az apukámnak, de még a kutyámnak is a másik tetszett a legjobban. Miután hazajöttem, le sem tudtam magamról vakarni a kis ebemet, egész este a csuklómat szagolgatja, és láthatóan bejön neki az All Good Things. Ha a másik kezemen ezt tartom oda, elfordul és visszajön a másikhoz. Ugyan a nővérem elsőre azért erre voksolt, de másodszorra korrigált. Viszont a négyéves lánya egyenesen meg volt veszve ezért az illatért. Úgy mentünk fel a lépcsőn, hogy végig a kezem fogta és a csuklómat szagolgatta, és mondta az anyjának, hogy szagolja meg a kezem, milyen finom az illata.

Első fújásra valóban sok (de szinte minden parfüm), viszont a szív és az alapillata annyira finom, hogy biztos vagyok benne, hogy ha első nem is lett ezúttal, és nem ezért megyek vissza, fog ez a parfüm még a szobámban tanyázni... :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. december 15.

lorafair22

2017. december 5.

Kedvenc!!! Ettől az illattól tényleg különlegesnek és szerencsésnek érzem magam egész nap! Ha csak rossz kedvű vagy ez igazán jó kedvre fog deríteni!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. december 5.

szilviakiralyno

2017. július 8.

UD:Jelentem, ma megtaláltam a levendulát az illatban. Valami csodásan raffinált módon bukkant elő, úgy, ahogy nem is számítottam rá. Édes és fűszeres gyantás mélysége mögül a ma esti frissítésnek köszönhetően egyszer csak az imádott levendulám erőteljesebben jelent meg, mint a patchouli és többi összetevői. Hát, azt kell mondjam, maga az illat egy igazi alakváltó, akkor és úgy változik, ahogy viselője saját maga is. A mai nap folyamán bezsebelve több dicséretet, nekem már nem is kell magasztalnom az illatot. Önmagért beszél. Mindenesetre ezen a kánikula utáni estén és éjen úgy ringat el, hogy legszebb álmom álmodom. Sokszorosan 5*

Sokszínű illat, színes egyéniségeknek. Valóban bohém illat, ahogyan jellemzik. A pozitív létszemlélet illata. Nagy igen az életre, nagy igen a mosolyra, a vidámságra. Nekem a szabadság illatának is a megtestesítője, karmikus utazás, oda, lelkemnek abba az elfeledett szegletébe, amikor még gondtalan mosoly volt az élet. Emlékszem, kacagva ugrottunk bele a Városligetben lévő tó közepébe, csak úgy ruhástól, hogy együtt ússzunk a kacsákkal, majd kikászálódva a füvön szárítkoztunk, előkerült talán egy üveg bor is, és zene, zene minden mennyiségben. Legendák és klasszikusok, bármi, ami el tudta ringatni a lelkünket.
Elegáns lenne az illat? Nem. Illetve épp annyira, mint egy vasalatlan ing, tornacsukával. Na de mégis olyan nagyon szép és rendkívül egyedi. Gyönyörűen összekomponált molekulák, de mégis el-eltérő illatjegyek, melyek külön is megérdemelnének több oldalnyi véleményt, de így együtt, kontrasztokkal, és hangsúlyozott élekkel valami mesteri gyönyör.
Egyszerre édes-keserűen-friss. Összetéveszthetetlen.
Vidám és őrült illat. Pacsulis földessége megragadja a citrusos narancsos felhang hirtelenségét, rögtön kifújás után nagyon fura és szokatlan. Utána érzem a többi jegyet, a fenyő kicsit maszkulin élét, gyantás beütést. A levendulát nem érzem önmagában jelenlévőnek, de biztos ott van az, ha mondják. Még lehet, később kiérződik belőle az én bőrömön is.
Tökéletes választás lehet azoknak, akik néha szívesen kattanak be és őrülnek meg, és ezt hangsúlyozzák is büszkén, sokszor színes és fura ruhákkal, kézműves darabokkal, kézzel hímzett szoknyában időnként szívesen futkároznak, de nem rettennek meg a farmer - tornacipő és poló kombinációtól sem, pedig már nem huszonévesek..
Szóval én is ezt teszem. Néha elegem van az elvárásokból és magasról ejtek arra ki mit gondol, kockás szoknyát veszek fel, ( a leglehetetlenebb színösszeállításban), hozzá lapos szandált pólóval, és szívesen leülök a sima betonra ha úgy tartja kedvem, van hirtelen jött ötlettől vezérelve elzarándokolok munka után egy múzeumba vagy kiállításra... igazából kit érdekel? Mert hát boldog vagyok. És ha boldog vagyok, semmi nem rontja el a kedvem. A Karma az karma, szóval mindig minden úgy van ahogy kell legyen, mindig az történik, aminek célja van az életünkben. Egyszóval: IGEN. Boldogság és öröm.
Ez az az illat.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. július 8.

Egyszerre édes-keserűen-friss. Összetéveszthetetlen.
Ez az az illat.

Buttercupcosplay

2017. április 18.

Mindenképpen szerettem volna egy Lush parfümöt, mert annyira különlegesek. Végigpróbálgattam a legtöbbet, és amikor ebbe szagoltam bele, éreztem, hogy ezt itt és most meg kell vennem, annyira megtetszett. Imádom!

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. április 18.

bbrilona

2017. március 7.

Ez a Lush első illata, amit azóta sem sikerült túlszárnyalniuk. Finom illat és nagyon tartós. Még nem is a legdrágább. Azonban van, aki annyira allergiás rá, hogy fuldoklik tőle. Ezért nagyon megosztja a véleményeket.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2017. március 7.

Emolliensek: Lavandula Hybrida (Lavandin) Oil
Illatanyagok: Pogostemon Cablin (Patchouli) Oil, Limonene, Linalool, Pinus Sylvestris Oil, Cinnamal, Citral, Geraniol, Citronellol, Farnesol, Benzyl Benzoate, Eugenol, Benzyl Salicylate

Fenyő illóolaj, illatanyag. Illóolajként baktériumölő, antioxidáns tulajdonságai vannak. Kozmetikumokban ezek a hatásai csak viszonylag nagy koncentrációban jelentősek.

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.