MAC

Ár:   5700 Ft   Kategória:   Sminkek arcra
Kiszerelés:   25 ml   Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Lelőhely:   MAC szaküzlet   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Michelle, az összetevőket feltöltötte: turquoise_pianist, Módosítva: 2012. július 12.

Lelőhely:   MAC szaküzlet
Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros

Mattító hatású primer.

Kiszerelés: 25 ml

topsminkotti

2019. július 12.

Én nagyon szeretem használni. Talán kicsit furcsa, mert megszoktuk a púdereket és ez egy gél, de szerintem remek, hogy már az alapozó alatt matt felületet lehet képezni és arra kerül az alapozó, ami egyáltalán nem csúszik rajta. Én kipróbáltam már alapozó felé is, nem csomósítja össze. Amikor még sminkeltem ezt használtam esküvőkön férfiakra, valahogy ez ellen nem ellenkeztek annyira, mint a púder ellen és mégsem csillogott a homlokuk a fényképeken... Ja és nagyon sokáig elég...

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. július 12.

Nooora

2017. december 3.

Jó kis mattosító termék a könnyen átfényesedő T-vonalra. Felvátva használom a Lancome Pure Focus krémmel és a MAC Oil Control Lotion-al, ez utóbbiak folyékonyabb, tejes állagúak, a szívemhez ezért közelebb állnak. Ezt a gélt csak a primer/alapozó alá használom, mert bár selymes, gyorsan száradó, de alapozóra nem merném kenni, félek hogy összecsomósítaná.
Tényleg nagyon praktikus kis tubus, minimális mennyiség elég belőle, így nagyon sokáig kitart!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. december 3.

Louisa

2017. március 10.

Vegyes erzelmekkel tekintek ra. Nem szoktam ilyen draga dolgokhoz nyulni, viszont annyi fenykeprol mosolyo vissza ram a csillogo fejem, hogy mar vallalhatatlannak ereztem. Ezert amolyan esemeny elotti sminkalapnak vettem es feltre oriztem, mert megiscsak pici de draga cucc ez, nem szantam napi hasznalatra.
Addig oriztem, hogy 3 ev elmultaval 3/4-ig van meg a tubus, most vettem elo a szekreny melyerol. Tudom sokan fobejaro bunkent tekintenek erre, de felkentem. Ugyanugy vegzi a dolgat, nem egy csodaszer, de biztosan nagyban fugg a hatas mit kenek fole. Szoval nem tapasztaltam a gel kettevalasat.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. március 10.

Timcsi85

2015. augusztus 4.

Bevált, de nem voltam tőle elájulva.
Azt hozta, amit vártam tőle, mattított, de sajnos nem volt olyan tartós a hatása, mint amire számítottam. Nehezen beszerezhető volt számomra, ez is befolyásolja, hogy nem venném újra. Ár-érték arányban engem sajnos nem győzött meg.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. augusztus 4.

Bevált, de nem voltam tőle elájulva.

Krisz78

2015. február 28.

2éve vettem itt a KM-en.
Azóta kipróbáltam már rengeteg primert a T-zónámra, de egészen a PC-s rendelésemig ez volt a CSÚCS.
Legjobban úgy vált be, ha ezt tettem az alapozómra.Nem kente szét, gyönyörűen el lehetett oszlatni rajta.
Teljes áron sosem venném meg, de akkor nagyon kedvező áron jutottam hozzá.
Még van benne egy pici, mert csak jeles napokon használom, de még mostanra sem veszített hatásosságából.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. február 28.

2éve vettem itt a KM-en.
Teljes áron sosem venném meg, de akkor nagyon kedvező áron jutottam hozzá.

bobekecske

2014. március 19.

Érdekes, mindenkinek milyen jó tapasztalatai vannak ezzel a géllel. Sajnos nekem nem volt semmi különös: egy erősen szilikonos érzetű átlátszó gél, amit én az alapozóm alá használtam néhány alkalommal de hamar áttértem másra, ami jobban bevált. Nekem nem igazán akadályozta meg a kifényesedést, és valamiért túl erős rétegnek éreztem a bőrömön, holott szerintem keveset használtam belőle.
Az előnyei hogy higiénikus, könnyű adagolni és utazáshoz praktikus mivel könnyű és nem törékeny. Azonban mivel nekem nem igazán tette a dolgát, mindez hiába.

Nekem sokkal jobban bevált az Estee Lauder Idealist szérum illetve a MAC Prep + Prime Fortified Skin Enhancer (ez nem tudom kapható-e még). Előbbi elvileg tartalmaz növényi kivonatokat, szalicilsavat, C-vitamint stb. (bár azért inkább tekintem sminkterméknek, mint bőrápoló terméknek), míg utóbbi színezett mivolta révén akár önmagában is elég lehet és 35 PA+++ fényvédőfaktort tartalmaz.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. március 19.

Pandácska

2014. január 4.

Nagyon jó ez a gél, színtelen, nincs illata, tökéletesen mattítja a zsíros bőrt. T-zónára használom, még az alapozó előtt egy nagyon vékony rétegben felviszem a bőrre. Picit tubus, de kevés kell belőle, így megéri az árát!
Update: Lassan egy éve, hogy megvan, mostanában már nem használom napi szinten, de hónapokon át csak érte nyúltam. Az állaga még tökéletes, de szerintem hamarabb romlik meg mint, hogy elhasználjam, mert a háromnegyede megvan. Nagyon pici kell belőle, ezért igazán lassan fogy. Ha így nézzük, akkor nem is nevezhetjük annyira drága terméknek. Pattanást sosem okozott, ez plusz pont!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. január 4.

sildicow

2013. április 11.

Körülbelül 1-1,5 éve használom szinte minden nap, és alig fogyott belőle, több mint a fele biztos megvan még, semmi baja ennyi idő után sem. Nem kenek belőle az egész arcomra, csak a fényesedésre hajlamos orromra és jóval tovább bírja az alapozó. Egy csillagot azért vonok le, mert úgy érzem több a mitesszerem tőle.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. április 11.

Michelle

2012. december 15.

MAC mattító krém, bár a tubusban található termék inkább gélre emlékeztet, mintsem krémre. Áttetsző, kellemes, selymes tapintású, nem érzek rajta semmilyen illatot. Könnyen kifényesedő kombinált, illetve zsíros bőrre ajánlották. A tubus tartalma 25 ml, az enyémből - nem napi használat mellett!!! - nyár óta kb. a harmada fogyott el. A T-zónára használom, szükség szerint, ha átfényesedik. Két módon is lehet alkalmazni: a smink alá, mintegy primerként, illetve az átfényesedő, már sminkelt bőrre mattító rétegként. Ez utóbbi esetben ügyelni kell, hogy ne kenve-maszatolva vigyük fel, hanem kis mennyiséget óvatosan a bőrbe ütögetve, így nem keni el az alapozót. Mivel ritkán és enyhén kifényesedő bőr esetében van csak tapasztalatom, így nem tudom, erősen fényesedő, zsíros bőrfelületen hogyan működik. Nekem adott esetben egyszeri használat elegendő a tartós mattításhoz. Könnyen felvihető, akár tükör nélkül is, nem kelt nehéz, zsíros érzést és nem érzem úgy az alkalmazása után, hogy a bőröm fuldoklik az újabb réteg alatt. Gyorsan beszívódik és tényleg hatékonyan mattít. A tubus maga kicsi, elég stabilan záródik, könnyen elfér a legkisebb táskában vagy neszeszerben is. Jó megoldás lehet buliban, vacsora programon, színházi előadás szünetében stb. a kifényesedés kordában tartására, én főleg ilyen esetekre szántam és többnyire ilyen helyzetekben használom. Mivel nem a legolcsóbb termék, vásárlás előtt érdemes utánanézni, hogy mennyire hatékony zsíros bőr esetén.
Frissítés: Az első tubust - barátnői segítséggel - teljesen elhasználtam, de a múlt héten, a második végénél ugyanazt tapasztaltam, mint jucika81. A géles anyag kettévált: először kifolyt valami olajos tapintású folyadék, a maradék pedig darabos lett. Rám nem jellemző módon kockára tettem a bőrömet, hogy lássam, így használható-e még. Két-három alkalommal próbálkoztam vele - bajt szerencsére nem okozott, de a hatása már nem az igazi. Szóval: amíg nem áll össze az anyag, remekül működik, utána viszont tényleg kuka. Nem vonok le pontot, mert még mindig imádom és valószínűleg újraveszem majd, de ügyelni fogok, hogy ne tartogassam túl sokáig, miután felbontottam. A tubuson egyébként 24 hónapnyi eltarthatóságot tüntettek fel - ez azért költői túlzás.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2012. december 15.

jucika81

2012. december 14.

Nagyon jó kis termék, simán teljesíti amit ígér. Még a nyáron szereztem be, esküvőre voltunk hivatalosak, és a smink alá használtam a homlok-áll részre, ahol pillanatok alatt szokott zsírosodni. Gyakorlatilag 40 fokban is bírta több órán keresztül, igazítás nélkül. Csak ajánlani tudom, mert bár elég drága, nagyon sokáig elég.
Update: le kell vonjak egy pontot, mert az egy éves termék teljesen használhatatlan lett sajna. Nem tudom, mennyi a szavatossága, de nekem ezt a kicsi tubust nem sikerült elhasználnom egy éven belül. Darabokban jön ki belőle a primer, de teljesen alkalmatlan lett- szóval kuka:(

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2012. december 14.

Antioxidánsok: BHT

Emulzió stabilizáló, sűrűség szabályozó és hajfixáló szilikon féle.

Felületi hártya képző anyag.