MAC

Ár:   6900 Ft   Kategória:   Ajakápolók
Kiszerelés:   1,7 g   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   Douglas, szaküzletek, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: cressida, az összetevőket feltöltötte: silence, Módosítva: 2020. március 10.

Kiszerelés:   1,7 g
Lelőhely:   Douglas, szaküzletek, online
Kategória:   Ajakápolók

Színmentes alap rúzsod alá. Finoman hidratál, kisimítja és finomítja az ajkakat. Feljavítja a felvitt ajaktermékek megjelenését.

• Csökkenti a rúzs szétfolyásának lehetőségét.
  • Hosszú távú hidratálást biztosít

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24

Vkriszta

2024. június 12.

Ritkán használok matt rúzst, de ha igen akkor, csakis ezzel. Szépen hidratál, kitölti az aprócska ráncokat, de sokkal nem tartósabb a rúzs.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2024. június 12.

szgt_rebeka

2024. április 12.

Kellemes, krémes állag.
Egy-két óráig szebb vele a rúzs, de egyáltalán nem lesz tartósabb.
Ennyi pénzt nem ér sajnos.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. április 12.

Kellemes, krémes állag.
Egy-két óráig szebb vele a rúzs, de egyáltalán nem lesz tartósabb.
Ennyi pénzt nem ér sajnos.

Hortenzis

2024. március 25.

Semmi értelmét nem láttam annak, hogy ez a kis "semmi" ennyi pénzért helyet kapjon a sminkkészletemben. Ezt gondoltam. Azután ajándékba kaptam nemrég egy Mac-es vásárlás mellé és tettem vele egy próbát. Puhítja az ajkaimat, szebben mutat rajta az összes rúzsom, amit eddig rákentem. No meg tartósabb is a krémes rúzsom felette. Egyetlen negatívuma számomra, hogy elég hamar kitört a termék a dobozból, pedig nem ezzel szoktam célbadobni. Ettől függetlenül nem vonok le csillagot, mert lehet kifogtam egy hibás csomagolású terméket.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. március 25.

Dia_sz

2024. március 12.

Szépen puhítja és jól előkészíti az ajkaimat. Én úgy vettem észre, hogy hidratál is és a nap végére sem lesz cserepesebb a szám, ha ezt használom. Abban nem vagyok biztos, hogy a rúzsok tartósságán javít, de nagyon szépen mutatnak vele.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2024. március 12.

fritz.aniko

2024. február 29.

Akinek szárítja az ajkait a normál (nem túl krémes, de nem is matt) rúzs, azoknak ajánlom. Őszintén nem tudom, hogy ad-e plusz tartósságot, mert nem vettem észre. Én csak mac rúzsokat használok, azok pedíg alapból elég jók. De! a lip primer használata után sokkal szebben terül a rúzs és nagyon szépen puhítja és hidratálja az ajkakat, anélkül, hogy rontana a tartósságon. Drága, de jó, folyton újraveszem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. február 29.

Edd@

2023. március 9.

A tartós rúzsoknak neki sem futok nélküle. A tartósságára szerintem nincs hatással, de az alkoholtartalmú rúzsok szárító hatását ügyesen kivédi. Maximális pontszám.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. március 9.

SKriszta01

2023. január 31.

Csatlakoznék az előttem szólóhoz...
Szépen lehet vele dolgozni, szépen terül rajta a rúzs, de nem vettem észre, hogy tartósabbá is tenné.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2023. január 31.

Csatlakoznék az előttem szólóhoz...

kng_mlnr

2023. január 26.

Krémes állagú, ezért könnyen lehet vele dolgozni. Szépen terül rajta a rúzs, viszont nem vettem észre, hogy tartósabbá tenné bármelyik rúzsomat.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. január 26.

danyadi77

2022. december 30.

Korábban lehúztam, de aztán rendszeres használat után megszerettem. Enélkül nem rúzsozok. Szépen terül rajta a rúzs, könnyebb felvinni, szebb az eredmény és tartósabb is. Az ára még mindig sok.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2022. december 30.

Fragolina

2022. október 10.

Nem értettem a hipe-ot a termék körül, amíg nem próbáltam ki. Szettben vettem más termékkel együtt, önmagában valószínűleg sosem próbáltam volna ki. Valóban ez nem ajakápoló, cserepes ajkakon nem javít. Csak annyira hidratál, amennyire egy rúzs felviteléhez szükséges. Inkább a színt tartósítja. Kávézást kibírja, de egy étkezés után újra kell rúzsozsni, amit nem bánok, mert nőies mozdulatsornak tartom. 😉

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. október 10.

Antioxidánsok: Tocopherol
Peptidek: Palmitoyl Tripeptide-1

Ceresin 0 0

A természetben is előforduló paraffin viasz (szénhidrogének keveréke). Emulzió stabilizáló, átlátszatlanná tevő és sűrűség szabályozó anyagként használt a kozmetikumokban. Főleg stiftes kiszerelésű termékekben (pl. ajakápolókban) használják, hogy az szép és szilárd legyen.

Pálmaolajból származó bőrpuhító, emolleins összetevő, melyet gyakran használnak natúrkozmetikumokban a szilikonok természetes alternatívájaként.  A komedogén indexe 5-ből 4-es, így pattanásokra hajlamos bőrrel érdemes óvatosnak lenni az összetevővel.

A Matrixyl 3000 néven ismert kettő peptidből álló hatóanyagkomplex egyik eleme (a másik a palmitoyl tetrapeptide-7). Az összetevőben egy három aminosavból álló peptid kapcsolódik palmitinsavhoz, aminek révén javul a peptid olajban oldhatósága, és ezáltal könnyebben beszívódik a bőrbe. Az összetevő peptid része a bőrben található I-es típusú kollagénnek (bőrünk feszességét többféle típusú kollagén adja) egy egysége. A bőrünk kollagéntartalma (a kollagén egy fehérje, azaz hosszú aminosavlánc) természetes módon peptidekké (rövid aminosavlánc) bomlik, és a peptidek keletkezése újabb kollagén termelésére serkenti a bőrünket. A Palmitoyl Tripeptide-1 működési elve, hogy ha a bőrünkbe kívülről kvázi lebomlott kollagént viszünk be, akkor ezzel  bőrünket „becsapjuk”, és kollagéntermelésre tudjuk ösztönözni. Vagyis a tudomány mai állása szerint a Palmitoyl Tripeptide-1 talán képes bőrünk kollagéntermelését serkenteni, amely bőrünk ránctalanodásához, feszesebbé válásához vezet. További részletek itt.

Emulzió stabilizáló, sűrűség szabályozó segédanyag, mely segít sűrűbbé tenni a kozmetikumokat, hogy azok így kevésbé folyjanak.

Emulgálószer, melyet a kozmetikumokban az emulzióstabilizáló (nem válnak szét idővel a az egyébként nem keveredő víz és olaj bázisú összetevők) tulajdonsága miatt használnak. Segíti még az oldhatatlan részecskék szép és egyenletes eloszlatását a kozmetikai formulákban.