Mad Hippie

Ár:   $20   Kategória:   Egyéb kozmetikumok
Lelőhely:   online külföldről   Bőrprobléma:   Vízhiány

A krémet és az összetevőket feltöltötte: jirka, Módosítva: 2017. március 2.

Ár:   $20
Lelőhely:   online külföldről
Kategória:   Egyéb kozmetikumok
Bőrprobléma:   Vízhiány

Könnyű, hidratáló permet a fénykárosodás jeleinek minimalizálására, C-vitaminnal és más hasznos összetevőkkel (hesperidin, sodium PCA, máriatövis, ginkgo biloba, hialuronsav, resveratrol, zöld tea stb.)

Javasolt használata: arctisztítás és tonizálás után. Arcra és egész testre is használható.

A termék vegán, GMO-mentes, cruelty free.

Loona

2020. augusztus 7.

Annak idején szerettem volna beépíteni egy tonikszerű dolgot a rutinomba, de mivel zsíros bőröm van, arclemosás után elsősorban nem hidratálásra van szükségem - erre a termékre sem a neve, hanem a folthalványításba besegítő összetevői miatt figyeltem fel, és részben jirka véleményének hatására, részben pedig a márka szimpatikussága miatt próbáltam ki.

Érdekes, hogy az első flakont használva még úgy éreztem, hogy nem ad annyit, és nincs sok értelme újravenni - többféle folthalványító cuccot használok mellette, így nem annyira látom, hogy ebben mekkora részt vesz ki ez a termék, viszont amikor nem használtam (pl. utazásokkor), rögtön megéreztem a hiányát: nagyon szeretem benne, hogy felébreszti, kicsit "kihúzza", feszesíti az arcbőrömet reggelente, láthatóan jobban nézek ki vele mint nélküle alapállapotban is, de pláne egy gyűröttre aludt éjszaka után. Így végül évek óta folyamatosan újravevős termék lett belőle, a reggeli rutinom fix tagja :)

Reggeli arclemosás után, C-vitaminos szérum előtt használom úgy, hogy a tenyerembe fújok belőle pár spriccelésnyit, majd bemasszírozgatom. Gyorsan beivódik, pár perc múlva már mehet is rá a C-vit szérum. Sima vízszerű, enyhe zöld/vágott virág illatú lötyi, nem hagy réteget, nem fokozza a zsírosodást, nem okoz irritációt, pattanást, mitesszert, komedót. A hidratáló jelző, bevallom, picit fura nekem a nevében, én ilyen hatását nem vettem észre, de simán lehet, hogy a zsíros bőrömre szimplán csak nem tudok kényelmesen annyit használni, hogy ilyesmit tudjon produkálni. Ez viszont nekem nem gond, nem is hiányzik, mivel utána még szérumot, és egy kevés hidratálókrémet is használok a fényvédő előtt. Kiadós adag, nekem egy évig elég egy flakon.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. augusztus 7.

jirka

2017. május 21.
Reggel/este használva, nálam 4 hónapra volt elegendő a 118 mililiternyi mennyiség.

2017. április 6.
Érzékeny, rozaceás, "belobbanós" értsd piros arcbőröm van. Januárban vásároltam az iherb-ről, amikor bekerült az új termékek közé. A MH igen népszerű náluk, s mivel új termék volt pillanatok alatt elfogyott. Sötét üveges (szószerint), fújós csomagolásban érkezett (ez majd később fontos lesz). Ő volt az első MH termékem, gondoltam vele teszek egy próbát, aztán majd meglátjuk. Azóta szélesedett a MH palettám. Gyönyörű összetevői vannak, az MH ajánlása szerint a C vitaminos szérumuk előtt ajánlott haszálni. Én a Mist előtt a Klairs tonikját használom, 3 perc múlva 3 pumpálásnyit fújjok a tenyerembe, és azt paskolom bele a bőrömbe, aztán mehet a C vitaminos szérumuk. Kifújáskor kicsit felhabzik, rendkívül édes illata van, kicsit sem zavar, számomra kellemes. Tonik nélkül gyakorlatilag beszippantja az arc, tonikkal nyilván lassabban, főleg hogy rámegy a szérum, de ez a 3 réteg is kb. 20-30 perc múlva teljesen felszívódik és gyönyörűen feszesíti, feltölti a bőrt. Szememet nem irritálja és az arcomat sem, ami ritka. A múlt hónapban ismét láttam, hogy kapható, újra vásároltam, bár még csak a felénél tartok, félve attól, hogy megint nem lesz raktáron. Természetesen elkapkodták, mint a cukrot néhány óra alatt (így érdemes rá értesítést kérni az iherb-ön). Szóval a 2. adag már műanyag tégelyes, külön pumpával, vagyis utazóbaráttá tették, gondolom a sok jelzés hatására. Nagyszerű és elegáns az üveges kiszerelés, bár nem praktikus a cipekedéshez, mert törik, attól még nagyon mutatós, a férjem mondta is, hogy ki ne dobjam. 1-2 hete az MH A vitamin szérum alá is felteszem, ugyanabban a sorrendben, mint a C vitaminosnál (ettől kicsit tartottam), de irritációt nem okozott, sőt az A vitamin szérum könnyebben eldolgozhatóvává vált (ezzel mindig kínlódtam): Kb. 10-15 perc alatt beszívódik a 3 réteg. Önmagában nem egy csoda, de a rétegzésben csak kiscsodák vannak, amik kiadhatják azt a bizonyos nagyot. Nem mondom azt sem, hogy örök darab, mert kitudja mit hoz a jövő, mindenesetre egy darabig biztos, hogy használni fogom.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. május 21.

2017. április 6.

Antioxidánsok: Sodium Ascorbyl Phosphate, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Ferulic Acid, Vitis Vinifera (Grape) Seed Extract, Ginkgo Biloba Leaf Extract, Resveratrol, Beta-Glucan
Gyulladáscsökkentők: Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Resveratrol, Beta-Glucan
Hidratálók: Caprylyl Glycol, Glycerin, Sodium PCA, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Sodium Hyaluronate, Acetyl Glucosamine
Vitaminok: Sodium Ascorbyl Phosphate

Hatékony antioxidáns, ami nagy mennyiségben megtalálható a vörös szőlőben, és így a vörösborban is. Számos tanulmány szerint a resveratrol a ma ismert egyik legjobb természetes anyag, ami segíti a tumorok kialakulását megelőzni. Gyulladáscsökkentő tulajdonása is jelentős. Az összetevővel kapcsolatban felmerült kétely, hogy bőrre kenve napfény hatására sejthalált okozhat, de egy legalább SPF 15-ös fényvédőt használva ez a kockázat elhanyagolható. (forrás)

máriatövis termésének kivonata. A máriatövisnek orvosilag is elismert és bizonyított májvédő, májtisztító hatása miatt elsősorban a szájon át történő használata a jellemző, kozmetikai készítményekben viszont ritka összetevő, ha mégis, általában olajos készítményekben, és szérumokban találkozhatunk vele. Bár a legtöbb tanulmány elsősorban a szájon át történő bevétel hatásait vizsgálja, szerencsére készült néhány bőrön való hatásait tanulmányozó is. Paula Begoun péládul úgy tudja, hogy az összetevő szilibinin tartalma révén azon túl, hogy rendkívül hatékony antioxidáns (antioxidáns tartalma többszöröse az E- és C-vitaminénak) és gyulladáscsökkentő hatással bír, segít megóvni a bőrt  leégéstől valamint növeli a fényvédő összetevők hatékonyságát. Az összetevő gazdag még linolsavban és olajsavban is, amik a bőr természetes védőrétegének fontos elemei, így a bőr számára hasznos összetevők.

Alfa-liponsav. Lásd: tioktánsav