Best of Beauty 2019

Mad Hippie

Ár:   $27.19   Kategória:   Szérumok, Kezelések
Lelőhely:   online külföldről   Bőrprobléma:   Bőröregedés

A krémet és az összetevőket feltöltötte: adrikanemeth, Módosítva: 2016. augusztus 24.

Ár:   $27.19
Lelőhely:   online külföldről
Kategória:   Szérumok, Kezelések
Bőrprobléma:   Bőröregedés

Antioxidáns hatású C-vitaminos szérum, amely élénkíti, feszesíti és kisimítja a bőrt.

Soly77

2019. július 19.

Tényleg jó, de pl én a NATICS- ot a magyarsága miatt sokkal jobban szeretem a hatásuk egy és ugyanaz, ha ez elfogy tuti nem veszem ujra! Ettől függetlenül ajánlom, de hát egyrészt macerás a beszerzése... másrészt a másik magyar termék :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. július 19.

Lencseee

2019. február 6.

Nekem tokeletesen egyenerteku hatast biztosit a Siker vagy az OST 21.5 szerummal. Csodalatos!Es meg hutoben sem kell tartani;-) Ismet egy iherb-es musthave!
A tavalyi bejegyzés óta többször újravettem és elhasználtam, és töretlenül szeretem. Utazásokhoz is kiváló, és nagyon jól zár a kupak, ami hasonló kiszerelésű termékeknél nem minden esetben mondható el. Nekem a pattanások ellen is szuperül teljesít, és halványítja is az azok után ("csakmegjelenő") foltokat.
És egy kis saját vélemény: Mindenki a nagyszázalékos, AA származékú, piszok drágán eladott, hűtőben tárolós cévitaminokért van oda, nekem azonban ezek feleannyiért nem feleannyira teljesítenek jól (!), így szívesen ajánlom őket a barátaimnak is. (Jó pár évnyi mániákus tesztelős időszakot követően rájöttem, hogy ha megfelelően tisztítom és hidratálom a bőrömet és küldök mellé valamilyen antioxidáns szérumot - és nem feltétlenül valami tizen-huszonezer forintosat- akkor szép lesz, és késleltethető a ráncok elmélyülése, azonban olyan csodát egy sem tesz (nem lesz tőle 40 évesen 20 éves hamvasságú, kollagénnel dús bőröd), hogy eltűnnének a ráncok, mert ahhoz már nem kence, hanem tű kell...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. február 6.

Virvatuli

2017. november 13.

Kb. két hónapja használom reggelente, de még megvan a flakon fele. A Puritóhoz képest sokkal kellemesebb használni, nem kell hűtőben tartani, és nem narancssárga, ami megnyugtat. Látványos hatása nincs, illetve így külön nem is tudnám megállapítani, mert több dolgot használok egyszerre. Inkább azt mondanám, hogy ha rendesen végigcsinálom reggel-este a rutint, akkor pár nap után simább, kipihentebb, ragyogóbb a bőröm, ha meg elengedem magam, látszik a hiánya. Az Innisfree Green Tea Seed szérumával és egy könnyű hidratálóval még ebben az időben is elég nappalra. Ha elfogy, lehet, hogy következőre valami nagyobb hatóanyagtartalmú cuccal próbálkozom.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2017. november 13.

im

2017. augusztus 18.

Nemrég olvastam, hogy a SAP képes szabályozni a bőr faggyútermelését. Nálam bejött a papírforma. Két hónap folyamatos használat után tartottam néhány hét szünetet, majd újra használni kezdtem a szérumot. A reggeli rutinom része. Két pipettányit teszek az arcomra, nyakamra, dekoltázsomra.

Pozitívumok
- Volt rá lehetőségem, hogy az arcom egyik felére a Purito régi szérumát, a másikra a Mad Hippie-t kenjem. A Purito már nem csípett (hónapok óta nyitva volt, eleve nem magas az aszkorbinsav-tartalma), a Mad Hippie pedig sem frissen nyitva, sem később nem csipkedett. A Purito folyékony, mászik ki a tenyérből, a Mad Hippie majdnem gélszerű.
- Közvetlenül a fölkenés után csodaszép fényt ad a bőrnek, ez a beszívódás után eltűnik. A Purito nyújtotta ragyogás enyhébb és tartósabb. A Mad Hippie ragacsosabb, tapadósabb a bőrön, beszívódás után pedig feszülős érzetű. Ez a következő réteggel (hidratálókrém, fényvédő) megszűnik.
- És most jön a trouvaille. Ez a szérum az én bőrömet tényleg mattítja. A folyamatos használat alatt is feltűnt, hogy akár kentem fölé a teafaolajos gélt, akár nem, sokkal kevesebbet szenvedtem a bőröm átfénylésétől, mint korábban bármikor. A megvonás során pedig észrevettem, hogy a nagy melegben kijövő pattanásaim sokkal csúnyábban és lassabban gyógyultak.

Negatívum
- Ez a szérum az én bőrömet egyáltalán nem hidratálja, bár vannak benne hidratáló összetevők.

Összességében
Bár sokak szerint a Mad Hippie-típusú (kevés aktív összetevőt tartalmazó) szérumok agyonhype-oltak, és érdemes inkább kicsivel több pénzért sokkal jobbat venni, szerintem a helyén kezelve ez egy jó szérum. (Mondom egy relatíve olcsó C-szérummal, vagyis minimális tapasztalattal a hátam mögött.) Nem kell különösebben aggódni a stabilitás miatt, egyrészt a SAP révén, másrészt rendszeres használattal három hónap alatt biztosan elfogy, nem romlik rá az emberre. A nagyon érzékeny bőrűek egyfelől megtalálhatják a számításukat, hiszen a szérum nem csíp, másfelől a muskotályzsálya illóolaj és a grapefruitkivonat nem biztos, hogy nekik való. Ha az anti-aging, illetve a ránctalanítás a legfőbb elvárás, akkor tényleg nem érdemes ezt megvenni, hiszen az eleve nem túl magas százalékban jelen lévő SAP-ból még kevesebb aszkorbinsav fog képződni a bőrben. Viszont rezisztens, zsíros bőr esetén a Mad Hippie jól jöhet a faggyútúltermelés elleni küzdelemben (és a foltok halványításában). Télre én sem fogom ezt újravenni, olyankor az én bőröm is inkább a normál tartományba esik. A nyári hónapokra viszont jó szívvel ajánlom, és érdemes figyelni az akciókat.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. augusztus 18.

Pozitívumok

Negatívum

Összességében

Winger

2017. június 5.

Az első használat után az volt az első gondolatom: Végre!
Egy C vitamin szérum ami nem tapad, nem ragad, nem sárgít, nincs fémes szaga, nem kell a hűtőhöz szaladgálnom érte, és ami nem romlott rám.
A több lépéses rutinomban, reggel kapott helyet, de este is ezt kentem, amíg meg nem érkezett az A vitaminos tesója. A használata nagyon kellemes, könnyen eloszlatható és még hidratál is. Lustább napokon, amikor nem kellett sehova se menni, akkor volt, hogy elfelejtettem hidratálót felkenni, és valahogy annyira nem igényelte a bőröm a hidratálót.
A Mad Hippie honlapja szerint csak 5 perc a hatóidő. Sietős reggeleken ez egy megváltás. Felkenem, megiszok egy kávét és már lehet is tovább kenekedni, smikelni.
A hatása nagyon látványos. Gyakorlatilag azonnal élettel tölti fel a bőrt.
Volt, - vagyis azért még van is-, a jobb szemem alatt, az arccsontomon 4 barna kis folt. Kicsit nagyobbak, mint a szeplő. Nem túl látványos, de ott vannak. Így cca. 3 hónap használat után már csak akkor látom őket, ha úgy 2 centiről csodálom magamat a tükörben. Természetesen ez nem csak ennek az egy szérumnak az érdeme, több termékkel dolgozom az ügyön, de amióta bevettem őt is a rutinomba, jelentősen jobb hatást értem el.
Ezt a többi C vitamin szérummal, amit eddig használtam, nem sikerült elérnem.
Engem maximálisan meggyőzött ez a termék is és maga a márka is.

Ja, az a pipetta, Mad Hippie, a pipetta. Mint az A vitaminnál, itt is rövidebb, nem ér le az üvegcse aljáig. Sérelmezem, de nem vonok le érte csillagot.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. június 5.

Az első használat után az volt az első gondolatom: Végre!
A hatása nagyon látványos. Gyakorlatilag azonnal élettel tölti fel a bőrt.
Ezt a többi C vitamin szérummal, amit eddig használtam, nem sikerült elérnem.
Engem maximálisan meggyőzött ez a termék is és maga a márka is.

Loona

2017. május 7.

Már csak néhány napnyi adag van belőle, több mint fél éve használom minden reggel, így megérett a véleményezésre :)

Második C-vitaminos szérumom, előtte a Tindigo Siker szérumból több üveggel is elhasználtam, azonban szerettem volna kipróbálni valami másikat. Erre esett a választásom, egyrészt mert olcsóbb, másrészt mert a sűrűbb állag szimpatikus volt (a Tindigo folyékonysága nekem sokszor körülményessé tette a használatát). Szintén szempont volt, hogy a márka A-vitaminos szérumát addigra már hónapok óta elégedetten használtam.
Én, bár nem szükséges, elsősorban megszokásból hűtőben tartottam ezt is.

A szérum enyhén sárgás színű, szaga/illata az én orrom szerint nem nagyon van, vagy ha van, akkor semleges. Sűrűbb, lassan folyó, viszkózus állagú, amit én szeretek, mert jobban el tudom oszlatni az arcomon, veszteség nélkül (nem folyik ki az ujjaim között valamennyi, ami folyadék állagú cuccoknál gyakran megtörténik). A csomagolása viszont nem passzol az állagához: én is tapasztaltam, hogy nyomás nélkül, magától kimászik a pipettából, így a használata ennek sem körülményektől mentes.

Nekem gyorsan és nyom nélkül beszívódik, és valószínűleg a sűrűbb állaga miatt jobban hidratál, nem húzódik tőle, utána az arcom - viszont jó eséllyel szintén az állag miatt hamarabb kifényesedik (nem vészesen, bőrfényessé), és kicsit ragacsos lesz az arcom estére (na ez már vészesebb egy fokkal, ha mondjuk este találkozol valakivel, aki ad neked két puszit :D ) - a Tindigonál ezt egyáltalán nem tapasztaltam.
Valószínűleg emiatt is használtam belőle kevesebbet, és ezért tartott majd' 7 hónapig a 30 ml, ami ár-érték-arányban még jobbá tenné ezt a szérumot, viszont jó eséllyel emiatt volt az is, hogy sokkal kevésbé éreztem hatásosnak: a kis foltokra hatékony volt, de a nagyobb foltok észrevehetően lassabban halványodtak, pattanásokra pedig egyáltalán nem volt hatással (amit nem is ígért ugyan, de a Tindigonak tényleg volt ezekre is egy jótékony hatása). Többet viszont hiába próbáltam belőle felvinni, nekem az már túl soknak bizonyult, úgy tényleg nem itta be a bőröm és nem lehetett rá mást felkenni.

Szerettem benne, hogy reggel instant kisimította az arcom, felkenés után pár perccel az alvás közben begyűrődött homlokom és szemem szembetűnően szépen kisimult. Ez kétségkívül pozitívum, de sajnos nekem elsősorban a foltok miatt kell a C-vitamin, így összességében nem győzött meg annyira, hogy ne akarjak mást kipróbálni, ha elfogyott. A Tindigonak négyes(fölé)t adnék (a húzódás és a picit körélményes használat miatt), így ennek hármas jár, de ha lehetne ilyet, akkor három és felet kapna.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. május 7.

Én, bár nem szükséges, elsősorban megszokásból hűtőben tartottam ezt is.

Redpanda

2017. április 22.

Egész jó kis szérum, elhasználtam egy üveggel, és nem tudok rosszat mondani róla, de különösen kiemelkedőnek sem mondanám. Az árát és hatását figyelembe véve nekem az Instanatural C vitaminos szérumja jobban bevált. Hozzáteszem, ha ennek jobb lenne a hatása, ezt venném meg még akkor is, ha drágább. Próbáltam a Serumdipity-t is és a Siker szérumot is, és ha sorrendet kell felállítanom, akkor első helyen nálam a Siker és az Instanatural áll (az ár viszont az Instanatural felé billenti a mérleg nyelvét), második helyen ez a szérum van, és harmadik a Serumdipity.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. április 22.

Tvylvis

2017. április 13.

Ez az első c vitaminos szérumom, de erősen rászoktam. Érdekes módon én nem akkor vettem észre a hatását, amikor használtam, hanem akkor, mikor két héten keresztül nem. Mondjuk nem tudom, jó-e, hogy függővé tesz :-) Valóban szebbé, ragyogóbbá teszi a bőrt, valamint az apró hegek, pattanások nyomai is gyorsabban gyógyulnak. Nagyon jó a kiszerelés, tetszik a pipetta. Sminkeléssel egyáltalán nincs gond utána, és az én bőröm maradéktalanul beszívja. Most egy Art Naturals c vitaminos szérumot kezdtem el, de egyáltalán nem kizárt, hogy ezt veszem újra következőleg.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. április 13.

Villango

2017. március 29.

Nem használom túl rég, de nagyon tetszik.
Fontos a nagy 3-as számomra hogy benne legyen egy ilyen szérumban (F.sav, C vit és E vit), de az ára ne szálljon el. Ő sem olcsó, de ez már az a kategória ahol ennyi egy ilyen szérum.
A hatása csak hosszabb távon fog jelentkezni, bár én hámlasztok is mellette, nem tudom mennyire lesz látványos.
Az állaga nagyon jó, vízszerűen zselés, nagyon keveset nagyon jól el lehet oszlatni.
Hamar beszívódik, és egy sima felület marad utána, biztos jó lehet rá sminkelni, bár én éjszakára kenem fel.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. március 29.

Nem használom túl rég, de nagyon tetszik.

WorkingClassGirl

2016. december 17.

Friss: Elhasználtam, kb 3 hónapig bírta. Imádom, nagyon jó szérum. Amikor tényleg rendszeresen használtam, minden nap legalább egyszer tényleg sokat halványított a piros foltokon, hegeken (hámlasztóval együtt). Személy szerint csak kicsi hatékonyságbeli különbséget éreztem a whistrendes c21.5-hez képest, plusz ez nem hozta azokat a mellékhatásokat, amit az igen, így nálam nyerő ez a szérum :)

Nem bírok magammal, meg akarom írni az első véleményem róla, bár csak 2 hete használom. :)
Kifejezetten SAP-ot tartalamzó c-vitaminos szérumot kerestem, az aszkorbinsavasat nem szerette igazán a bőröm. Az tuti, hogy ez a szérum imádni való, és kellemes használni: sűrű, géles állaga van (közvetlenül cseppenthető arcra), finom édes illata (nem tudom, melyik összetevő lehet), hidratál, nem csíp, nem mitesszeresít, és hatékony. Nagyon úgy látom, hogy a pattanások utáni piros foltoknak jót tesz, és az enyhe kipirosodást az orrom tövében is lehúzza. Hamar beszívódik, puha, selymes utána a bőr.
Az egyetlen, ami nem tökéletes, az a pipetta, elég széles a nyílása, és magától is cseppen belőle, igaz, csak lassan.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. december 17.

Antioxidánsok: Sodium Ascorbyl Phosphate, Tocotrienols, Ferulic Acid
Gyulladáscsökkentők: Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract
Hidratálók: Glycerin, Hyaluronic Acid, Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Extract
Vitaminok: Sodium Ascorbyl Phosphate, Tocotrienols

Kígyópálma gyökerének a kivonata. Rostokban gazdag por, melyet fogyókúrához is szokás szedni. Hogy mire való a kozmetikumokban arról kevés információ érhető el, a CosIng bőrradírozó (abrasive) anyagnak sorolja be.

Az E vitamin egy formája, melyet hatásos és stabil antioxidánsnak tartanak. Több 2010-s kutatás szerint a tocotrienols a bőrön használva segít a nap okozta pigmentfoltok megelőzésében, védi a bőrt az UVB sugaraktól, hatásos gyulladáscsökkentő és antioxidáns. Érdekes módon szájon át bevéve kevésbé hatékony, mint az E vitamin egyéb formái. (forrás: cosmeticscop)