Mancera

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   60 ml és 120 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Laci, az összetevőket feltöltötte: Rhodesian Ridgeback, Módosítva: 2019. február 21.

Kiszerelés:   60 ml és 120 ml
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

Illatcsalád: citrus-aromás

Fejillat: bergamott, cédrátcitrom, feketeribiszke, fűszerek

Szívillat: gyümölcsök, jázmin, pacsuli

Alapillat: bőr, cédrusfa, moha, mósusz, szantálfa, vanília

Ár: 5 ml: 1.700 Ft; 10 ml: 2.700 Ft , Eladó: maszmazs
Állapot: Frissen átfújva a saját parfümömből 5 vagy 10 ml üveg parfümszóróba, Helyszín: Budapest, fizetés: Személyes átvétel Budapesten/Foxpost
Mancera Cedrat Boise fújósok
Ár: 1400 Ft, 2000 Ft - Min. 3 db fújóstól -10% a jelzett árakból , Eladó: Lapo
Állapot: 2.5-5 ml fújósok kiadók belőle (2.5ml esetén 5ml fújós félig töltve), Helyszín: Diósd/Budapest 11. ker. (Savoya Park közelében), fizetés: személyes átvétel, ELŐRE UTALÁS ESETÉN: Posta, Foxpost

bnory

2021. július 27.

Egy biztos, én sajnos nem tudom használni mert üvöltően pasis a bőrömön.... DE! Ez az illat szó szerint mennyei. Tiszta, kifinomult, elegánsan citrusos, nem az a semmitmondó nyári citrusosság. Igényességet sugall.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. július 27.

Rannek111

2020. október 13.

Aventushoz köze nincs(tényleg 0, zéró, nada).nem tudom ez a baromság honnan jött. Ennyi erővel az összes gyümölccsel nyitó parfüm az aventusra hasonlít.... Ez egy gyümölcsös cédrusos fiatalos, nyári/tavaszi unisex parfüm. Kedvenc parfümöm! Nagyon egyedi illata van. És tényleg átmegy unisexbe nőiesbe, de már csak a nagyon leszáradás vége fele lesz belőle unisex, addig pasi illat :) Az én bőrömön nagyon jól kijön, lehet másoknak nem való ez.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. október 13.

Jolti

2020. január 24.

10 csillagos az ötből!
Vettem belőle egy 5 ml-s decantot.
Ez a parfüm valami lehengerlő erővel rendelkezik. Ilyet még szinte nem is éreztem!
Maga az illat is egy felső kategóriás nyári, citrusos illat, enyhe bőrös beütéssel, de csak a legelején és hál istennek tényleg csak nagyon picit. Túlzottan nem szeretem, ha kiérződik a bőrös illat egy parfümből De itt éppen csak megemlítődik'.
Viszont a tartóssága és a szilásza az valami félelmetes!
Simán 12+órás! Bőrön! Ruhán 3 napos! És végre egy parfüm, amit órákig, sőt majdnem egész nap- érzek magamon, ha befújom vele magam!
A múltkor, mikor megjött befújtam vele a csuklómat. Azután el kellett szaladnom valahová és felkaptam egy kardigánt. Két nap múlva ugyancsak magamra kaptam ezt a kardigánt, mikor haza értem és levettem olyan ismerős illatot éreztem, de nem tudtam, hogy honnan jön. Aztán véletlenül megéreztem, hogy a csuklómról jön. A Mancera volt az. Nem volt annyira erős, mintha frissen fújtam volna fel, de simán lehetett érezni! Visszakenődött a kardigánról a csuklómra és ott volt! El voltam képedve!
" Dicsak Buksi! " Szóval ez a parfüm!
Nagyon sok parfüm megirigyelhetné ezt! ( Bárcsak a Prada-m lenne fele ennyire tartós és projektálós'! )
Meg is van a májusi parfüm projekt!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. január 24.

10 csillagos az ötből!
Vettem belőle egy 5 ml-s decantot.
Viszont a tartóssága és a szilásza az valami félelmetes!
" Dicsak Buksi! " Szóval ez a parfüm!
Meg is van a májusi parfüm projekt!

Rhodesian Ridgeback

2019. augusztus 11.

Lassan - hála az égnek - vége a nyárnak. Azon a bizonyos oldalon naplószerűen vezetve van, hogy melyik illatot használtam idén nyáron a leggyakrabban. Meg se lepődtem azon, hogy ez a parfüm lett a tuti befutó. Tehát a 2019-es év nyári "slágere" nálam a Cedrat Boise.
A Mancera parfümök az egyik legjobb ár-minőség-érték arányú illatok. Azon belül is ez és Wind Wood a legjobb, legférfiasabb nyári illatok. Tartós, erős szillázzsal és bámulatos projekcióval. Vaníliás-gyümölcsös, leszáradás után kissé fás irány.
Azt viszont nem értem, miért hasonlítják az Aventus-hoz. Szerintem csak annyira hasonlít, amennyire egy alma hasonlít a körtére. Nekem ez körökkel jobban tetszik, mert minimummal hozza a maximumot.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. augusztus 11.

nyuszo

2019. február 7.

Jó, persze bármire rá lehet mondani, hogy unisex....
Elméletileg.
Amúgy is nagy divatja van ennek manapság.
De ember, akarom mondani NŐ legyen a talpán, aki ettől nőiesnek érzi magát!
Az amúgy nagyon kellemes, gyümis kezdés után, úgy bepasisodik, hogy ezt a típusú illatot még férfiakon sem viselem!
Könyörgöm! Hard core cédrus és moha az első 10 perc után!
Az embernek azonnal borotválkozhatnékja támad, ha megérzi!
….

És még egy rövidke gondolat unisex témában!
Jelenleg Phaedon Pure Azure-ját viselem, ami szintén unisex.
Narancsvirág, jázmin, füge, só, tonka, vanília....
Imádom!
És nagyon nőiesnek találom!
Érdekes módon, családom férfi tagjai nem nagyon kapkodnak az üvege után! :))

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. február 7.

Jó, persze bármire rá lehet mondani, hogy unisex....
Elméletileg.
Amúgy is nagy divatja van ennek manapság.
De ember, akarom mondani NŐ legyen a talpán, aki ettől nőiesnek érzi magát!
Könyörgöm! Hard core cédrus és moha az első 10 perc után!
Az embernek azonnal borotválkozhatnékja támad, ha megérzi!
….

És még egy rövidke gondolat unisex témában!
Jelenleg Phaedon Pure Azure-ját viselem, ami szintén unisex.
Narancsvirág, jázmin, füge, só, tonka, vanília....
Imádom!
És nagyon nőiesnek találom!
Érdekes módon, családom férfi tagjai nem nagyon kapkodnak az üvege után! :))

tiltedfate

2018. május 20.

Nagyon kellemes fejillat, amely kb. 20 percig tart, aztán valami szintetikus kemikáliává válik a bőrömön, majd olyan 1 óra elteltével már szinte el is tűnik teljesen. Reformulált verzióval rendelkeznék? Minden fórumon azt írják, hogy 2 spray 12+ óráig simán kitart. Hát... az enyém maximum másfél óráig érezhető.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. május 20.

necra

2018. február 23.

Rajtam pasis, de nem jo értelemben, paromon meg, ahogy o fogalmaz "lócitrom" :) Ez most nem nyert

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. február 23.

kvin

2018. február 20.

Update:
Amennyire rajtam inkább "melósan" férfias, máson érezve elegánsabb, hűvös George Clooney-s illattá változott. Kémia ide vagy oda, mindenképpen isteni!

Nő vagyok, unisexként fújtam magamra. Korai szippantásra is "aaaaah"- élmény, de lehet, hogy csak egy macho férfit képzelek mögé, azért alélok el tőle. Valóban inkább férfias, mint nőies - ennyit az unisexről - sőt, ahogy kezd kibontakozni, egyre inkább tolódik a férfias irányba.
Pár óra múlva kimondottan gyomor-összeugrasztós, isteni faszis illat (fura, hogy a saját karomon érzem), nagyon feromonos, izzadt BŐRÖS- amit imádok, tehát jó értelemben - csuklóból parkoló, égő kicserélős, erős szorítású hím illat. Simán megvett kilóra.
(4 csillag, mert szerintem semmi uni nincs benne, ha férfi illatként kellene értékelnem, akkor 5)

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. február 20.

Update:

Lapo

2017. november 2.

Két szempont szerint lehetne értékelni. Az egyik, mint önálló illat: fantasztikus, gyümölcsös-citrusos (akár unisex) finomság a szikrázó, napsütötte kerti és egyéb szabadtéren rendezett programok egyik kísérője.. nehéz találóbbat választani ezekhez a programokhoz.. nem kell HOZZÁ öltözni.. pont annyira elegáns mint amennyire tud működni egy lazább, pólós és farmeres öltözethez is..
A másik szempont a már végletekig lerágott csont.. az a fránya Aventus a Creed-től.. rengetegen hasonlítják hozzá és jogosan.. egyértelműen azonos a két illatcsalád (a Creed egy évvel hamarabb adta ki az illatát), hasonlít is rá, de az Aventus helyett nem feltétlenül ajánlott.. pont az a pici plusz hiányzik belőle amitől az Aventus annyira el lett találva, függetlenül a batch kódokat körül övező őrülettől..
Összegezvén és szubjektív véleményként, nem jobb mint az Aventus.. azonban ez utóbbi SZEMTELENÜL drága, így alternatív megoldásként és nem utolsó sorban ÖNMAGÁÉRT feltétlenül próbáljátok ki.. szerintem az emberek nagy részéből pont ugyanazt a pozitív reakciót váltja ki.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. november 2.

jodocus

2017. június 28.

No, végre beszereztem a második Mancera-illatomat ! (az első a Sand aoud volt, véleményem lásd ott). Rengeteget olvastam róla, egy-két alkalommal csuklón próbáltam, majd úgy döntöttem, beszerzek egy nagy flankert, és lőn...
Hát, nem rossz !
Külösen szofisztikált, és nagyon-nagyon bőrfüggő illattal lett dolgom.
Engem egyáltalán nem emlékeztet az állandó összehasonlítási alappal, Creed Aventusával. Nem egy pályán játszanak.
A citrusos fej-illatok eltűnèsi ideje mintegy fél óra. Az éj bőrömön a citrusokat el is felejthettem.
És mi maradt ezután? Hát nálam/rajtam egy nagyon jó, feketeribiszkés-nagyon kicsit vaníliás BŐR-illat ! IGEN.
Olyan a feeling, mintha egy bőrtáskába szedtél volna feketeribiszkét. Diszkrét, finom, nagyon-nagyon nem tolakodó, de sokáig kísér, nálam 4-5 óra a hatóidő.

Szóval: jelentős, egyedi és igazi niche-illat, klasszikus alapon, szerintem nem csak férfiaknak. Mint mondtam, nagyon bőrfüggő, ezért próbáljátok előbb ki pl. A "Fregoliban", utána derül ki, hogy hűséges lesz-e hozzád, vagy nem...

Minőség, egyediség jellemzi ezt az illatot, még akkor is, ha a Sand aoud-hoz nem is ér fel.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2017. június 28.

Hát, nem rossz !
Külösen szofisztikált, és nagyon-nagyon bőrfüggő illattal lett dolgom.

Alkoholok: Alcohol
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Limonene, Linalool, Butylphenyl Methylpropional, Citral, Geraniol, Citronellol

Alkohol denaturálásához használt anyag. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint filmképző, maszkoló (szagokat, ízeket semlegesítő) hatású összetevő, valamint oldószerként is használatos.