Martina Gebhardt Naturkosmetik

Ár:   7890 Ft   Kategória:   Hidratáló krémek
Kiszerelés:   50 ml   Bőrtípus:   Száraz, Normál, Kombinált
Lelőhely:   bioboltok, online   Bőrprobléma:   Bőröregedés
Vedd meg online a Wellbe-n 7790 Ft-ért megnézem

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Aziza, Módosítva: 2013. október 24.

Lelőhely:   bioboltok, online
Kategória:   Hidratáló krémek
Bőrtípus:   Száraz, Normál, Kombinált
Bőrprobléma:   Bőröregedés
Vedd meg online: Wellbe, 7790 Ft

A krémben lévő vitaminok és tápláló összetevők a bőrnek egészséges és vitális kinézetet kölcsönöznek és növelik rugalmasságát. Ezen kívül a karotin olaj segít megelőzni az öregségi foltok kialakulását és természetes napvédő hatással is rendelkezik.

A készítményben található ginzeng ellenőrzött biológiai művelésből (kbA) származó koreai ginzenggyökér alkoholos kivonata. Sejtaktiváló, regeneráló és tonizáló hatású. Magas vitamin és fitoszterin tartalmának köszönhetően fokozza a sejtosztódást és megelőzi a korai ráncképződést.

Alternatív alkalmazás: A ginzeng krém kiválóan alkalmazható pakolásként ráncos és öregségi foltokra hajlamos kezekre. Éjszakára vastagon kenjük be a kezek bőrét és húzzunk rá gézkesztyűt.

Kiszerelések: 15 ml, 50 ml

Ár: 7790 Ft , Eladó: Wellbe
Tvylvis

2015. június 13.

Legelőször, ha valaki nem szereti a ginszeng illatát, akkor ennek a krémnek a közelébe se menjen, nem fogja szeretni. Eléggé erőteljesen és sokáig érezni ugyanis. Engem nem zavar, de természetesen nem hozza a parfümmel telenyomott krémek illatát.
A krém csomagolása nagyon szép, igényes, a tégely kerámia (mondjuk vigyázni kell, nehogy elejtsük). Állagra nagyon sűrű, tömény krém, egyáltalán nem folyik. Ami szerintem nagyon fontos, és saját bőrön tanultam meg, hogy használata előtt be kell nedvesíteni a bőrt (én a márka egyik tonikját vagy valamilyen használom erre), és akkor nagyon szépen eloszlatható, és könnyebben beszívódik. Tonik használata nélkül eléggé nehezen oszlatható el, kissé nyúzni kell a pofit hozzá. Kb. 10 perc kell a beszívódáshoz, ami engem nem zavar. Réteget nem hagy a bőrön, de kissé olajosan fénylik. Emiatt nappali krémnek én nem igazán ajánlom.
Én három hónap alatt használtam el a tégelyt, kiadós. Nagyon szépen hidratál, és valóban szépen élénkítette a bőröm. Ráncaim különösebben nincsenek, bár ezen a téren amúgy sem várok nagy csodát. A márka sheavajas krémjét jobban kedveltem, valószínűleg a bőrömhöz is jobban passzol az a verzió. Viszont ettől függetlenül ez egy remek krém, megkapja így is az ötöst.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. június 13.

Antioxidánsok: Panax Ginseng (Ginseng) Extract, Tocopherol
Gyulladáscsökkentők: Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Water
Hidratálók: Lanolin

A ginzeng kivonata. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló és antioxidáns hatású összetevő.

Citromfű kivonat. Leginkább illatanyagként használt. Potenciális bőrirritáló.

Nem szabványos INCI név. Jellemzően a Martina Gebhart kozmetikumokban találkozhatunk vele. A cég leírása szerint:

"A spagírika egy ősrégi előállítási módszernek a része, melynek a gyökereit az alkímiában találjuk. Itt a párlatokat és a növényi sókat (a tejes növény részeinek az elhamvasztásából kinyerve) használják fel. Ezzel azt kívánják elérni, hogy a kozmetikumokban lévő gyógynövények a bennük rejlő impulzusokat, az őket átható feldolgozási lépcsőfokok segítségével (melyek a Tűz a Föld a Levegő és a Víz elemeket reprezentálják) a felhasználók felé tovább tudják adni. Csak így lehet egy gyógyító folyamatot, illetve a kozmetikában egy kiegyensúlyozó és harmonizáló folyamatot elindítani. A bőr érzékelhetően kiegyensúlyozottabbá válik, és emiatt a káros környezeti hatásokkal szemben ellenállóbb lesz. A bőr sugárzóvá válik, és azt a hatást közvetíti, hogy az ember jól érzi magát a bőrében!

Hogyan hatnak a spagírikus esszenciák a bőrre?

Az esszenciák hatása a sejt-energetikai szinten alapul. Az alkalmazott desztillátumok és növényi sók által érjük el, hogy a kozmetikumokban lévő gyógynövények a bennük rejlő információkat az átfutott feldolgozási lépések révén (amelyeket az elemek – tűz, föld, levegő és víz – képviselnek) át tudják adni a felhasználóknak. Csak így indítható el a gyógyulási folyamat, illetve a kozmetikum kiegyenlítő és harmonizáló hatása."