Maui Moisture

Ár:   3699 Ft   Kategória:   Hajformázók
Kiszerelés:   236 ml   Bőrtípus:   Száraz
Lelőhely:   Müller, Boots   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Mila85, Módosítva: 2019. június 12.

Lelőhely:   Müller, Boots
Kategória:   Hajformázók
Bőrtípus:   Száraz

Bambusz rostot, aloe verát és kókusz vizet tartalmazó hajformázó permet. Segít a hajat dússá tenni. Gyenge, vékonyszálú hajra.

Mentes: ásványi olaj, szilikon, parabének, SLS, szulfátok, szintetikus festék.

Vegán

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
Borostyan

zimmbo

2023. május 8.

Nem szeretem, "nyikorgósra" szárítja a hajam, nem igazán vettem észre hidratálást.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. május 8.

Zany

2022. október 3.

Imádom.
A hajam vékonyszálú és gyorsan zsírosodik.

Csak ajánlani tudom.
Főleg kislányoknak, akik szenvednek a kifésüléssel.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2022. október 3.

Imádom.
A hajam vékonyszálú és gyorsan zsírosodik.

Csak ajánlani tudom.
Főleg kislányoknak, akik szenvednek a kifésüléssel.

Nessy

2021. június 18.

Mindig is szerettem a kifésülő spray-ket, eddig ez a legjobb amit próbáltam!

Főleg nedves hajra fújom, nem nehezíti el a hajam, de nem is érzem szárító hatását (mindkettőt tapasztaltam már más termékeknél...).
De hajmosások közötti frissítésre is használható, nagyon szépen dúsít, pedig hajlamos lelapulni a hajam.
Mióta használom a Bamboo termékeket sokkal többször simogatom a hajam, egyszerűen jobb a tapintása, élettel telibb.

Az illata tényleg nagyon kellemes, dzsungeles, a zöld illatok kedvelőinek tudom ajánlani, ritka az ilyen!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. június 18.

Mindig is szerettem a kifésülő spray-ket, eddig ez a legjobb amit próbáltam!

fleonora

2021. január 27.

Nemrég fedeztem fel, hogy már a Notinon is lehet venni (miután Budapesten 3 Müllerben is sikertelenül kerestem a terméket). Az utóbbi időben kezdek áttérni a mindenmentes hajápolási termékekre, és mindenképp szerettem volna kipróbálni ezt a márkát is. Fő célom ezzel a spray-vel nem a beszárítás, hanem hogy a drogériás Gliss Kur és Pantene stb mindennapi fésülködés mellé való fujkálós társait leváltsam valami természetesebbre, ami hidratálja a szőkített, igénybevett hajam. Összetevők, méret, és az Amazon Reviewk alapján döntöttem ez a termék mellett.

2020.01.27 - Első benyomás: Száraz hajamra fújtam. Korrekt mennyiség jön ki egy fújásra, jól porlaszt a fujókája. Illata és neve alapján is olyan érzésem van, mintha egy szigeten, friss, nedves bambuszleveleken ülnék és növénykorona lenne a hajamban. Abszolút kellemes, frisses, zöld érzet. Szétálló hajszálaim hidratálta és szelidítette, de nem nehezítette el. Én nagyon érzékeny vagyok minden illatra, de ennek az illata nagyon kis korrekt, de nemhiszem hogy pár óránál tovább tartana a hajban. Eddig 5 csillag, később jövök nedves hajon, hosszabb ideig történő használat után is.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. január 27.

Illa

2020. augusztus 6.

A kislányom száraz, vékonyszálú hajára kezdtem el használni. Neki nagyon bevált, könnyebben kezelhető, fényes és selymesebb lesz tőle a haja. A hatása tartós, és az illata is. Időnként én is használom, nekem sem nehezíti el a hajam. Könnyed ápolást ad és mennyei az illata. Semmiféle irritációt nem okozott egyikőnknél sem. Szeretjük.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. augusztus 6.

mariib

2020. április 2.

Nagyon bevált a göndör hajamra. Vizes hajra is fújom hidratálásként, száraz hajon pedig fel tudom vele frissíteni a hajam két mosás között, így remekül ki tudom tolni a hajmosásokat. Nagyon jó az illata is, tiszta, nem tolakodó illat, nem tudom megunni. Már többször újravettem és fogom is, az biztos.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. április 2.

FJV

2019. szeptember 17.

Az egyenes szálú hajat nem dúsítja. Illata nagyon finom és tartós, de a fejbőrre kerülve másnapra viszketést és gyors zsírosodást eredményez. Akkor használhatom, ha legkésőbb másnap hajat mosok, mert egy-két napig a hajon-fejbőrön hagyva tarkónál kiütéseket okoz.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. szeptember 17.

Mila85

2019. június 22.

Tulajdonképpen az összetevői tetszettek meg és szerettem volna végre egy olyan hajápolót ami tényleg ad(hat) plusz hidratálást, és hosszútávon is lesz valami pozitív hatása a szöszösödő hullámos hajamra. Szeretem fújkálni fejbőrre és egész hajhosszra is. Nem zsírosít, nagyon jól kézre áll, szépen porlaszt, sok van benne, nekem megérte. Szívesen nyúlok érte, picit szerintem dúsít is, de nekem alapból is van hajam. Illata talán zöldes, de nem erős, más mint a klasszikus hajápolók, hajban nem különösebben tartós, max 1 nap, de nekem ez nem szempont, illetve bejön az illat. Fogok a márkától balzsamot és sampont is próbálni ha elfogynak a jelenlegi cuccaim.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. június 22.

Gyulladáscsökkentők: Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Juice, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract
Hidratálók: Ricinus Communis (Castor) Seed Oil, Propylene Glycol

Aloe vera növény leveléből származó lé. Vízmegkötő, gyulladáscsökkentő, antioxidáns és antibakteriális hatása van, valamint segíti a sebgyógyulást és általában a bőr regenerálódását is. Bár az aloe vera egyre nagyobb divat mostanában, Paula Begoun szerint tudományos kutatások nem igazolják, hogy hatékonyabb lenne a többi, hasonló tulajdonságokkal rendelkező összetevőnél (mint pl. a C-vitamin vagy a zöld tea).

A kozmetikumokban gyakran használt segédanyag, melyet emulgeálószerként (segíti a vizes és az olajos fázis összekeveredését) valamit felületaktív anyagként használnak.

ricinus babjából nyert olaj, amely a bőr számára hasznos zsírsavakban gazdag. A kozmetikumokban általában bőrpuhító (emolliens) anyagként használják, illetve egyedülálló tulajdonsága, hogy filmréteget képez a bőrön, amely miatt vízmegkötő tulajdonságokkal is rendelkezik. Enyhén ragadós érzetet hagyhat maga után a bőrön. A hajra is jó hatással van - e szerint a kutatás szerint jól hidratálja a hajat, táplálja a szőrtüszőt, az olajban található ricin és ricinolsav védi a fejbőrt és a hajszálakat a gombás és mikrobiális fertőzésektől, illetve androgén alopécia esetén a ricinolsav tartalma révén gátolja a prosztaglandin D2-szintázt (PGD2) és bizonyos fokú hatással van a hajnövekedésre (forrás).

A neemolaj Európában még kevéssé ismert, Afrikában és Indiában gyakorta alkalmazott bőrápoló. A neem az ajurvédikus gyógyítás egyik legnépszerűbb növénye. A neemolaj gyulladáscsökkentő és antibakteriális hatású. Fertőtleníti, megnyugtatja és ápolja a gyulladt bőrt. Indiában a bárányhimlős gyermekeket éjszakára a neemfa leveleire fektetik, így csillapítva a betegséggel járó viszkető érzést. Egyes kultúrákban a fogápolást a neemfa fiatal hajtásainak rágcsálása jelenti. Keserű íze miatt – sok más növényi olajjal ellentétben – sütésre és főzésre alkalmatlan. További információ a Wikipédián.

Az egyik legszélesebb körben használt gyógynövénynek, az ún. német kamilla vagy matricaria virágának a kivonata. A CosIng besorolása szerint bőrjavító (skin conditioning) és maszkoló (nemkívánt illat, íz semlegesítése) összetevő. A kozmetikai cégek elsősorban a gyulladáscsökkentő tulajdonságai miatt használják. Ezen felül a kamilla antioxidáns hatással is rendelkezik.

Cellulózból származó polimer, amelyet elsősorban hajápoló termékekben használnak. Elősegíti a termékek sűrítését, szép filmréteget képez a bőrön és a hajon, és kiváló hajkondicionáló hatással bír. Segít megakadályozni az elektromos töltődést. Az összetevővel olyan bőrápoló formulákban is találkozhatunk, mint például a tisztítók, hámlasztók és hidratálók, ahol bőrpuhító (emolliens) tulajdonságokkal rendelkezik, és szabályozza a formula viszkozitását is, ezáltal javítva a textúrát.