Maurers Kräutergarten

Ár:   1100 Ft   Kategória:   Szérumok, Kezelések
Kiszerelés:   Hiányzik. Feltöltöm   Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Lelőhely:   gyógynövényboltok, bioboltok   Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A krémet és az összetevőket feltöltötte: punkyorange, Módosítva: 2018. szeptember 15.

Lelőhely:   gyógynövényboltok, bioboltok
Kategória:   Szérumok, Kezelések
Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A gél a 32 gyógynövényes Maurer's Svéd csepp hatóanyagait tartalmazza magas koncentrációban. Csökkenti a pattanások képződését, ezért a tinédzserkori pattanásos bőr kezelésére ajánljuk regeneráló maszkként. Gátolja a gombák, baktériumok bőrfelületen való megtelepedését. Használható fogíny megbetegedések és sorvadásos tünetek enyhítésére. Kedvezően befolyásolja az izom- és ízületi gyulladásokat, valamint a bőrfelszín gyulladásait.

Samantha

2017. július 22.

Nemrég vettem. Tényleg kevesebb a pattanásom sokkal. Csak sajnos több helyen megmaradt a helye, mint egy kis májfolt, vagy szeplő. Erre is jó, halványítani fogja?
Ha nem, akkor tudtok javasolni rá valamit?
Köszi!

Update
Ismét elő került évek után. Makacs perioralis dermatitisem van. Ismét fellángolt és most az Alksebor is kevésnek bizonyult. Voltam bőrgyógyásznál, aki rögtön steroidot írt fel. Azt hajlandó használni nem vagyok. Végső elkeseredésemben nyúltam ismét ehhez a krémhez. Nem csalódtam. Pár nap alatt visszaszorította a gyulladást. Erre a problémára is ajánlom. Sokkal inkább, mint a szteroid!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2017. július 22.

Ha nem, akkor tudtok javasolni rá valamit?
Köszi!

Update

tara95

2017. június 4.

Nagyon jó kis termék, az öcsém normál, néha pattis bőre szereti elmondása szerint ráteszi és másnapra nyoma sincs a pattinak. Azért neki majdnem hibátlan az arca, bezzeg nekem...ciklus környékén gyulladnak be a mitesszereim, ezeket alkoholos pálca segítségével eltávolítom és vagy patti tapaszt rakok rá ami kiszívja a sebet vagy ezt ami fertőtlenít, gyógyít és le is zár. Valóban nem szívódik be, egész arcra szerintem ez brutál. Csak helyileg alkalmazva viszont roham tempóban segít és sokkal jobb és olcsóbb mint a kis tubusos patti zselék 99%-a.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. június 4.

aranypáva

2016. május 23.

Mindenféle bőrhibára használom, elsődleges hatása nálam a visszereknél mutatkozott meg: látványosan halványította őket. 28kg fogyásnál tartok, így a bőrömön sajnos ez meglátszik, nem csak az alakomon. Kipróbálom striákra is, ha arra is használ biztos újraveszem, mert akkor legalább olyan kis csodakrém mint a körömvirágkrém. Eddig nagyon tetszik.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. május 23.

Lyah

2015. július 5.

Hát én lehúzom az átlagot kicsit :( Én igazából ennél vacakabb gyógynövényes krémmel még nem találkoztam. Olyan sűrű állaga van, hogy szerintem beszívódásra szinte esélyes sincs, inkább csak rászárad a bőrre, legalábbis az enyémre. Nem segít, nem komfortos érzés, viszont a réteget nehéz eltávolítani a bőrömről. Adtam neki esélyt még egy nyaralós leégés kezelésére, de arra nem használt, így ma kidobtam végre, és nem foglalja a helyet.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. július 5.

feli.francsics

2014. január 11.

Kedves punkyorange! Megvettem ezt a gélt, és előtte elolvastam a véleményedet, miszerint éjszakára használod maszkként. Kipróbáltam, és nagyon jól hatott!:) Köszönöm:)
Nagyon pattanásos a bőröm sajnos, és ez a gél tökéletes erre a problémára.
Este lemosom a sminket, majd ezzel bekenem vele az egész arcomat. Reggel jól megmosom az arcom vízzel, és látom az eredményt: nagyon jól lehalványította a pattanásokat, és egy db új pattanás sem lett az arcomon:) Imádom, és épp ezért ajánlom mindenkinek, aki a pattanásokkal küzd!:) Megéri az árát! 5*

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2014. január 11.

Nagyon pattanásos a bőröm sajnos, és ez a gél tökéletes erre a problémára.

punkyorange

2013. november 19.

Nagyon szeretem ezt a gélt, általában éjszakára kenem fel az egész arcomra amikor nagyon sok pattanásom van, majd reggel alaposan letisztítom a bőrömet. Szépen lehúzza a pirosságot, csökkenti a pattanások gyulladtságát, nem engedi, hogy újabbak megjelenjenek. Már sokféleképpen használtam, kevertem össze pl. Dermofillal, hidratálókrémmel, de a kedvencem, amikor alapos radírozás után Contractubex géllel összekeverve alkalmazom, így a pattanás utáni hegek is javulnak kissé és a pattanások száma és mérete is csökken. Próbáltam már smink alá is alkalmazni, de így nem működik, egyrészt kukacosan lemorzsolódik az alapozóval, másrészt ha mégis sikerül felapplikálni, az alkoholtartalma miatt a kiszáradt bőr intenzívebb faggyútermeléssel reagál. Ez utóbbi amúgy az esti használat után is érezhető, de ennek ellenére nagyon hasznos és sokoldalú terméknek tartom. Sebek gyógyulásának elősegítésére is használtam már.
Az illata finom gyógynövényes, az alkohol kiérezhető belőle, de nem vészes. A színe átlátszó sárgás, felkenés után várni kell pár másodpercet, míg az alkohol elpárolog, utána kissé fényesre szárad. Idáig gyógynövényboltokban találkoztam vele, az ára 800-900 Ft között mozog.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. november 19.

Antioxidánsok: Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Extract

Nem szabványos INCI név.

A Maurers Schwedenbitter (amelyet Magyarországon Maurers Svédcsepp-nek neveznek) hatóanyagait 32 növényi alkotó alkoholos kivonatának formájában tartalmazza. Hatását népgyógyászati tapasztalatok és megfigyelések igazolják.

Mik a hatóanyagai?

A Maurers Schwedenbitter 264 mg gyógynövények alkoholos kivonata, 5,00 mg kámfor (Camphora racemica)/10ml

Gyógynövények: 60,00 mg Zedoariae rhizoma, 50,00 mg Manna canellata, 50,00 mg Angelicae radix, 50,00 mg Theriak, 25,00 mg Myrrha, 25,00 mg Carlinae radix, 1,00 mg Croci flos, 0,50 mg Populi gemma, 0,37 mg Anisi fructus, 0,25 mg Coriandri fructus, 0,20 mg Carvi fructus, 0,12 mg Aurantii amari epicarpium et mesocarpium, 0,12 mg Centaurii herba, 0,12 mg Citri pericarpium, 0,12 mg Zingiberis rhizoma, 0,10 mg Caryophylli flos, 0,10 mg Lauri fructus, 0,10 mg Pimentae fructus, 0,10 mg Majorannae herba, 0,10 mg Anisi stellati fructus, 0,10 mg Juniperi pseudofructus, 0,10 mg Galangae radix, 0,10 mg Matricariae flos, 0,10 mg Gentianae radix, 0,10 mg Absinthii herba, 0,10mg Canellae albae cortex, 0,10 mg Cinnamoni chinesis cortex, 0,05 mg Cardamomi fructus, 0,05 mg Iridis rhizoma, 0,03 mg Rosmarini folium, 0,03 mg Cardui benedicti herba.

A készítmény a gyógynövények kivonásához használt 43 %v/v alkoholt és karamellt (E 150a) tartalmaz.