Maybelline

Ár:   4000 Ft   Kategória:   Sminkek szemre
Kiszerelés:   9,6 g   Bőrtípus:   Minden

A krémet feltöltötte: lovecreams, az összetevőket feltöltötte: Levendulavera, Módosítva: 2017. június 15.

Kiszerelés:   9,6 g

Szemhéjfesték paletta 12 magas pigmentáltságú árnyalattal, melyek kiválóan kombinálhatóak egymással.

Ár: 1500 ft , Eladó: Dortya
Állapot: Sosem használt, Helyszín: Budapest, X., fizetés: Posta / FoxPost

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
alexa12

fruzskai

2022. március 19.

Kezdő palettának való leginkább, nem a legpigmentáltabb fajta. Felvitelkor kicsit pereg, de ez könnyen eltávolítható. Könnyen el lehet dolgozni, a színei szépek és tartósak, nem maszatolódnak a nap folyamán.
Maguk a színek szépek, nekem az arany szín a kedvencem, annyira különleges (és ez a legpigmentáltabb). Tény, hogy olcsóbban is be lehet szerezni pigmentáltabb és több színnel operáló palettát, de összességében jó kis termék.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. március 19.

Elyana

2020. május 31.

Több mint fél éve megvan, de nem használok szemhéjpúdert gyakran. Lehet vele hétköznapi sminket is készíteni, meg kb minden alkalomra valamit. Jó a kis irányadó a hátulján, hogy melyik színeket használjam egy-egy szemsminkhez, de máshogy is lehet variálni őket. Nekem semmi panaszom nincs rá, de minden alkalommal használok alá primert és egy kis fixáló púdert is. Kontaktlencse mellett sem okoz problémát, de én nem használom a vízvonalamon például. A vele elkészített szemsmink kibír egy fél napot vállalhatóan, de nyilván 1-2 helyen ki kell javítani/egészíteni utána. A világosabb, fényesebb színeket highlighterként is lehet használni. Eddig 2 szín kijött a helyéről, pedig nem utaztatom, nem ejtem le stb. Visszaragasztottam egy kis trükkel, de ugye ez nem jó pont. Jól zár, véletlenül nem nyílik ki. A benne található felvivő kütyü kétoldalú, egyik felén applikátor, a másikon egy keskeny ecset található. Ez utóbbi jó minőségű és megfelel az alsó szempillák alatti sminkelésre. Nálam legalábbis annyira jó, hogy már ezért megérte megvenni, mert végre van ilyen pont megfelelő ecsetem. Viszont úgy általában szükség van hozzá egy "teljes terjedelmű" szemhéjpúder ecsetre is, hogy szépen el tudjam dolgozni a vonalakat.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. május 31.

Etta22

2020. március 21.

Szépek a színei, de sajnos nagyon porol. Féláron vettem meg, egyébként eléggé túl van árazva. Tartóssága nálam 0, még alap mellett is.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. március 21.

kekedia

2019. december 23.

Én szeretem a színeit, Glamour napokon fél áron vettem. Olyat nem tapasztaltam, hogy kiesnének a színek, pedig már hónapok óta használom. Egyetlen negatívumként azt tudnám említeni, hogy felvitelkor a festék és a csillám is nagyon pereg. Sajnos le is kell törölnöm a szemem alól, így inkább szemfestés után viszem fel az alapozót, és a korrektort a szemem alá. Így, ezzel a módszerrel nincs vele probléma, mert napközben már a "helyén marad".

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. december 23.

Spiritcat78

2019. július 30.

Ez a paletta egyenlő a nagy semmivel. A csillogó bézs és rózsaszín színeken kívül használhatatlan, valamint az, hogy kiesnek egy darabban a tartóból egyszerűen megengedhetetlen 4000 Forintért.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. július 30.

zsucci93

2019. március 24.

Csatlakozom az előttem kritikát írókhoz. Nagyon rossz színválasztások vannak benne, nehéz egy kohéziv sminket alkotni belőle. Átmenethez túl kevés a színek száma. Ránézésre kézzel swatcholva nem rossz a pigmentáció, de a szemen nem lehet belőle sokat kihozni. Hamar megváltunk egymástól...Egyáltalán nem éri meg az árát, akkor már inkább egy sleek paletta, azzal bárki jobban jár.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. március 24.

Bettii98

2019. január 25.

Nagyon nehéz ebből a palettából bármit is kihozni, mert a színek egyáltalán nem passzolnak egymáshoz, ráadásul a pigmentáltságuk 0.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. január 25.

wialina

2018. október 30.

Nagyon tetszettek a színei, amik miatt megvettem. Szépnek szép, tartós is a szememen, de kicsit erős hogy kiesnek a színei .. :(

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. október 30.

Whosthatfitgirl

2018. szeptember 28.

Igen-igen, tudom, hogy ez egy drogèriás paletta, de nekem egyelőre nem adja azt, amit szeretnèk. A szìneibe szerettem bele, mert a nudeok mellett nagyon tetszett a zöld ès a lila szìn, gondoltam tök jó lesz őszre. A matt ès a metálos árnyalatai jók, nem áll bele a ráncokba, de alapozó kell alájuk szerintem mindenkèpp. A csillámos árnyalatai viszont botrányosak. Nekem nem csak felvitelkor peregnek, hanem szèpen, egèsz nap, mint egy @#$*ott Cetebe c-vitamin. Nap vègère úgy nèzek ki a szemem alá begyűlt csillámtól, mint egy kivènhedt bárènekesnő... Próbálkozom mèg vele, de ez számomra nagyon bosszantó. Mindezèrt 3 csillagot kap...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. szeptember 28.

mscintia

2018. augusztus 21.

Három hónapja birtoklom ezt a palettát, akkor még bp-i egyetemista voltam, szülinapra mentem, és lényegében kétségbeesésből vettem meg, hiszen nem vittem mindig magammal az albérletbe a paletta-gyűjteményemet. Nincs más palettám a Maybelline-től, nem nagy szívszerelmem a cég, de a felső csillogó aranyszín miatt mégiscsak a kosaramban landolt. Fontos, hogy előrebocsássam, hogy ezzel a palettával nem lehet elég óvatosan bánni. Nem dobáltam, nem esett le egyszersem, mégis a színek "kibújnak" a tartályból, hiába nem történt velük semmi sem. Soha nem ejtettem ki színt még (olcsóbb és high end) palettából, így meglepő volt ezt tapasztalni, silány munkát végeztek a termék készítői. A színösszeállítás sem tökéletes, a nude kategóriát számomra a lila és zöld kilövi egyből. A színek megswatcholva nagyon foltosak, kenődnek és maszatosak, ugyan a csillogósak egy fokkal jobbak, mint a mattok, de a szemre felvíve nagyon darabosak egytől-egyig. Amiért megéri mégis befektetni rá, az a korábban említett aranyszín, illetve a mellette lévő nude majdnem tökéletes transition shade fehér bőrűeknek, s a sorban alatta helyet foglaló csillogós mélybarna remek mélyítőszín. Mindezek mellett a pl. Revolutionnek sokkal jobb, minőségibb, de árkategórián belül sokkal olcsóbb palettái vannak, amik mellett csak szégyenkezhet a 24karat Nudes.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. augusztus 21.

Hidratálók: Magnesium Stearate, Caprylyl Glycol

A Cosing szerint rengetegféle célra használhatják ezt a szappanszerű fehér port a kozmetikában. Csomósodásgátló, megfelelő állag előállítását segítő, szinező, és bőr hidratációját elősegítő komponens a kencékben. A legtöbb hintőpor alapanyagai között ott találjuk, de sminkkészítményekben, alapozó krémekben is fontos alapanyag lehet.

Boroszilikát üveg, amely a kozmetikai és testápolási termékekben pehely formában kerül felhasználásra. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint térfogatnövelő segédanyagként használatos összetevő. Védelmet nyújthat a kék fény ellen, és növelheti a fényvédők SPF-értékét (forrás). Az összetevővel leggyakrabban sminktermékekben és körömlakkokban találkozhatunk.

Összecsomósodást megakadályozó (anticaking), átlátszatlanná tevő, sűrűség szabályozó, felszívó (mattító) hatású segédanyag, melyet főleg pigmenthordozóként használnak például ásványi fényvédők vagy sminktermékek esetén.

Kis mennyiségben sürítő, átlátszatlanná tevő segédanyag, nagyobb mennyiségben pedig fizikai fényvédő.  A titanium dioxide mind az UVA mind az UVB sugarak ellen védelmet nyújt. Megfelelő védelmet biztosít a 290-350 nm hullámhosszú UV sugarak ellen, míg némi, de nem elégséges védelmet biztosít a 350-400 nm hullámhosszú sugarak ellen. Az egyik legsatbilabb és legbiztonásgosabb fényvédő összetevő. Kis hátránya, hogy "kozmetikailag" nem kellően elegáns, és hajlamos fehéres réteget hagyni a bőrön, amit nanomérte használatával lehet nagyban javítani. Lásd még Titanium Dioxid (Nano). (forrás)

Sminkekben gyakran használt lilás, rózsaszínes színű színpigment.

Minerál makeupokban gyakran használt por állagú, szintetikus anyag. Bár gyakran mint a talcnál jobb, természetesebb összetevőt említik, Paula Begoun szerint ez nem egészen így van. A bizmut oxikloridot leginkább mesterségesen állítják elő bizmut, kloridionok és víz segítségével. A sminkekben az összetevőt leginkább azért használják, mert sajátos gyöngyházszerű csillogása van és finom porszerű az anyaga, mely jól tapad a bőrhöz. Az összetevő hivatalos funkció besorolása színezék.

Élénk kék színű, sminkekben használt pigment.