Molinard

Ár:   30 000 Ft   Kategória:   Parfümök

A krémet feltöltötte: Dottir, az összetevőket feltöltötte: dlrexqs, Módosítva: 2020. április 17.

Ár:   30 000 Ft

Megjelenés éve: 2014.

Illatcsalád: fás-orientális-gourmand

Fejjegyek: vizes és virágos akkordok

Szívjegyek: indiai szantál, pacsuli, agarfa

Alapjegyek: madagaszkári vanília, amerikai cédrus, haiti vetiver

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia (régi)

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia (régi)

nevaneva

2020. október 3.

Szantálos illatot keresve találtam rá, és kis mintát rendeltem. Kétszer teszteltem, mindkét alkalommal erős érzéseket váltott ki belőlem, számomra ez már jó jel, egyáltalán nem unalmas illat. Azonban mégis elbúcsúztam tőle, összességében nagyon férfias érzetet kelt.
Az első alkalommal nagyon jól éreztem benne magam egész nap, de aztán este életemben eddig soha nem tapasztalt allergiás rohamom lett, amit semmi máshoz nem tudtam kötni, szerintem valamivel összetalálkozott az otthonban rajtam és az váltotta ki, hogy tüsszögni kezdtem, de órákon át, azt hittem, sose ér véget... Úgyhogy másodszorra - bár elsőre se toltam szerintem túl - már nagyon-nagyon óvatos voltam, és el is került a tüsszögés, ezért gondolom, hogy vmi keresztallergia lehetett.
Második próbára viszont beugrott egy emlék: az én nagyon pedáns apukám mindig borotválkozással kezdte a reggelt és bizony az arcszeszének ilyen illat-emlékét őrzöm. Naná, hogy nem ilyet használt, nem is létezett még gondolom, meg amúgy se volt sok pénzünk, szóval valami Denim vagy Old Spice - jellegű dolog lehetett, mégis pontosan ugyanerre az élményre emlékszem. Ez meg is szilárdította bennem az érzést, hogy ez férfiakon nekem jobban fog tetszeni, ezért elajándékoztam.
Számomra nem kérdés, hogy nagyon minőségi munka, hatósugara szobányi, senki se szólt, hogy zavaró lenne, de érezték, és az én bőrömön egésznapos.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. október 3.

Dottir

2020. február 27.

A Molinard sohasem okoz csalódást. Szép, száraz, édesen poros, finoman oud-os fás illat, a 2014-ben kiadott La Collection Privée tagja. Ábrándos, mesebeli erdő ez, finom szantál- és agarfüstben kavargó aranyló levelekkel, talpunk alatt meleg, párás föld, roppanó pacsulilevelek aromája és vanília illata csiklandozza az orrunkat. Sármos, varázsos illat, férfiakon és nőkön is szép lehet, a vetiver és az oud miatt ugyanis van benne egy férfias beütés (a reklámszöveg főszereplője is egy szabadságra vágyó herceg). A minőséget nem kell bemutatni, tartós, viszont nem egy nagy hatósugarú illat. Egyelőre mintát rendeltem, mert a Fragrantica-n a By Kilian Straight to Heaven-jéhez hasonlítják. Vannak közös pontjaik, de teljesen másról szól a két parfüm - nekem. A Molinard kifinomult, szelíd karakterű és alapvetően kedves illat, a Kilian domináns, erőteljes, ellentmondást nem tűrő. Gondolkodom az üveges beszerzésen.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. február 27.

Alkoholok: Alcohol Denat.
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Limonene, Coumarin, Linalool