Molinard

Ár:   10 700 Ft   Kategória:   Parfümök

A krémet feltöltötte: GNóri, az összetevőket feltöltötte: egyboszorka, Módosítva: 2017. május 24.

Ár:   10 700 Ft

Kiadás éve: 1996

Fej: levandula

Szív: levandula, szantálfa

Alap: vanília, pézsma, labdánum

egyboszorka

2017. június 16.

A téli levendulás illatom. Száraz vaníliás levendula, érezhetően jelenlévő szantál, és jöhet is a pont, mert ez az illat ennyi rajtam. Az a fajta levendulás illat, ahol érvényesülni hagyták a névadót, a vanília túlságosan sokat nem zavar be, a szantált igazából személy szerint nem hiányoltam volna, a mennyisége- legalábbis rajtam - nem oszt, nem szoroz. Sok levendulás illatnál a parfümkészítők lágyítják, lekerekítik a levendula erőteljes, hideg, domináns illatát, ami sok esetben azt az érzetet kelti bennem, hogy a lényeg, mint olyan az mégsem a lényeg, avagy nem merjük vállalni. Itt legalább azt kaptam, amit akartam, levendulaillatot. Az utóbbi időben elég sokféle levendula néven futó ilyen- olyan interpretációt sikerült abszolválnom, amit azonnal a magaménak akartam tudni, az a Penhaligon' s féle gyönyörűség volt, itt csücsükél a polcon, várja velem a nyaralást. Amit még biztosan be fogok szerezni, az a Tihanyi Levendula Manufaktúra parfümje. Szintén tökéletes levendulaillat.
Egyébként ez a Molinard féle sem férfias rajtam, nem tudnám őt kategorizálni igazából sehová sem. Levendulaillat a jóféféből. Amúgy érdekes dolog az egész levendulamizéria, van itthon testápoló számtalanféle, arckrém, kézkrém, szérum, tusfürdő, habfürdő mindenféle márkából és árfekvésben, mégis, ha valamiféle külső kényszer hatása alatt meg kellene neveznem, hogy mi lenne az az egyetlen levendulás illat, amit megtarthatok, gondolkodás nélkül azt mondanám, hogy a Kneipp Provanszi Álmok fürdősója, természetesen három csomagot teszek egy műanyag dobozkába, és minderre rácsöpögtetek egy teljes üvegcse levendula illóolajat, viszem magammal mindenhová, maga az olfaktorikus mámor.....Egyelőre nem kívánok mást magamnak....Ja, de! Ki kellene kísérleteznem, hogy ebből a mixtúrából hogyan tudok magamnak tartós parfümöt fabrikálni. Bár a férjem szerint akkor végképp kiderülne, hogy ki szeret őszintén, mert rajta, és a gyerekeken kívül élő ember nincs, aki ezt a levendulás atomtámadást kibírja....

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. június 16.

Alkoholok: Alcohol Denat.
Illatanyagok: Parfum / Fragrance, Linalool, D-Limonene, Coumarin, Geraniol, Citral, Benzyl Benzoate, Citronellol