Montale

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: médea, az összetevőket feltöltötte: silence, Módosítva: 2020. december 28.

Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

Egy napsütötte kert az olasz nap alatt: boldogságot sugárzó, zamatos nyári harmóniával indít a Montale alkotása. Erdei gyümölcsök, szicíliai mandarin, aztán az illat megkezdi érzéki oldalának felvillantását: az erdei gyümölcsök helyet adnak a buja rózsának, a puha fehérmósusz pedig lágy erotikát sugároz. Nőies és finom.

Illatjegyek: áfonya, bergamott, eper, málna, mandarin, mósusz, rózsa

Keresem! Montale Fruits of the Musk
Ár: Megegyezés szerint , Eladó: Sziszilady
Állapot: Üvegében! , Helyszín: --, fizetés: --

Asianlover

2022. január 18.

2020 szeptemberben találkoztam az Intense Cafe-val, amiből hamar vásárlás is lett. 5 csillagot kapott tőlem - nevével ellentétben - kandírozott rózsa kategóriában. Tekintve, hogy a Fruits of the Musk rajtam 99%-ban ugyanezt hozza, nem adhatok rá mást, ez is egy ötös. Kandírozott rózsa egy árnyalatnyival kevesebb vattacukorral és egy halvány savanykássággal a málna-szeder zönge végett. De ezt a különbséget csak akkor érzi ki az ember, ha tényleg egymás mellé próbálja a kettőt. Talán, ha jóindulatú akarok lenni, akkor utóbbit nyárra, előbbit télre javasolnám, mert a Fruits of the Musk szolidabb hatósugarú és kevésbé tartós is, de persze ez is csak a másik 24 órás+, beterítem a fél szobát méreteihez képest értelmezendő.
A kérdés úgy adódik: a vattacukros rózsát vagy a picit fanyar édes rózsaszirupot kívánja inkább?

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. január 18.

kolozsve

2018. június 10.

Ez egy gyümölcsbomba kérem szépen! Nem is akár mekkora! Csak kis Nerolis mintám van/volt belőle, nagyon kíváncsi voltam rá. Felkenés után rögtön robbant! Hatalmas gyümölcs liget, ahol helyenként gyönyörű virágok virítanak. Mindez persze pézsma talajon :)! Citrusos jegyek csak alig érezhetően, de tompítandó az erdei gyümik édességét, azért jelen vannak. A leggyümölcsösebb illat, amit eddig éreztem. Kipróbálni kötelező!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. június 10.

Adrienn0119

2018. május 29.

Ismét egy illat, ami vélemény írásra ihletett. Vak cserével került hozzám, tehát a netes véleményeken kívül nem volt más támpontom.
Bár még csak májust írunk, az időjárás tekintetében javában a nyár közepén vagyunk - az imént mondták a tv-ben is - és én keresem a kánikula illatomat. Tavaly megtaláltam, azt is újra vehettem volna, de, hát gyarló parfüm mániás vagyok, újat akarok!
Amit tudtam, a bőröm és a pézsma+rózsa jól megvannak, de hát ebből a kombóból 12 egy tucat. Aztán itt vannak a gyümölcsök, azokkal is jól megvagyunk, bár nem vagyok egy gyümis lány, sőt. Na de Montale gyümölcseit azért nem lehet egy napon említeni más, szintén 12 egy tucat gyümölcsös parfümökkel. Az első fujás gyümölcs minden mennyiségben, de nem ragad, nem fojt. Eper, bár elvileg annak csak a levele van benne (és annak nem ismerem az illatát, ritkán szagolom az eper levelét a természetes közegében is, sőt inkább eddig még soha, pótolni fogom ezt a hiányosságom), amitől cukrosnak érezhetjük az a málna. Ez biztos, mert van itthon sok málna bokor a kertben és, amikor érik a málna, több méteres közelében az a töltetlen, málnás kemény cukorka illat van. Tehát ez nekem elég természetes málnának tűnik. És hogy ne legyen túl sok az eper (levél) + málna kombó van itt egy csipet bergamot, és mandarin, de az illat jellege nem lesz tőle citrusos, csak csípkelődik, és viszonylag gyorsan idomul a többiekhez. Sok Montale illatom volt, van, ezért én már érzem az összetéveszthetetlen Montale rózsát. De itt most nem mélly vörös, nem szappanos, nem száraz púderes és nem bolgár rózsa olaj szerű. Ez lágy tea rózsa harmat cseppekkel, amolyan Diptyque eau Rose rózsa, csak sokkal intenzívebb. Majd az egész szépen összeolvad a pézsmával és rajtam egy számomra imádni való, decens, ápolt illattá lényegül és mindannyian egyszerre vannak jelen, senki sem tűnik el. És jön az, igen, ez az, amit szeretek erezni 25 foktól egészen a kénköves pokol forrósságig. Megvan az idei nyár illat!!! Jellegeben hasonlít a tavalyi kánikula illatomhoz (Alexandre J Western Leather White, aminek púderesebb leszaradása volt, de nem púderes illat!, csak a csipet írisz miatt). A Fruit of the Musk-on érezni a jellegzetes Montale illatot. Édes? Nem, nekem a LEVB az édes, az Amouage Sunshine édes (azt mondjuk szeretem, fahéjas citromos pite illat), az új Nuit Tresor összes flankere édes és egyszerre súlytalan is, a Flowerbomb édes, a Mancera Roses&Vanille édes, Armani Sí Intense édes. Ő nem édes, ő gyümölcs+rózsa+pézsma tökeletes arányban keverve. Szummazva: Montale rajongó vagyok, és az első Montale-mal fejest ugrottam a tutiba egy Aoud-os, rózsás illattal. Azóta volt pár vegyi fegyver jellegű Montale-m (White, Black, Red Aoud, Deep Rose, Dark Purple...) Ezek mindegyike isteni, imádom, de nyáron, mikor folyamatosan olvad a bőröm? Köszönöm, nem, na jó, talán a Deep Rose csak-csak :) Szeretem a fűszeres, intenzív illatokat is ez vitathatatlan és a Fruit of the Musk sem az a tingli-tangli áttetsző illatka. De nem is az az úthenger, napalm, nép irtó vegyifegyver illat, azokat télen illik fújni. Ilyenkor szerintem jöhetnek az igényes, dencens gyümölcsök (megfelelő mértékkel) harmatos rózsa és a pézsma. Imádás van, ami ritka nálam. Tartóssága eddig Montale-hoz méltó, hatósugár teszt holnap a munkában :) Az egyetlen, amit nem értek, az ezüst flakon, ez nem egy ezüst flakonos illat. Az illat színe esetleg ezüstös átmenet lazac rózsaszínbe, nem pinkbe!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. május 29.

kvin

2018. április 20.

Update:
Újra elővettem és levontam egy csillagot. Így, hogy többe Montale-t is illatoltam, most már tudom, hogy ezek nem nekem készültek. Továbbra is szép illatnak tartom, de rajtam nincs átmenet, nincsenek meglepetések. Csak édes és gyümölcsös, ami nekem már sok.

Ez aztán üt! Nem csak elsőre, utána is. Óriási BUMM kezdet, orrba-szájba vágó gyümölcsös édesség, de a jobb fajtából, én nagyon érzem rajta a bogyós gyümölcsöket, amihez finoman hozzákeveredik a rózsa... olyan, mint egy előkelő kert, ahol a nemes földieper és szeder bokrok békésen megférnek a rózsafák tövében, és az úrhölgyek és lordok ezek között sétálgatnak legyezővel, sétabottal, komornával és inasokkal a nyomukban, délután megállnak egy hatalmas gyümölcsfa árnyékában, leterített pokrócokon zamatos szőlőt eszegetnek, közben felolvasnak egymásnak.
Ahh, mese ez az illat! Bronte-féle világ tömény klasszikus romantikája.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. április 20.

Update:

Ahh, mese ez az illat! Bronte-féle világ tömény klasszikus romantikája.

Piri11

2016. november 12.

Csere útján több Montale minta került hozzám, többek között ez is. A nyitása nagyon kellemes és üdítő volt, szinte harapni valóan gyümölcsös. Ezt követte valami fura rágógumi illat. A leszáradása még ennél is rosszabb lett. Rózsás, rágós, katyvasz :(
Minden rajongójától bocsánat, de nekem ez nem niche illat.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. november 12.

Minden rajongójától bocsánat, de nekem ez nem niche illat.

boghyca

2016. október 6.

Mintám volt belőle, de már nincs! Nálam ez nagy szó :D Tisztára pézsmapocok lettem tőle, rajtam nagyon érződik és imádom! Tartós nagyon, tegnap reggel fújtam fel magamra, és fürdés után is érezni. Most is meg megcsap a már leszáradt illat. Ahhhh függő lettem. A nyitánya kicsit a régi PEZ cukorra emlékeztet, de hamar tovaszáll és az ízletes ropogós gyümölcsök érződnek a pézsmával együtt. Hmmmm KELLLL!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. október 6.

Aquariusgirl

2016. július 10.

Mintát vettem, mást nem is fogok. Nem rossz illat, de semmi különös. Annyi pénzt tuti nem ér meg, amennyibe kerül. Én nem szeretem, ha egy illat változik. És nem szeretem a bergamott-ot sem, ellenben Manceráékkal :-) Miért kell mindenbe belerakni????? Itt mondjuk rajtam nem volt érezhető, hál' Istennek. Először rajtam is gyümikoktél, aztán virágüzlet, rózsák erősödésével ér véget. Nálam a hatósugár szinte 0.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. július 10.

tolerans

2016. június 29.

Kedvencem lett, a gyümölcsös kezdet, ami aztán kivirágosodik, de nem émelyítő módon. 2 fújásnál nem kell több, egész napra körülveszi az embert, nagyon tartós.
Bókok tömegét zsebeltem már be vele.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2016. június 29.

Bókok tömegét zsebeltem már be vele.

Pöti

2014. április 7.

Első niche kalandom, köszönhetően Panci barátnőmnek.. :D Fantasztikus ez az illat, eleve imádom a pézsmát, bergamottot, de ezek a gyümölcsök.. Esküszöm, éhes lettem tőle. Csodálatos kompozíció, egyetlen bánatom vele kapcsolatban a biztosan borsos ára, így nekem marad a kapott kis mintácska, amit féltve őrzök ezután.. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. április 7.

farkas.timeazsofia

2012. április 8.

Sajnos ezzel is inkább a mainstreem ízlést célozta meg Montale. Kár.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2012. április 8.

Sajnos ezzel is inkább a mainstreem ízlést célozta meg Montale. Kár.

Alkoholok: Alcohol Denat.
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Limonene, Linalool, Citronellol, Citral, Geraniol, Benzyl Benzoate, Eugenol